forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 03:09:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO  (Przeczytany 22322 razy)
RG
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #20 : 2013-03-13, 14:59:00 »

Ja też mam 8kg nadwagi. Wywale ten chleb i zobaczymy jak pójdzie Smile

Tylko zastąp go chociaż ziemniakami na wieczór, rano można zjeść jajecznicę całkowicie bez węglowodanów...

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #21 : 2013-03-13, 15:00:21 »

Ja też mam 8kg nadwagi. Wywale ten chleb i zobaczymy jak pójdzie Smile
Chleb to nie wszystko. Doslownie kilkanascie dni temu ukazala sie ksiazka dr Williama Davisa "Dieta bez pszenicy". Przeczytaj, bo warto.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #22 : 2013-03-13, 15:08:29 »

Spróbuj przetestowanej na tym forum opcji.
W ciągu dnia tylko B i T, wieczorem całą porcję Ww z tłuszczem lub bez.
Polecam skrobię z ziemniaków i warzyw.
Takie postępowanie sprzyja chudnięciu przy jednoczesnym oszczędzaniu mięśni i dodaje wigoru.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #23 : 2013-03-13, 15:10:24 »

Ja też mam 8kg nadwagi. Wywale ten chleb i zobaczymy jak pójdzie Smile
Chleb to nie wszystko. Doslownie kilkanascie dni temu ukazala sie ksiazka dr Williama Davisa "Dieta bez pszenicy". Przeczytaj, bo warto.

Pszenica to nie tajemnica... dlatego jeśli już to razowa mąka z żyta...

Nie mniej właśnie kupuję na allegro polecaną przez Ciebie ksiązke Smile

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #24 : 2013-03-13, 20:27:38 »

Gdy waga nie spada - http://www.stachurska.eu/?p=12476
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #25 : 2013-03-15, 11:10:44 »

Ja też mam 8kg nadwagi. Wywale ten chleb i zobaczymy jak pójdzie Smile
Chleb to nie wszystko. Doslownie kilkanascie dni temu ukazala sie ksiazka dr Williama Davisa "Dieta bez pszenicy". Przeczytaj, bo warto.

Właśnie przyszła mi ta książka Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #26 : 2013-03-15, 11:25:09 »

No to czytaj, na koniec jest kilka zdan, ktore sie powtarzaja i brzmia "tluszczy nie nalezy w ogole ograniczac'
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #27 : 2013-03-15, 11:28:04 »

No to czytaj, na koniec jest kilka zdan, ktore sie powtarzaja i brzmia "tluszczy nie nalezy w ogole ograniczac'

I to mi się od razu podoba Smile Przy okazji już wyczytałem jak oblicza się LDL Smile
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #28 : 2013-03-15, 19:12:25 »

Witam! Jestem na ŻO niecały miesiąc, dobrze się czuje jednak mam kilka pytań.

1. Zawsze rano przed śniadaniem piję kawę. Normalnie piłem kawę parzoną z mlekiem i 3 łyżeczkami cukru. Po przejściu na ŻO zastąpiłem mleko śmietanką 30% i zredukowałem ilośc cukru do jednej łyżeczki tj. ok 5g sacharozy. Czy te 5g cukru może coś zrobić? Wiem, że cukier zjedzony na pusty żołądek powoduje szybki skok insuliny, ale kawa bez cukru jest okropna dla mnie...

2. W początkowym okresie stosowania ŻO (tj. pierwsze 2 tygodnie), chciało mi się strasznie pić. Teraz zauważyłem, że jest wręcz odwrotnie - spożywam bardzo małą ilość płynów i uświadomiłem sobie to po ciemnym kolorze moczu (kolor taki jak piwa Strong). Czy może to prowadzić do jakiś uszkodzeń nerek? Panikuje troszkę ponieważ mam od urodzenia jedną nerkę, a kolor mocz zazwyczaj był jasny

3. Czy jest jakiś schemat w którym posiłku powinno być najwięcej węglowodanów? Dzienne zapotrzebowanie na WW mam 50g i wygląda to u mnie tak, że około 30g spożywam w postaci chleba wraz z jajecznicą na śniadanie, a te 20g jest rozłożone pomiędzy obiad i kolację (w postaci np. kapusty czy buraczków do mięsa). Pytanie to zadaje ponieważ gdzieś na forum przeczytałem, że najlepiej jej WW uzupełnić wieczorem i nie wiem jak się do tego stosować.

Co do kawy z cukrem, to też miałam tak jak Ty zaczynając dietę.Nie wyobrażałam sobie kawy bez cukru.I do dziś nie wyobrażam wypicia samej kawy bez cukru lub śmietanki.Ale nie słodzę kawy, mam na to inny sposób - duuużo śmietanki Wink która jest słodka i wystarczająco kawę osłodzi.Jeśli dolewasz tylko troszkę śmietanki żeby jedynie "zabielić" kawę, to spróbuj dolać jej tak co najmniej z 50ml Wink

To normalne że na ŻO nie czuje sie tak pragnienia.Ja swego czasu funkcjonowałam tylko na dwóch kawach i herbacie ale także zauważyłam,że miałam ciemny mocz.Więc teraz dodatkowo wypijam ze 2-3 szklanki wody i wszystko jest ok.

