forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 08:18:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660615 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Szkolna edukacja :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 87 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szkolna edukacja :)  (Przeczytany 535099 razy)
toan
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #180 : 2008-09-03, 11:19:33 »

...jest 10 książek...

Edyta!,
a nowych zadań z tegorocznej edycji "kangurka" nie masz?.
K&K Wink chyba w tym roku pierwszy raz wystartuje... i chciałbym, aby dobrze wypadł!:D
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #181 : 2008-09-03, 11:41:50 »

...jest 10 książek...

Edyta!,
a nowych zadań z tegorocznej edycji "kangurka" nie masz?.
K&K Wink chyba w tym roku pierwszy raz wystartuje... i chciałbym, aby dobrze wypadł!:D

Tzn. z ubiegłego roku szkolnego ,musiałabym poszperać ,bo nie wiem dokladnie gdzie je położyłam,ale powinien być "kangurek 2008" w necie.
Moja córka go pisała i jak na to,ze jej nikt nie przygotowywał(ja dałam sobie z tym spokój,bo wolałam,żeby pobiegała na dworze,a pani też sobie dała z tymi zadaniami spokój,jak powiedziałam jej,ze się chyba pomyliła ,jak je rozwiązywała),to wypadła całkiem dobrze-najlepiej w klasie.
Natomiast w książce córki do trzeciej klasy są zadania z kangurkiem,dla tych co chcą więcej rozwiązać,no to moglabym je pisać w wątku  dla zainteresowanych  Cool

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #182 : 2008-09-03, 11:53:37 »

powinien być "kangurek 2008" w necie...

No faktycznie wszystko jest!.
Zadania bardzo podobne do nintendoDS - "Brain training", ale co na papierze, to na papierze  Very Happy.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #183 : 2008-09-03, 12:07:21 »

Dobrze,że znalazłes,bo ja nie mogę u siebie znaleźć,pewnie wyrzucony w trakcie robienia porządków-u nas w domu jest "wytwórnia śmieci" ,szczególnie wszelkiej maści kartek,zamalowanych,zapisanych,powycinanych itd.  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #184 : 2008-09-03, 15:16:45 »

Na poczatek jest takie dwa zadanka dla dzieci :

1.Agatka bawi się maszyną do pisania.
Pisze kolejno bez odstępów:

123456789101112131415.................................

Czy wiesz,jaka cyfra przypadnie na trzydzieste uderzenie w klawisz maszyny?
Dopisz następne liczby.
Uzupełnij zdanie:

Jest to cyfra.........z liczby.........

Pamiętaj,że po jednym uderzeniu w klawisz maszyny na papierze pojawia się tylko jedna cyfra.


2.Suma dwóch liczb jest równa 90.
Jednym składnikiem jest liczba 81.Oblicz drugi składnik tej sumy.

Różnica dwóch liczb jest równa 65.
Odjemnikiem jest liczba 5.Oblicz odjemną.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #185 : 2008-09-03, 18:28:09 »

Znajoma mówiła mi,ze córka jej znajomej poszła do czwartej klasy i okazało się,że nie potrafi pisać w normalnym zeszycie.
Nic dziwnego dla mnie,skoro przez pierwsze trzy lata nauczyciel korzystał zamiast z zeszytów to z tych "pożalsieboże" "ćwiczeniówek".
Czyżby powrót  analfabetyzmu?
Zastanawiam się, co było złego w jednym elementarzu,którego nota bene dostawało się za darmo?
Teraz jest 10 książek+ książka do angielskiego+ trzy ćwiczeniówki ,wszystko razem kosztuje 270zł.+ mnóstwo innych pierdółek,na które wydaliśmy z mężem pareset złotych.Mając kilkoro dzieci ,to nielada wydatek dla przeciętnej rodziny,a przecież nauka w szkole podstawowej jest nauką obowiązkową.
Mógłby mnie szlag nie trafiać,gdyby dziecko po tych tomachprzerobionych  książek coś umiało ,a tu okazuje się,że idąc do wyższych klas nie potrafi pisać.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #186 : 2008-09-03, 19:28:05 »

...Mógłby mnie szlag nie trafiać,gdyby dziecko po tych tomachprzerobionych  książek coś umiało ,a tu okazuje się,że idąc do wyższych klas nie potrafi pisać...

Edyta:

a.)  w szkolach ucza "same spady" - nauczyciele(intelektualne miernoty
oczywiste poklosie komuszej "selekcji negatywnej"

Jak taki "glupek" moze uczyc dzieci??? Shocked Shocked Shocked

Inna sprawa to mieszanie w klasach "wyrosnietych zygotek" z "planktonich rodzin"
ktore na ogol dziedzicza marny intelekt po swoich "niedorozwinietych intelektualnie" rodzicach
z "zygotkami mozgowcow" co to reprezentuja co najmniej sredni dobry poziom.

