forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:51:17

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658490 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Czy można wybaczyć?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czy można wybaczyć?  (Przeczytany 54524 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #20 : 2006-05-01, 14:58:24 »

A jak myslisz z jakim zawodem byloby Im do twarzy???
Sa tacy co juz uciekli od medycyny i bawia sie w polityke!!!-tez niebezpieczne zajecie .

Ach, Hano, dokładnie o tym samym "zawodzie" pomyślałam, zanim nawet doczytałam do końca Twoje zdanie Smile

M
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #21 : 2006-05-01, 14:59:49 »

Musieli by się pewnie przekwalifikować.



Brakuje szewców, a niejeden z nich zszywa dobrze...
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #22 : 2006-05-01, 15:59:57 »

   Skoro lekarze nie chcą lub nie potrafią skutecznie leczyć, to niech ograniczą się chociaż do diagnostyki, która kuleje chyba jeszcze bardziej niż leczenie przyczynowe.
                      Tylko jednego chcę. Dobrej diagnostyki. Czy to aż tak dużo, kiedy ma się chęć i stos książek, gdzie opisany jest obraz kliniczny ?
             Moja siostrzenica ma pałeczkę ropy błękitnej. Ma 5 lat. Wcześniej jej pierwszą reakcją na cukier było wyplucie go z grymasem na twarzy. To dziecko biegało po betonie w bosych stopach i barrrdzo chciało białka. Jadła dużo mięsa i nie chciała ziemniaków. Ktoś w pewnej chwili podstawił jej słodycze i tym razem nie było reakcji zwrotnej. Nauczono ją ich jesć, a teraz dziwczynka wpadła w gluko-nałóg. Jak do tej pory w ogóle nie chorowała. Teraz zapada co jakiś czas na infekcje. Lekarze nie wiedzą ,czy wirusowe, czy bakteryjne, bo są nieukami i leniami (to nie do Ciebie Bruford, tak sobie generalizuję). Nie chce im się robić wymazów, nie chce im się nic. Mają mało kasy i to może nieco weryfikuje mój osąd. Ale w przysiędze było...............................

  Na moich oczach to dziecko słabnie. Zrównało się już z wszystkimi innymi , bo właściwie wszystkie inne dzieci większą część dnia kaszlą i kichają. Mają stany podgorączkowe czy wręcz gorączkę. Matki dają im leki na zbicie temp. i wysyłają źródła infekcji w grupę. Co więcej, wszystkie dzieciaki są zaopatrzine w batoniki, czekoladki i chipsy.
  Bruford, nie ma żadnych argumentów na to, że dr Kwaśniewski się myli. Wiem, że to dziwne, trudne do przyjęcia, barrdzo "nie na temat". Chyba nie sądzisz, że "myślenie życzeniowe" jest za to odpowiedzialne. A nawet gdyby, to według przysięgi, którą składałeś, powinno ono stać się zwykłą, skuteczną procedurą medyczną. Zapewne sam kłócisz się ze swoimi mocno zinterioryzowanymi przekonaniami. Piszesz o skomplikowanej patologii miażdżycy. Nie wiem, czy masz rację tak to argumentując. Wynikiem dobrego wydzielania śłiny w jamie ustnej jest lepsze przygotowanie do trawienia i mniejsza liczba bakterii. Skutek oczywisty, choć sam proces od strony biochemicznej, rozłożony na czynniki pierwsze, wygląda na bardzo skomplikowany. Jak dodasz do tego wzory strukturalne i sumaryczne oraz elementy anatomii, to otrzymasz materiał do studiowania. Liczy się prostota i efektywność. Powiedz, czy to, że ktoś wyzdrowiał to za mało ? Czy musi być do tego dołączona potężna dokumentacja ?
                 
