forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:14:10

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Się dziadzieje?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Się dziadzieje?  (Przeczytany 304496 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #60 : 2013-04-23, 22:17:41 »

...i Tomek tą wolność wykorzystał... Very Happy Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #61 : 2013-04-24, 07:45:49 »

Nie Tomek tylko Gaweł i Paweł.  Confused  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #62 : 2013-04-24, 07:49:03 »

Mogłam się pomylić, bo mnie przy tym nie było... Confused  Laughing
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #63 : 2013-04-24, 11:10:11 »

O kim ten temat jest?  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #64 : 2013-04-24, 11:24:37 »

O dziadziejących bohaterach bajek dla dzieci.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #65 : 2013-04-24, 11:29:58 »

Najstarszy to chyba był Gargamel... Rolling Eyes czy Papa Smerf... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #66 : 2013-04-24, 11:30:37 »

Ale Gargamel był bardziej krzepki... Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #67 : 2013-04-24, 11:42:45 »

O kim ten temat jest?  Shocked

O każdym co w zeszłym roku robił bez wysiłku 500, a teraz tylko ledwie 499!  Wink  Laughing
Czyli hanniuś odpada, bo on z roku na rok robi więcej o trzy!  Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #68 : 2013-04-24, 12:09:32 »

O kim ten temat jest?  Shocked
Temat jest dla każdego i na czasie. Taka krótka historyjka o tym co dla wszystkich nieuchronne. O pasjonującym mierzeniu się z dziadzieniem  Wink . Zainspirowała mnie jakże wyczerpująca zima. Ale temat jest przyszłościowy z wielu powodów. Np. choćby z takiego że żadne dotychczasowe, poznane nam pokolenie nie siedziało tyle przy komputerach co my. A domyślam się że od takiego siedzenia gibkości czy sił witalnych nie przybywa. Chyba że akurat regenerujemy się czy cuś...  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #69 : 2013-04-24, 12:21:07 »

Nie mogę się zgodzić.
Co prawda nie przed komputerem i nie cała populacja, ale siedząc czy w kucki czy jeszcze inaczej, wytwórcy, rzemieślnicy, wyplatacze koszy czy garncarze, spędzali cale dnie.
A my coraz częściej mamy mobilki, nie?
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #70 : 2013-04-24, 12:45:40 »

Spodziewałem się takiego argumentu o wyrobnikach, itd. Śmiem jednakże twierdzić że przy tego typu pracach było więcej pierwiastka pracy fizycznej, również kontaktu z naturą, obcowania ze środowiskiem.
Z kolei urządzenia stają się mobilne, a my sami z wielu powodów stajemy się mniej mobilni. Tzw. postęp stawia różne wymogi i np. dawniej żeby ruszyć się z domu wystarczyło wziąć klucze. W tej chwili wielu musi pamiętać również o tych właśnie różnych mobilkach i różnych powiązaniach ich dotyczących. Następuje rugowanie z czasu przeznaczonego na aktywność ruchową. Poza tym stajemy się łudząco mobilni dzięki np. podstawkom na kółkach  Laughing .
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #71 : 2013-04-24, 13:00:40 »

Nie podam liny, ale ufam mojej pamięci, "prymitywni" mężczyźni ze współczesnych nierolniczych ludów spędzają 25-30 godzin tygodniowo na aktywności zapewniającej zabezpieczenie schronienia, jedzenia i wody.
Reszta czasu na hamaku lub innej przyjemnej pozie.
Nasze ciała znoszą znakomicie wszystkie pomysły, które nam przychodzą do głowy i nie tylko.
Innymi słowy Bóg nas świetnie zaprojektował Very Happy
A ja jestem właśnie na spacerze z psami w głębi lasu Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #72 : 2013-04-24, 13:22:42 »

Prymitywni nie musieli się kiedyś obawiać, proporcja aktywności i odpoczynku była u nich niezaburzona przez dziesiątki tyś. lat. Tak było przed białymi. Natomiast co do naszych stwórców nie jestem przekonany czy w ogóle byliśmy zaprojektowani, jak to było z innymi rasami ludzkimi...
A spacer po lesie z urządzeniami to może być dopiero wstęp do dalszego wyrugowania się, zależy. Chyba machając ciężarami nie forumujesz?  Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #73 : 2013-04-24, 13:50:12 »

