forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 11:26:59

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659900 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO  (Przeczytany 22306 razy)
Handzol
Go


Email
Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« : 2013-03-13, 12:22:59 »

Witam! Jestem na ŻO niecały miesiąc, dobrze się czuje jednak mam kilka pytań.

1. Zawsze rano przed śniadaniem piję kawę. Normalnie piłem kawę parzoną z mlekiem i 3 łyżeczkami cukru. Po przejściu na ŻO zastąpiłem mleko śmietanką 30% i zredukowałem ilośc cukru do jednej łyżeczki tj. ok 5g sacharozy. Czy te 5g cukru może coś zrobić? Wiem, że cukier zjedzony na pusty żołądek powoduje szybki skok insuliny, ale kawa bez cukru jest okropna dla mnie...

2. W początkowym okresie stosowania ŻO (tj. pierwsze 2 tygodnie), chciało mi się strasznie pić. Teraz zauważyłem, że jest wręcz odwrotnie - spożywam bardzo małą ilość płynów i uświadomiłem sobie to po ciemnym kolorze moczu (kolor taki jak piwa Strong). Czy może to prowadzić do jakiś uszkodzeń nerek? Panikuje troszkę ponieważ mam od urodzenia jedną nerkę, a kolor mocz zazwyczaj był jasny

3. Czy jest jakiś schemat w którym posiłku powinno być najwięcej węglowodanów? Dzienne zapotrzebowanie na WW mam 50g i wygląda to u mnie tak, że około 30g spożywam w postaci chleba wraz z jajecznicą na śniadanie, a te 20g jest rozłożone pomiędzy obiad i kolację (w postaci np. kapusty czy buraczków do mięsa). Pytanie to zadaje ponieważ gdzieś na forum przeczytałem, że najlepiej jej WW uzupełnić wieczorem i nie wiem jak się do tego stosować.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #1 : 2013-03-13, 12:42:19 »

około 30g spożywam w postaci chleba
Chleb  i ZO?

Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #2 : 2013-03-13, 12:45:48 »

"opty"-cebulaka trzeba zapytać, czy to zgodne z testem "opty"-glutenowym!  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #3 : 2013-03-13, 12:55:02 »

 Laughing
no tak, w takich kwestiach to trzeba do specjalistow, bo potem moga nazwac wynaturzonym cudakiem  Very Happy Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #4 : 2013-03-13, 12:56:30 »

Na chleb trzeba uważać, a i lepiej piwko sobie wypić.  Cool
Tylko pamiętać, że węglowodany i alkohol w takim przypadku liczymy łącznie!  Very Happy
Zapisane
Handzol
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #5 : 2013-03-13, 13:03:44 »

Nie rozumiem tego szydzenia. Jeżeli wliczam węglowodany z chleba do zapotrzebowania dziennego to co w tym złego?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #6 : 2013-03-13, 13:04:53 »

To nic osobistego, to tylko taka "sieciówka".
A chleba się nie jada!
Zapisane
Handzol
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #7 : 2013-03-13, 13:07:09 »

To mówcie po ludzku. Mogę jeść jedną kromkę ciemnego chleba do jajecznicy czy nie? Pytam Was jak człowiek a wy mi spamujecie jakimiś pierdołami i odpowiadacie językiem 15 latków nazywając mnie cebulakiem. Nie każdy jest bogiem ŻO, dlatego chyba powstało to forum żeby pytać...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #8 : 2013-03-13, 13:08:41 »

Mogę jeść jedną kromkę ciemnego chleba do jajecznicy czy nie?

Tego robić nie wolno, bo zamiast trzech jajek do sytości, zjesz 5-8 i będziesz głodny!
TEGO ROBIĆ NIE WOLNO.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #9 : 2013-03-13, 13:09:21 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #10 : 2013-03-13, 13:10:26 »

Mogę jeść jedną kromkę ciemnego chleba
To czy chleb jest ciemny czy jasny nie ma kompletnie zadnego znaczenia, kwestia barwnika i tyle.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Handzol
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #11 : 2013-03-13, 13:10:52 »

Ok to już jedna kwestią z głowy. Może ktoś by się ustosunkował do 2 innych pytań? Co z cukrem w kawie i ciemniejszym moczu?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #12 : 2013-03-13, 13:33:28 »

Ok to już jedna kwestią z głowy. Może ktoś by się ustosunkował do 2 innych pytań? Co z cukrem w kawie i ciemniejszym moczu?
Jak musisz ten cukier to go pij, ale szybko przestań.
Jaki to ma sens?
W śmietance masz i tak sporo cukru.
A ciemny mocz może mieć kilkanaście przyczyn, walnij kilka szkalanek wody w ciągu dnia i będzie jasny, jeśli tylko kolor Cię niepokoi.
Nie zadawaj pytań dla nastolatków, to nie będzisz dostawał takich odpowiedzi.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #13 : 2013-03-13, 13:55:17 »

Witaj,

Ja sobie też nie wyobrażałem kawy bez 3 łyżeczek cukru. Po przejściu na DO przestałem w zwiążku z tym pić w ogóle kawę ale po kilku dniach kupiłem młynek do kawy i kawę ziarnistą do mielenia w domu. Przetestowałem wszystkie tanie kawy i pozostałem przy lavazzy ziarnistej. Taka kawa świeżo zmielona ma cąłkiem inny smak i nie wymaga dosładzania. Kilka miesięcy temu sapnikowałem ze względu na malą ilość węglowodanów i spróbowałem kawy z jedną łyżeczką cukru i mnie odrzuciło bo kawa smakoawła tak jakbym rozgryzł pigułkę tę od Goźdźikowej Smile Czysta chemia Smile
Teraz już mi kawa smakuje bez cukru ale świeżo mielona.

