forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:01:36

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658438 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Sport
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 1163 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sport  (Przeczytany 4399396 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #20 : 2008-10-24, 12:44:30 »

Na poczatku jednej z ksiazek pisze JK, ze zycie bez ruchu to zadne zycie......
Ruch jako taki dla człowieka jest niezbędny, ale 'katowanie' swojego ciała (to nazywają sportem) jest zbędne i chyba to miał na myśli JK.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #21 : 2008-10-24, 13:06:19 »

Na poczatku jednej z ksiazek pisze JK, ze zycie bez ruchu to zadne zycie......
Ruch jako taki dla człowieka jest niezbędny, ale 'katowanie' swojego ciała (to nazywają sportem) jest zbędne i chyba to miał na myśli JK.

kto nazywa "katowanie ciala" sportem?
czy dla Ciebie "ruch" jest sportem?
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #22 : 2008-10-24, 13:21:46 »

Byl wczesniej temat sniadanie optymalne. ...
Teraz , prosze powiedziec co robicie w przerwach miedzy jedzenieniem.
Plywacie, biegacie, rolki, klocicie sie ze swoja droga polowa......
Prosze o konkrektne przykklady i ile minut ( godzin ) dziennie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ćwiczę codziennie po godzince: rower stacjonarny, "machanie nogami"  Smile, basen od czasu do czasu, duuużo czytam.
Na kłótnie tez się znajdzie troszkę energii.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #23 : 2008-10-24, 14:05:25 »

...Doskonały watek właśnie dla mnie,z wiadomych względów.
Bo ja własnie leze i nic nie moge robic,A w tym jest juz własnie problem...

Jurek, to, ze lezysz to wylacznie Twoja wina, bowiem sam "zapracowales"
na taki stan zdrowia razem z "konfidentami nfz"Shocked Crying or Very sad

Dodatkowo "WIELKIM PROBLEMEM" jest to, ze nie potrafisz
wykozystac "WIELKIEJ MOCY" DO aby zawrocic
"zegar smierci" !!! Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad

Z uporem maniaka - "majsterkowicza metabolicznego", rujnujesz resztki swojego zdrowia
i usilnie chcesz "odciazyc zus" od wyplaty naleznych swiadczen!  Shocked Crying or Very sad

Musze przyznac, ze nie rozumiem takiego postepowania. Shocked
Werbalnie deklarujesz pragnienie "zycia"
a praktycznie "aktywnie" niszczysz swoje zdrowie!  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #24 : 2008-10-24, 14:09:47 »


A mierzysz sobie w tym czasie puls? Bo to bardzo wazne aby puls byl w przedziale "min - max" Laughing

I oddechy !!! -zapomniałeś dodać.Najwazniejsze żeby było ich 2 max 3 na min  Razz Cool . A puls najlepie 20/min. Razz Cool - to paramatry długowieczności  Cool
Jak dojdziesz Martyna do jednego oddechu na min,to będziesz żyła jeszcze 100 tysięcy lat po mnie,czyli 2 miliony lat.
oddech najlepiej trenowac robiac "sztuczne oddychanie",oczywiscie nie na manekinie. Razz
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #25 : 2008-10-24, 14:11:21 »

Dzisiaj uprawialem sport z granda, pila lancuchowa i wiertarka. Nastepnie w uzyciu byly srubokrety i kilka kluczy, budowalem regal w szopie. Acha, do poludnia machalem jeszcze pedzlem i skonczylem malowanie domu. Poznym popoludniem bieg do skrzynki (200m) po poczte, nastepnie udojenie litry mleka dla kurek. Do picia dla nas jeszcze nie dobre (siara). Za pol godziny do lozka i jeszcze tam troche ruchu i spac. Hamak rozlozony miedzy dwoma drzewami czeka na cieplejsze dnie, kiedy bedzie za goraco na prace. Teraz mamy do 30 stopni wiec fajnie sie pracuje a mam jeszcze duzo pracy, pardon gimnastyki zanim nastapia goraczki. JK pisze w swoich ksiazkach, ze musi byc ruch na swiezym powietrzu aby zdrowo zyc a nie tylko w lozku.
Dobranoc
Zapisane
MONIKAW
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #26 : 2008-10-24, 14:18:43 »

Oj jak Ci zazdroszczę tych upałów....
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #27 : 2008-10-24, 14:43:52 »

Dzisiaj uprawialem sport z granda, pila lancuchowa i wiertarka. Nastepnie w uzyciu byly srubokrety i kilka kluczy, budowalem regal w szopie. Acha, do poludnia machalem jeszcze pedzlem i skonczylem malowanie domu. Poznym popoludniem bieg do skrzynki (200m) po poczte, nastepnie udojenie litry mleka dla kurek. Do picia dla nas jeszcze nie dobre (siara). Za pol godziny do lozka i jeszcze tam troche ruchu i spac. Hamak rozlozony miedzy dwoma drzewami czeka na cieplejsze dnie, kiedy bedzie za goraco na prace. Teraz mamy do 30 stopni wiec fajnie sie pracuje a mam jeszcze duzo pracy, pardon gimnastyki zanim nastapia goraczki. JK pisze w swoich ksiazkach, ze musi byc ruch na swiezym powietrzu aby zdrowo zyc a nie tylko w lozku.
Dobranoc
30 stopni i dobrze się pracuje. Syriusz, Jezu. Może jeszcze w te 30 stopni masz dzinsy na sobie? Ile czasu trzeba sie do tego przyzywyczajać, zaaklimatyzować? Dla mnie 30 stopni to upał niemiłosierny.  Very Happy
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #28 : 2008-10-24, 14:52:16 »

