forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 14:27:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660249 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Się dziadzieje?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Się dziadzieje?  (Przeczytany 312142 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #80 : 2013-04-24, 15:37:26 »

Gavroche - potomku ziemianki i kosmity  Smile . Ciekawe księgi podpowiadają mi że my biali od urodzenia obarczeni jesteśmy grzechem. Niestety kościół nie mógł tego ładniej opowiedzieć. Grzech pierworodny jest zagrożeniem dla naszej planety i dla nas samych. Grzech to genetycznie dziedziczny po rodzicach naszych. Nadzwyczaj nieszczęśliwy mezalians.  Cool
Czepiasz się mojego ojca?? Laughing
Przewaga białych, zwolenniku kolorów, nie jest taka znacząca jak się wydaje.
A umysłowa, na bank nie Laughing
A co z Azjatami i Hindusami?
I ich grzechami czy Grześkami?
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17103


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #81 : 2013-04-24, 15:52:25 »

Nie czepiam się bo  Rolling Eyes mój pra pra ............ pra ojciec to też zdaje się niezłe ziółko był.  Laughing
Także losy inteligentniejszych azjatów i innych starszych ziemian ciekawe księgi opisują. Baczę jednakże by zanadto ksiąg tutaj nie przepisywać i nie syntetyzować za bardzo bo to wyczerpujące zajęcie, a i cena do uiszczenia niepewna.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #82 : 2013-04-24, 15:57:54 »

Nie czepiam się bo  Rolling Eyes mój pra pra ............ pra ojciec to też zdaje się niezłe ziółko był.  Laughing
Także losy inteligentniejszych azjatów i innych starszych ziemian ciekawe księgi opisują. Baczę jednakże by zanadto ksiąg tutaj nie przepisywać i nie syntetyzować za bardzo bo to wyczerpujące zajęcie, a i cena do uiszczenia niepewna.  Wink
Też kiedyś Dänikena czytałem... Laughing Laughing Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17103


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #83 : 2013-04-24, 16:13:06 »

Też kiedyś Dänikena czytałem... Laughing Laughing Laughing
Ty też!  Shocked
No popatrz, a ja nie.  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #84 : 2013-04-24, 16:19:40 »

Niewielka strata Very Happy
Jakiś nawiedzony hotelarz...
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17103


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #85 : 2013-04-24, 16:32:45 »

No ciekawe, ciekawe. To może jednak poczytam.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #86 : 2013-04-24, 16:38:13 »

No ciekawe, ciekawe. To może jednak poczytam.  Very Happy
Ale to nawet nie Bates Hotel...
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17103


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #87 : 2013-04-24, 16:41:48 »

No dobra to ja sobie w ukryciu poczytam.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #88 : 2013-04-24, 16:51:57 »

Oooo, długo by gadać... Very Happy
Jest takie miejsce Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17103


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #89 : 2013-04-24, 17:03:06 »

Ćśśś nie mów. Niech nie dowie się nikt.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #90 : 2013-04-25, 06:39:26 »

W młodości było tak. Najpierw się czegoś dokonało, żeby o tym z dumą porozmawiać. Very Happy
Lecz przychodzi taki czas,... który co odważniejsi "dziadzieniem" nazywają... już nazywają. Shocked Wink Na przykład. Laughing
Ech te wspomnienia, dobrze jak są. Wink Ale lepiej jak są... dobrze zachowane. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #91 : 2013-04-25, 09:29:31 »

Niewielka strata Very Happy
Jakiś nawiedzony hotelarz...
Sam jestes nawiedzony Very Happy Wlasnie, ze strata, bo jego ksiazki sa ciekawe i swietnie napisane, na pewno warte przeczytania, bo jednym ze sposobow argumentacji jest rozsadek Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #92 : 2013-04-25, 10:46:52 »

Niewielka strata Very Happy
Jakiś nawiedzony hotelarz...
Sam jestes nawiedzony Very Happy Wlasnie, ze strata, bo jego ksiazki sa ciekawe i swietnie napisane, na pewno warte przeczytania, bo jednym ze sposobow argumentacji jest rozsadek Wink
Obracanie półprawdą i wyjętymi z kontekstu bredniami, by podrasować swą wizję?
Faktycznie Very Happy
Tym się zajmują hamerykańscy naukowcy, wystarczy.
Wolę po swojemu przetrawić fakty, niż dostać hydrolizat potraktowany obcym sokiem trawiennym  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #93 : 2013-04-25, 11:02:46 »

Hmm...no dobra, co jest ta polprawda a co brednia?