No i mamy w klasie "dyktature proletariackich zygotek" nalozona na
"pedagogiczne scierwo" o lewicowej proweniencji.

I co??? Shocked Shocked Shocked  Mamy "intelektualny Katyn" w klasie.  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #187 : 2008-09-03, 19:32:37 »

Mąż był deko wkurzony i mówił,że wypisze dzieci ze szkoły i sami je będziemy uczyli .
Kto u licha układa ten program nauczania?Kto pisze te idiotyzmy w tych podręczniakach?-przegladając je, ma sie wrażenie ,że to nikt przy zdrowych zmysłach.
I na koniec : komu i na czym zależy?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #188 : 2008-09-03, 22:01:58 »



No i mamy w klasie "dyktature proletariackich zygotek" nalozona na
"pedagogiczne scierwo" o lewicowej proweniencji.

I co??? Shocked Shocked Shocked  Mamy "intelektualny Katyn" w klasie.  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Ja bym akcent położyła na lewicową prowiniecję  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #189 : 2008-09-03, 22:41:57 »

Skoro edukacja ma przygotować młodego człowieka do życia to nie może odbywać się ona w „sterylnych” warunkach bo później nastąpi zderzenie z rzeczywistością układów i układzików i będzie dramat.

Choć wyjątkowo zgodzę się z Grizzly’m., że system raczej promuje nauczycieli miernych, no może za wyjątkiem elitarnych szkół prywatnych, które z kolei mają tą wadę, że nie są dostępne dla wybitnych jednostek z domów przeciętnych co tworzy elitę opartą na pochodzeniu, a nie na zdolnościach.

System edukacji mamy więc taki na jaki zasługujemy jako społeczeństwo, ani gorszy, ani lepszy.

Jest wreszcie internet więc inteligentne sztuki wyszukają sobie informację jakiej potrzebują, a mizeria chociażby utytułowana pozostanie mizerią.

Co do IQ to jest to tylko sztuczna metoda oceny szybkości kojarzenia prostych układanek. Nie promuje jednostek myślących nieco wolniej, które jednak dążą do uzyskania optymalnego wyniku. Gdyby tak nie było to wszyscy powyżej IQ130 byliby na żywieniu optymalnym, gdyż jest to z punktu widzenia dbania o własne zdrowie „oczywista oczywistość”, a przecież tak nie jest.
Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #190 : 2008-09-04, 07:29:46 »

Na poczatek jest takie dwa zadanka dla dzieci :

Rozwiązał bezbłędnie i szybko!.  Cool
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #191 : 2008-09-04, 08:25:36 »

Zastanawiam się, co było złego w jednym elementarzu...

tak kiedyś było lepiej, no i młodsi byliśmy Wink
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #192 : 2008-09-04, 09:16:38 »

Na poczatek jest takie dwa zadanka dla dzieci :

Rozwiązał bezbłędnie i szybko!.  Cool

Super!
Moja córka też nie ma z nimi problemów,ale żeby nie było tak jak ja chcę,to nigdy ich nie chce rozwiązywać  Twisted Evil
Zaglądam do jej książki i mówię;zrób to zadanie z kangurkiem,przecież umiesz  Smile (muszę się przy tym uśmiechać miło,ale się we mnie gotuje ,bo wiem co będzie),a ona mi na to,że pani powiedziała,że to dla tych którzy chcą,a ja jej zawsze odpowiadam;no właśnie  Smile ,dla tych którzy chcą,a ty chcesz, więc rozwiązesz  Smile(to mówię z uśmiechem ,aleJuż  przez zaciśnięte zęby  Twisted Evil
Mysłałam ,że w tym roku będzie inaczej ,ale nie-wczoraj przerabiałam tą samą szopkę  Twisted Evil   
Chyba jest podobna do mnie-też mówi zawsze NIE -zawsze NA ODWRÓT.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #193 : 2008-09-04, 10:21:06 »

Przypuszczam,że gdybym do niej powiedziała;słuchaj, absolutnie nie rozwiązuj tych zadań ,bo one są tylko dla tych ,którzy potrafią je rozwiązać,to z miejsca by się za nie wzięła.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #194 : 2008-09-04, 11:35:18 »

Mąż był deko wkurzony i mówił,że wypisze dzieci ze szkoły i sami je będziemy uczyli .
Kto u licha układa ten program nauczania?Kto pisze te idiotyzmy w tych podręczniakach?-przegladając je, ma sie wrażenie ,że to nikt przy zdrowych zmysłach.
I na koniec : komu i na czym zależy?
Edyta,a co powiesz na to?5 klasa Gimnazjum w Niemczech,to twor roznych dzieci i jeszcze rozniejszych  poziomow w przyswojeniu wiadomosci kl 1,2,3 i 4.
Chodzi mi konkretnie o j.angielski.W tutejszych szkolach dzieci zaczynaja nauke tego jezyka w 3 kl kontynuujac w 4.I co z tego,gdy w 5-tej gimnazjalnej nauczycielka musi robic przynajmniej 1 x na tydzien kartkowki aby wyrownac poziom klasy.Poniewaz sa dzieci,u ktorych juz  budowa zdan byla zaawansowana,a u innych poznanie jezyka  polegalo na pojedynczych slowkach.Przeciez program nauczania jezyka angielskiego jest taki sam dla wszystkich szkol niemieckich!!!
Przeciez do Gimnazium dostaja sie ponoc tylk dzieci najlepsze. Question Question
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #195 : 2008-09-04, 13:45:30 »

