forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 15:20:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660323 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Czy można wybaczyć?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy można wybaczyć?  (Przeczytany 55005 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Czy można wybaczyć?
« : 2006-04-30, 10:54:42 »


"Wybaczcie niegodziwcom, którzy przez tak długi czas uniemożliwiali Wam i Waszym najbliższym dostęp do tej prostej informacji. "
Dr Dan C. Roehm


Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #1 : 2006-04-30, 14:35:06 »

  Można coś więcej ?
     Przekaz zrozumiany, ale czy ten doktor TO właśnie miał na myśli dokładnie ?

Tomek
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #2 : 2006-04-30, 19:04:23 »

to czy tamto...jeden quack.Tym razem chodzi zapewne o dietę "wyleczającą" nieuleczalne przypadki nowotworów z udziałem kwasów linolowego i linolenowego---Roehm twórcą a dr Bulwid(lub Bulwig,nie pamiętam już) orędowniczką cudometody.Jeszcze jeden paramedyczny quack , na pohybel "mordercom w kitlach" , ku chwale medycyny nienaukowo-bezwiedzowej.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #3 : 2006-04-30, 19:08:26 »

  No Bruford, ale piszesz tak, jakbyś nie wiedział , jak funkcjonuje przemysł farmaceutyczny pospołu ze światem medycznym. No dobra - ze światkiem medycznym. Niech nie będzie , że z wszystkimi.

Odpowiedz mi szczerze na pytanie ? Czy Ty jesteś lekarzem ?

ps Mam w zanadrzu bardzo poważny wątek. Tydzień temu dokonaliśmy pewnego eksperymentu, ale raczej dziś nie będzie czasu, by to sensownie spisać.

Tomek
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #4 : 2006-04-30, 19:50:54 »

Wielkie słowo " szczerość"....tak jestem i co z tego wypływa?

Funkcjonowanie pospołu....owszem i tak i nie, róznie bywa.Funcjonowanie paramedycyny nienaukowo-bezwiedzowej to też niezły temacik.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #5 : 2006-04-30, 20:13:50 »

 To przynajmniej w dużej części może tłumaczyć Twoje zacietrzewienie. Skoro jesteś lekarzem z pasją, to doskonale wiesz, że prawdziwi rewolucjoniści nauki zawsze mieli prawdziwe kłopoty. I to nie z powodu głoszonych teorii, ale najczęściej z powodu ich prawdziwości.
                Prawdziwy lekarz , zgodnie z przysięgą, którą składa, albo raczej wyklepuje - musi sprawdzić każdą metodę, która przynosi poprawę lub dobre rokowanie.
                Powiem Ci tak. Miałem kiedyś okazję przygotowywać się do egzaminu na medycynę, ale i tak zrezygnowałem, bo uznałem , że się nie dostanę. Teraz wiem, że dobrze zrobiłem . Posiąść teoretyczną wiedzę to pestka, bułka z masełkiem. Ale leczyć ? To już trzeba mieć powołanie.
   Przychodzi człowiek do lekarza, a lekarz nawet nie przeprowadza wywiadu. Nawet nie podniesie wzroku znad załosnego pliku papierków. Zaglądnie pacjentowi do gardła i zaczyna przepisywać receptę. Pacjent wychodzi z antybiotykiem o szerokim spektrum działania i zaczyna to zażywać, a potem dopada go coraz więcej chorób, gdyż medycyna robi wszystko, tylko nie leczy ludzi.
         Medycyna jest zamkniętym światem, niczym świat prawniczy. Większość to kolesie i kolesie kolesi. Widziałeś , aby jakikolwiek lekarz przyznał się z pokorą do błędu ? KIedyś, jak zachorowałem na zwyczajne zapalenie gardła i powiedziałem lekarzowi, że mam wysuszoną słuzówkę i nie posiadam czopów ropnych, zapytał z pogardą , czy ja jestem lekarzem, czy on. Ten pieprzony palant nie był w stanie dopuścić do świadomości , że nie każdy pacjent  jest biedną ,tępą, sterowną ofiarą, ale , że chce wiedzieć, co z nim jest grane.
    Bruford, z tego faktu coś "wypływa"

Tomek
 
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #6 : 2006-04-30, 22:20:59 »

Zacietrzewienie.....chyba przesadziłeś...

Co do rewolucjonistów którzy mają zawsze rację to też przesadziłeś,masz na myśli wynalazcę orgonu?

Opisałeś złego lekarza no i co? Czy medycyna robi wszystko tylko nie leczy?--z całą pewnością tak nie jest.