Prymitywni nie musieli się kiedyś obawiać, proporcja aktywności i odpoczynku była u nich niezaburzona przez dziesiątki tyś. lat. Tak było przed białymi. Natomiast co do naszych stwórców nie jestem przekonany czy w ogóle byliśmy zaprojektowani, jak to było z innymi rasami ludzkimi...
A spacer po lesie z urządzeniami to może być dopiero wstęp do dalszego wyrugowania się, zależy. Chyba machając ciężarami nie forumujesz?  Smile
Spacer to spacer, trening to trening.
Twoją myśl, że za dużo siedzimy przy kompie, zrozumiałem, że zbyt mało się ruszamy.
A to sugeruje: więcej to lepiej, a najlepiej w naturze.
Otóż niepracujące stawy i mięśnie "rdzewieją", to oczywiste.
Stawy potraktowane stresem kontaktowym, wykazują w podeszłym wieku znacznie mniejsze objawy artrozy, niż nie ruszane.
Mięśnie i powięzi też muszą pracować, by "zarobić na chleb" i brać udział w integracji metabolizmu.
I tu zaskoczka: by utrzymać ciało w dobrej formie(prawo minimum)potrzeba śmiesznie mało ruchu, do "wypalenia śmieci" wystarczy spokojnie 3x30x130, a do utrzymania w zdrowiu stawów wystarczy 10 minut dziennie gimnastyki typu pompki, przysiady, skłony.
Obserwacje prowadzone na więźniach z pojedyńczych cel oraz eremitów z zakonów Kartuzów i Cystersów.
Przypuszczam, że na dobrej diecie, ruch można by jeszcze bardziej ograniczyć.
Oczywiście, każdy ma własne potrzeby ruchowe, których zaspokojenie powoduje dobre samopoczucie.
P.S Obecnie w Argentynie prowadzone są badania na żabach południowych, drapieżnikach z zasadzki polujących, które używają innych mięśni niż oddechowe i gałki ocznej dwa razy do roku!
Przy sześciomiesięcznych okresach absolutnego bezruchu doświadczają atrofii, ani zmian w stawach.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #74 : 2013-04-24, 14:13:16 »

Różnie bywa.  Very Happy
Wy akurat się ruszacie coś...  Very Happy
Jednakże biały nie murzyn - na ten przykład i dlatego nie postawił na przystosowanie się do środowiska. Postawił na "przystosowanie" środowiska do siebie. Ile byśmy sobie nie pisali tu, to jednak automatyzacja i technika pracy fizycznej nam nie zwiększy. Nawet jeśli będziemy zabierać komputery do lasu.  Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #75 : 2013-04-24, 14:20:48 »

Z resztą... można pomylić pracę z przystosowaniem, ewolucją...  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #76 : 2013-04-24, 14:21:31 »

Różnie bywa.  Very Happy
Wy akurat się ruszacie coś...  Very Happy
Jednakże biały nie murzyn - na ten przykład i dlatego nie postawił na przystosowanie się do środowiska. Postawił na "przystosowanie" środowiska do siebie. Ile byśmy sobie nie pisali tu, to jednak automatyzacja i technika pracy fizycznej nam nie zwiększy. Nawet jeśli będziemy zabierać komputery do lasu.  Wink

Trudno zaprzeczyć, mimo innych poglądów na różnice rasowe...
Ja malejącej ruchliwości upatruję w innych czynnikach niż "nie robię, bo nie muszę".
Większość ludzi nie musi, a robi.
Są to sytuacje zastępcze, tzw. treningi podejmowane z różnych powodów i z różnym skutkiem.
Podobnie rzecz ma się w kontaktach z przyrodą, większość nie musi, a ma.
Akwarium, kwiatki na balkonie, chomik czy kot.
Tkwi w jednym i drugim jakiś imperatyw, bo przeznaczamy na to własne śodki i czas.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #77 : 2013-04-24, 14:37:20 »

Masz rację i ja mam rację  Very Happy . Potrzebny jest ruch, potrzebny jest odpoczynek. W różnych proporcjach, zależnych od fizjologii. Jednak łatwo ulec złudzeniu.
Weźmy nasz kontakt z przyrodą. Sprawdźmy ile jest przyrody w tej naszej przyrodzie. Kwiatki na balkonie - zmanipulowane genetycznie i nie tylko. Chomiki, koty, pieski i inne takie - przerabiane na naszą modłę. Gatunki naturalne rugowane z naturalnych siedlisk na potęgę. Biały przewiduje miejsce tylko dla wybranych i kontrolowanych przez siebie gatunków roślinnych i zwierzęcych. Imperatyw nie wystarczy do przeważenia naszej integralnej (grzesznej) natury.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #78 : 2013-04-24, 14:53:30 »

Grzech to pojęcie wymyślone przez białego, nieprawdaż?
Oczywiście z ludzką naturą ciężko wojować, kim bylibyśmy bez niej?
Kwiatki czy akwarium to przejaw tęsknoty za czymś większym, symbol.
Jak bieganie daje namiastkę zaspokojenia potrzeby ruchu, która jest przyrodzona.
Bardzo trudno jest nie realizować potrzeb.
Można je tłumić, ale zawsze znajdzie się obejście, mniej lub jeszcze mniej korzystne.
Taka cukrzyca II.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Się dziadzieje?
« Odpowiedz #79 : 2013-04-24, 15:32:32 »

Gavroche - potomku ziemianki i kosmity  Smile . Ciekawe księgi podpowiadają mi że my biali od urodzenia obarczeni jesteśmy grzechem. Niestety kościół nie mógł tego ładniej opowiedzieć. Grzech pierworodny jest zagrożeniem dla naszej planety i dla nas samych. Grzech to genetycznie dziedziczny po rodzicach naszych. Nadzwyczaj nieszczęśliwy mezalians.  Cool
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 19 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 20 zapytaniami.