forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 05:38:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Szkolna edukacja :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 87 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Szkolna edukacja :)  (Przeczytany 534495 razy)
kodar
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #60 : 2008-02-06, 20:10:02 »

Alinko (kodar) czy w Niemczech w szkole też są konkursy miedzynarodowe z matematyki "Kangur Matematyczny" i "Kangurek Matematyczny" ?
Taki konkurs ma byc pod koniec marca w szkole mojej corki .Moja córka między innymi tez jest wytypowana ,choć nie mam bladego pojęcia jak jej pójdzie,ale w sumie nie ważne,a może wazne...nie wiem....  Smile
Podam testy z takiego konkursu z ubiegłego roku dla uczniów klasy II.


http://www.mat.uni.torun.pl/kangur/dokumenty/ex_kangurek_internet.pdf
 

Syn bedacy uczniem 3 klasy byl wytypowany,po nieoczekiwanym i krotkim sprawdzianie na olimpiade matematyczna dla klas czwartych.Z tego tez powodu nie robilam dziecku zadnej nagonki na  dodatkowa  nauke.Moze dobrze,moze zle,w kazdym razie dziecko nie przeszlo do dalszego etapu.Olimpiade potraktowalam jak dodatkowa porcje doswiadczen w jego zyciu.Nawet nie wiem jakie byly zadania,wiem tylko,ze mama kolegi z klasy ,ktory rowniez bral udzial w olimpiadzie  byla b.dumna z tego powodu. Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #61 : 2008-02-06, 20:27:02 »

Jak na mój gust ,to są to trudne zadania dla dziecka z II kl.Te za 3pt. córka rozwiązała ,za 4 pt. kilka sama ,a kilka z moja pomocą ,a te za 5pt z moją pomocą ,a jedno sama .W szkole nie ma takiego poziomu,nie rozwiązują takich zadań.Moze jak trochę z nią popracuję ,to coś z tego bedzie, ...zobaczymy....
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #62 : 2008-02-06, 22:06:09 »

Dużą pozytywną rolę odegrał też komputer( Confused), bo aby zrozumieć polecenia do gier musieli obaj nauczyć się znaczenia angielskich słówek i ...
Tutaj bylbym ostrozny. Byc moze nie u kazdego tak jest, ale moj syn pod pretekstem podszkolenia angielskiego ma juz te chorobe co zapomnialem jak sie nazywa(chyba uzaleznienie od komputera). Oczywiscie angielski zna perfekt, teraz sa gry komputerowe "w sieci", gdzie rozmawiaja (tzn pisza lub rozmawiaja)na czacie w czasie gry(przewaznie po angielsku).
Uwazam, ze popelnilem blad, za wczesnie dalem mu dostep do komputera. O skutkach nie bede pisal.
Oczywiscie ja tez jestem uzalezniony od komputera, spedzam przed nim ok 14 godz na dobe, a moze i wiecej. Ale ja jestem juz stary, nie musze sie uczyc, (chociaz ucze sie ), mam ustabilizowane zycie, zarobki i kury. Laughing
Pozdr
maf
Zapisane
bea561
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #63 : 2008-02-06, 22:36:14 »

Jak na mój gust ,to są to trudne zadania dla dziecka z II kl.Te za 3pt. córka rozwiązała ,za 4 pt. kilka sama ,a kilka z moja pomocą ,a te za 5pt z moją pomocą ,a jedno sama .W szkole nie ma takiego poziomu,nie rozwiązują takich zadań.Moze jak trochę z nią popracuję ,to coś z tego bedzie, ...zobaczymy....

Z tego co ja się orientuję, zadania z Kangura bardziej wymagają logicznego myślenia niz wiedzy. Inaczej ma się sprawa z olimpiadą. Tutaj rzeczywiście konieczna jest wiedza, niestety na poziomie dużo większym niż to zakłada program. Mój starszy syn został laureatem olimpiady matematycznej. Zawdzięcza to swojej nauczycielce matematyki, która namówiła go na indywidualny tok nauki z matematyki w III klasie gimnazjum. Dzięki temu nie musiał pisać części matematycznej na egzaminie gimnazjalnym i miał możliwość wyboru dowolnej szkoły średniej.
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #64 : 2008-02-06, 22:50:56 »

, mam ustabilizowane zycie, zarobki i kury. Laughing


inkubator masz już zrobiony?

mój jest na ukończeniu
dostaje szlif przed malowaniem
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #65 : 2008-02-06, 23:36:10 »


inkubator masz już zrobiony?

