forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 15:38:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660641 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Miesięcznik "Optymalni"
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 66 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Miesięcznik "Optymalni"  (Przeczytany 600712 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #180 : 2013-08-02, 15:39:17 »

Standardowo farmacnaj, PAN, IZIZ, producenci insuliny, paskow, lekarze, perkusisci etc. Czyli wszyscy zainteresowani podtrzymaniem obecnego stanu rzeczy Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #181 : 2013-08-02, 15:41:39 »

Dużo tego...  Confused
Ale damy radę.
Pięćdziesięciolecie Diety Optymalnej już całkiem blisko.  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #182 : 2013-08-03, 11:43:30 »

Takie listy cieszą najbardziej.

Cyt:
LISTY NASZYCH CZYTELNIKÓW - Nasze optymalne życie  Był rok 1997, kiedy pierwszy raz natknęłam się na artykuł 'Tłuste Życie" dr. Jana Kwaśniewskiego w 'Dzienniku Zachodnim". Było to u kuzynki, która chorowała na wiele chorób, m.in. na cukrzycę typu I. Ja również miałam wiele chorób, takich jak: cukrzyca typu II, arytmia serca, powiększona i przetłuszczona wątroba, migreny, choroby kręgosłupa, żylaki. Po przeczytaniu tego artykułu doszłam do wniosku, że ten lekarz ma rację i postanowiłam przejść na tę dietę. Namawiałam również kuzynkę, lecz ona się nie zgodziła, twierdziła, że ma dobrego lekarza, który ją leczy. Niestety, kuzynka już nie żyje.  Zamówiłam pierwszą książkę 'Dieta Optymalna". Po przeczytaniu tej książki wprowadziłam żywienie optymalne. Przypomniałam sobie jak byliśmy żywieni jako dzieci, jedząc tłusto: jajka, smalec, kozie mleko. Tata zawsze chował świnie i byliśmy zdrowi. Mój dziadek podczas I wojny światowej był na Syberii. Po powrocie jadł tylko tłusto: słoninę z cebulą i mówił, że rosół musi być jak oliwa. Nie chorował i żył 94 lata. Te wspomnienia przekonały mnie, że dr Kwaśniewski ma rację. Lekarze zalecali mi jeść chudo, jedno jajko na tydzień, margarynę, jarzyny i owoce. Ja na tym żywieniu czułam się coraz gorzej. Po przejściu na żywienie optymalne od razu ustąpiła mi migrena i arytmia serca, które nie wróciły do dzisiaj. Również przestałam jeść tabletki na cukrzycę, gdyż poziom cukru bardzo się obniżył. Ważyłam 94 kg a po przejściu na dietę zeszczuplałam o 12 kg.
(…)
Halina i Bronisław Pacion Katowice                         
więcej – w sierpniowym numerze miesięcznika „Optymalni”
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #183 : 2013-08-03, 11:53:15 »

 Very Happy ... i jak tutaj nie być wdzięcznym Doktorowi Kwaśniewskiemu? Nic cenniejszego ponad zdrowie nie ma...
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55948


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #184 : 2013-08-03, 12:47:21 »

W naszej rodzinie wszyscy wiedzą, kto to jest dr Kwaśniewski choć o Diecie Optymalnej dawno przestałem już mówić  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #185 : 2013-08-03, 14:51:29 »

Standardowo farmacnaj, PAN, IZIZ, producenci insuliny, paskow, lekarze, perkusisci etc. Czyli wszyscy zainteresowani podtrzymaniem obecnego stanu rzeczy Very Happy

Umiarkowanie korytkowi też. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #186 : 2013-08-03, 16:33:22 »

nie sadze. im wszystko jedno aby co bylo do paszczu wpakowac
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #187 : 2013-08-03, 21:21:14 »