Z rzeczonego faktu nic zatem jednak nie wypływa.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #7 : 2006-04-30, 23:17:11 »

To nie medycyna robi wszystko  tylko nie leczy ,medycyna jest ok.
Wiekszy problem jest ,jezeli chodzi o lekarzy,bo oni robia wstystko ,nawet lecza tylko tak skutecznie zeby w efekcie nie wyleczyc,bo logicne jest,ze wyleczony pacjent drugi raz nie bedzie pukal do drzwi gabinetu lekarskiego .
A chcac zapewnic sobie staly doplyw gotowki trzeba robic wszystko zeby ten biedny pacjent przychodzil jak najczesciej!!!
     Hana
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #8 : 2006-04-30, 23:29:22 »

 Bruford, troche przesadziłem, to prawda.

Hana, całkowita racja. Dobrze ujęte.


   Tomek
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #9 : 2006-05-01, 08:57:25 »

To nie medycyna robi wszystko  tylko nie leczy ,medycyna jest ok.
Wiekszy problem jest ,jezeli chodzi o lekarzy,bo oni robia wstystko ,nawet lecza tylko tak skutecznie zeby w efekcie nie wyleczyc,bo logicne jest,ze wyleczony pacjent drugi raz nie bedzie pukal do drzwi gabinetu lekarskiego .
A chcac zapewnic sobie staly doplyw gotowki trzeba robic wszystko zeby ten biedny pacjent przychodzil jak najczesciej!!!
     Hana

Niezmierny brak logiki, zwłaszcza jeśli ma to dotyczyć polskich europejskich realiów.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #10 : 2006-05-01, 11:27:06 »

HEJ BRUFORD





























HEJ BRUFORD
Mozesz wytlumaczyc jak sie ma wedlug Ciebie "logika do polskich europejskich realiow"???
Hana










   
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #11 : 2006-05-01, 11:32:30 »

Logika optymitu który zacytowałaś? A tak mianowicie , że systemy "pre-paid" funkcjonujące w lecznictwie otwartym sprawiają, bez wchodzenia w szczegóły, że opłaca się jeśli pacjent nie przychodzi, w lecznictwie zamkniętym jeśli nie wraca zbyt szybko---dlatego ten optymit do znudzenia powtarzany nie ma sensu
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #12 : 2006-05-01, 12:02:00 »

To nie "optymit"--to rzwczywistosc!!!
A pacjent jak nie bedzie przychodzil --to "konowal"--bedzie BIEDNY bardzo biedny !!!
   Hana
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #13 : 2006-05-01, 12:38:09 »

   Skoro lekarze nie chcą lub nie potrafią skutecznie leczyć, to niech ograniczą się chociaż do diagnostyki, która kuleje chyba jeszcze bardziej niż leczenie przyczynowe.
                      Tylko jednego chcę. Dobrej diagnostyki. Czy to aż tak dużo, kiedy ma się chęć i stos książek, gdzie opisany jest obraz kliniczny ?
             Moja siostrzenica ma pałeczkę ropy błękitnej. Ma 5 lat. Wcześniej jej pierwszą reakcją na cukier było wyplucie go z grymasem na twarzy. To dziecko biegało po betonie w bosych stopach i barrrdzo chciało białka. Jadła dużo mięsa i nie chciała ziemniaków. Ktoś w pewnej chwili podstawił jej słodycze i tym razem nie było reakcji zwrotnej. Nauczono ją ich jesć, a teraz dziwczynka wpadła w gluko-nałóg. Jak do tej pory w ogóle nie chorowała. Teraz zapada co jakiś czas na infekcje. Lekarze nie wiedzą ,czy wirusowe, czy bakteryjne, bo są nieukami i leniami (to nie do Ciebie Bruford, tak sobie generalizuję). Nie chce im się robić wymazów, nie chce im się nic. Mają mało kasy i to może nieco weryfikuje mój osąd. Ale w przysiędze było...............................

