forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:07:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Sport
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 1163 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sport  (Przeczytany 4401340 razy)
Dan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #60 : 2008-11-02, 10:51:28 »

Wracajac do tematu to:

Codziennie:
1. Rozciaganie (minimum przez 5 minut)
2. Piecdziesiat pompek (30 przerwa 20)
3. Spacer do pracy 15 minut w jedna strone; czasem wracam do domu na przerwe obiadowa, wiec mam 4x15 minut

Nie codziennie:
1. Podskoki (150) - niskie dosc szybkie podskoki, glownie w celu "rozruszania" krazenia
2. Podciaganie na drazku (klika razy) - bardziej chodzi o rozciagniecie kregosluga i wzmocnienie stawow rak niz o bicepsy
2. Plywanie

Pozdrawiam! Dan
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #61 : 2008-11-08, 18:55:41 »

Ja mimo iz niewielka waga i dobre paliwo do sportow wytrzymałosciowych preferuje wysilek z relatywnie duzymi cieżarami i nie dlugim czasem ich wykonywania:

Co drugi dzien wykonuje:
1. Przysiady ze sztanga
2. Podciaganie na drążku z obciazeniem
3. Wyciskanie sztangi z klatki

i jeszcze kilka innych lubianych cwiczen Smile
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #62 : 2008-11-08, 21:19:44 »

Jak wiadomo wszystkim sport to zdrowie ale czy na pewno? Jaka jest optymalna dawka sportu dziennie aby można było by nazwac to, że sport to zdrowie. Czy przy zbytnim wysiłku/ forsowaniu / nie ulegają zniszczeniu stawy? Dowiedziałam się ostatnio od znajomej, była u lekarza i dowiedziała się, że zbyt długie chodzenie znakomicie wpływa na serce i na kręgosłup, ale jest zabujcze na stawy nóg. Shocked
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #63 : 2008-11-08, 22:05:02 »

Moja Babcia zawsze była w ruchu(ciężko pracowała-chodziła do studni po wode czy to deszcz ,czy słońce,czy ciepło,czy mróz ,prała ręcznie ,przy tym przynosząc i wynosząc kilka wiader wody,pracowała w swoim zawodzie i w polu) i jest w ruchu już 86 lat i jakoś stawy jej nie "zmarły"  Smile i chyba tylko dzięki tym cwiczeniom naturalnym jest zdrowa  Smile
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #64 : 2008-11-08, 22:10:06 »

a moze dzieki dostarczaniu caly czas najlepszego budulca....?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #65 : 2008-11-08, 22:23:29 »

No.Na pewno  Smile Gdyby siedziała i malowała paznokcie i jadła "dobry budulec",to na pewno przy takim trybie przezyłaby tyle ile teraz.
Przede wszystkim sie nie objadała,bo w sumie nie było czasu.Wstawała pierwsza i kładła sie spać ostatnia.Nie znam bardziej pracowitej osoby.
Wszystko potrafiła zrobić  i wszystko było na czas,aż mnie dziw bierze,że skąd miała tyle sił.
Jest takie powiedzonko "nie ma sie czasu chorować" i mysle,że ona nie miała czasu na zastanawianie sie co jej tak w organizmie "pika" i nie leciała z miejsca na badania,tylko dlatego,ze chciałaby sie dowiedzieć jak sie czuje ,czy jak sie powinna poczuć po wynikach  Smile
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #66 : 2008-11-10, 23:42:01 »

O widzę ze temat znowu wraca na właściwy tor, czyli to co jest w temacie czyli sport, choć widzę, że Edyta znowu próbuje go zamienić w bezsensowne paplanie...

Ja ogólnie trenuję karate(od około 8 lat)

W tygodniowym rozrachunku wychodzi to 2-3 treningi 1,5h. Taki typ treningu jest uniwersalny bo są w nim elementy podobne do ćwiczeń aerobowych w których tętno wzrasta do 150 i więcej uderzeń na minutę ale i także ćwiczenia siłowe wzmacniające i budujące nowe mięśnie.
Ogólnie na ŻO bardzo dobrze mi się ćwiczy właśnie jestem po treningu i pije zasłużonego browarka po całym dniu oczywiście wliczonego w bilans dzienny.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #67 : 2008-11-10, 23:49:04 »

O widzę ze temat znowu wraca na właściwy tor, czyli to co jest w temacie czyli sport, choć widzę, że Edyta znowu próbuje go zamienić w bezsensowne paplanie...


Co zes ty powiedział gnoju? chyba że jestes z domu dziecka to pardon ....
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #68 : 2008-11-10, 23:50:16 »

I jeszcze jedna sprawa bo co poniektórzy mylą tu definicję.
Autor wątku pytał o sporty...
Nie jest sportem spacer czy też ciężka praca czy biegnięcie za dzieckiem na spacerze itp.

Myślę, że autorowi wątku chodziło o taki sport(jeśli się mylę proszę go o poprawienie mnie) w którym tętno przekracza 120 uderzeń na minutę, jest przyśpieszony oddech i nie rzadko jest się po nim zmęczonym ale zadowolonym i ma się poczucie dobrze spełnionego obowiązku co związane jest z pozbyciem się toksyn z organizmu i endorfinami które są produkowane podczas wysiłku fizycznego.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #69 : 2008-11-10, 23:51:51 »

O widzę ze temat znowu wraca na właściwy tor, czyli to co jest w temacie czyli sport, choć widzę, że Edyta znowu próbuje go zamienić w bezsensowne paplanie...


