forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 12:07:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660485 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Geny i kwanty czyli.....
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 27 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Geny i kwanty czyli.....  (Przeczytany 325505 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #260 : 2015-05-13, 19:39:08 »

Moim zdaniem swietna, ale rozumiem opinie onkologa - wnioski z niej sa takie, ze onkologie interesuje wylacznie rak a nie pacjent. I, ze kasa przede wszystkim.

Czyli sedno sprowadza się do tego czy gorączkę traktuje się jako chorobę czy objaw jakieś choroby. Podobnie z rakami,  symptom czy jednostka
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #261 : 2015-05-13, 19:54:16 »

Gdzies tu opisalem te ksiazke, moze w temacie o ksiazkach. Przez cala ksiazke jest mowa o tym jak ZABIC raka, makabryczne opisy totalnych operacji piersi, gdzie usuwano pol torsu od biodra do szyi, malo o tym skad sie to bierze, choc dzial o genetyce ciekawy. Ale np nie ma ani razu slowa o odkryciu Otto Warburga z 1931, o tym czym sie zywia komorki raka, za ktore dostal nagrode Nobla. Ksiazka pisana przez onkologa i w sumie jak dochodzimy w niej do dzisiejszych czasow to konstatujemy, ze ciagle skutecznosc chemio i radioterapii jest rzedu zalosnych 2-5% na 5 lat. Moze dlatego pan onkolog jej nie poleca.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #262 : 2015-06-01, 10:36:04 »

Ja wam mowie sprawdzcie sobie geny  Shocked Albo zjedzcie sobie jakiego substrata zeby wyekspresowac odpowiedni garnitur genow...bo lipa  Laughing
http://natemat.pl/144317,za-homoseksualizm-odpowiadaja-geny-dzieki-muszkom-owocowkom-wiemy-ze-to-mozlwe
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #263 : 2015-06-01, 12:07:41 »

Pewnie, że geny oraz, jak zwykle środowisko, tutaj podczas "okresu krytycznego" w młodości, kiedy to kształtują się wzorce przyszłych partnerów seksualnych. Very Happy
Ciekawsze dla mnie jest, jak te geny przetrwały w populacji do dzisiaj, może są jednak korzystne i odkrywane na tyle późno, że pójdoooo dalej. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #264 : 2015-06-01, 12:15:59 »

Moze geny same przewiduja swoj bezcelowy rozwoj tak, ze w odpowiednim momencie tak sie ekspresuja, zeby trafic tam gdzie jest kamieni kupa?  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #265 : 2015-06-01, 12:25:53 »

Podobno dzisiaj w zbieracko-łowieckich społecznościach, kiedy heteroseksualni mężczyźni wyruszają na polowanie czy potyczkę, kilku homoseksualistów zostaje z kobietami, starcami i dziećmi.
Służą im męską siłą do obrony i pomocy, jednocześnie będąc bezpiecznymi dla cnoty niewieściej. Smile

Troszku to naciągane, ale może...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70524


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #266 : 2015-06-01, 16:24:20 »

Eunuchy są pewniejsze... Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #267 : 2015-06-01, 16:28:47 »

Zwłaszcza wśród lesbijek. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70524


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #268 : 2015-06-01, 16:55:25 »

 Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #269 : 2015-06-14, 17:40:56 »

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #270 : 2015-08-21, 11:57:41 »

Zbanowany wyklad Ruperta Sheldrake'a
https://www.youtube.com/watch?v=I_V2n9VmB_g
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #271 : 2015-08-21, 12:08:57 »

No jak zbanowany, jak gada! Rolling Eyes Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #272 : 2015-08-21, 12:11:19 »

Obejrzałem 10 "dogmatów" i wyłączyłem. Very Happy
Jeśli jakikolwiek naukowiec tak myśli, jak przedstawia to ten pan, to nie jest naukowcem. Wink
I tyle. Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #273 : 2015-08-21, 12:26:43 »

No jak zbanowany, jak gada! Rolling Eyes Wink
TEDx oficjalnie usunelo jego wyklad ze swojej strony jako "podwazajacy" aktualna wiedze. Znaczy sie skotniale w swoich pogladach dziadki sie zbulwerso0waly, ze czego innego studentow ucza Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #274 : 2015-08-21, 12:28:43 »

Obejrzałem 10 "dogmatów" i wyłączyłem. Very Happy
Jeśli jakikolwiek naukowiec tak myśli, jak przedstawia to ten pan, to nie jest naukowcem. Wink
I tyle. Cool
No wiesz co, dogmatycznego nudziarza Dawkinska ugladasz a biologa nie chcesz sluchac? Very Happy
Kiedys mowiles o jego ksiazce, ze jest zbyt popularnonaukowa ale mialem wrazenie, ze chyba go z kims pomyliles jak z tym wieziennym ostatnio... Smile
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #275 : 2015-08-21, 12:57:21 »