To jest informacjaVery Happy

Cyt:
Z ŻYCIA  STOWARZYSZENIA - Mamy nowe możliwości

Ponownie witam się z Państwem na łamach naszego miesięcznika, pomimo zapowiadanej dłuższej przerwy w sprawozdaniach z pomorskich spotkań optymalnych. Otóż ostatnie nasze spotkanie (w dniu 30.07. 2013 r.) uważam za tak znaczące, iż nie byłoby stosowne pozostawić je bez echa.
A cóż takiego ciekawego na nim się wydarzyło? Już śpieszę z wyjaśnieniem - tego dnia założyliśmy Oddział Stowarzyszenia OSO. Nadaliśmy mu nazwę: Pomorski Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych im. Adama Jany. Siedzibą tego Oddziału jest Wejherowo. Dzień ten na pewno jest dla nas ważny i pamiętny. Jego rocznice mamy zamiar odpowiednio (czyli optymalnie) świętować.  Pomysł stworzenia tego Oddziału jest autorstwa naszego Prezesa OSO, pana Bogdana Tkocza. Na czerwcowym zjeździe w Ciechocinku podsunął mi taki projekt utworzenia sformalizowanego Oddziału OSO na Wybrzeżu. Ochoczo przyjęłam ten pomysł i podjęłam bezzwłoczną realizację tej inicjatywy już na następnym naszym spotkaniu. Odpowiedź wszystkich naszych uczestników spotkań była zdecydowana i pozytywna. Nikt nie wahał się z zadeklarowaniem się na kandydata do nowo powstałego Oddziału OSO. Na razie Oddział nasz liczy 18 członków.
(…) Pozdrawiam serdecznie, Regina Ciereszko

więcej – w sierpniowym numerze miesięcznika „Optymalni”
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #188 : 2013-08-03, 21:27:50 »

Już jest 22 Członków... Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #189 : 2013-08-03, 21:29:10 »

Powoli, powoli, a stadion Lechii faktycznie wypełnicie...  Cool  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #190 : 2013-08-03, 21:30:09 »

 Laughing nigdy nic nie wiadomo... Rolling Eyes
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55948


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #191 : 2013-08-04, 09:02:42 »

Nowy oddział OSO w Wejherowie, pierwsze słyszę  Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #192 : 2013-08-04, 09:30:10 »

Wiadomość ta wpadła tutaj niespodziewanie jak grom z jasnego nieba... Laughing Cool
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #193 : 2013-08-04, 10:53:15 »

Rozumiem. "Świętować" oznacza dobry początek, znaczy od czegoś dobrego wypada zacząć. Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #194 : 2013-08-04, 10:55:08 »

Wiadomość ta wpadła tutaj niespodziewanie jak grom z jasnego nieba... Laughing Cool

Grom! Niektórzy sprytnie wykorzystują teni moment, żeby komuś wskoczyć pod kołdrę. Very Happy Na przykład. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #195 : 2013-08-04, 10:59:41 »

Wiadomość ta wpadła tutaj niespodziewanie jak grom z jasnego nieba... Laughing Cool

Grom! Niektórzy sprytnie wykorzystują teni moment, żeby komuś wskoczyć pod kołdrę. Very Happy Na przykład. Wink
Sprytne niewiasty-manipulantki?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #196 : 2013-08-04, 11:05:12 »

Śląsk - wielu pamięta, wielu stosuje!
Jak wielu? Rolling Eyes
Może się w maju przekonamy?  Very Happy