Jeśli chodzi o rozkładanie węgli w posiłkach, to u mnie najlepiej sprawdza się metoda że w każdym posiłku coś z nich zjem.I nie potrzebuję ich dużo, najlepiej się czuję jak zjadam ich niewiele, na granicy pojawiania sie ketonów.
Chleb czasami zjadam w niewielkich ilościach jak mam ochotę, najczęściej razowy z różnymi dodatkami - słonecznik czy sezam itp.bo taki najbardziej lubię.Jestem zdrowa, nie mam cukrzycy czy innych schorzeń, więc W uzupełniam tym na co przyjdzie mi chętka.Jak mam napad na słodkości, to wcinam np.czekoladki "tiki-taki" czy trufle.Jak mam inną wenę na W Wink to chętnie spałaszuję frytki,ziemniaki czy zasmażane buraczki.Jeśli jesteś zdrowy, to nie ma znaczenia pod jaką postacią zjesz W, byle w odpowiednich granicach.
Ww możesz tez uzupełniać wieczorem, same już bez dodatku tłuszczy i białka, to sprzyja utracie wagi.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #29 : 2013-03-15, 19:24:18 »

He, he, Wisienka, wszyscy piszą, że każdy inny a jednak po analizie wychodzi na to, że każdy taki sam... wystarczy tylko zmienić diete na taką samą Smile
Zapisane
Handzol
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #30 : 2013-03-25, 10:20:46 »

Dobry! To znowu ja. Po miesiącu udało mi się schudnąć 2kg, nie uważam tego za jakiś super wynik ale zawsze coś Smile Czuje się dobrze i mam nadzieję, że w miarę dalszego stosowania ŻO waga będzie dalej leciała. Zastanawia mnie tylko, co by zrobić żeby troszkę przyspieszyć redukcję? Uciąć jeszcze węgle, tłuszcz czy może białka? Spożywam dziennie ok. 50g WW, 150g T, 100g B (wys. jakości - z jajek, wieprzowiny, serów)? Tryb życia, taki jak w 1 poście
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #31 : 2013-03-25, 10:22:12 »

Ja bym scial wegle, lekkie wejscie na ketony jeszcze nikomu nie zaszkodzilo
Zapisane

Work Buy Consume Die
Handzol
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #32 : 2013-03-25, 10:24:51 »

No właśnie to jest u mnie dziwne. Mam paski do mierzenia ciał ketonowych w moczu, i nawet przy ilości 30g WW nic nie ma. A wystarczy mała głodówka (6-7 godzin bez posiłku) i już jest ich na dwa krzyżyki. WW dostarczam w postaci frytek na smalcu.
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #33 : 2013-03-25, 10:40:29 »

No właśnie to jest u mnie dziwne. Mam paski do mierzenia ciał ketonowych w moczu, i nawet przy ilości 30g WW nic nie ma. A wystarczy mała głodówka (6-7 godzin bez posiłku) i już jest ich na dwa krzyżyki. WW dostarczam w postaci frytek na smalcu.
żeby wejść w ketozę szybciej, można delikatnie obciąć B i dołożyć T. Robisz cukry z białek być może
Zapisane
Henryk
Go


Email
Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #34 : 2013-03-25, 11:06:33 »

Brak proporcji między GSO.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #35 : 2013-03-25, 11:15:20 »

Ludziom cwiczacym zwlaszcza jakies formy kulturystyki ciezko wytlumaczyc, ze tego bialka wcale duzo nie trzeba.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #36 : 2013-03-25, 11:17:29 »

Brak proporcji między GSO.
Tu bym szukał.
Być może już jesteś zaadaptowany.
Obetnij białko o 1/4 i zobacz, pobaw się trochę ustawieniami, ale nie zniechęcaj się po 3 dniach, daj sobie ze dwa tygodnie na sprawdzenie każdej opcji.
I miej cierpliwość, co nagle to po diable.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55889


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #37 : 2013-03-25, 11:18:54 »

Henryk jest jak najbardziej zaadaptowany - wiem bo sam widziałem Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #38 : 2013-03-25, 11:21:31 »

Henryk jest jak najbardziej zaadaptowany - wiem bo sam widziałem Wink
Kokieteria, ale słusznie Laughing
Chodziło mi o drugiego pana na "H", Handzola Smile
Gdyby ktokolwiek miał wąty Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55889


Odp: Kilka pytań odnośnie stosowania ŻO
« Odpowiedz #39 : 2013-03-25, 12:07:41 »

Wiadomo o co chodziło, ale jaja muszą być, żeby było zgodnie z linią forumową Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.