Przypuszczam,że gdybym do niej powiedziała;słuchaj, absolutnie nie rozwiązuj tych zadań ,bo one są tylko dla tych ,którzy potrafią je rozwiązać,to z miejsca by się za nie wzięła.
Zamiast przypuszczac to sprawdz. I juz wiecej nie bedziesz przypuszczac.
 
W Australii to jest dopiero masakra w szkolnictwie. Wszyscy ida rowno z wiekiem. Nikt klasy nie powtarza. Po ukonczeniu szkoly podstawowej absolwent nie potrafi ani pisac, ani liczyc.
Bylem zaszokowany po przyjezdzie do Australii jak sie dowiedzialem, ze dzieci po ukonczeniu szkoly podstawowej ida na kurs jezyka angielskiego, bo nie potrafia pisac.
Kazda szkola ma swoj program. Dopiero teraz zaczynaja dyskutowac nad programem krajowym.
Znajomy opowiadal, ze w sklepie podszedl do niego Aborygien, pokazal mu 20$ i zapytal, czy to wystarczy na wino.

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #196 : 2008-09-04, 14:27:56 »

W Polsce dopóki nie zaczęli kombinowac i dopóki nie zaczeli wprowadzać metod nauki z zachodu było całkiem nieźle.
Pamiętam miałam dwie książki do j. polskiego,do matematyki i z tych dróch książek nauczyłam się czytać poprawnie ,pisać i liczyć.
Wszystko co miało się napisać pisało się w zeszytach,a nie w ćwiczeniach dla "przygłupów"

Przyznam,że czytania,pisania ,liczenia itd. ja nauczyłam dzieci swoje w domu.Gdybym liczyła na szkołę,to nie wiem czy tak dobrze by się uczyły,czy bym się doliczyła.
Szkoła zakłada,że dziecko przychodząc do klasy pierwszej ma obowiązek umieć czytać,jesli nie umie,to wtedy korzysta z lekcji dla słabych uczniów tzw. lekcje wyrównawcze.
Ale czy tak powinno być? Czy dziecko nauczy się (dogoni resztę) czytac na tej jednej tygodniowo lekcji?Czy dziecko nie powinno się uczyć czytać na normalnych lekcjach do tego przeznaczonych? Przecież dziecko przychodząc do klasy pierwszej jeszcze nie poznalo w szkole (w zerówce) "sz","cz","rz" itd. ,to dlaczego zakładają,ze dziecko w tym wieku ma czytać płynnie?
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #197 : 2008-09-04, 15:21:15 »

Zamiast przypuszczac to sprawdz. I juz wiecej nie bedziesz przypuszczac.
 

No i sprawdziłam - usłyszałam magiczne słowo TAK  Very Happy
Powiedziałam tak;słuchaj te zadania z kangurkiem są tylko dla mądrych dzieci,to ja nie wiem,czy będziesz je rozwiązywała,czy nie? Jak uważasz....
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #198 : 2008-09-05, 18:48:11 »

Moja córka (ta pierwszoklasistka) kazała mi włączyć film "To nie jest kraj dla starych ludzi" w wersji anglojęzycznej.
Pytam się jej ;po co???? A ona,że chce się nauczyć języka angielskiego dokładnie .Parsknęłam śmiechem,bo tam są takie teksty,że gdyby je powiedziała na lekcji (bo tak zamierzała zrobić,żeby zaprezentować swoją wiedzę-tak powiedziała),to byłabym wezwana do szkoły .
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #199 : 2008-09-08, 10:30:42 »

Edyta może chciałabyś by Ci przysłać grę z mnóstwem zagadek logicznych. Warunkiem - bardzo dobra znajomość angielskiego.
Wady - możesz osiwieć, wyłysieć, zniknąć z forum na dłużej (nawet bardzo dłużej...) ... z tego powodu, że kolejność zagadek wciąga. Kolejna wada -
gry nie można zasejfować  Sad.
Nawet oryginału  Sad
Zalety - jak powiesz JAK się kończy gra możesz uzyskać nagrodę. Powiem wtedy na forum, że jesteś GENIALNA.
Jakby ktoś inny chciał - nie ma sprawy. Nie odpowiadam, za wyłysienie, osiwienie i ... porzucenie obowiązków domowych...   Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 87 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.