ABC MEDYCYNY - Złote jajka na Śląsku

Pani Lilianna i jej mąż Piotr opowiedzieli nam swoją historię związaną ze zmianą nawyków żywieniowych. Pani Lilianna miała wtedy 41 lat i była osobą otyłą. Pracowała w handlu, praca była ciężka i stresująca. Nie zwracała uwagi na sposób odżywiania, czasu było mało a pracy coraz więcej. Był rok 1998 i w tym czasie dostała do przyuczenia młodego człowieka, miał na imię Janusz i razem jadali śniadania. - Zdziwiłam się, że tak mało jada i to bez chleba - opowiada pani Lilianna. Byłam zaniepokojona, jak mi się wydawało, taką ilością jedzenia. Janusz się tylko uśmiechnął i na drugi dzień przyniósł mi książkę dr. Kwaśniewskiego 'Dieta optymalna". Przejrzałam i zaciekawił mnie temat jaskry, na którą już wtedy chorowałam. Dokuczały mi nadżerki żołądka, uporczywe migreny, nerwica, kamica żółciowa oraz ostre bóle kręgosłupa. Więc czytałam książkę i zdałam sobie sprawę jak do tej pory źle się odżywiałam. Bo przecież czasu było mało, mąż, dwóch synów w wieku szkolnym, praca itd. Tylko usprawiedliwiałam się sama przed sobą. Zaczęłam od odstawienia chleba, cukru, klusek. Początkowo gotowałam sobie tylko dla siebie, lecz było to trochę uciążliwe i stopniowo redukowałam spożycie cukru i innych produktów dla całej rodziny.
(…)
Opracowała: Alina Szekiel  Arkadia II  www.optymalni-katowice.pl tel. 503-144-481 
więcej – w sierpniowym numerze miesięcznika „Optymalni”
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #197 : 2013-08-04, 11:31:49 »

...Pracowała w handlu, praca była ciężka i stresująca. Nie zwracała uwagi na sposób odżywiania, czasu było mało a pracy coraz więcej. Był rok 1998 i w tym czasie dostała do przyuczenia młodego człowieka, miał na imię Janusz i razem jadali śniadania...


Piękna i prawdziwa historia, oboje zapewne na stojaka wykonywali tę "pracę".   Confused
A wystarczyło skończyć... byle co. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #198 : 2013-08-04, 12:27:28 »

Wiadomość ta wpadła tutaj niespodziewanie jak grom z jasnego nieba... Laughing Cool

Grom! Niektórzy sprytnie wykorzystują teni moment, żeby komuś wskoczyć pod kołdrę. Very Happy Na przykład. Wink

Za ciepło na wskakiwanie pod kołdrę... Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: Miesięcznik "Optymalni"
« Odpowiedz #199 : 2013-08-04, 12:30:19 »

Śląsk - wielu pamięta, wielu stosuje!
Jak wielu? Rolling Eyes
Może się w maju przekonamy?  Very Happy

ABC MEDYCYNY - Złote jajka na Śląsku

Pani Lilianna i jej mąż Piotr opowiedzieli nam swoją historię związaną ze zmianą nawyków żywieniowych. Pani Lilianna miała wtedy 41 lat i była osobą otyłą. Pracowała w handlu, praca była ciężka i stresująca. Nie zwracała uwagi na sposób odżywiania, czasu było mało a pracy coraz więcej. Był rok 1998 i w tym czasie dostała do przyuczenia młodego człowieka, miał na imię Janusz i razem jadali śniadania. - Zdziwiłam się, że tak mało jada i to bez chleba - opowiada pani Lilianna. Byłam zaniepokojona, jak mi się wydawało, taką ilością jedzenia. Janusz się tylko uśmiechnął i na drugi dzień przyniósł mi książkę dr. Kwaśniewskiego 'Dieta optymalna". Przejrzałam i zaciekawił mnie temat jaskry, na którą już wtedy chorowałam. Dokuczały mi nadżerki żołądka, uporczywe migreny, nerwica, kamica żółciowa oraz ostre bóle kręgosłupa. Więc czytałam książkę i zdałam sobie sprawę jak do tej pory źle się odżywiałam. Bo przecież czasu było mało, mąż, dwóch synów w wieku szkolnym, praca itd. Tylko usprawiedliwiałam się sama przed sobą. Zaczęłam od odstawienia chleba, cukru, klusek. Początkowo gotowałam sobie tylko dla siebie, lecz było to trochę uciążliwe i stopniowo redukowałam spożycie cukru i innych produktów dla całej rodziny.
(…)
Opracowała: Alina Szekiel  Arkadia II  www.optymalni-katowice.pl tel. 503-144-481 
więcej – w sierpniowym numerze miesięcznika „Optymalni”


Bardzo lubię takie listy... Very Happy One tylko potwierdzają TO co wiem na pewno... Very Happy
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 66 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.