...Ile czasu trzeba sie do tego przyzywyczajać, zaaklimatyzować? Dla mnie 30 stopni to upał niemiłosierny.  Very Happy...

Po prostu wystarczy byc zdrowym "na ciele i na umysle" !!  Cool
To takie proste!!! A DO to "zamek" do szczescia, ale jeszcze
musi byc "klucz" !!! Cool

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #29 : 2008-10-24, 18:43:25 »

...stopni to upał niemiłosierny.  Very Happy

Dla mnie natomiast 30 stopni ,to normalny ciepły dzień,lubie  gorąco,wtedy czuje sie świetnie  Very Happy
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #30 : 2008-10-24, 18:50:01 »

Klucz mam w sobie to mój mózg + myśli+uczucia....., który nauczył się już trochę o sobie, o swoim organzimie. Poprawiam siebie jeszcze bo wiem,że mi to potrzebne. Jak kiedyś skończę ,i dojdę do tego, że się wystarczająco naprawiłam to zacznę odczuwać w 100% wszystkie uczucia jakie do mnie przyjdą szczęście, radość, problemy, smutek etc. Bo to  wszystko się dostaje. I trzeba to umieć odebrać w sobie. Mam przynajmniej taką nadzieję,że sie kiedyś tego nauczę. To tak w skrócie i bardzo enigmatycznie. Ale keidyś przestane być enigmatyczna i założę wtedy o sobie wątek "Autobiografia" albo "Życie Moje". Może wtedy nie będę już tak ciekawa dla ogółu? Bo ludzie lubią Laughing Cool tajemnice.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #31 : 2008-10-24, 19:39:09 »

Dla mnie 30 stopni to upał niemiłosierny.  Very Happy

Jak ci goraco Sylwia, to zrob tak jak ja. Dwa lata temu pojechalismy do Kolumbii i wyobraz sobie, mialam w tamtym okresie taki pomysl na zycie, zeby nie jesc. Nic. No moze czasami jakas zupe rybna. Ale to tylko czasami, bo wiesz, jedzenie to zlo, od jedzenia robia sie choroby, brzydko sie wyglada... W ten sposob wiec osiagnelam taka czystosc ciala i umyslu, ze przy temperaturze przynajmniej 35 (w cieniu) lezac w hamaku w srodku dnia musialam przykryc sie spiworkiem, bo zimnooo, bardzo zimno.

A tak na powaznie to o ile sie orientuje to weglowodany i proteiny sa termogenne, co oznacza, ze tracisz energie na ich metabolizm.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #32 : 2008-10-24, 20:03:26 »

Dzisiaj uprawialem sport z granda, pila lancuchowa i wiertarka. Nastepnie w uzyciu byly srubokrety i kilka kluczy, budowalem regal w szopie. Acha, do poludnia machalem jeszcze pedzlem i skonczylem malowanie domu. Poznym popoludniem bieg do skrzynki (200m) po poczte, nastepnie udojenie litry mleka dla kurek. Do picia dla nas jeszcze nie dobre (siara). Za pol godziny do lozka i jeszcze tam troche ruchu i spac. Hamak rozlozony miedzy dwoma drzewami czeka na cieplejsze dnie, kiedy bedzie za goraco na prace. Teraz mamy do 30 stopni wiec fajnie sie pracuje a mam jeszcze duzo pracy, pardon gimnastyki zanim nastapia goraczki. JK pisze w swoich ksiazkach, ze musi byc ruch na swiezym powietrzu aby zdrowo zyc a nie tylko w lozku.
Dobranoc

 :lol:To jest sport optymalny,  : Laughing lub  optymalne uprawianie sportu  interpretacja dowolna. Laughing--Syriusz tak trzymaj ! : Razz
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #33 : 2008-10-24, 20:39:25 »

Flo dzięki, rozśmieszyłaś mnie. Czy mi wtedy gorąco, tak. Ale lepiej to znoszę niż kiedyś. Pewnie przez dietę. A obecnie jest mi  gorąco mimo,że na dworze jest dla zwykłych ludzi tak sobie bo jak dobrze jem itd. to zauważam, że odczuwanie ciepła , zimną jest bardziej unormowane i rzadziej odczuwam, że jest mi za zimno czy za gorąco.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #34 : 2008-10-24, 23:12:02 »

