forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-12-06, 14:18:06

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
568840 wiadomoÂci w 4027 w▒tkach; wys│ane przez 42 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jujo7
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 601 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: BIEGANIE  (Przeczytany 1494366 razy)
Daniel_dn
GoŠ

Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #60 : 2007-06-30, 21:22:53 »

Po maratonie to specjalnej ochoty na jedzenie to nie mia┼éem. Zjad┼éem tylko loda i zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e nie tylko ja mia┼éem na niego ochot─Ö. Gdyby nie zakwasy, to nic szczeg├│lnego si─Ö nie dzie┼éo. Nawet waga wskazywa┼éa tyle samo (bior─ůc pod uwag─Ö odwodnienie).

Daniel
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #61 : 2007-06-30, 21:32:47 »

Daniel zapomnia┼éam Ci─Ö zapyta─ç ; w jakim czasie przebieg┼ée┼Ť maraton?
Zaczyna do mnie docierać ,że musi to być sukces ,żeby przebiec taki długi odcinek drogi.Nie każdy przecież jest zdolny do takiego wyczynu !
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #62 : 2007-06-30, 22:12:17 »

Niestety wynik jest niezbyt imponuj─ůcy. Przekroczy┼éem 5 godzin, ale nie by┼éem ostatni. Jak dla nowicjusza i kontuzj─Ö (zakwasy) od 30 km, to cisz─Ö si─Ö, ┼╝e uda┼éo mi si─Ö doko┼äczy─ç bieg.

Daniel
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #63 : 2007-07-01, 13:10:36 »

Wiadomo,┼╝e zawodowcy przebiegn─ů ten odcinek drogi w kr├│tszym czasie.
S─ů wytrenowami, maj─ů jak─ů┼Ť wypracowan─ů technik─Ö.Po kilku maratonach b─Ödzie lepiej  Very Happy
Czyta┼éam kiedy┼Ť Forum dla sportowc├│w i jeden ch┼éopak pisa┼é,┼╝e nabawi┼é si─Ö kontuzji podczas maratonu.
Pisa┼é ,┼╝e powinien by┼é przesta─ç biec po 25-tym km., kiedy noga go zacz─Ö┼éa bole─ç ,ale z zaci┼Ťni─Ötymi z─Öbami doszed┼é do mety.
Potem nie do┼Ť─ç ,┼╝e nie m├│g┼é biega─ç ,to jeszcze chodzi─ç .
Tak┼╝e Ty masz pow├│d do dumy!  Very Happy .
Wiadomo ,┼╝e ka┼╝dego mo┼╝e co┼Ť z┼éapa─ç podczas tak d┼éugiego biegu...
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #64 : 2007-07-02, 12:15:29 »

┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á Nowy dzie┼ä i ponownie ci─Ö┼╝kie wstawanie. Dzisiaj ca┼ékiem w dobrej kondycji jestem. Swoj─ů tras─Ö przebieg┼éem nieznacznie poni┼╝ej najlepszego czasu. Zaczynam pracowa─ç nad technik─ů biegu. Staram si─Ö biec bardziej elastycznie, aby amortyzowa─ç twarde pod┼éo┼╝e.
              Wspomniałem żonie, że zastanawiam się nad ponownym wzięciu udziału w maratonie (2007-08-15). O dziwo - nie protestowała. To już dobry znak.

┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á Zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e po uko┼äczeniu maratonu by┼éem zadowolony, ┼╝e cel osi─ůgn─ů┼éem. Jednak potem wyra┼║nie odczuwa┼éem pustk─Ö i brak motywacji, kt├│ry spowalnia┼é ca┼ée ┼╝ycie. Wnioskuj─Ö z tego, ┼╝e sam fakt wyznaczenia sobie celu i d─ů┼╝enie do jego realizacji nadaje sens ┼╝yciu. Nie wa┼╝ny jest sam cel, ale istnienie motywacji do jego osi─ůgni─Öcia. To ona pozwala nam wsta─ç z l├│┼╝ka nawet wtedy kiedy pada deszcz.

