forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-18, 11:27:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
661746 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 ... 635 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3435994 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3080 : 2011-03-14, 19:54:06 »

Dzisiejszy dzień też nie "obrodził" w towarzystwo zwierząt, a i spacerowicze ograniczyli się do tych, co mają psy. Wink Smile
Pogoda w marcu i kwietniu zmienną bywa Very Happy, dlatego jak tylko praca, opieka, net, RiTV, prasa, 
czas, chęci, samopoczucie, zdrowie, osoby bliskie i dalekie pozwolą, to trudno mi znaleźć argumenty na to,  żeby ze sprzyjającej pogody nie skorzystać. Wink Very Happy

..... Odczuwam tylko lekko mięśnie łydek, bo bieg po pagórkowatym nierównym terenie, to nie to samo co na bieżni.

Przynajmniej już wiedzą (łydki Smile) z jakim podłożem będą miały do czynienia i nie powinny być "zaskoczone" kolejnym biegiem. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70755


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3081 : 2011-03-14, 20:24:21 »

No to Radzio nareszcie nie musisz sam ganiać po lesie... Rolling Eyes Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70755


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3082 : 2011-03-14, 20:25:27 »

...a przynajmniej po tym wątku... Very Happy
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3083 : 2011-03-16, 19:43:33 »

Sam nie sam, rad nie rad Wink przez dwa dni ganiałem skoro świt w bardzo podobnych warunkach. Smile
Ziemia była lekko zmarznięta, a powietrze wilgotne. Po pół godzinie leśnych przebieżek- dla towarzystwa- dołączył wiatr.  Cool
Miało to bezpośredni wpływ na sposób biegu, tzn. trudno go nazwać spacerem biegowym. Wink Very Happy
Mimo tego starałem się nie otwierać paszczy ... tzn. ust.
I o ile wczoraj radziłem sobie z tym całkiem nieźle, o tyle dzisiaj organizm włączał wielokrotnie "wspomaganie". Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3084 : 2011-03-16, 20:29:58 »

Rano mrozik i odpuściłem sobie bieganie po zamarzniętym lesie wracając na bieżnię. Dobrze mieć taką alternatywę. Nic się nie stanie jak poczekam jeszcze tydzień, bo w końcu ta wiosna musi przyjść. Jestem już na liście startowej maratonu Bydgoszcz-Toryń, co oznacza że nadal czuję się na siłach go przebiec. Maraton jest w połowie maja, więc wystarczająco jest czasu na trening w terenie. 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3085 : 2011-03-17, 10:03:58 »

....Jestem już na liście startowej maratonu Bydgoszcz-Toryń, co oznacza że nadal czuję się na siłach go przebiec. Maraton jest w połowie maja, więc wystarczająco jest czasu na trening w terenie. 

W takim razie powodzenia w ... przed majowych treningach. Wink Smile

Dziś z mrozem nie miałem do czynienia, ale za to wiatr.  Shocked
Ten to poniósł mnie aż na 18 kilometrową trasę i dobrze mi tak. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3086 : 2011-03-22, 20:00:40 »

Przez ostatnie, wiosenne dni podczas biegania dostrzegłem charakterystyczną "lekkość" wśród spacerujących po lesie.Wink
Otóż pojawiło się inne obuwie, inne okrycie, że o braku nakrycia głowy nie wspomnę. Very Happy
Wśród biegających jednak "trend lekkości"- zwłaszcza tych rozpoczynających sezon- wygląda trochę inaczej.
Tu jeszcze obowiązują "ortaliony" od stóp do głów. Smile
Zaawansowani pozbywają się kolejnych warstw cebulowego okrycia, głowy jednak nadal pozostają pod "przykryciem" z daszkiem lub bez... Wink Very Happy
Ponieważ jest lżej, to przyjemność ze spacerów, czy biegania powinna być większa, a tym samym zapał powinien również wzrastać.  Laughing Laughing
Zwierząt teraz nie mogę wypatrzyć, widocznie nasze ślady rozmijają się, choć przez ostatnie cztery dni nadreptałem ponad 48km. Wink Very Happy
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3087 : 2011-03-22, 20:22:16 »

Chyba przygotowujesz się do maratonu, bo tak intensywnie biegasz?

Dzisiaj ponownie wybiegłem do lasu, porzucając bieżnię, która notabene zepsuła się. Ścieżki zabłocone, ale już bez lodu. Tylko w jednym miejscu jeszcze pozostał. Temperatura o 6 ok. 5 stopni, a mój strój to krótkie spodenki i dwie koszulki. Bez nakrycia głowy i na dodatek w zwykłych tenisówkach. Odbiegam więc od standardów. Zwierząt też nie widziałem, ale minąłem kilku rowerzystów i jednego ortalionowego biegacza.
   
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3088 : 2011-03-22, 20:39:54 »

Chyba przygotowujesz się do maratonu, bo tak intensywnie biegasz?

... a mój strój to krótkie spodenki i dwie koszulki. ....Odbiegam więc od standardów...