Jak trawisz fakty o korytarzu do grobowca w Wielkiej Piramidzie, gdzie cala procesja w swojej powadze majestatu musi ostatnie kilkadziesiat metrow sie czolgac na kolanach w piasku niosac cialo faraona? Albo jak trawisz te fakty, ktore mowia, ze ludzie, ktorzy byli tak prymitywni, ze ledwo ciosali kamienne ostrza i nie znali kola zbudowali komnate gdzie swiatlo przez otwor wielkosci pilki futbolowej zaglada jedynie w dniu przesilenia a kazdy z glasow wazy kilkaset ton?
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #94 : 2013-04-25, 11:04:35 »

Jak się spięli to potrafili... Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #95 : 2013-04-25, 11:15:20 »

Hmm...no dobra, co jest ta polprawda a co brednia?

Jak trawisz fakty o korytarzu do grobowca w Wielkiej Piramidzie, gdzie cala procesja w swojej powadze majestatu musi ostatnie kilkadziesiat metrow sie czolgac na kolanach w piasku niosac cialo faraona? Albo jak trawisz te fakty, ktore mowia, ze ludzie, ktorzy byli tak prymitywni, ze ledwo ciosali kamienne ostrza i nie znali kola zbudowali komnate gdzie swiatlo przez otwor wielkosci pilki futbolowej zaglada jedynie w dniu przesilenia a kazdy z glasow wazy kilkaset ton?
Däniken, tak jak i Zacharia Stichin, niewątpliwie sprytny, lecz ograniczony i antropomorfizujący.
Zafascynować może nastolatka bez podstawowej wiedzy i dostępu do poważniejszych tekstów.
Powtórzę za Lemem, którego bardzo szanuję, Däniken zna się na szwajcarskim hotelarstwie Laughing
Odpowiedzi na Twoje pytania są w książce "Z powrotem na Ziemię" pod redakcją Andrzeja chyba, Kajetana.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #96 : 2013-04-25, 11:34:30 »

Däniken, tak jak i Zacharia Stichin, niewątpliwie sprytny, lecz ograniczony i antropomorfizujący.
Zafascynować może nastolatka bez podstawowej wiedzy i dostępu do poważniejszych tekstów.
Oczywiscie i Danikenowi jak i Sitchinowi (choc na pewno nie tak jak Sitchinowi celowo i perfidnie) moze sie zdarzyc jakies nagiecie albo nad/przeinterpretowanie na wlasna modle ale ogolnie to Daniken pisze ciekawie, z humorem, nie przynudza i nie muli. To jest glowna zaleta jego ksiazek, zacheta do zglebiania tematu, do zastanowienia sie, nadanie rozpedu swoim zainteresowaniom i kierunkom poszukiwan.

Powtórzę za Lemem, którego bardzo szanuję, Däniken zna się na szwajcarskim hotelarstwie Laughing
Bkah Very Happy
Wielokrotnie powtarzane i wrecz wyswiechtane zdanie, ktorego nawet nie wymyslil Lem a "oficjalni naukowcy", egiptolodzy, archeolodzy i tym podobni. W tym wypadku Pan Stanislaw zeglujacy zazwyczaj w kosmosie z gracja pilota Pirxa postanowil zbadac kosmiczne dno i udalo mu sie zapukac w to dno.........................od dolu Very Happy
Nie idz ta droga, bo zaraz ci wywale liste osob, ktore dokonaly wielkich odkryc i zostaly zapamietane w dziedzinach jako geniusze, z ktorych nie byly "szkolone" a byly z innych, zaczne moze od Kartezjusza? Wink

Odpowiedzi na Twoje pytania są w książce "Z powrotem na Ziemię" pod redakcją Andrzeja chyba, Kajetana.
Gavro, pomiajjac, ze jednak nie odpowiedziales na moje pytania Rolling Eyes

to czytalem te ksiazke, to troche slabe, ze przywolujesz publikacje, gdzie zarty Danikena z absurdalnosci "oficjalnych tlumaczen" sa przytaczane jako argumenty przeciwko niemu. Tam gdzie Danikem wysmiewa to jak budowana byla Wielka Piramina (te sznurki, linki i dzwignie) facet probuje obalic, kiedy dzisiaj w zaden sposob nie udaloby sie tej piramidy zbudowac. Ta ksiazka, ktora przywolujesz to jest taka "publikacja amerykanskich naukowcow, ktorzy przedstawiaja oficjalne dowody, ze tluszcz szkodzi i sie po nim tyje a weglowodany sa bardzo zdrowe" Obrona nauki za wszelka cene, tak jak w tych filmach o Sfinksie i Piramidzie, do ktorych sa linki w dziale Filmy. Ten kustosz z Gizy jest wlasnie takim przykladem, brak dowodow dla niego jest dowodem i chocby to bylo najbardziej absurdalne to jest naukowe Very Happy

