forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 11:57:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660188 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Typy metaboliczne.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Typy metaboliczne.  (Przeczytany 92127 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #100 : 2013-04-09, 10:40:26 »

, to w sporze ktos ma racje a ktos nie ma(ma tylko poglady)
Absolutna zgoda Laughing
To juz jakis konsensus, tylko czy warto siedziec w szafie albo na kapuscianym polu w imie wyimaginowanych zasad? Wink
Namawiałem Cię do wyjścia i wejścia do mojej, nie to nie.
Twoja strata Very Happy
Nie po to wychodzilem z jednej szafy, zeby sie pakowac w inna. Dziekuje postoje Very Happy Zamiast zonglowania pogladami wole zdobywanie wiedzy Wink
Toś se zdobył!
Daj już spokój Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #101 : 2013-04-09, 10:54:00 »

Takie podejscie wyklucza sens dyskusji ale niezaleznie od tego czy ktos kogos przekona czy nie, to w sporze ktos ma racje a ktos nie ma(ma tylko poglady) Very Happy
...
Tak mniej więcej to było w ujęciu klasycznym. Tymczasem (było o tym) okazuje się, że często jedna i druga strona dyskusji mają po części z racji, ale są przekonani że mają całą rację.  Smile
Owszem, ja zdaje sobie sprawe, ze gavro ma po czesci racje, w tym ze kiedys jakis milosnik szufladkowania w wolnej chwili wymyslil sobie sposob katogoryzacji ludzi po wygladzie i do dzisiaj wielu w niego wierzy, choc nie ma on nic wspolnego z rzeczywistoscia Smile

Wezmy pod lupe ten caly typ konstytucyjny:

wg E. Kretschmera sa 3: astenik, atletyk, pyknik
z kolei wg W.H. Sheldona. sa to somatotypy ekto, endo i mezo
a z kolei Sigmond idzie na calosc i wyroznia ich 4:  typ oddechowy, typ trawienny, typ miesniowy, typ mozgowy.
zas Menouvrier twierdzi, ze nieprawda, bo sa takie:  brachyskeliczny, mezoskeliczny, makroskeliczny.
ajurweda mowi, ze jednak nieprawda bo vita, kapha i pitta

czyli bardzo fajna i uniwersalna wiedza, dla kazdego cos dobrego, jak gdzies nie pasujesz to poszukaj sobie innej typologii Wink

a jezel z kolei marzy ci sie jakis typ to mozesz sobie wybrac np bardzo fajny jest typ atletyczny: o dobrze rozwiniętym ukladzie kostnym i miesniach

wiec idziemy na silke i po roku jestesmy typem atletycznym i laski same wskakuja do naszego kabrioleta
zas typowy tym endo o sklonnosci do tycia to dzisiejszy amerykanin, a w ameryce mozna nawet zmieniac typy pomiedzy typologiami:

na fotce 1: typ endomorficzny, tlusty oblany smalcem wieprz https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQe_6DLatrb0frExgaCjeHOGdnZ6TUKo408uY0gyCOBHaNVqrkMHg

a tutaj typ atletyczny http://funnypagenet.com/wp-content/uploads/2011/10/FitnesstrainerDrewManning_1_www.funnypagenet.com_.jpg

Witamy na kapuscianym polu Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #102 : 2013-04-09, 11:04:57 »

Zyonku, do dyskusji trzeba mieć pewien podstawowy poziom wiedzy, by móc odsiać ziarno od plew Laughing
Ty nadal twierdzisz, że poziom tkanki tłuszczowej to typ budowy...
I skąd w Tobie takie pragnienie, które skądindąd piętnujesz, by wszystko było czarne lub białe, a twojsza racja bardziej?
Dla Ciebie te wszystkie typy i podtypy ze sobą walczą, a dla mnie pięknie się dogadują Laughing
Można powiedzieć: Bóg jest jeden, mimo mnogości religii.
I to tylko przykładzik, jakby co, wiem, że nie o tym mówimy Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #103 : 2013-04-09, 11:07:07 »

Ale sobie fajnie pisanie potrenowaliście! 
I to bardzo dobrze!  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #104 : 2013-04-09, 11:08:39 »

Ale sobie fajnie pisanie potrenowaliście! 
I to bardzo dobrze!  Very Happy
Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #105 : 2013-04-09, 11:09:32 »

A może taki podział jest fajny: chory i zdrowy (czyli źle zdiagnozowany)...  Wink   Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #106 : 2013-04-09, 11:10:19 »

Ty nadal twierdzisz, że poziom tkanki tłuszczowej to typ budowy...
Gavro prosze, cie... wrzucilem ci fotki Bale'a i nie potrafisz uczciwie ustalic typu Very Happy Robisz jakis sztuczny podzial mieszany w ktorym jednoczesnie miesci sie napakowany herkules wazacy 92kg i koles niczym z Birkenau o wadze 53 kilo Very Happy No super wiedza Very Happy
Jak napisal admin
A może Gavroche masz racje...  Rolling Eyes
Tylko, że w koncentrations lagier wszyscy zamieniali się w ekto... Bez wyjątków.  Crying or Very sad