  Na moich oczach to dziecko słabnie. Zrównało się już z wszystkimi innymi , bo właściwie wszystkie inne dzieci większą część dnia kaszlą i kichają. Mają stany podgorączkowe czy wręcz gorączkę. Matki dają im leki na zbicie temp. i wysyłają źródła infekcji w grupę. Co więcej, wszystkie dzieciaki są zaopatrzine w batoniki, czekoladki i chipsy.
  Bruford, nie ma żadnych argumentów na to, że dr Kwaśniewski się myli. Wiem, że to dziwne, trudne do przyjęcia, barrdzo "nie na temat". Chyba nie sądzisz, że "myślenie życzeniowe" jest za to odpowiedzialne. A nawet gdyby, to według przysięgi, którą składałeś, powinno ono stać się zwykłą, skuteczną procedurą medyczną. Zapewne sam kłócisz się ze swoimi mocno zinterioryzowanymi przekonaniami. Piszesz o skomplikowanej patologii miażdżycy. Nie wiem, czy masz rację tak to argumentując. Wynikiem dobrego wydzielania śłiny w jamie ustnej jest lepsze przygotowanie do trawienia i mniejsza liczba bakterii. Skutek oczywisty, choć sam proces od strony biochemicznej, rozłożony na czynniki pierwsze, wygląda na bardzo skomplikowany. Jak dodasz do tego wzory strukturalne i sumaryczne oraz elementy anatomii, to otrzymasz materiał do studiowania. Liczy się prostota i efektywność. Powiedz, czy to, że ktoś wyzdrowiał to za mało ? Czy musi być do tego dołączona potężna dokumentacja ?
                 
Tomek

Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #14 : 2006-05-01, 12:46:24 »

Ale już w takich Stanach lekarze często dostają więcej za kiepsko świadczone usługi niż gdy świadczą je dobrze. Czyli przekładając z angielskiego na nasze- im częściej- tym lepiej dla szpitala.

Under Medicare's rules, each time a patient comes back for another treatment, a hospital qualifies for an additional payment. In effect, Palm Beach Gardens was paid a bonus for its mistakes.

Paradoks?

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2005/07/23/AR2005072300382.html

Ale pisząc o tym omijamy prawdziwe meritum sprawy, które stanowi DYKTAT firm farmaceutycznych. I przeciętny lekarz staje się marionetką w rękach znacznie potężniejszych sił....
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #15 : 2006-05-01, 13:02:04 »

Cytuj
  Ale w przysiędze było...............................
Tomek, to Ty nie wiesz, ze teraz lekarze skladaja przysiege Hipokryta?  Shocked
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #16 : 2006-05-01, 13:16:20 »

Tomek, to Ty nie wiesz, ze teraz lekarze skladaja przysiege Hipokryta?  Shocked

Baśka, DOBRE!!!  Smile

Marishka
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #17 : 2006-05-01, 14:14:11 »

   
                      Tylko jednego chcę. Dobrej diagnostyki. Czy to aż tak dużo, kiedy ma się chęć i stos książek, gdzie opisany jest obraz kliniczny ?
           


A ja chcę profilaktyki! Głównie profilaktyki. A my wciąż budujemy nowe szpitale, coraz wspanialsze, nowocześniejsze i coraz liczniej zapełniane chorymi. Bo ciągle za mało dbamy o swoje zdrowie! Sofokles powiedział 2 tysiące lat temu "nie umieramy, ale popełniamy powolne samobójstwo". Medycyna jest tak zajęta leczeniem, że niemal w ogóle nie zwraca uwagi na profilaktykę. Jesteśmy zdani sami na siebie i tylko od nas zależy stan naszego organizmu. Odpowiednim żywieniem tylko można utrzymać zdrowie. Racjonalne odżywianie pomaga nie poddawać się stresom i skutkom skażonego środowiska.

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #18 : 2006-05-01, 14:31:40 »

A ja chcę profilaktyki! Głównie profilaktyki. A my wciąż budujemy nowe szpitale, coraz wspanialsze, nowocześniejsze i coraz liczniej zapełniane chorymi.

Ależ, Halino, profilaktyka oznaczała by mniejszą ilość chorych, a co tym wiąże się? Mniej wypełnione szpitale, mniejsze kolejki u lekarzy i w aptekach. A co by to w ogole było, gdyby tak ludzie nagle przestali chorować? Toż to istna tragedia dla lekarzy. Musieli by się pewnie przekwalifikować.

Eeeehhhh... szkoda słów...

Marishka
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #19 : 2006-05-01, 14:48:44 »

A jak myslisz z jakim zawodem byloby Im do twarzy???
Sa tacy co juz uciekli od medycyny i bawia sie w polityke!!!-tez niebezpieczne zajecie .

A jakby ustalic takie prawo (moze troche sredniowieczne)-za kazdego niewyleczonego pacjeta, lub za kazda falszywa diagnoze , za najdluzej jeden miesiac bez efektow ---ucinamy polec,jak sie skoncza palce u rak mamy jeszcze palce u nog -- to juz 10 czlonow itd,itd,itd....

Taki delikwent jest rozpoznawany --i kazdy wie z kim ma do czynienia.
I albo sie wezma do pracy z widocznymi efektami , albo juz sie do niczego nie beda nadawac!!!
   Hana
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.