Nie jestem jakims wielkim obronca ani nawet fanem Danikena ale osmieszanie go w ten sposob imho  jest zalosne, to dzisiaj glowny powod i dowod do dewaluacji twierdzien wielu, np
Taubes to nie biochemik wiec jego ksiazka nie ma wartosci
Pollan to nie biochemik wiec jego ksiazka nie ma wartosci
Kwasniewski nie jest w PAN wiec....
etc...
Zapisane

Work Buy Consume Die
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17103


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #97 : 2013-04-25, 11:49:14 »

Współcześni ludzie nie powinni się dowiadywać o wielu rzeczach, które się na naszej planecie dawniej działy ze względu na duże zagrożenie dla struktur kościelnych i świeckich z wielopokoleniowymi tradycjami.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #98 : 2013-04-25, 11:50:34 »

Wcale go nie ośmieszam, sam to robi Laughing
Nie chce mi się rozwodzić, bo wszystko sprowadza się do tego: jak to możliwe, że takie prymitywy...i za każdym rogiem czają się kosmici, zaskakująco podobni do nas, albo my do nich.
Równie dobrze można zapytać: jak to możliwe, że takie prymitywy jak my obecnie, podcierające się papierem, teleportują kwant energii przez ocean i podłączają swój mózg do komputera?
Pytanie nie brzmi jak było na prawdę, bo tego się nigdy nie dowiemy, tylko w którą bajusię uwierzy większość.
Ja mam własną, Ty masz własną i co z tego?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #99 : 2013-04-25, 12:01:16 »

Wcale go nie ośmieszam, sam to robi Laughing
Nie chce mi się rozwodzić, bo wszystko sprowadza się do tego: jak to możliwe, że takie prymitywy...i za każdym rogiem czają się kosmici, zaskakująco podobni do nas, albo my do nich.
Wiec osmiesza sie zadajac pytania?

Równie dobrze można zapytać: jak to możliwe, że takie prymitywy jak my obecnie, podcierające się papierem, teleportują kwant energii przez ocean i podłączają swój mózg do komputera?
Ale co to ma do rzeczy? Co ma fizjologia, ktora jest niezmienna do postepu technologicznego?

Amerykanie pare lat temu podjeli sie proby zbudowania piarmidy wielokrotnie mniejszej, kilkadziesiat czy set ton, nie pamietam. Byla malutka, chyba z 10 metrow. Zajelo im to chyba 7 lat. Pamietasz jak przenoszono swiatynie buddyjska, bo teren mial byc zalany? Ile to zajelo?

Pytanie nie brzmi jak było na prawdę, bo tego się nigdy nie dowiemy, tylko w którą bajusię uwierzy większość.
Ja mam własną, Ty masz własną i co z tego?
No ale wlasnie niektorzy chca sie dowiedziec tyle ile moga i zadaja pyania. Nie wydaje mi sie, ze z tego powodu sa smieszni. Po prostu nie pasuja im "naukowe" wyjasnienia, ktore tez de facto sa teoriami, ktore wymyslil jakis osobnik, moze nawet idiota ale za to "z tytulem naukowym" a to "sie liczy"?
Jak ci Balcerowisz powie, ze oplaca sie inwestowac w OFE a Samcik powie, ze to zlodziejstwo i nie oplaca sie to oczywiscie uwierzysz Balcerowiczowi a Samcika nazwiesz "nawiedzonym dziennikarzyna" ?
Nie idz ta droga brachu, przytaczalem Sshopenhauera, naszego rodaja, przytaczalem Gandhiego, nawet to forum jest przykladem skutecznosci ich sentencji Very Happy

No i jezeli mozesz to podaj mi swoja wersje/interpretacje etc do tych moich dwoch pytan, bo ja nie wierze w oficjalne teorie dotyczacych ich.

Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 19 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.