forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:50:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658464 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 635 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3355796 razy)
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #60 : 2007-06-30, 21:22:53 »

Po maratonie to specjalnej ochoty na jedzenie to nie miałem. Zjadłem tylko loda i zauważyłem, że nie tylko ja miałem na niego ochotę. Gdyby nie zakwasy, to nic szczególnego się nie dzieło. Nawet waga wskazywała tyle samo (biorąc pod uwagę odwodnienie).

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #61 : 2007-06-30, 21:32:47 »

Daniel zapomniałam Cię zapytać ; w jakim czasie przebiegłeś maraton?
Zaczyna do mnie docierać ,że musi to być sukces ,żeby przebiec taki długi odcinek drogi.Nie każdy przecież jest zdolny do takiego wyczynu !
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #62 : 2007-06-30, 22:12:17 »

Niestety wynik jest niezbyt imponujący. Przekroczyłem 5 godzin, ale nie byłem ostatni. Jak dla nowicjusza i kontuzję (zakwasy) od 30 km, to ciszę się, że udało mi się dokończyć bieg.

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #63 : 2007-07-01, 13:10:36 »

Wiadomo,że zawodowcy przebiegną ten odcinek drogi w krótszym czasie.
Są wytrenowami, mają jakąś wypracowaną technikę.Po kilku maratonach będzie lepiej  Very Happy
Czytałam kiedyś Forum dla sportowców i jeden chłopak pisał,że nabawił się kontuzji podczas maratonu.
Pisał ,że powinien był przestać biec po 25-tym km., kiedy noga go zaczęła boleć ,ale z zaciśniętymi zębami doszedł do mety.
Potem nie dość ,że nie mógł biegać ,to jeszcze chodzić .
Także Ty masz powód do dumy!  Very Happy .
Wiadomo ,że każdego może coś złapać podczas tak długiego biegu...
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #64 : 2007-07-02, 12:15:29 »

              Nowy dzień i ponownie ciężkie wstawanie. Dzisiaj całkiem w dobrej kondycji jestem. Swoją trasę przebiegłem nieznacznie poniżej najlepszego czasu. Zaczynam pracować nad techniką biegu. Staram się biec bardziej elastycznie, aby amortyzować twarde podłoże.
              Wspomniałem żonie, że zastanawiam się nad ponownym wzięciu udziału w maratonie (2007-08-15). O dziwo - nie protestowała. To już dobry znak.

              Zauważyłem, że po ukończeniu maratonu byłem zadowolony, że cel osiągnąłem. Jednak potem wyraźnie odczuwałem pustkę i brak motywacji, który spowalniał całe życie. Wnioskuję z tego, że sam fakt wyznaczenia sobie celu i dążenie do jego realizacji nadaje sens życiu. Nie ważny jest sam cel, ale istnienie motywacji do jego osiągnięcia. To ona pozwala nam wstać z lóżka nawet wtedy kiedy pada deszcz.

Daniel 
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #65 : 2007-07-02, 12:34:29 »

Daniel,
powyższe i nie tylko, wyrażę krócej i ładniej:

"Trzeba w życiu cokolwiek ścigać
laur, gazelę czy może zająca,
ale trzeba  koniecznie mieć za czym pędzić."




Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #66 : 2007-07-02, 15:39:14 »

     Zaczynam pracować nad techniką biegu. Staram się biec bardziej elastycznie, aby amortyzować twarde podłoże.
Myślałam ,że biegasz po lesnych dróżkach ,słyszałam ,że na stawy źle wpływa bieganie po twardej nawierzchni,ale w sumie ludzie biegają...
Popracuj również nad rozłożeniem sił.
Jak zaczynasz bieg? Wolno a potem końcówka szybko;czy szybko a potem wolno?
             