Tomek


Co to znaczy ma pałeczkę ropy?
Powiem tak, nie ma żadnych argumentów na to że Kwaśniewski ma rację.
A odwracając Twój przykład ze śliną to co, a jak brak dobrego wydzielania to mam rozumieć, że znajomość tego mechanizmu do niczego się nie przyda,daj spokój, nie sądzę byś w to wierzył.

Niestety reszta postów( poza Szymonem) jest zbyt żałosna żeby się do nich odnosić niemniej należą się autorkom gratulacje za niczym nie zaburzone acz zupełnie nieuzasadnione przekonanie , że są osobami dwocipnymi.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #23 : 2006-05-01, 18:46:08 »

Bruford--czy Ty naprawde masz cos wspolnego ze sredniowiecznym rycerzem????
Zeby w tym wieku gorna czesc tulowia tak sie do nich (rycerzy) upadabniala--niewiarygodne!!!
   Hana
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #24 : 2006-05-01, 19:07:21 »

Bruford--czy Ty naprawde masz cos wspolnego ze sredniowiecznym rycerzem????
Zeby w tym wieku gorna czesc tulowia tak sie do nich (rycerzy) upadabniala--niewiarygodne!!!
   Hana

Przykro mi to zauważyć ale istnieje tylko słowo "upodobniała".Zaiste, czas wrócić do podstaw bo jeszcze uchwalą takie prawo, że kto nie zna ortografii to.....
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #25 : 2006-05-01, 19:17:54 »

Przykro Ci ,tak Ci przykro, ze lapiesz sie slow jak tonacy brzytwy.
Masz racje,ze Ci przykro i wstydz sie jeszcze tych swoich wywodow!!!
  Hana
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #26 : 2006-05-01, 19:30:15 »

Bruford--jezeli jeszcze nie jestes na zywieniu optymalnym, to stan sie OPTYMALNYM i wtedy moze inaczej bedziesz mowil o dr Kwasniewskim!!!
    Hana
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #27 : 2006-05-01, 19:31:05 »

  Bruford, proponuję, abyś podał argumenty przeciwko, ale nie dietom wysokotłuszczowym, ale przeciwko żywieniu optymalnemu . Tylko proszę Cię, nie podawaj mi przykładów, takich jak pan Janusz.
    Skoro jesteś lekarzem, podaj konkretne przeciwwskazania dla tego rodzaju żywienia.
        Chcę znać Twoje zdanie. Dziwię się tylko, bo z lekcji biochemii wiesz, co ma najwyższą wartość energetczną. Ciekawe, powstało setki diet, ale pozostawia się je bez komentarzy. Natomiast wielkie rozgorączkowanie w świecie medycznym wzbudził Jan Kwaśniewski. Czemu ?
             Bo nazwał brutalnie i po imieniu zaistniały stan rzeczy ?
    To byłoby zbytnie uproszczenie.

Tomek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #28 : 2006-05-01, 19:34:57 »

 Hana, ja się tak żywię i nie jestem żadnym optymalnym. NIe chcę tak być nazwany. Po co to nazewnictwo ? Tak jak będąc lekarzem, nie chciałbym, aby mi mówiono "panie doktorze". Toż to tytuł naukowy, psiakrew.
    Mierzi mnie przynależność do grup, do jakiejś organizacji. NIe chcę być optymalnym , chcę być zdrowy i żywić się jak najlepiej. Dlatego nigdy nie pojechałem i nie pojadę na żadne zjazdy tzw optymalnych.

ps: to była dygresja, wróćmy do tematu.