Z piciem miałem tak samo jak i Ty, po przejściu na DO całkowicie przestałem pić dodatkową wodę i teraz po za dwiema kawami i jedną herbatą, wody wypijam tylko tyle aby połknąć lekarstwa a kolor moczu mam uzależniony od pory dnia. Czyli rano jasny, po dwóch kawach ciemny, po południowej herbatce nie pamiętam i wieczorem też nie pamiętam ale raczej jasny.

Ja teraz przestawiłem się na jedzenie dwa razy dziennie, rano zabieram do pracy 50-60g sera żółtego i 100g boczku. Wieczorem uzupełniam resztę aby BTW się zgadzało. Węglowodany to przeważnie ziemniaki gotowane i tłuczone z masłem lub frytki. Niestety mam ograniczone pole do popisu jeśli chodzi o kucharzenie więc zdarza mi się również zjeść chleb razowy lub zwykły makaron kupczy do rosołu z 50g smalcu jeśli nie dysponuję innymi węglowodananmi.

Na początku miałem problemy z tłuszczem a teraz mam problemy z uzupełnieniem 50g węglowodanów dziennie bo w ziemniakach i innej trawie to wychodzi olbrzymie ilości produktu. Dlatego czesto zadowalam się 30g węgli ale jak tylko ciała ketonowe skoczą do góry to tak raz na tydzień lub dwa dokładam sobie właśnie chlebem lub makaronem. Sad

Zauważyłem coś dziwnego u siebie i to całkowicie odwrotnie niż pisał Dr Kwaśniewski w sprawie skurczy nóg. Jak węgle mam na poziomie 30g to wszystko jest w porządku, jak postanowię uzupełnić raz na jakiś czas (aby pozbyć się ciał ketonowych) w granicach 50-60g to tej samej nocy łapie mnie skurcz. Dziwne... Chociaż mam swoją teorie na ten temat to nie za bardzo naukową ale działa Smile
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #14 : 2013-03-13, 14:02:10 »

RG mózg zjada "nadwyżkę" cukru,zgadłem? Wink Very Happy  Laughing
Zapisane
Handzol
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #15 : 2013-03-13, 14:05:54 »

Dzięki wielkie RG za odpowiedź Smile O coś takiego mi chodziło Smile

Ciekaw jestem kiedy zaczne chudnąć bo póki co po miesiącu nic nie widze a miało być tak pięknie Sad
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #16 : 2013-03-13, 14:11:19 »

Dzięki wielkie RG za odpowiedź Smile O coś takiego mi chodziło Smile

Ciekaw jestem kiedy zaczne chudnąć bo póki co po miesiącu nic nie widze a miało być tak pięknie Sad
Nie trza było latami się tak zapuszczać i byłoby tak pięknie. Prawda boli? Wink
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #17 : 2013-03-13, 14:14:45 »

RG mózg zjada "nadwyżkę" cukru,zgadłem? Wink Very Happy  Laughing

Męczyłem się tak ze dwie noce, co 30 minut pobudka... Przy kolejnym zwiększeniu węglowodanów i po dwóch pobudkach wściekłem się i łyknąłem magnez i przeszło... zdziwiło mnie to i teraz jak raz na tydzień lub dwa tygodnie uzupełniam węgle i tradycyjnie mam skurcze to od razu, po pierwszym skurczu łykam magnez i mam spokój aż do rana...

Może węglowodany do spalenia się zużywają cały mój magnez czy co tam jeszcze ale po suplementacji przechodzi... w sumie to rzadko się wściekam z takiego powodu jak skurcz ale przy każdym skurczu, co 30 minut wychodzę na balkon aby rozruszać nogę i wtedy wypalam papierosa, więc przez całą noc i pół paczki potrafi pójść z dymem Very Happy Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale po ostatnich podwyżkach... sami wiecie Smile
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #18 : 2013-03-13, 14:16:49 »

Dzięki wielkie RG za odpowiedź Smile O coś takiego mi chodziło Smile

Ciekaw jestem kiedy zaczne chudnąć bo póki co po miesiącu nic nie widze a miało być tak pięknie Sad

Ja mam miażdżycę dlatego efekt chudnięcia postrzegam jako efekt uboczny kuracji... Już nie pamiętam ale chyba przez 3 miesiące schudłem ponad 8 kg. Na szczęście włąsnie tyle miałem nadwagi...
Zapisane
Handzol
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #19 : 2013-03-13, 14:54:50 »

Ja też mam 8kg nadwagi. Wywale ten chleb i zobaczymy jak pójdzie Smile
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.