Daniel 
Zofia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #65 : 2007-07-02, 12:34:29 »

Daniel,
powyższe i nie tylko, wyrażę krócej i ładniej:

"Trzeba w ┼╝yciu cokolwiek ┼Ťciga─ç
laur, gazel─Ö czy mo┼╝e zaj─ůca,
ale trzeba  koniecznie mieć za czym pędzić."

Pozdrawiam  Zofia
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #66 : 2007-07-02, 15:39:14 »

Zaczynam pracowa─ç nad technik─ů biegu. Staram si─Ö biec bardziej elastycznie, aby amortyzowa─ç twarde pod┼éo┼╝e.
My┼Ťla┼éam ,┼╝e biegasz po lesnych dr├│┼╝kach ,s┼éysza┼éam ,┼╝e na stawy ┼║le wp┼éywa bieganie po twardej nawierzchni,ale w sumie ludzie biegaj─ů...
Popracuj również nad rozłożeniem sił.
Jak zaczynasz bieg? Wolno a potem końcówka szybko;czy szybko a potem wolno?

Nie wa┼╝ny jest sam cel, ale istnienie motywacji do jego osi─ůgni─Öcia. To ona pozwala nam wsta─ç z l├│┼╝ka nawet wtedy kiedy pada deszcz.
Owszem ,bo cel mo┼╝na mie─ç zawsze ,tylko nie zawsze motywacj─Ö i dlatego cel nie jest czasem osi─ůgany.
Wa┼╝ny jest te┼╝ doping bliskich os├│b  Smile .To mi┼ée jak np.m─ů┼╝/┼╝ona interesuje si─Ö tym co robisz...
Bardzo przyjemne jest mie─ç tak─ů pasj─Ö,kt├│ra wp┼éywa pozytywnie na zdrowie.
Ja si─Ö ostro wzi─Ö┼éam za jazd─Ö,to jest fantastyczne!Razem z m─Ö┼╝em ┼Ťmiej─Ö si─Ö ,┼╝e sobie kupi─Ö kombinezon taki jak maj─ů panczeni┼Ťci  Laughing
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #67 : 2007-07-02, 20:38:16 »

Ma┼éy odcinek (ok. 1km) do lasu biegn─Ö po twardej nawierzchni. Stawy jednak mam w porz─ůdku, bo nie mia┼éem ┼╝adnych dolegliwo┼Ťci po maratonie. Jednak warto popracowa─ç nad technik─ů biegu. Co do tempa, to raczej jest ono jednakowe na ca┼éej trasie. Chyba, ┼╝e dopadnie wyczerpanie lub kontuzja. Najgorzej znosz─Ö pierwsze 15 minut.
Wygl─ůda na to, ┼╝e startuj─Ö w nast─Öpnym maratonie. Jest ju┼╝ akceptacja rodziny.

Daniel
evosonic
GoŠ

Email
« Odpowiedz #68 : 2007-07-02, 21:42:19 »

To chyba jaka┼Ť choroba.

Daniel

To masz podobnie do mnie.Tylko ,┼╝e ja nie mog─Ö si─Ö powstrzyma─ç od rolek . Stawy jeszcze bol─ů ,ale wczoraj obwi─ůza┼éam je grubo banda┼╝em ,grube skarpetki i jazda z dzieciakami.Bo co┼Ť mi si─Ö robi jak widz─Ö ,┼╝e one je┼╝d┼╝─ů,┬á a ja nie.
To nic ,┼╝e na drugi dzie┼ä bol─ů mnie bardziej kostki,wa┼╝ne ,┼╝e sobie poje┼║dzi┼éam.Dzie┼ä bez jazdy ,to taki troszk─Ö stracony dzie┼ä . Mnie te┼╝ dodaje to energii na ca┼éy dzie┼ä.
Póki co, na poprawę stanu moich stawów, robię sobie galaretę z wieprzowych nóg .Z czasem będzie lepiej  Smile .