Cytuj
Nie ważny jest sam cel, ale istnienie motywacji do jego osiągnięcia. To ona pozwala nam wstać z lóżka nawet wtedy kiedy pada deszcz.
Owszem ,bo cel można mieć zawsze ,tylko nie zawsze motywację i dlatego cel nie jest czasem osiągany.
Ważny jest też doping bliskich osób  Smile .To miłe jak np.mąż/żona interesuje się tym co robisz...
Bardzo przyjemne jest mieć taką pasję,która wpływa pozytywnie na zdrowie.
Ja się ostro wzięłam za jazdę,to jest fantastyczne!Razem z mężem śmieję się ,że sobie kupię kombinezon taki jak mają panczeniści  Laughing
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #67 : 2007-07-02, 20:38:16 »

Mały odcinek (ok. 1km) do lasu biegnę po twardej nawierzchni. Stawy jednak mam w porządku, bo nie miałem żadnych dolegliwości po maratonie. Jednak warto popracować nad techniką biegu. Co do tempa, to raczej jest ono jednakowe na całej trasie. Chyba, że dopadnie wyczerpanie lub kontuzja. Najgorzej znoszę pierwsze 15 minut.
Wygląda na to, że startuję w następnym maratonie. Jest już akceptacja rodziny.

Daniel
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #68 : 2007-07-02, 21:42:19 »

To chyba jakaś choroba.

Daniel


To masz podobnie do mnie.Tylko ,że ja nie mogę się powstrzymać od rolek . Stawy jeszcze bolą ,ale wczoraj obwiązałam je grubo bandażem ,grube skarpetki i jazda z dzieciakami.Bo coś mi się robi jak widzę ,że one jeżdżą,  a ja nie.
To nic ,że na drugi dzień bolą mnie bardziej kostki,ważne ,że sobie pojeździłam.Dzień bez jazdy ,to taki troszkę stracony dzień . Mnie też dodaje to energii na cały dzień.
Póki co, na poprawę stanu moich stawów, robię sobie galaretę z wieprzowych nóg .Z czasem będzie lepiej  Smile .

 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy powodzenia   Smile bedzie lepiej moze nawet bardziej szybko jak myslisz  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy poz [cool]
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #69 : 2007-07-02, 22:00:11 »



 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy powodzenia   Smile bedzie lepiej moze nawet bardziej szybko jak myslisz  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy poz [cool]
Dzięki ,dzięki  Very Happy
Już jest cool  Very Happy O kontuzji zapomniałam.Co to w ogóle jest kontuzja?  Razz Nie chcę wiedzieć  Razz   Rolling Eyes
A Ty evosonic jeździsz sobie na rolkach ? (nie takich z hipermarketu  Laughing ).


Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #70 : 2007-07-02, 22:05:21 »



 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy powodzenia   Smile bedzie lepiej moze nawet bardziej szybko jak myslisz  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy poz [cool]
Dzięki ,dzięki  Very Happy
Już jest cool  Very Happy O kontuzji zapomniałam.Co to w ogóle jest kontuzja?  Razz Nie chcę wiedzieć  Razz   Rolling Eyes
A Ty evosonic jeździsz sobie na rolkach ? (nie takich z hipermarketu  Laughing ).




nie biegam na rolkach poniewaz w polsce warunki sa do d....  Confused moze nie znam calej polski ale taki jest chyba wszedzie
pokonuje siebie na rowerze .... cos jeszcze interesuje Ciebie ????
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #71 : 2007-07-02, 22:15:29 »

odpowiadan sama sobie , to forum sluzy ...... to bylo to co pisal Toan ....
nie moge pisac  Confused to bylby taki chat  Sad Sad Sad
mysle ze to forum nic nie zyska na opowiesciach o jakosci rolek   
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #72 : 2007-07-02, 22:16:32 »

Najgorzej znoszę pierwsze 15 minut.


Daniel

Gdy biegałam,to też najgorszy był dla mnie początek biegu,nogi miałam jak z waty i wydawało mi się ,że nie mam sił (to na zawodach oczywiście-towarzyszył mi pewnie stres).Za to finisz miałam szybki i już bez stresu.
Rozłóż sobie umiejętnie siły.Może początek wolniejszy ,potem coraz szybciej.
Pamiętam ,że podczas zawodów ,w których brałam udział,dużo osób startowało w szybkim tempie,potem "wysiadali" po 3 km-i to był ich błąd.
Możesz sobie wypróbować-wolno start; Ostatnie km szybciej.
Ile dziennie km przebiegasz?


Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #73 : 2007-07-02, 22:20:53 »

odpowiadan sama sobie , to forum sluzy ...... to bylo to co pisal Toan ....
Nie rozumię...
Cytuj
nie moge pisac  Confused to bylby taki chat  Sad Sad Sad
mysle ze to forum nic nie zyska na opowiesciach o jakosci rolek   
Nie skupiam się na jakości rolek ,tylko głównie na ruchu ,który jest niezbędny razem z prawidłowym odżywianiem dla zdrowia .Tyle mogę napisać....
pozdrawiam
Zapisane
evosonic
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #74 : 2007-07-02, 22:29:58 »

Najgorzej znoszę pierwsze 15 minut.


Daniel

Gdy biegałam,to też najgorszy był dla mnie początek biegu,nogi miałam jak z waty i wydawało mi się ,że nie mam sił (to na zawodach oczywiście-towarzyszył mi pewnie stres).Za to finisz miałam szybki i już bez stresu.
Rozłóż sobie umiejętnie siły.Może początek wolniejszy ,potem coraz szybciej.
Pamiętam ,że podczas zawodów ,w których brałam udział,dużo osób startowało w szybkim tempie,potem "wysiadali" po 3 km-i to był ich błąd.
Możesz sobie wypróbować-wolno start; Ostatnie km szybciej.
Ile dziennie km przebiegasz?




finisz , zawody , nogi w bandarzach , ociekajace krwia , szczypiace rany , bol  , cierpienie ....
niedobrane rolki  Confused
dobranoc wszystkiego takiego dla Ciebie  marzycielko
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #75 : 2007-07-02, 22:34:09 »

Na krótkich dystansach to można sobie rozkładać siły, ale maraton to już nie to samo (nie dotyczy zawodowców).
Ile przebiegam? Nie wiem. W lesie trudno zmierzyć trasę. Przypuszczam, że ok.10 km po górkach. Przebiegnięcie zajmuje mi 60-75 minut, w zależności od dnia. Nie biegam codziennie lecz 3-4 razy w tygodniu.

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #76 : 2007-07-02, 22:57:31 »

Na krótkich dystansach to można sobie rozkładać siły, ale maraton to już nie to samo (nie dotyczy zawodowców).
No tak; 5 km ,to nie ponad 40 km.Na tak długim odcinku raczej trudno coś przewidzieć lub zaplanować...

Chciałam się jeszcze zapytać;czy masz jakieś specjalne obuwie,typowo do biegów ?
Zaglądałam kiedyś do firmowych sklepów,bo chciałam sobie kupić buty do biegania i to co zobaczyłam na półkach,to skandal!Zero jakości.Dziadostwo na szeroką skalę.
Widać ,że wszystko nastawione jest na ilość ,nie na jakość.Jak najwięcej badziewia.Takiego czegoś nie można kupić,bo to po prostu łamanie zasad....
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #77 : 2007-07-02, 23:13:40 »

No elmo nie przeginaj ,kup sobie trampki , albo tenisowki czy jak tam wolisz hehe Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #78 : 2007-07-02, 23:22:23 »

No elmo nie przeginaj ,kup sobie trampki , albo tenisowki czy jak tam wolisz hehe Very Happy
Chyba to jest lepsze rozwiązanie od zakupu butów z siatki ze sztucznego tworzywa za 350 zł  Laughing 
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #79 : 2007-07-03, 08:16:30 »

ok.10 km po górkach. Przebiegnięcie zajmuje mi 60-75 minut, w zależności od dnia. Nie biegam codziennie lecz 3-4 razy w tygodniu.

To idealny wysiłek dla ZDROWEJ osoby płci męskiej w średnim wieku. W moim przypadku biegam podobny dystans, po płaskim, zawsze poniżej godziny, pięć razy w tygodniu z przerwą w czwartek i niedzielę.
Bieg powyżej 20km jest już skracającym życie, niefizjologicznym wysiłkiem, nawet dla roztrenowanej osoby.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 635 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.