Co zes ty powiedział gnoju? chyba że jestes z domu dziecka to pardon ....

 Shocked
jessssu
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #70 : 2008-11-10, 23:53:33 »

Ja pisze o swojej kochanej Babci,która zyje 86 lat i która ciezko zawsze pracowała,a takie nic mi pisze,że ja paplam???
Takie NIC???
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #71 : 2008-11-10, 23:54:50 »

O widzę ze temat znowu wraca na właściwy tor, czyli to co jest w temacie czyli sport, choć widzę, że Edyta znowu próbuje go zamienić w bezsensowne paplanie...


Co zes ty powiedział gnoju? chyba że jestes z domu dziecka to pardon ....

A co tęmpa babo nie umiesz czytać ze zrozumieniem??!!  Czy mam ci to napisać Drukowanymi??

No powiedz czy widzisz w temacie historie z życia "waszej" babci?
Bo ja nie, i nie zamierzam dlatego pisać o mojej babci tak jak niektórzy w tym wątku...
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #72 : 2008-11-10, 23:57:06 »

taki sport(jeśli się mylę proszę go o poprawienie mnie) w którym tętno przekracza 120 uderzeń na minutę, jest przyśpieszony oddech i nie rzadko jest się po nim zmęczonym

niektorym wystarczy podniesc 4 litery i zrobic kilka krokow szybszym krokiem, zeby osiagnac to 120
jeszce innym styknie czytanie tego forum - czy o taki sport ci chodzi w takim razie?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #73 : 2008-11-10, 23:57:51 »

O widzę ze temat znowu wraca na właściwy tor, czyli to co jest w temacie czyli sport, choć widzę, że Edyta znowu próbuje go zamienić w bezsensowne paplanie...


Co zes ty powiedział gnoju? chyba że jestes z domu dziecka to pardon ....

A co tęmpa babo nie umiesz czytać ze zrozumieniem??!!  Czy mam ci to napisać Drukowanymi??

No powiedz czy widzisz w temacie historie z życia "waszej" babci?
Bo ja nie, i nie zamierzam dlatego pisać o mojej babci tak jak niektórzy w tym wątku...

Wiem dlaczego nie chcesz pisać o swojej babci,bo już nie żyje...tak jak ty za chwile ....pomysl o tym....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #74 : 2008-11-11, 00:02:07 »

Sport ...wes sie nierobie do roboty,bo wiadra wody bys nie uniósł ,oszołomie...
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #75 : 2008-11-11, 00:05:05 »

O widzę ze temat znowu wraca na właściwy tor, czyli to co jest w temacie czyli sport, choć widzę, że Edyta znowu próbuje go zamienić w bezsensowne paplanie...


Co zes ty powiedział gnoju? chyba że jestes z domu dziecka to pardon ....

A co tęmpa babo nie umiesz czytać ze zrozumieniem??!!  Czy mam ci to napisać Drukowanymi??

No powiedz czy widzisz w temacie historie z życia "waszej" babci?
Bo ja nie, i nie zamierzam dlatego pisać o mojej babci tak jak niektórzy w tym wątku...

Wiem dlaczego nie chcesz pisać o swojej babci,bo już nie żyje...tak jak ty za chwile ....pomysl o tym....

ruler, naliczyles juz 120? uwolniles juz wystarczajaca ilosc toksyn, czujesz sie zmeczony i wystarczy ci "sportu"/forum na dzisiaj?
Zapisane
Ruler
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #76 : 2008-11-11, 00:06:08 »

No comment...


sp. jak do dyskusji na temat sportu chętnie się przyłączę bo mam na ten temat już pewne wyrobione zdanie
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #77 : 2008-11-11, 00:09:16 »

sp. jak do dyskusji na temat sportu chętnie się przyłączę bo mam na ten temat już pewne wyrobione zdanie

wes sie lepiej do roboty nierobie,to wtedy bedziesz wiedział co to jest sport !
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #78 : 2008-11-11, 06:56:53 »

I jeszcze jedna sprawa bo co poniektórzy mylą tu definicję.
Autor wątku pytał o sporty...
Nie jest sportem spacer czy też ciężka praca czy biegnięcie za dzieckiem na spacerze itp.

Myślę, że autorowi wątku chodziło o taki sport(jeśli się mylę proszę go o poprawienie mnie) w którym tętno przekracza 120 uderzeń na minutę, jest przyśpieszony oddech i nie rzadko jest się po nim zmęczonym ale zadowolonym i ma się poczucie dobrze spełnionego obowiązku co związane jest z pozbyciem się toksyn z organizmu i endorfinami które są produkowane podczas wysiłku fizycznego.

Dokladnie Ruller. Nie mozna nazwac wysilkiem czegos co jest mniejsze od wartosci 65 % z wyniku tego rownania: 220  minus  wiek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #79 : 2008-11-11, 11:47:44 »

Adamp.,wlasnie jak ty wytrzymujesz ten chlor?
Bylam na plywalni nowoczesnej,gdzie wody  nie chloruja,a mimo polgodzinnego moczenia pod prysznicem zapachu chloru zmyc nie moglam. Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 1163 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.