T
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #29 : 2006-05-01, 20:25:34 »

Sugerowalam moje zdziwienie --juz lekarz ,lub przyszly lekarz z takim nastawieniem ???
Potrafie takich "BRUFORD-ow"zrozumiec,------dostac sie na medycyne nie jest latwo (wiemy kto sie dostaje).
                                                              same studia tez nie naleza do latwych ,a jak taki przecietny student uczy sie 5, 6 a z przeszkodami 7 lat i przez ten okres dokladnie jeszcze nie wie kim chce byc (presja -rodzic lub rodzice lekarze) no to mamy to co mamy i lepiej nie bedzie!!!
   Hana
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #30 : 2006-05-01, 20:51:38 »

Sporo lat mam do czynienia z medykami konwencjonalnymi i w tym względzie jestem cyniczna, a nie dowcipna.
"Człowiek, który cały ciężar choroby składa w ręce lekarza, on już nie żyje. On tylko choruje" (dr n. med. Nona Kuchina).
Nikt nie wykazał szkodliwości diety Kwaśniewskiego. Mnie straszono nadciśnieniem, otłuszczeniem wątroby, cholesterolem.
Czwarty rok regularnie się badam i wyniki mam dobre, a ciśnienie książkowe i do dzisiaj od żadnego lekarza nie usłyszałam pozytywnej uwagi i proszę się nie spodzewać ode mnie lepszych uwag.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #31 : 2006-05-01, 20:55:03 »

Sugerowalam moje zdziwienie --juz lekarz ,lub przyszly lekarz z takim nastawieniem ???
Potrafie takich "BRUFORD-ow"zrozumiec,------dostac sie na medycyne nie jest latwo (wiemy kto sie dostaje).
                                                              same studia tez nie naleza do latwych ,a jak taki przecietny student uczy sie 5, 6 a z przeszkodami 7 lat i przez ten okres dokladnie jeszcze nie wie kim chce byc (presja -rodzic lub rodzice lekarze) no to mamy to co mamy i lepiej nie bedzie!!!
   Hana

tzn z jakim nastawieniem konkretnie?

A co się tyczy tego " wiemy kto zdaje" to już po tym widać , że pojęcia akurat o tym nie masz żadnego.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #32 : 2006-05-01, 21:07:24 »

  Bruford, proponuję, abyś podał argumenty przeciwko, ale nie dietom wysokotłuszczowym, ale przeciwko żywieniu optymalnemu . Tylko proszę Cię, nie podawaj mi przykładów, takich jak pan Janusz.
     Skoro jesteś lekarzem, podaj konkretne przeciwwskazania dla tego rodzaju żywienia.
         Chcę znać Twoje zdanie. Dziwię się tylko, bo z lekcji biochemii wiesz, co ma najwyższą wartość energetczną. Ciekawe, powstało setki diet, ale pozostawia się je bez komentarzy. Natomiast wielkie rozgorączkowanie w świecie medycznym wzbudził Jan Kwaśniewski. Czemu ?
              Bo nazwał brutalnie i po imieniu zaistniały stan rzeczy ?
     To byłoby zbytnie uproszczenie.

Tomek


Eee, za duże znaczenie przypisujesz żo. Rozgorączkowanie zazwyczaj budzi w osobach zainteresowanych każdy medyczny quack. Mnie zaś interesuje głównie fakt deklarowania , że żo leczy choroby choć nawet autor nigdzie wiarygodnie tego nie wykazał. Przeciwskazaniami to ja akurat nikogo nie straszę bo nie sądzę by osobie zdrowej ta dieta mogła w istotny sposób zaszkodzić ale leczenie chorób to już inna sprawa.A co z tą pałeczką ropy?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #33 : 2006-05-01, 21:22:24 »

A jak Ci powiem,ze mam i to bardzo duze ,a jak bym CI do tego powiedziala JAK DUZE to bys sie zachlysna--ale jak chyby zauwazyles to jest forum dr Kwasniewskiego no wiec----!!!  A tytulowe pytanie jest:CZY MOZNA WYBACZYC?    Hana
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #34 : 2006-05-01, 21:31:19 »

Co to znaczy ma pałeczkę ropy?
Powiem tak, nie ma żadnych argumentów na to że Kwaśniewski ma rację.