mój jest na ukończeniu
dostaje szlif przed malowaniem
Mam 2 opcje, przerobic lodowke /wykorzystujac agregat/ na grzanie, lub wykorzystac lodowke tylko jako pojemnik/skrzynke na inkubator. Sa jeszcze dwie, z linku ktory mi kiedys podales mozna tanio kupic inkubator. 4 opcja to kura/kwoka ktora juz teraz upiera sie zeby siedziec na jajach. Ale kurczaki planuje na druga polowe marca.
Pozdr
maf
Zapisane
ali
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #66 : 2008-02-07, 00:18:12 »

[
Mam 2 opcje, przerobic lodowke /wykorzystujac agregat/ na grzanie, lub wykorzystac lodowke tylko jako pojemnik/skrzynke na inkubator. Sa jeszcze dwie, z linku ktory mi kiedys podales mozna tanio kupic inkubator. 4 opcja to kura/kwoka ktora juz teraz upiera sie zeby siedziec na jajach. Ale kurczaki planuje na druga polowe marca.
Pozdr
maf
przerabiam  zamrażarke
skrzynka za darmo
do tego kupiłem grzałke  do suszarki do grzybów, wentylator i regulator temperatury z higrometrem RT-2 CIW z ZUH TOMAR
wszysko razem ze 200 zł
tylko po co, kiedy już dwie kury siedzą
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #67 : 2008-02-07, 09:01:47 »


 Mój starszy syn został laureatem olimpiady matematycznej


Z tego co ja się orientuję, zadania z Kangura bardziej wymagają logicznego myślenia niz wiedzy.

Gratuluję synowi  Smile
Takie testy różnią się od normalnych zadań-to widać-trzeba pokombinować,zeby rozwiazać  Smile
W normalnych zadaniach też potrzebna jest zdolność logicznego myslenia,przede wszystkim ważne jest zrozumienie czytenej treści inaczej będą z tego nici.
I na odwrót : w takich zadaniach z kangurkiem oprócz niezbednego logicznego myslenia potrzebna jest również wiedza,bez wiedzy nie zrozumiesz czytanej treści i również będą z tego nici .
Tak czy siak matematyka jest  SUPER !
Skoro już się tak chwalimy umiejętnościami naszych dzieci  Laughing ,bo czemu by nie? -to normalne w/g mnie ,to moja córka jedzie też na konkurs ortograficzny,z ortografii jest "de best" -autentycznie lepsza jest niż ja  Smile .Wytłumaczyłam jej zaraz na poczatku pierwszej klasy ,kiedy pisze się "ż","rz","ó" ,jakie są wyjatki ,załapała i jeszcze ani jednego błędu nie zrobiła na dyktandzie  Smile
"Rozwiązuje" też takie dyktanda online ,gdzie trzeba wpisać brakującą literę w wyrazie ,gdyby ktoś był zainteresowany,to podaję stronę,ale nie ma to jak pisać samodzielnie tekst  Smile

www.dyktanda.net/dyktando-23.php

Kiedyś jej dyktowałam takie dyktando i użyłam wyrazu "maże" -chodziło mi o mazanie (takie podchwytliwe) ,to zanim napisała spytała mnie, czy chodzi mi o mazanie po ścianie ,czy że o czymś marzę  Smile ,fajnie ,że mysli -cieszę się z tego .


  Syn bedacy uczniem 3 klasy byl wytypowany,po nieoczekiwanym i krotkim sprawdzianie na olimpiade matematyczna dla klas czwartych.Z tego tez powodu nie robilam dziecku zadnej nagonki na dodatkowa nauke.Moze dobrze,moze zle,w kazdym razie dziecko nie przeszlo do dalszego etapu.

Też gratuluję  Smile .Sam fakt,ze dziecko się dostaje na takie konkursy,to już osiągnięcie,no a potem to jednak trzeba troszkę wlożyć pracy.
Moja córka też się jakoś specjalnie nie garnie do przygotowań,ale jak się jej zapytam czy chce brac w tym udział i czy chce jakieś konkretne miejsce zająć,odpowiada ,ze chce,wtedy ja jej mówię ,że nie ma nic za darmo,bez pracy nie ma kołaczy,na wszytko trzeba sobie zapracować -to wtedy siada i rozwiązujemy zadania.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #68 : 2008-02-07, 09:18:26 »

...tylko po co, kiedy już dwie kury siedzą

Usiądź sobie razem z nimi  Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #69 : 2008-02-07, 10:02:04 »

Jak na mój gust ,to są to trudne zadania dla dziecka z II kl.Te za 3pt. córka rozwiązała ,za 4 pt. kilka sama ,a kilka z moja pomocą ,a te za 5pt z moją pomocą ,a jedno sama .W szkole nie ma takiego poziomu,nie rozwiązują takich zadań.Moze jak trochę z nią popracuję ,to coś z tego bedzie, ...zobaczymy....