Obejrzałem 10 "dogmatów" i wyłączyłem. Very Happy
Jeśli jakikolwiek naukowiec tak myśli, jak przedstawia to ten pan, to nie jest naukowcem. Wink
I tyle. Cool
No wiesz co, dogmatycznego nudziarza Dawkinska ugladasz a biologa nie chcesz sluchac? Very Happy
Kiedys mowiles o jego ksiazce, ze jest zbyt popularnonaukowa ale mialem wrazenie, ze chyba go z kims pomyliles jak z tym wieziennym ostatnio... Smile
Możliwe, ale mało prawdopodobne. Very Happy
Ten wykład, pooglądałem jeszcze trochę, jest właśnie taki popularny, założenie początkowe jest błędne, bo istnienie dogmatów w nauce przeczy jej samej. Wink
Są tylko lepsze i gorsze teorie, tzn. takie, którym docierająca przez nasze zmysły rzeczywistość, odpowiada bardziej lub mniej. Very Happy

Jeśli chodzi o Dawkinga, również innych, mniej lub bardziej wartościowych luminarzy wiedzy, to nie sam człowiek mnie interesuje, bo co mnie obchodzi jakiś Angol czy Chinol, tylko wybieram sobie jego pogląd na jakiś temat, reszta pojęcia "Dawking" mnie nie interesuje.
Niech będzie sobie pedofilem, ignorantem w innych dziedzinach, niech zjada niemowlęta z grilla itp.

Mam wrażenie, że podchodzisz do sprawy czarno-biało zbytnio. Very Happy
Ja kogoś uważasz za spoko, to wszystko co robi jest spoko, jak nie, to nie...
Urocze, ale to tak nie działa, nawet od żebraka można się czegoś nauczyć, co nie znaczy, że super jest być żebrakiem. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #276 : 2015-08-21, 13:10:31 »

Dawkins nie Dawking, teleechon mi poprawia. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #277 : 2015-08-21, 13:13:32 »

Pewnie nie wiedzial czy Dawkins czy Hawking Very Happy Dobrze, ze nie Down Very Happy

No to troche nie bardzo tak jak mowisz, nieraz juz rozmawialismy o zdoigmatyzowaniu nauki przez ludzi, ktorzy na tych pogladach zbudowali wg nich solidne w podstawach kariery. Dla nich to jest zaprzeczenie, zniszczenie czesto dziesiatek lat "badan", rozmawialismy o tym w kontekscie archeologii i tematow o kosmitach. Osoba czesto nie ma znaczenia, bo wiadomo "nie patrz na to kco to mowi, tylko co mowi" ale jak dosluchasz sobie dalsza czesc wykladu to wlasnie bedzie ta zdumiewajaca czesc, kiedy w latach 1923-45 swiatlo miala inna predkosc niz wczesniej i wszystkim wychodzilo to samo! A potem znowu.....

Zreszta sam dowod "zbanowania" jego wykladu z TEDx swiadczy o tym, ze ma racje. Jego wynurzenia nie pasuja do obecnych naukowych dogmatow. Bo choc mowisz, ze dogmatyzm zaprzecza nauce to jednak ciezko nie zauwazyc, ze jednak naprawde nie przeczy, bo nauka jest pelna dobmatow. O Einstenie mogles czytac na DD, jest ciekawy fragment o tym jakim byl spryciarzem i w zasadzie, ze ukradl badania Lorentza i Poincare'a po czym je polepil po swojemu. Oppenheimer wyrazil poglad, ze byl mierny intelektualnie ale sprawny w swojej dziedzinie. Jak jest do dzisiaj? Swiatlo ma stala predkosc choc Tesla twierdzil inaczej. A czy wyszly w ogole prace zebrane Einsteina? Jakim cudem do dzisiaj nie, jak to ponoc najwiekszy geniusz swiata....

Generalnie ja uwazam, ze Sheldrake ma racje a jego Nowa Biologie nie wiem czy czytales, ale to dosc ciekawa ksiazka, i zdziwilo mnie, ze napisales ze zbyt popularnonaukowa, kiedy ona wlasnie jest mocno nieprzystepna i zbyt naukowa dla przecietnego zjadacza chleba ze swoja naukowa terminologia, Dlatego odnioslem wrazenie, ze moze ja pomyliles z inna pozycja....
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #278 : 2015-08-21, 13:27:57 »

Jasne, zgadzam się, że nauka nie jest doskonała, ale nic lepszego nie mamy. Very Happy
Zresztą doskonałość nie istnieje. Wink

Jeśli chodzi o Nową Biologię Ruperta, to czytałem, ale jak wiele książek przerwałem, bo już nawet nie popularnonaukowy, ale pseudonaukowy bełkot jest dla mnie niestrawny.
Sama idea pola morfogenetycznego to żarcik taki, chyba.  Laughing

Dawkinsowy samolubny gen mnie poruszył bardziej, choć też trudno się nie przyczepić w wielu miejscach.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25519

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #279 : 2015-08-21, 13:34:12 »

Samoliubny gen mial duzo wiecej sensu w czasach kiedy wychodzil i generalnie malo bylo wiadomo o genomie.

Co do Sheldrake'a to nie wydaje mi sie to zarcikiem, bo takie proste pytanie jest bardzo trudne: skad kukulki wiedza gdzie maja leciec jezeli nigdy nie widza swoich rodzicow i oni im nie przekazali tej wiedzy? Maja mapy geograficzne zakodowane w genach?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 27 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.