Argumentów potwierdzających "to, że Kwaśniewski ma rację" jest w naukowych publikacjach pełno!. Dzięki temu właśnie "naukowcy" nie trwonią bez pożytku publicznych pieniędzy Laughing.Trzeba tylko wyciągać prawidłowe wnioski z tego, co się zbada - i tu jest "pies pogrzebany". Właśnie przygotowuję coś ciekawego na ten temat - komentarz Dr-a JK do publikacji prof. Bakera -"Czy drobnoustroje są rzeczywistą przyczyną chorób"? - okazuje się, że w/g niego nie są!, a podana argumentacja - potwierdza słuszność ŻO Laughing.
 Jeśli mi się uda - jeszcze dziś to udostępnię na stronie, ale muszę jeszcze sprawdzić, czy nikt nikogo na Forum nie znieważa lub nie pisze rzeczy, za które musiałby się wstydzić. Jutro materiał będzie "na bank".
A tak na marginesie: Buford pewnie przekonałby się do skuteczności ŻO, gdyby fachowo obcięte nogi poobcinane z powodu np. "nieuleczalnej" miażdżycy, cukrzycy itd niektórym poodrastały?. No już takich cudów, to Dieta Optymalna nie zapewnia. Podobnie z "nieśmiertelnością" Laughing
Udokumentować np. cofanie się zmian miażdżycowych pod wpływem zaleceń Dr-a JK jest bardzo łatwo - tylko po co "naukowcy" mają udowadniać jakieś tezy lekarza z Ciechocinka?. Przecież to nie ich ODKRYCIE Laughing.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #35 : 2006-05-01, 21:38:43 »

A jak Ci powiem,ze mam i to bardzo duze ,a jak bym CI do tego powiedziala JAK DUZE to bys sie zachlysna--ale jak chyby zauwazyles to jest forum dr Kwasniewskiego no wiec----!!!  A tytulowe pytanie jest:CZY MOZNA WYBACZYC?    Hana

Raczej się nie zachłystuję, wiem natomiast jak ja zdawałem i jak zdawali moi przyjaciele więc daj sobie pokój z głupotami.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #36 : 2006-05-01, 21:41:22 »

Co to znaczy ma pałeczkę ropy?
Powiem tak, nie ma żadnych argumentów na to że Kwaśniewski ma rację.

Argumentów potwierdzających "to, że Kwaśniewski ma rację" jest w naukowych publikacjach pełno!. Dzięki temu właśnie "naukowcy" nie trwonią bez pożytku publicznych pieniędzy Laughing.Trzeba tylko wyciągać prawidłowe wnioski z tego, co się zbada - i tu jest "pies pogrzebany". Właśnie przygotowuję coś ciekawego na ten temat - komentarz Dr-a JK do publikacji prof. Bakera -"Czy drobnoustroje są rzeczywistą przyczyną chorób"? - okazuje się, że w/g niego nie są!, a podana argumentacja - potwierdza słuszność ŻO Laughing.
 Jeśli mi się uda - jeszcze dziś to udostępnię na stronie, ale muszę jeszcze sprawdzić, czy nikt nikogo na Forum nie znieważa lub nie pisze rzeczy, za które musiałby się wstydzić. Jutro materiał będzie "na bank".
A tak na marginesie: Buford pewnie przekonałby się do skuteczności ŻO, gdyby fachowo obcięte nogi poobcinane z powodu np. "nieuleczalnej" miażdżycy, cukrzycy itd niektórym poodrastały?. No już takich cudów, to Dieta Optymalna nie zapewnia. Podobnie z "nieśmiertelnością" Laughing
Udokumentować np. cofanie się zmian miażdżycowych pod wpływem zaleceń Dr-a JK jest bardzo łatwo - tylko po co "naukowcy" mają udowadniać jakieś tezy lekarza z Ciechocinka?. Przecież to nie ich ODKRYCIE Laughing.