Z tego co ja się orientuję, zadania z Kangura bardziej wymagają logicznego myślenia niz wiedzy. Inaczej ma się sprawa z olimpiadą. Tutaj rzeczywiście konieczna jest wiedza, niestety na poziomie dużo większym niż to zakłada program. Mój starszy syn został laureatem olimpiady matematycznej. Zawdzięcza to swojej nauczycielce matematyki, która namówiła go na indywidualny tok nauki z matematyki w III klasie gimnazjum. Dzięki temu nie musiał pisać części matematycznej na egzaminie gimnazjalnym i miał możliwość wyboru dowolnej szkoły średniej.

Wlasnie,tez probowalam nauczycielce  dac do zrozumienia,wprost prosilam by  zadawala dodatkowe zadania do domu,bo syn zadania domowa odrabia w kilka minut,i starcza mu to co nauczyl sie na lekcji.Nauczycielka zawsze tlumaczyla,ze dziecko musi miec czas na dziecinstwo.
Dlatego nauczyl sie lenistwa i braku zainteresowania wiedza.
Po wakacjach bedzie uczeszczal do  calodziennego Gimnazjum.,gdzie zajecia beda trwaly do 16 godz. z jedyna  wieksza przerwa na obiad,no i roznymi kolkami zainteresowan.
 Mam nadzieje,ze przynajmniej ta szkola przebudzi i rozwinie jego zainteresowania. Smile
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #70 : 2008-02-07, 10:22:39 »


Po wakacjach bedzie uczeszczal do  calodziennego Gimnazjum.,gdzie zajecia beda trwaly do 16 godz. z jedyna  wieksza przerwa na obiad,no i roznymi kolkami zainteresowan.
 Mam nadzieje,ze przynajmniej ta szkola przebudzi i rozwinie jego zainteresowania. Smile
Mam na ten temat inny poglad Wink taka szkoła wypusci wyrobnika wyszkolonego do pracy dla innych.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #71 : 2008-02-07, 10:33:35 »

O jej.Dziecko musi mieć swoje dzieciństwo,musi się bawić jak kazdy mały ssak i nie tylko.
Popatrzcie na male koty jak one się bawią,zaczepiają,biją się  Smile
Jak patrzę na swoje córki,to czasem się tak zachowują,no i w sumie ucza się w ten sposób przetrwania.
Ale....dziecko trzeba też uczyć dyscypliny,obowiązku itp.,bo przecież nie będzie się wiecznie bawić.

Po wakacjach bedzie uczeszczal do  calodziennego Gimnazjum.,gdzie zajecia beda trwaly do 16 godz. z jedyna  wieksza przerwa na obiad,no i roznymi kolkami zainteresowan.
 Mam nadzieje,ze przynajmniej ta szkola przebudzi i rozwinie jego zainteresowania. Smile
Mam na ten temat inny poglad Wink taka szkoła wypusci wyrobnika wyszkolonego do pracy dla innych.

Ludzie mają różne zdania,co nie znaczy,że mają rację.
To co dalej bedzie w życiu zalezy od inteligencji,wiedzy człowieka,od sprytu i w dużej mierze od szczęścia.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #72 : 2008-02-07, 10:35:48 »


Po wakacjach bedzie uczeszczal do  calodziennego Gimnazjum.,gdzie zajecia beda trwaly do 16 godz. z jedyna  wieksza przerwa na obiad,no i roznymi kolkami zainteresowan.
 Mam nadzieje,ze przynajmniej ta szkola przebudzi i rozwinie jego zainteresowania. Smile
Mam na ten temat inny poglad Wink taka szkoła wypusci wyrobnika wyszkolonego do pracy dla innych.
Mysle,ze jeszcze nie ma takich szkol,ktore mialyby indywidualny tok nauczania dla kazdego ucznia.
Corka skonczyla przed laty w/w Gimnazjum i byla b.zadowolona.Zadnych prac domowych,duzo indywidualnych zajec na kolkach zainteresowan,byl tez czas na rozrywke,a ze to katolickie Gimnazjum,rowniez czas nas modlitwe.
Pokladam nadzieje,ze jego edukacja nie skonczy tylko  sie na tej szkole. Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #73 : 2008-02-07, 10:44:22 »