Maraton? Nie Smile, sposób w jaki pokonuję te odcinki nazwałbym poznawczym i daleko mu do zaawansowanych treningów. Smile

... Ja jedynie wspomniałem jak wyglądają trendy mody spacerowo-biegowej w najbliższej mi okolicy, dalej wzrok nie sięga. Wink  Laughing Laughing
Przyznaję jednak, jeżeli temperatura będzie nadal przyrastać- a nic nie wskazuje, że może być inaczej  Wink, to i mi przyjdzie pokazać kolana. Wink Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3089 : 2011-03-22, 21:02:50 »

Co to znaczy poznawczy? Czyli biegasz po różnych trasach. Jak więc mierzysz drogę, bo podajesz kilometry jakie przebiegłeś?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3090 : 2011-03-22, 23:35:29 »

Co to znaczy poznawczy? Czyli biegasz po różnych trasach. Jak więc mierzysz drogę, bo podajesz kilometry jakie przebiegłeś?

Smile
Poznawczy, czyli co mi wolno, a czego nie pokonując dłuższe odcinki trasy.
Rzeczywiście biegam po różnych trasach (choć mam ulubione), ale "tereny leśne" w moim pobliżu są na tyle małe, że w końcu chcąc nie chcąc mam je zapamiętane.
Kilka przejażdżek rowerem z licznikiem i każdy metr pomierzony. Smile
Sposobów oczywiście jest więcej Wink - mapy satelitarne, gps zapisujący ślad, itp.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3091 : 2011-03-23, 19:39:03 »

Zupełnie przypadkowo  Rolling Eyes, w ramach wiosennych reminiscencji Wink  znalazłem kilka motywatorów ....

Przyszła pora, czas się przebierać!
Wylot 13,00. "I nie ma, że boli" Very Happy


Dzisiaj pierwszy raz wybiegłem do lasu. ......

Skoro inauguracja, to  ...brawo. Smile

Daty świadczą niezbicie, że niebawem pojawi się węcej "jaskółek-biegaczy", bo wiadomo, że dwa jaskóły wiosny nie czynią.  Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3092 : 2011-03-26, 15:13:04 »

.... bo wiadomo, że dwa jaskóły wiosny nie czynią.  Laughing Laughing Laughing Laughing
Chyba że będą robić taką "frekwencję" jak nie przymierzając klakierzy ...  Wink Very Happy

Ponieważ w mojej okolicy nocą spadł śnieg,
wybiegłem na szlak sporo przed ósmą- chciałem uniknąć wiosennego błotka.
Ale las sprawił nam (po ósmej przybyło sporo spacerujących Smile) miłą niespodziankę. Cały śnieg został na drzewach, a ścieżki były suche.
Lubię taką "symbiozę". Very Happy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70755


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3093 : 2011-03-26, 18:34:21 »

To nie jest symbioza. Ty jesteś dla lasu intruzem... Cool Wink
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3094 : 2011-03-27, 19:12:44 »

Dziś las "ożył".  Smile
Spacerowiczów, kolarzy, biegaczy, piechurów z kijkami NW zwabiła niewątpliwie chęć ruchu przy całkiem fajnej, wiosennej pogodzie.
W dodatku pełny zakres wiekowy... Very Happy
Frekwencję uzupełnili "goście", ponieważ ktoś- na terenie "mojego" lasu Wink- zorganizował zawody w "Biegu na orientację".
To był fajny zbieg okoliczności, bo dzięki temu tubylcy  Cool mogli zabłysnąć znajomością tutejszego terenu i pomóc bardziej zdezorientowanym uczestnikom Biegu
odnaleźć się na ich mapach topo. Very Happy 
Ta "funkcja" tak mnie wciągnęła, że ani się obejrzałem, gdy przemierzyłem dystans półmaratonu.  Shocked Wink  Very Happy Very Happy


A pro po półmaratonu, to Warszawa gościła w ten weekend biegaczy na tym dystansie, którzy jak zwykle opanowali Starówkę, Powiśle, parę mostów i inne "strategiczne" punkty komunikacyjne miasta. Smile Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3095 : 2011-03-28, 09:29:42 »

Dziś wybiegłem wcześnie, po moich wczorajszych "wyczynach" ani śladu, więc dla zdrowia przebiegłem 10km. Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70755


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3096 : 2011-03-28, 09:35:31 »

Po 5 km zawracasz, czy codziennie oddalasz się o 10km od domu?  Rolling Eyes Laughing  Wink
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3097 : 2011-03-28, 09:59:37 »

Smile
Oddalam się, zawracam, znowu oddalam, aż się "nasycę" i to na ogół zamyka pętlę, kŧora ma zwykle 10-14km, a czasem mniej lub więcej.  Laughing
A oddalić się od domu? Bez Iphona, czy laptopa- jak?  Sad
Muszę wrócić, bo dostęp do netu mam przez zwykłego PC-ta.  Confused Wink  Very Happy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70755


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3098 : 2011-03-28, 10:02:39 »

Poste...jak ta pętla... Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70755


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #3099 : 2011-03-28, 15:12:02 »

Zapisane

Strony: 1 ... 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 ... 635 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 16 zapytaniami.