Aha zapomnialem, ze homeopaci tez maja swoje typy konstytucyjne: Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica i Calcarea fluorica.  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #107 : 2013-04-09, 11:11:40 »

A może taki podział jest fajny: chory i zdrowy (czyli źle zdiagnozowany)...  Wink   Laughing
To nowa typologia konstytycyjna  Shocked Niezwlocznie dopisac do ksiazek na AWF  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #108 : 2013-04-09, 11:12:57 »

Ale sobie fajnie pisanie potrenowaliście! 
I to bardzo dobrze!  Very Happy
Laughing
Trezba czytac i pisac, bo jak nie to pozostanie nam tylko................obserwowac  Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #109 : 2013-04-09, 11:19:00 »

Ty nadal twierdzisz, że poziom tkanki tłuszczowej to typ budowy...
Gavro prosze, cie... wrzucilem ci fotki Bale'a i nie potrafisz uczciwie ustalic typu Very Happy Robisz jakis sztuczny podzial mieszany w ktorym jednoczesnie miesci sie napakowany herkules wazacy 92kg i koles niczym z Birkenau o wadze 53 kilo Very Happy No super wiedza Very Happy
Jak napisal admin
A może Gavroche masz racje...  Rolling Eyes
Tylko, że w koncentrations lagier wszyscy zamieniali się w ekto... Bez wyjątków.  Crying or Very sad


Aha zapomnialem, ze homeopaci tez maja swoje typy konstytucyjne: Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica i Calcarea fluorica.  Laughing
Czyli nadal nic...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #110 : 2013-04-09, 11:33:47 »

oj gavro...argumenty prosze....najlepiej do tego Bale'a. Na cebule i zurawine mnie nie nabierzesz Cool

Po prostu rzuc mi cos co powinienem "czytac, czytac, czytac", no jestem chetny jak napisalem. Kto wie, moze znowu wejde do jakiejs szafy Wink Co prawda nie wiem po co ale wszystko trzeba sprawdzic, jak Sherlock Holmes, chocby po to zeby potem ewentualnieodrzucic...
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #111 : 2013-04-09, 11:38:15 »

Bale ma dobra klatke wypelniona po brzegi glikogenem oraz dobrze  nawodniona. Very Happy Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #112 : 2013-04-09, 11:40:22 »

oj gavro...argumenty prosze....najlepiej do tego Bale'a. Na cebule i zurawine mnie nie nabierzesz Cool

Po prostu rzuc mi cos co powinienem "czytac, czytac, czytac", no jestem chetny jak napisalem. Kto wie, moze znowu wejde do jakiejs szafy Wink Co prawda nie wiem po co ale wszystko trzeba sprawdzic, jak Sherlock Holmes, chocby po to zeby potem ewentualnieodrzucic...
Zyon, argumentów brak.
10 razy już pisałem, nie dociera.
Jeśli dla Ciebie ekto, mezo i endo różnią się tylko % BF, nie ma o czym mówić.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #113 : 2013-04-09, 11:50:14 »

10 razy napisales ale ciagle nie podales co za ksiazke mam przeczytac, choc cie prosze o to juz tez pewnie 10 raz  Laughing
Wiec podaj mi zrodlo gdzie doczytam o naukowych zrodlach KONCEPCJI Sheldona, bo jezeli nie zauwazyles to jest tylko koncepcja.
Jestem otwarty na wiedze wiec chetnie doczytam jak pisales, ze trzeba czytac z dobrych zrodel - podaj je Smile

Bo czytalem np cos takiego i jak dla mnie to spokojnie moze byc opis 3 ras do gry RPG

Cytuj
W koncepcji W.H. Sheldona konstytucja jest kombinacją trzech komponentów: endomorfii, mezomorfii i ektomorfii. Endomorfia wyraża się silnym rozwojem narządów trawiennych oraz ogólną miękkością i okrągłością ciał wynikającą także z dużego otłuszczenia. Mezomorfia charakteryzuje się silnym rozwojem mięśni i dobrym wykształceniem szkieletu, co daje ciału charakter kanciasty i równocześnie masywny.

