forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:14:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Szkolna edukacja :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 87 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szkolna edukacja :)  (Przeczytany 535070 razy)
adam319
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #160 : 2008-02-17, 22:30:57 »

Shocked
Przy dalszych rozważaniach proponuję jeszcze się zastanowić nad następującym problrmem: czy mgła to już woda, czy jeszcze para wodna?  Wink  Laughing
Jak słyszę, że mol pary wodnej ma 22,4l to od razy zaczynam się zastanawiać czy mol pary wolframu ma też 22,4l Smile

22,4l ma mol gazu w warunkach normalnych substancji które w warunkach normalnych są gazami, a H2O nie jest.

Mgła to oczywiście woda bo ją widać, a para wodna jest przezroczysta Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #161 : 2008-02-17, 22:54:00 »

Shocked
Przy dalszych rozważaniach proponuję jeszcze się zastanowić nad następującym problrmem: czy mgła to już woda, czy jeszcze para wodna?  Wink  Laughing


Mgła to oczywiście woda bo ją widać, a para wodna jest przezroczysta Smile

Jezeli,cos jest przezroczyste,to nie moze byc widoczne,skoro mgla powstaje z wody,i widac ja pod postacia skroplonych czasteczek wody,to para wodna nie moze byc przezroczysta.Albo,nalezaloby wiedziec,co to jest para wodna. Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #162 : 2008-02-17, 23:16:34 »

Jak by ktoś chciał wiedzieć więcej o wodzie poza tym, że skrapla się ona z pary wodnej w 100°C, a zamarza na lód przy 0°C to może się szokować tutaj:

Nawet bez angielskiego, obrazki są zabawne Smile

http://www.lsbu.ac.uk/water/phase.html

Nie zacznę tu pisać o załamaniu światła i o tęczy bo to byłaby przesada.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #163 : 2008-02-18, 07:51:28 »

 Laughing nigdy nie przypuszczałem, że to zadanko spowoduje takie zainteresowanie.
"adam319" podziwiam zapał w drążeniu tematu. Świetny link. Masz rację. Woda to woda, a gaz to gaz  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #164 : 2008-02-18, 09:52:56 »



Albo takie :

Na podwórku biegają pieski i chodzą kury,razem jest 17 zwierząt.Adam policzył,że mają one łącznie 42 nogi.Ile kur chodziło po podwórku?

A)20 B)24  C)15  D)13  To też jest zadanie "magiczne"  Smile
Znów na zbiorach.
Kury mają po 2 nogi , psy po 2x 2 nogi. Czyli takich zbiorów nóg po 2 nogi jest 42 : 2= 21.
Rysujesz na kartce 21 kółek ( tych zbiorów 2 nóg)
      
           Shocked Shocked Shocked Shocked
           Shocked Shocked Shocked Shocked
            Shocked Shocked Shocked Shocked
            Shocked Shocked Shocked Shocked
             Shocked Shocked Shocked Shocked
                                              Shocked
Pieski - to nowy zbiór 2x2 nóżki=4
Zaznaczasz tyle górnych zbiorów 2x2 (cztery nóżki czyli pieski) aby wszystkich zbiorów ( tych po 2 nóżki i tych po 4 nózki ) było 17 ( wszystkie zwierzęta razem).  Z rysunku liczysz ile jest kur i ile piesków. Wychodzi : 4 pieski i 13 kur.

Dzięki Bea. Ja robiłam podobnie tzn. nie na kółkach tylko na kratkach  Rolling Eyes  Smile 
Jak będą jakieś nowe zadanka,to dam znać.
Panią grypa rozłozyła,nie mialam okazji "pomatematykować" z nią ,oczywiście nie złośliwie,po prostu lubię dyskusje matematyczne  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #165 : 2008-02-18, 13:42:27 »

... a para wodna jest przezroczysta Smile


Jak to kurde!
 Przejeżdżam koło koksowni ,a tam kłębi się z komina para wodna ,ale mówię Wam wspaniały widok  Smile  Mr. Green
A chmury?  Razz
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #166 : 2008-02-18, 17:57:48 »

Zastanawiam się czemu teraz w szkole bardzo rzadko można spotkać nauczyciela- mężczyznę?
Kobiety "wyparły" mężczyzn niemal całkowicie i tym samym wydaje mi się ,że szkolnictwo,nauka "zleciały na łeb"  Rolling Eyes
Nie chcę obrażać tu kobiet,bo sama nią jestem,ale wydaje mi się ,że mężczyźni bardziej się nadają na nauczycieli ,szczególnie nauk ścisłych i przyrodniczych.
Tam j. polskiego kobiety ostatecznie mogłyby uczyć  Smile .....
Czy ktoś jest w stanie się ze mną zgodzić?
Oczywiście jak wszędzie i tu są wyjątki  Smile
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #167 : 2008-02-18, 18:50:15 »

Edyta -bo zawód nauczyciela to cięzkie pieniądze zwłaszcza w naszej dupokracji,
   Potworni rodzice i ich latorośl -Leopiej hydraulikowi na zachodzie niż nauczycielowi
    w kraju narażonym na przemoc .
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #168 : 2008-02-18, 19:09:42 »