Ja w przerwach od jedzenia to lubie sobie strzelic browca, fajke zapalic.
Jesli mogę coś doradzić w sprawie białka przy takim wysiłku fizycznym.
Z badań jakie przeprowadzili naókofcy z Chicago wynika,że żeby siegnąc po browca,to mózg poczebuje ogromnej ilości paliwa.Nasuwało sie pytanie skont  je bierze
Otóż wieloletnie badania na papugach wykazały,że podczas tego typu wysiłku fizycznego mózg spala tkanke mięsniowom.
Dlatego też wykonujonc takom czynność powinno sie przed ,zjeść ze 20g białka ,aby te mieśnie sie budowały.
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #35 : 2008-10-24, 23:12:45 »

Dzisiaj uprawialem sport z granda, pila lancuchowa i wiertarka. Nastepnie w uzyciu byly srubokrety i kilka kluczy, budowalem regal w szopie. Acha, do poludnia machalem jeszcze pedzlem i skonczylem malowanie domu. Poznym popoludniem bieg do skrzynki (200m) po poczte, nastepnie udojenie litry mleka dla kurek. Do picia dla nas jeszcze nie dobre (siara). Za pol godziny do lozka i jeszcze tam troche ruchu i spac. Hamak rozlozony miedzy dwoma drzewami czeka na cieplejsze dnie, kiedy bedzie za goraco na prace. Teraz mamy do 30 stopni wiec fajnie sie pracuje a mam jeszcze duzo pracy, pardon gimnastyki zanim nastapia goraczki. JK pisze w swoich ksiazkach, ze musi byc ruch na swiezym powietrzu aby zdrowo zyc a nie tylko w lozku.
Dobranoc

Syriusza "granda", to szlifierka katowa. (To dla tych nie mlotkowatych).
Ja uprawiam sport rotacyjny.
Z buldozera przeskaje na traktor, z traktora na kosiarke, z kosiarki do betoniarki, od betoniarki do spawarki, od spawarki do szlifierek. wiertarek, lopat, widel, grabi i td.
Rotuje tez atrybutami Grizzlego. Mlotkami. Mam ich sporo o roznym ksztalcie i wielkosci wlaczajac duzy mlot elekrtyczny. Pneumatycznego niestety mi brak.
Rotuje rowniez atrybutami Edyty. Gwozdziami. Jak do tej pory nie udalo mi sie jeszcze wbic gwozdzia glowka w sciane. Pewnie cos zle rotuje.
Teraz kombinuje aby skombinowac na stale bramke do strzelania goli. Na stale, bo bardzo nie lubie rotowac bramek.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #36 : 2008-10-24, 23:14:57 »


Teraz kombinuje aby skombinowac na stale bramke do strzelania goli. Na stale, bo bardzo nie lubie rotowac bramek.

A już sie zapowiadało ,że se skombinujesz,ale "bramka" "uciekła"  Sad
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #37 : 2008-10-25, 01:15:52 »


Teraz kombinuje aby skombinowac na stale bramke do strzelania goli. Na stale, bo bardzo nie lubie rotowac bramek.

A już sie zapowiadało ,że se skombinujesz,ale "bramka" "uciekła"  Sad

Uciekla, bo pewnie nie lubi aby do niej strzelal byle kto i z byle  jakiej pozycji. Ja mam wprawe w strzelaniu z kazdej pozyji i w kazda pozycje.
Zapisane
jurek46
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #38 : 2008-10-25, 06:10:15 »


Teraz kombinuje aby skombinowac na stale bramke do strzelania goli. Na stale, bo bardzo nie lubie rotowac bramek.

A już sie zapowiadało ,że se skombinujesz,ale "bramka" "uciekła"  Sad

Uciekla, bo pewnie nie lubi aby do niej strzelal byle kto i z byle  jakiej pozycji. Ja mam wprawe w strzelaniu z kazdej pozyji i w kazda pozycje.

Kangur niezwykle ciekawie trafiło Twoje ostatnie zdanie do pielęgniarki ,która przed chwila mierzyła mi Cisnienie."
Ja nie zauważylem że Ona to czyta
Rozległ się śmiech i Ona uciekła z sali ze śmiechem.Ja nawet nie pomyślałem co się stało,po chwili przyszły dwie ,i śmiejąc sie powiedziały ze ja jestem dowcipny,że Ona jednak zauważyła co u mnie na laptopie ja napisałem.
UBAW TO BYŁ DOPIERO WTEDY KIEDY JA SIE ZORIETOWAŁEM O CO JEJ CHODZI.  i JEJ WYTŁUMACZYLEM ZE TO NIE JA ALE KTOS KTO PISZE Z AUSTRALLI I
napisał do naszej kolezanki Edyty.
Mozna i tak strzelac gole?//./././
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #39 : 2008-10-25, 09:48:13 »

Ja mam wprawe w strzelaniu z kazdej pozyji i w kazda pozycje.

Tylko bramki brak   Sad  Kangur nie oszukuj sie,gdybys faktycznie umiał "szczelać",to już dawno byś coś "upolował"  Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 1163 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 18 zapytaniami.