Ektomorfia uwidacznia się silnym rozwojem skóry i układu nerwowego, ciało osobnika jest więc wydłużone, wysmukłe, o dużym stosunku powierzchni do masy. Udział każdego komponentu w konstytucji osobnika wyraża się w siedmiostopniowej skali za pomocą liczb od 1 do 7. Budowa ciała osobnika, czyli jego somatotyp opisany jest trzema liczbami oznaczającymi kolejno udział komponentów endomorfii, mezomorfii i ektomorfii. W ten sposób zmienność typów budowy ujęta została w 76 somatotypów. Somatotypy skrajne: endomorf oznaczony 711, mezomorf – 171, czy ektomorf – 117 reprezentują wzorce – typy idealne, ekstremalne, bardzo rzadko występujące w populacji. Najbardziej przeciętny somatotyp, zbudowany harmonijnie, określony jest liczbowo 444, wyraz więc równowagę wszystkich komponentów. Somatotypy można przedstawić graficznie na somatogramie, który tworzy trójkąt równoramienny. Wierzchołki trójkąta opisane są skrajnymi komponentami.

W klasyfikacji Sheldona każdy z wyróżnionych typów posiada określone zainteresowania, skłonności czy sposoby reagowania. Endomorf jest pogodny, tolerancyjny, towarzyski i uprzejmy, pragnie sympatii i uczuć, lubi spać i ma głęboki sen, uprawia ćwiczenia fizyczne i spotyka się z innymi ludźmi, aby jeść. Mezomorf jest pewny siebie, lubi aktywne życie i wysiłek fizyczny, dominację i ryzyko, jest mało wrażliwy. Je i spotyka się z innymi ludźmi, aby ćwiczyć. Ektomorf charakteryzuje się nadwrażliwością, powściągliwością i chęcią ukrycia się, wyostrzoną uwagą i nadmierną szybkością reakcji. Ma lekki sen, nie lubi kłaść się do łóżka, ale nie lubi także wcześnie wstawać. Je i ćwiczy po to, aby spotykać się z ludźmi.
Zapisane

Work Buy Consume Die
grenis
Go


Email
Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #114 : 2013-04-09, 12:08:29 »

Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #115 : 2013-04-09, 12:28:33 »

Cytuj
W koncepcji W.H. Sheldona konstytucja jest kombinacją trzech komponentów: endomorfii, mezomorfii i ektomorfii. Endomorfia wyraża się silnym rozwojem narządów trawiennych oraz ogólną miękkością i okrągłością ciał wynikającą także z dużego otłuszczenia. Mezomorfia charakteryzuje się silnym rozwojem mięśni i dobrym wykształceniem szkieletu, co daje ciału charakter kanciasty i równocześnie masywny.

Imho ekto i mezo roznia sie budowa koscca, a w szczegolnosci proprocja w szerokosci ramion i bioder.
Z takimi proporcjami czlowiek sie rodzi i z takimi umiera i zadne cwiczenia czy dieta tego nie zmienia.
Moga jedynie zabrac fat z bioder, a ramionom troche miesa dolozyc co wizualnie poprawi sylwetke.
C.Bale jest tego przykladem.
Przypakowamy ekto często bedzie krotszy w ramionach niz szczuply mezo.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #116 : 2013-04-09, 12:47:21 »

10 razy napisales ale ciagle nie podales co za ksiazke mam przeczytac, choc cie prosze o to juz tez pewnie 10 raz  Laughing
Wiec podaj mi zrodlo gdzie doczytam o naukowych zrodlach KONCEPCJI Sheldona, bo jezeli nie zauwazyles to jest tylko koncepcja.
Jestem otwarty na wiedze wiec chetnie doczytam jak pisales, ze trzeba czytac z dobrych zrodel - podaj je Smile

Bo czytalem np cos takiego i jak dla mnie to spokojnie moze byc opis 3 ras do gry RPG

Cytuj
W koncepcji W.H. Sheldona konstytucja jest kombinacją trzech komponentów: endomorfii, mezomorfii i ektomorfii. Endomorfia wyraża się silnym rozwojem narządów trawiennych oraz ogólną miękkością i okrągłością ciał wynikającą także z dużego otłuszczenia. Mezomorfia charakteryzuje się silnym rozwojem mięśni i dobrym wykształceniem szkieletu, co daje ciału charakter kanciasty i równocześnie masywny.

Ektomorfia uwidacznia się silnym rozwojem skóry i układu nerwowego, ciało osobnika jest więc wydłużone, wysmukłe, o dużym stosunku powierzchni do masy. Udział każdego komponentu w konstytucji osobnika wyraża się w siedmiostopniowej skali za pomocą liczb od 1 do 7. Budowa ciała osobnika, czyli jego somatotyp opisany jest trzema liczbami oznaczającymi kolejno udział komponentów endomorfii, mezomorfii i ektomorfii. W ten sposób zmienność typów budowy ujęta została w 76 somatotypów. Somatotypy skrajne: endomorf oznaczony 711, mezomorf – 171, czy ektomorf – 117 reprezentują wzorce – typy idealne, ekstremalne, bardzo rzadko występujące w populacji. Najbardziej przeciętny somatotyp, zbudowany harmonijnie, określony jest liczbowo 444, wyraz więc równowagę wszystkich komponentów. Somatotypy można przedstawić graficznie na somatogramie, który tworzy trójkąt równoramienny. Wierzchołki trójkąta opisane są skrajnymi komponentami.

