forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:00:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Geny i kwanty czyli.....
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 27 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Geny i kwanty czyli.....  (Przeczytany 322209 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #340 : 2015-08-23, 12:26:50 »

Czesc panie Raczek, nasze dyskusje widze rozkrecaja forume Very Happy

Wyjaśniłem, ale widać niejasno. Laughing

Co do reszty to ciągle powtarzasz to samo, są inni, więc lepsi, a że gadają głupoty, to nie ma znaczenia, są inni, więc lepsi.  Very Happy
EBW też jest inna. Wink
Ja nie mowie, ze od razu lepsi (choc tak czesto jest), mowie, ze szukaja, bo na tym polega rozwoj nauki. Nie wiadomo czy to bedzie lepsze czy sie okaze slepym zaulkiem.

"Powazni naukowcy" ciagle szukaja genow "odpowiedzialnych" za choroby, bo chca kazdemu genowi przypisac chorobe, zeby mozna bylo to opatentowac i trzepac kase. Gowno ich obchodza kwestie epigenetyczne i tym podobne, bo maja zaplacone za z gory okreslony target badan i ich wynik Very Happy
Mam wrazenie, ze rozmawiamy ciagle przez twoje szkla Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #341 : 2015-08-23, 12:37:38 »

O CTP nic nie wiem, bo nie kojarzę, a dwa pierwsze są tylko do wybranych reakcji - UTP jest zapalnikiem do syntezy glikogenu, a GTP aktywuje białka G, ale żaden z tych związków nie jest wykorzystywany energetycznie. Więcej nie wiem.  Confused
Znaczy trochę więcej wiem, ale nie bardzo więcej. Wink Sad
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #342 : 2015-08-23, 12:44:09 »

Jednak chodziło o to, czy uszkodzone komórki beta mogą się regenerować, bo ta wstrętna nauka twierdzi, że nie, a Zyon mówił, że tak. Very Happy
Jeśli jednak nie mogą, ergo, mainstreamowa nauka ma rację, to nie można wyleczyć cukrzycy.
Yo man, hibernujesz sie czasami? Nie chce mi sie tracic czasu na dowodzenie ci czegos, bo i tak cie nie przekonam, ale w necie tego jest pelno. Mam wrazenie, ze jak wyczytales to kiedys to tak musi byc i basta Very Happy
http://jdrf.org/press-releases/scientists-identify-key-trigger-for-pancreatic-beta-cell-regeneration/

Jak sie znajdzie w koncu czlowiek, ktoremu sie to uda to wejdziesz pod stol, odszczekasz to wszystko z glupia mina i wszystko dalej bedzie "are OK", tak? No wez  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #343 : 2015-08-23, 12:45:16 »

A już wiem, CTP - synteza fosfogliceroli.  Very Happy
Czyli energetycznie wszystkie te związki bez znaczenia, ale jako nośnik aktywnego fosforu, do konkretniej aktywacji genu - jak najbardziej.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #344 : 2015-08-23, 12:45:55 »

 Laughing
Czołem.
Zgoda, kopanie w pewnych miejscach typu geny, zdrowe warzywa czy paliwa kopalne, już dawno jest bzdurą, choć niesie kasę i jest rozsławiane.
Ale są też inne dziedziny nauki, mniej znane, które mają przed sobą białe karty na mapie.
Ostatnio w epigenetyce zrobiło się głośniej, bo do tej pory uważano, że to środowisko chemiczne wnętrza komórki wpływa na geny, a tu okazuje się, że również konformacja przestrzenna jego elementów jest ważna.
Podobno, gdzieś w Iraku, są na tropie nieznanych dotąd substancji produkowanych przez serce, które wpływają na ekspresję genów pozostałych tkanek, jak nerki czy wątroba i wysyłając precyzyjnie hormony tkankowe, które np. powiększają nerkę po przeszczepie, by sprostała samotnie trudom filtrowania płynów ustroju. Very Happy
Rozwija się też etologia, nauka o zachowaniach zwierząt w związku z odkryciem u głowonogów "chemicznej telepatii".
Okazuje się, że ośmiorniczka, która uporała się z nieznanym dotąd problemem, np. wydobyciem smakołyku z zakręconego słoika, jest w stanie przekazać swoim siostrom, przez szczeliny w ściankach basenu, informacje co robić ze słoikiem, zanim jeszcze u tamtych słoik się pojawiał.
W momencie pojawienia się słoika, tamte tym bardziej wiedziały co robić z nim, im dłużej moczyły się w wodzie z informacjami. Smile