Znam koleżanki z podstawówki,które ledwo przechodziły z klasy do klasy,a dziś są wielkimi paniami  Very Happy
I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze...
Spryt się też liczy,bo jak masz wiedzę ,jakieś zdolnosci,a nie masz tego czegoś,co nie pozwala ci się "sprzedać" do osiągniesz tyle co sr**ący kot na pustyni,no i czasem warto mieć jakiegoś "wujka" na stanowisku,który by cię wcisnął również na jakies ciekawe stanowisko  Laughing ....proza życia  Razz
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #74 : 2008-02-07, 18:37:34 »

Oczywiscie ja tez jestem uzalezniony od komputera, spedzam przed nim ok 14 godz na dobe, a moze i wiecej. Ale ja jestem juz stary, nie musze sie uczyc, (chociaz ucze sie ), mam ustabilizowane zycie, zarobki i kury.
Pozdr
maf


Ty to masz zdrowie , nie chodzi o to "ustabilizowane zycie, zarobki i kury".
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #75 : 2008-02-08, 23:43:31 »

Ja sobie tak pocichu obserwuję ,tą "naukę" w szkole i zadaję sobie pytanie czy szkoła nie powinna zmienić nazwę na "dom uciech"  Smile
Może powinny być stworzone szkoły i takie "domy zabaw" i kto będzie chciał ,zeby jego dziecko się uczyło ,to będzie je posyłał do szkoły,a kto bedzie chciał,żeby jego dziecko się "zabawiało" ,to będzie posyłał je do "domów zabaw" ,nie?
Nie wiem czy w szkołach Waszych dzieci też tak jest ,czy nie,bo już nie wiem co mysleć o tym wszystkim....

Edyta masz racje ... w szkołach młodzież  kładzie  nacisk na rozrywkę i sensacje, trafiłem na materiał filmowy potwierdzający twoje spostrzeżenia, jednym słowem koedukacja w Sanoku to nie szkoła tylko dom uciech.
Ech.. biedny Lew- Starowicz bo musi to jakoś tłumaczyć. Cool
Mam nadzieję, że to nie będzie wskazówką dla uczniów jak wykorzystywać nudny czas spędzany na lekcji. Very Happy Shocked Sad Very Happy Cool

http://serwisy.gazeta.pl/wideo/44,80733,4703524.html

Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #76 : 2008-02-09, 10:20:09 »

Świetny "szkolny wybryk" jak to ujęła minister edukacji Katarzyna Hall.
Zastanawiam się jakie czynniki na to wpływają.
Byłam ostatnio na zebraniu rodziców i pani tłumaczyła się czemu dzieci mają zostawione puste kartki w książce-pominiete(ja kiedyś zwróciłam na to uwagę).
Otóż przyczyną tak małej ilości rozwiązywanych zadań z matematyki jest to,że dzieci szybko się nudzą,czego konsekwancją jest brak skupienia uwagi i pani przerywa rozwiązywanie zadań.Z jednej strony wydawać by się mogło,że ma rację,no bo jak dziecko będzie znudzone,nie bedzie skupiało uwagi i nie bedzie rozumiało tych zadań,ale jak się przyjrzeć temu bardziej, to wybaczcie,ale dzieci chodzą do szkoły po to,aby się uczyć skupiać uwagę i rozwiązywać te zadania.
Dziecko trzeba uczyć dyscypliny.Jak ma jakieś zadanie do wykonania,to uczyć go,aby doprowadził je do końca.,bo czy w dorosłym zyciu,gdy już bedzie pracował,to sobie pójdzie w połowie dniówki do domu,bo się nagle znudził???
Jak takie zajęcia dydaktyczne bedą przerywane notorycznie,bo dzieci się nudzą,to przeobrażą się one w zajęcia "integracyjne" ,takie jakie są załączone na filmiku.
W głowie mi się nie mieści.
Dzięki Zbynku za link.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #77 : 2008-02-09, 18:04:17 »

Tak sobie pomyślałam... dawniej było takie przysłowie :"Paluszek i główka,to szkolna wymówka" .
W obliczu jednak takich atrakcji nie może być mowy o niechęci do szkoły .
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #78 : 2008-02-09, 18:39:03 »

Mnie bardziej bawi jak to policja będzie niewprost bezstresowo przesłuchiwać te biedne dzieci w obecności psychologa Smile
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Szkolna edukacja :)
« Odpowiedz #79 : 2008-02-09, 19:02:02 »

Biedne zagubione dzieci i biedni zagubieni nauczyciele i rodzice.
Dziś wszyscy są jacyś tacy zagubieni .
Ludzie mają za dużo czasu na filozofowanie,duzo gadki,a mało roboty.Ot co.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 87 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.