W klasyfikacji Sheldona każdy z wyróżnionych typów posiada określone zainteresowania, skłonności czy sposoby reagowania. Endomorf jest pogodny, tolerancyjny, towarzyski i uprzejmy, pragnie sympatii i uczuć, lubi spać i ma głęboki sen, uprawia ćwiczenia fizyczne i spotyka się z innymi ludźmi, aby jeść. Mezomorf jest pewny siebie, lubi aktywne życie i wysiłek fizyczny, dominację i ryzyko, jest mało wrażliwy. Je i spotyka się z innymi ludźmi, aby ćwiczyć. Ektomorf charakteryzuje się nadwrażliwością, powściągliwością i chęcią ukrycia się, wyostrzoną uwagą i nadmierną szybkością reakcji. Ma lekki sen, nie lubi kłaść się do łóżka, ale nie lubi także wcześnie wstawać. Je i ćwiczy po to, aby spotykać się z ludźmi.
Mnie przekonują Wedy i Hipokrates, reszta to kalki.
Oczywiście, że to teoria, przecież ciągle posługujemy się teoriami i koncepcjami do opisu rzeczywistości.
Wspominałeś mechanikę kwantową przy okazji genów, a to też teoria.
Tam nie przeszkadza, a tu tak?
Z drugiej strony masz naukowo udowodnione, że tłuszczaki nieuleczalne są, a próbujesz innych koncepcji.
Skąd niekonsekwencja?
Każda teoria czy koncepcja ma jednak pewne założenia, a tu zawartość tłuszczu w organizmie nie jest nawet jakimś ważniejszym.
Na przykład ekto ma mieć szybki jak bolid metabolizm, a Twój Bale ze zdjęcia ma?
Serio?
Na dwóch jabłkach dziennie?
Bo taki z niego ekto Very Happy
Mariusz w swojej pracy też sugeruje inne proporcje dla tak zwanych typów, to jak to jest?
W końcu ja jestem od zawsze niemal czystym Endo, mam 22 cm w nadgarstku, pucołowatą twarz, szeroką miednicę, krótkie obojczyki i mimo to 15 %bf.
Ponad 20 lat treningów nie zmieniło mnie w mezo, choć nie od razu to widać.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #117 : 2013-04-09, 13:02:16 »

1. Zatem mam czytac Wedy? A potem Koran? A potem Gilgamesz? No dzieki, zatem postoje, myslalem, ze jednak rozmawiamy powaznie Smile
2. Nie wspominalem nigdy, nic a nic o mechanice kwantowej,
3. Nie jest udowodnione, ze tluszczaki sa nieuleczalne, tylko nie jest udowodnione, ze sa uleczalne, to drobna acz istotna roznica Smile
4. Slusznie zauwazasz, ze to tylko teoria, proba opisania jakiegos zjawiska za pomoca jakichs metod w jakims celu, ktore na dluzsza mete sa watpliwe, niedoslonale i mozna je z latwoscia obalic, co tez z latwoscia uczynilem za pomoca banalnych fotek Christiana Bale Smile

A niekonsekwencja? Nie ma, wiedze trzeba wybierac, te wlasciwa od tej bezwartosciowej, na przykladzie np tego o czym to forum. Nikt ci nie broni wierzyc, ze jedzenie platkow nestle z odtluszczonym mlekiem, surowych jajec baranich i plucie do jedzenia to zdrowe, ale to kwestia tego czy ty w to uwierzysz.
Ty zakladasz, ze ekto ma taki szybki metabolizm i tutaj dochodzimy do momentu, gdzie dyskuktowalismy o typowaniu metabolicznym, ktore okazuje sie guzik warte, bo nieprawdziwe. Wiec jezeli typowanie jest bzdura to szybkie i wolne metabolizmy tez sa bzdura, I mozna tak obalac sobie.
A Mariusz chyba sie wypowiedzial w tej kwestii, z tego co pamietam mial zdanie podobne do mnie a dieta dla ekto miala na celu wyregulowanie "sygnalu wejsciowego" a wtedy nie ma zadnych wybrykow natury. No ale z tego co pisales to kwestia wiary, wiec ja nie wierze, ja wole wiedziec.

Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #118 : 2013-04-09, 13:10:23 »

Wydzieliłem te typy, aby tego admina tak nie mordować trudnymi pytaniami.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Typy metaboliczne.
« Odpowiedz #119 : 2013-04-09, 14:01:27 »

Wydzieliłem te typy, aby tego admina tak nie mordować trudnymi pytaniami.  Wink
Jeszcze dwa czy trzy posty tu wrzuć, ale już ucichło Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.