Już niedługo pole morfogenetyczne będzie powszechnie akceptowane. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #345 : 2015-08-23, 12:50:48 »

Jednak chodziło o to, czy uszkodzone komórki beta mogą się regenerować, bo ta wstrętna nauka twierdzi, że nie, a Zyon mówił, że tak. Very Happy
Jeśli jednak nie mogą, ergo, mainstreamowa nauka ma rację, to nie można wyleczyć cukrzycy.
Yo man, hibernujesz sie czasami? Nie chce mi sie tracic czasu na dowodzenie ci czegos, bo i tak cie nie przekonam, ale w necie tego jest pelno. Mam wrazenie, ze jak wyczytales to kiedys to tak musi byc i basta Very Happy
http://jdrf.org/press-releases/scientists-identify-key-trigger-for-pancreatic-beta-cell-regeneration/

Jak sie znajdzie w koncu czlowiek, ktoremu sie to uda to wejdziesz pod stol, odszczekasz to wszystko z glupia mina i wszystko dalej bedzie "are OK", tak? No wez  Laughing Laughing Laughing

Oczywiście. Wink
A na razie to wiesz... chemiczne zniszczenia u myszy, a autoimmunologiczne u człowieka... Very Happy
Ale trzymaj rękę na pulsie, może dożyjemy.
Albo wiem, już dawno jest taka możliwość u ludzi, ale spisek Big Pharmy nie pozwala na wdrożenie leczenia, bo chcą handlować insulinami! Laughing
Diogenes zaraz wklei stosowny link i krzyknie: Precz ze szczepieniami!!! Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #346 : 2015-08-23, 12:52:22 »

A już wiem, CTP - synteza fosfogliceroli.  Very Happy
Czyli energetycznie wszystkie te związki bez znaczenia, ale jako nośnik aktywnego fosforu, do konkretniej aktywacji genu - jak najbardziej.
Super.
Dokładnie to chciałem wiedzieć, dzieki. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #347 : 2015-08-23, 12:54:35 »

Okazuje się, że ośmiorniczka, która uporała się z nieznanym dotąd problemem, np. wydobyciem smakołyku z zakręconego słoika, jest w stanie przekazać swoim siostrom, przez szczeliny w ściankach basenu, informacje co robić ze słoikiem, zanim jeszcze u tamtych słoik się pojawiał.
W momencie pojawienia się słoika, tamte tym bardziej wiedziały co robić z nim, im dłużej moczyły się w wodzie z informacjami. Smile

Już niedługo pole morfogenetyczne będzie powszechnie akceptowane. Wink
O tym Sheldrake pisal juz prawie 40 lat temu, bo jego ksiazka wyszla w 81 Very Happy Pisal o szczurach, ktore nauczywszy sie rozwiazania problemu nagle "prekazywaly" te wiadomosc szczurom w innych miejscach nawet po drugiej stronie kotynentu.
Zreszta o zwierzakach Sheldrake napisal oddzielna ksiazke http://lubimyczytac.pl/ksiazka/89633/niezwykle-zdolnosci-naszych-zwierzat