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy powodzenia   Smile bedzie lepiej moze nawet bardziej szybko jak myslisz  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy poz [cool]
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #69 : 2007-07-02, 22:00:11 »

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy powodzenia   Smile bedzie lepiej moze nawet bardziej szybko jak myslisz  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy poz [cool]
Dzi─Öki ,dzi─Öki  Very Happy
Ju┼╝ jest cool  Very Happy O kontuzji zapomnia┼éam.Co to w og├│le jest kontuzja?  Razz Nie chc─Ö wiedzie─ç  Razz   Rolling Eyes
A Ty evosonic je┼║dzisz sobie na rolkach ? (nie takich z hipermarketu  Laughing ).

evosonic
GoŠ

Email
« Odpowiedz #70 : 2007-07-02, 22:05:21 »

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy powodzenia┬á ┬áSmile bedzie lepiej moze nawet bardziej szybko jak myslisz┬á Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy poz [cool]
Dzięki ,dzięki  Very Happy
Już jest cool  Very Happy O kontuzji zapomniałam.Co to w ogóle jest kontuzja?  Razz Nie chcę wiedzieć  Razz   Rolling Eyes
A Ty evosonic jeździsz sobie na rolkach ? (nie takich z hipermarketu  Laughing ).

nie biegam na rolkach poniewaz w polsce warunki sa do d....  Confused moze nie znam calej polski ale taki jest chyba wszedzie
pokonuje siebie na rowerze .... cos jeszcze interesuje Ciebie ????
evosonic
GoŠ

Email
« Odpowiedz #71 : 2007-07-02, 22:15:29 »

odpowiadan sama sobie , to forum sluzy ...... to bylo to co pisal Toan ....
nie moge pisac  Confused to bylby taki chat  Sad Sad Sad
mysle ze to forum nic nie zyska na opowiesciach o jakosci rolek   
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #72 : 2007-07-02, 22:16:32 »

Najgorzej znosz─Ö pierwsze 15 minut.

Daniel

Gdy biega┼éam,to te┼╝ najgorszy by┼é dla mnie pocz─ůtek biegu,nogi mia┼éam jak z waty i wydawa┼éo mi si─Ö ,┼╝e nie mam si┼é (to na zawodach oczywi┼Ťcie-towarzyszy┼é mi pewnie stres).Za to finisz mia┼éam szybki i ju┼╝ bez stresu.
Roz┼é├│┼╝ sobie umiej─Ötnie si┼éy.Mo┼╝e pocz─ůtek wolniejszy ,potem coraz szybciej.
Pami─Ötam ,┼╝e podczas zawod├│w ,w kt├│rych bra┼éam udzia┼é,du┼╝o os├│b startowa┼éo w szybkim tempie,potem "wysiadali" po 3 km-i to by┼é ich b┼é─ůd.
Mo┼╝esz sobie wypr├│bowa─ç-wolno start; Ostatnie km szybciej.
Ile dziennie km przebiegasz?

elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #73 : 2007-07-02, 22:20:53 »

odpowiadan sama sobie , to forum sluzy ...... to bylo to co pisal Toan ....
Nie rozumi─Ö...
nie moge pisac  Confused to bylby taki chat  Sad Sad Sad
mysle ze to forum nic nie zyska na opowiesciach o jakosci rolek   
Nie skupiam si─Ö na jako┼Ťci rolek ,tylko g┼é├│wnie na ruchu ,kt├│ry jest niezb─Ödny razem z prawid┼éowym od┼╝ywianiem dla zdrowia .Tyle mog─Ö napisa─ç....
pozdrawiam
evosonic
GoŠ

Email
« Odpowiedz #74 : 2007-07-02, 22:29:58 »

Najgorzej znosz─Ö pierwsze 15 minut.