Rudka.Jak ja chodziłam do podstawówki,to nauczyciel każdy miał w klasie takiego porzadnego kija i w razie czego lał nim po "łapach" i był spokój i porządek.I nikt do nikogo nie miał pretensji.
A dziś nauczyciel nie może dziecku zwrócić uwagi,bo zara bedzie miał na karku rodzica i jeszcze nie wiadomo kogo.
A i rodzic,też swojemu dzieciakowi niewiele moze powiedzieć,bo zaraz dzieciak odpyskuje,a i rodzic jeszcze przy okazji może dostać kopniaka.
Teraz jesteśmy pod rządami dzieci  Very Happy .Istne kino.Jak w filmie "Czarownice z Salem"  Smile.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #169 : 2008-02-18, 20:04:46 »

  w zamian mamy różnej masci psychologów ,psychoanalityków.
    ,których dzieciaki ciepłym moczem olewają .
      Moze te mądrości nie są najgorsze -ale do każdego wiedza inaczej dociera
     niektórym trzeba ręcznie tłumaczyć .
  tez wychowałam sie tradycyjnie i nie znałam słowa -przemoc -
Wskaznik  miał podwójne zastosowanie -kreda też -czesto fruwała nad głowami .
lepsze bite niż zgnite
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #170 : 2008-02-18, 20:10:50 »

Ale najlepsze jest to,że ci psycholodzy i psychoanalitycy też nie są wolni od problemów i też pewnie sobie z nimi nie radzą.
Jest ich tera jak w "wylęgarni smoków" .Z byle "pierdnięciem" trzeba teraz lecieć do psychologa i zastanawiać się dlaczego tak "pierdnęłaś" ,a nie inaczej .I to jest jakaś terapia na przyszłe 20 lat.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #171 : 2008-02-21, 11:42:12 »

Bea help !  Smile

O jaki sposób rozwiązania może chodzić w tym zadaniu?

Oblicz.

Jest godzina 7.10.
Za ile minut zegar wskaże godzinę 8.00?
 
Obliczenie.......................................

Odp.:

Takich zadanek jest kilka i teraz tak: córka wie ile,ale teraz jakim sposobem to obliczyć?
Czy takim?:

1.     8.00-7.10= 0.50 min -ona oblicza takim,co wydaje mi sie bez sensu  Confused
2.     7.10+[ ]= 8.00 i z tego wynika,ze w kratce musi być 0.50 min -co też jest jakies bezsensowne  Confused
3.    Zamienić te godziny na minuty i potem odjąc 8.00 to 480 min - 430 ( 7.10) = 50 min ,no ale dzieci jeszcze nie " biorą"  takich liczb.

Więc o jakie rozwiązanie może chodzić?
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #172 : 2008-02-21, 13:22:24 »

Ależ Edytko droga! Twoja córcia doskonale wie, że 1 godzina ma 60 minut , czyli że między godziną 7 a 8 jest 60 minut. Skoro 10 minut już upłynęło ( 7.10) to do 8 będzie 60 - 10 =50. Jej sposoby obliczania są jak najbardziej OK.  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #173 : 2008-02-21, 13:27:29 »

 Very Happy

Miałam mętlik w głowie  Smile

Fajnie,że jest ktoś,kogo można się doradzić !  Very Happy
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #174 : 2008-02-25, 11:44:55 »




"MEN: w 2009 r. sześciolatki w szkołach
Od 1 września 2009 r. do pierwszych klas szkół podstawowych obok 7-latków trafią też po raz 6-latki - planuje kierownictwo MEN. W pierwszych, prawdopodobnie dwóch latach, rodzice będą mogli wystąpić o odroczenie o rok obowiązku szkolnego dla 6-latków.
Jak mówiła na konferencji prasowej podsumowującej 100- dni rządu w edukacji minister Katarzyna Hall, obniżenie wieku obowiązku szkolnego poprzedzi reforma programowa i dostosowanie treści kształcenia do wieku uczniów. Nauka w pierwszych klasach szkoły podstawowej będzie bardziej zbliżona do metod pracy z dziećmi w przedszkolach, czyli nauka poprzez zabawę - dodała wiceminister Krystyna Szumilas.

Najbliższy rok szkolny 2008-2009 - MEN chce by był - "rokiem przedszkolaka". Poświecony ma być upowszechnieniu wychowania przedszkolnego. Wiceminister Zbigniew Włodkowski przypomniał, że w Europie z edukacji przedszkolnej korzysta od 70 do 100 proc. dzieci (średnio 85 proc.); podczas gdy w Polsce tylko 47 proc., najgorzej jest na wsi tam tylko 21,4 proc. MEN chce by do 2012 wskaźniki Polskie podniosły się do 60/70 proc. w skali kraju i ponad 40 proc. na wsi."


http://wiadomosci.onet.pl/1696810,11,men_w_2009_r_szesciolatki_w_szkolach,item.html
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #175 : 2008-06-05, 23:26:30 »

Jako ciekawostkę przytoczę pytania z geografii z 3 klasy gimnazjum: Czym sie różni rybactwo od rybołóstwa oraz hodowla roślin od uprawy roślin ?
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #176 : 2008-06-10, 09:59:21 »

Czym sie różni rybactwo od rybołóstwa oraz hodowla roślin od uprawy roślin ?

Toż to oczywizda oczywizdość!.
To tak, jak się by pytać: czym się różni hodowla od chowu zwirząt  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #177 : 2008-06-14, 16:12:47 »

Byłam kiedyś na tzw."lekcji otwartej" u mojej córki z zerówki .
Była akurat nauka o naszym kraju.
Pani zapytała,czy ktoś wie jak brzmi hymn polski,a dzieci zaczęły śpiewać :"Polska biało-czerwona....."  Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #178 : 2008-09-03, 09:31:19 »

Dacie wiare ,że do pierwszej klasy jest 10 książek i do tego "jakiesik" zeszyciki żywcem dla "debili"?   
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #179 : 2008-09-03, 10:41:49 »


Mgła to oczywiście woda bo ją widać, a para wodna jest przezroczysta Smile


A ja widzialem pare nasycona ............... w lozku
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 87 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.