W kazdym razie ja mowie o tym "ograniczajacym" dzialaniu nauki, czytalem niedawno ksiazki o dwupunkcie, tam juz jest pelno elementow fizyki kwantowej, gdzie wrecz trzeba odrzucic dotychczasowe poglady/przesady wynikajace z Newtonowskiej koncepcji fizyki. Pewnie czytales to co pisalem o Batesie, ciagle probuje i sa efekty, co prawda latwiej jest jak Adam pojsc i laserkiem czy wstawic sobie pierscienie ale ja wlasnie wierze, ze jezeli przez te 7 lat organizm wymienia wszystkie komorki caiala, to dlaczego wymienia rowniez te uszkodzone, choc w genach przeciez mamy zapis idealnie zdrowego ciala i komorki macierzyste, ktore potrafia w zasadzie naprawic kazdy organ.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #348 : 2015-08-23, 12:57:47 »

Jednak chodziło o to, czy uszkodzone komórki beta mogą się regenerować, bo ta wstrętna nauka twierdzi, że nie, a Zyon mówił, że tak. Very Happy
Jeśli jednak nie mogą, ergo, mainstreamowa nauka ma rację, to nie można wyleczyć cukrzycy.
Yo man, hibernujesz sie czasami? Nie chce mi sie tracic czasu na dowodzenie ci czegos, bo i tak cie nie przekonam, ale w necie tego jest pelno. Mam wrazenie, ze jak wyczytales to kiedys to tak musi byc i basta Very Happy
http://jdrf.org/press-releases/scientists-identify-key-trigger-for-pancreatic-beta-cell-regeneration/

Jak sie znajdzie w koncu czlowiek, ktoremu sie to uda to wejdziesz pod stol, odszczekasz to wszystko z glupia mina i wszystko dalej bedzie "are OK", tak? No wez  Laughing Laughing Laughing

Oczywiście. Wink
A na razie to wiesz... chemiczne zniszczenia u myszy, a autoimmunologiczne u człowieka... Very Happy
Ale trzymaj rękę na pulsie, może dożyjemy.
Albo wiem, już dawno jest taka możliwość u ludzi, ale spisek Big Pharmy nie pozwala na wdrożenie leczenia, bo chcą handlować insulinami! Laughing
Diogenes zaraz wklei stosowny link i krzyknie: Precz ze szczepieniami!!! Very Happy
Na razie to wiesz, mozna wklepac w gugiela regeneration of the pancreas i czytac a w koncu zostanie wyczytane. I wcale nie smialbym sie z tego spisku BF, bo raczej wysmiewasz rzecz, o ktorej nie masz pojecia co jest takim typowym trikiem a'la "najlepszym oszustwem diabla bylo wmowienie ludziom, ze nie istnieje" Very Happy
Prawda jest taka, ze "pacjent wyleczony  - klient stracon" i nie mam sie, ze jest inaczej Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #349 : 2015-08-23, 13:03:28 »

Jasne, bo wprowadzenie rewolucyjnej techniki to za darmo się odbywa. Wink
Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #350 : 2015-08-23, 13:06:40 »

Jednak chodziło o to, czy uszkodzone komórki beta mogą się regenerować, bo ta wstrętna nauka twierdzi, że nie, a Zyon mówił, że tak. Very Happy
Wstrętny Zyon wykręcił się ze stereotypu szkółki. Jak on śmiał?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #351 : 2015-08-23, 13:10:31 »

Jednak chodziło o to, czy uszkodzone komórki beta mogą się regenerować, bo ta wstrętna nauka twierdzi, że nie, a Zyon mówił, że tak. Very Happy
Wstrętny Zyon wykręcił się ze stereotypu szkółki. Jak on śmiał?
Czyli Ty też nie znalazłaś. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #352 : 2015-08-23, 13:41:38 »

Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #353 : 2015-08-23, 15:32:26 »

Wam podpowiem - pisał admin onegdaj o regeneracyi trzustkowej.  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #354 : 2015-08-23, 15:57:17 »

Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #355 : 2015-08-23, 16:08:16 »

O toto, najpewniej. A teraz psze admin grillować.  Laughing  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #356 : 2015-08-23, 17:49:09 »