Daniel

Gdy biega┼éam,to te┼╝ najgorszy by┼é dla mnie pocz─ůtek biegu,nogi mia┼éam jak z waty i wydawa┼éo mi si─Ö ,┼╝e nie mam si┼é (to na zawodach oczywi┼Ťcie-towarzyszy┼é mi pewnie stres).Za to finisz mia┼éam szybki i ju┼╝ bez stresu.
Roz┼é├│┼╝ sobie umiej─Ötnie si┼éy.Mo┼╝e pocz─ůtek wolniejszy ,potem coraz szybciej.
Pami─Ötam ,┼╝e podczas zawod├│w ,w kt├│rych bra┼éam udzia┼é,du┼╝o os├│b startowa┼éo w szybkim tempie,potem "wysiadali" po 3 km-i to by┼é ich b┼é─ůd.
Mo┼╝esz sobie wypr├│bowa─ç-wolno start; Ostatnie km szybciej.
Ile dziennie km przebiegasz?

finisz , zawody , nogi w bandarzach , ociekajace krwia , szczypiace rany , bol  , cierpienie ....
niedobrane rolki  Confused
dobranoc wszystkiego takiego dla Ciebie  marzycielko
Daniel_dn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #75 : 2007-07-02, 22:34:09 »

Na krótkich dystansach to można sobie rozkładać siły, ale maraton to już nie to samo (nie dotyczy zawodowców).
Ile przebiegam? Nie wiem. W lesie trudno zmierzy─ç tras─Ö. Przypuszczam, ┼╝e ok.10 km po g├│rkach. Przebiegni─Öcie zajmuje mi 60-75 minut, w zale┼╝no┼Ťci od dnia. Nie biegam codziennie lecz 3-4 razy w tygodniu.

Daniel
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #76 : 2007-07-02, 22:57:31 »

Na krótkich dystansach to można sobie rozkładać siły, ale maraton to już nie to samo (nie dotyczy zawodowców).
No tak; 5 km ,to nie ponad 40 km.Na tak d┼éugim odcinku raczej trudno co┼Ť przewidzie─ç lub zaplanowa─ç...

Chcia┼éam si─Ö jeszcze zapyta─ç;czy masz jakie┼Ť specjalne obuwie,typowo do bieg├│w ?
Zagl─ůda┼éam kiedy┼Ť do firmowych sklep├│w,bo chcia┼éam sobie kupi─ç buty do biegania i to co zobaczy┼éam na p├│┼ékach,to skandal!Zero jako┼Ťci.Dziadostwo na szerok─ů skal─Ö.
Wida─ç ,┼╝e wszystko nastawione jest na ilo┼Ť─ç ,nie na jako┼Ť─ç.Jak najwi─Öcej badziewia.Takiego czego┼Ť nie mo┼╝na kupi─ç,bo to po prostu ┼éamanie zasad....
lutonn
GoŠ

Email
« Odpowiedz #77 : 2007-07-02, 23:13:40 »

No elmo nie przeginaj ,kup sobie trampki , albo tenisowki czy jak tam wolisz hehe Very Happy
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #78 : 2007-07-02, 23:22:23 »

No elmo nie przeginaj ,kup sobie trampki , albo tenisowki czy jak tam wolisz hehe Very Happy
Chyba to jest lepsze rozwi─ůzanie od zakupu but├│w z siatki ze sztucznego tworzywa za 350 z┼é  Laughing 
toan
GoŠ

Email
« Odpowiedz #79 : 2007-07-03, 08:16:30 »

ok.10 km po g├│rkach. Przebiegni─Öcie zajmuje mi 60-75 minut, w zale┼╝no┼Ťci od dnia. Nie biegam codziennie lecz 3-4 razy w tygodniu.

To idealny wysi┼éek dla ZDROWEJ osoby p┼éci m─Öskiej w ┼Ťrednim wieku. W moim przypadku biegam podobny dystans, po p┼éaskim, zawsze poni┼╝ej godziny, pi─Ö─ç razy w tygodniu z przerw─ů w czwartek i niedziel─Ö.
Bieg powy┼╝ej 20km jest ju┼╝ skracaj─ůcym ┼╝ycie, niefizjologicznym wysi┼ékiem, nawet dla roztrenowanej osoby.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 601 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.