Z chęcią przeczytam.Udokumentować rzeczone cofanie się to już mógł autor, ba jak sądzę to nawet naukowy obowiązek autora.
Bruford nie liczy na cuda...Toan....Bruford jest racjonalistą.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #37 : 2006-05-01, 22:00:17 »

 Bruford, bycie racjonalistą to jeszcze nie dogmat - na szczęście. Ja wierzę w prawdziwy racjonalizm, bo jak na razie to tylko betonizm. Chyba nie nazywasz siebie racjonalistą tylko dlatego, że ignorujesz istnienie praw niezbadanych ? Byłoby to poważne zaniedbanie jak na racjonalistę. Myślę, że wciąż bijesz się z myślami lub co gorsze - występujesz w imieniu świata medycyny, bo mierzi Cię to, że ktoś mógł wywrócić cały Twój pilnie edukowany pogląda na zdrowie człowieka. NIe widzisz rzeczywistości ?  Choćby jeden przykład. Taki szum wokół Helicobacter pylori ? Duet naukowców odkrywa bakterię, która jak się okazuje , nie ma wpływu na wrzody żołądka u ludzi żywiących się tłusto. Wersja oficjalna jednak brzmi, że to główny winowajca. Szkoda i nie jest to racjonalizm, a właśnie ignorancja i betonizm.
       Powiem Ci , że od podstawówki miałem kłopot z kwasem węglowym w żołądku. Miałem zgagę. Po dosłownie dwóch niepełnych dobach, zgaga natychmiast i jak ręką odjął zniknęła. Taki mały przykład, a przecież potrafiłem zjeść zwęgloną prawię cebulę czy bardzo dużo smażonych potraw, które medycyna wciąż demonizuje. Ale nie uważam lekarzy za głupich ludzi. Są bardzo sprytni. Tak jak kler. Jak prawnicy, Jak cała ta sitwa. Muszę dodawać Bruford, że to nie do Ciebie było ?

ps Moja siostrzenica jest nosicielką pałeczki ropy błękitnej. Już powiedziałem wcześniej.  Usadowiłą się na szczęście dla niej w jamie ustnej. POwiem tylko, że moja siostra ma żywienie optymalne w głębokiej ignorancji czym krzywdzi moją ukochaną siostrzenicę, gdyż aplikacją całej gamy antybiotyków i to według antybiogramu, gówno dało. Są soczki, kawałek mięska, dużo twardych słodyczy itd.
                             
ps : I jeszcze jedno pytanie do Ciebie Bruford. Czy uważasz, że ci wszyscy ludzie, którzy dali wyraz swojemu szczęściu, pisząc listy do "Dziennika Zachodniego" to wymysł autorów lub efekt myślenia życzeniowego ?

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #38 : 2006-05-01, 22:00:57 »

No to wiemy na czym stoimy "moi przyjaciele",czyli poszedl caly "klan" to sie nazywa "reka reke myje".
Bardzo dobrze bronisz "przyjaciol"--a cz stac Was bylo zrobic specjalizacje???, a moze macie dodatkowe TYTULY--to ladniej wyglada ,a i lepiej brzmi!! i pacjeci maja wiekszy
respekt przed............ .
  Hana
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czy można wybaczyć?
« Odpowiedz #39 : 2006-05-01, 22:05:23 »

Właśnie z tego powodu - bogatej dokumentacji medycznej - jeszcze "nie spalili (i nie spalą) na stosie" autora Diety Optymalnej. Sam Radziwiłł Konstanty parę lat temu napisał paszkwil do Prokuratury powołując się na autorytet instytucji, którą od lat kieruje i co?. I nic - dzięki DOKUMENTACJI. Ostatnio nawet rozsądniejsi "utytułowani" nie wypowiadają się negatywnie o ŻO, bo "najnowsze badania, stoją w sprzeczności z dotychczas obowiązującymi poglądami". Tego się nie da już zatrzymać. Racjonalizm? - a jeśli przyjmiemy, że Dr-JK ma rację (praktyka to potwierdza), a Ty się mylisz... To tak trochę dziwnie byś się czuł?.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.