A ten "admin" to się tak zna, jak jaki internetowy ekspert!  Confused Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #357 : 2015-08-23, 17:53:57 »

 Very Happy
Ale jest na tyle łebski, że może oszacować sytuację z dużym prawdopodobieństwem. Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #358 : 2015-08-23, 20:27:44 »

Zapisane
Helena
Go


Email
Odp: Geny i kwanty czyli.....
« Odpowiedz #359 : 2015-08-23, 22:35:00 »

Jednak chodziło o to, czy uszkodzone komórki beta mogą się regenerować, bo ta wstrętna nauka twierdzi, że nie, a Zyon mówił, że tak. Very Happy
Wstrętny Zyon wykręcił się ze stereotypu szkółki. Jak on śmiał?
Czyli Ty też nie znalazłaś. Very Happy
To jest tylko mała część co znalazłam.

http://www.wheatbellyblog.com/2013/04/type-1-diabetes-cured/
ENDOGENOUS INSULIN PRODUCTION
At the end of the last century Russian Diabetic Newspaper published a very interesting interview with the president of the association M.V. Bogomolov. For some unknown reason, interview with M.V. Bogomolov disappeared from the pages of the Internet. The essence of which is as follows. In the second half of the last century peruvian doctor Jorge Canales, suffering from type 1 diabetes, decided to investigate the processes occurring in the pancreas. Result of his research revealed the following sequence of the pancreas. Pancreas’ beta cells produce several protein substances. These are primarily preproinsulin, which in fact turns into proinsulin and in that conversion process preproinsulin secrets into blood a so-called "N-terminal sequence" and stem cells. The latter are capable of converting into beta cells. In turn, the proinsulin is converted into the end product - insulin, exerted the protein substance C -peptide. Complex substances released from the beta cells has been named Canales complex or S-6 complex .

H. Canales believed that the role of C-peptide is to protect the body from complications of hyperglycemia such as destruction of blood vessels, gangrene, retinopathy. He was convinced that the treatment of diabetes should be without introduction of insulin, but by introduction into the blood all the products exerted by the beta cells of the pancreas. However, due to the scanty amount of these products, this treatment process is uneconomical and difficult.

Swedish scientists of the Royal Hospital took up the Canales' idea. Doctor John Warren made some success in that field. He conducted the treatment of diabetes for 211 patients with diabetes by administering into the blood artificially synthesised  Canales complex. He was convinced that C-peptide prevents or turns back the developed complications. He observed this effect even in those patients who
 had high levels of sugar in the blood for 10-15 years.
 However, due to the high cost of production of substances contained in the complex, this method did not find wide application.

By the time one of the largest manufacturers of insulin - US company "Ali lilly" patented various options for obtaining Canales complex  and put them under carpet" for 20 years

The fate of Dr. Bogomolov (he married a Peruvian women) was such that he was able to meet with J. Canales and became familiar with methods of that treatment.  Both physicians believe that administration of large doses of insulin act negatively on the state of the pancreas and found that the effect of administered micro-dose of insulin reducing sugar in the blood was much higher than when it is administered in large doses.
One beta-cell can exert one molecule of insulin onlly. So, if we want to introduce the physiological volume of this hormone, we have the right to introduce insulin not only in the ratio of 1:10, 1: 100 and 1: 1.000, 1: 10.000, and so on. And imagine, experiments have shown that a microscopic amount of insulin works, however, at the beginning of the disease.
 What happens when a normal amount of insulin injected?
When in the initial stage of diabetes the conventional insulin therapy is used in high doses, mechanism of the  naturally present endocrine system releases the negative feedback and the components of the complex S-6 are drastically reduced or completely eliminated. Reduction of proinsulin in the blood leads to the termination of the process of reproduction of the beta cells, and the lack of C-peptide starts development of diabetic complications. Isn't it paradoxical? By introducing of insulin in large doses we destroy our own pancreas. Our pancreas stops produce the insulin since there is an abundance of that product in our blood.
The proverb “use it or lose it” applies.
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 27 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.