forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-03, 06:10:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
662744 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 334 335 336 337 338 [339] 340 341 342 343 344 ... 635 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3459154 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6760 : 2013-09-12, 14:43:13 »

Dokladnie 300g, tak zeby byc na LC  Cool Laughing
A tej formuły nie znam Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6761 : 2013-09-12, 14:48:52 »

Nie znasz? Czy skleroza? Very Happy Przeca to byla wielka dyskusja i batalia. Hasztagi podstawowe to #Hannibal, #Sloik miodu, #fruktoza i #LC. Czyli.....legenadrna Dyskusja o fruktozie  Laughing Laughing http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=19508
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6762 : 2013-09-12, 14:57:11 »

A fruktoza pomija jakąś tam regulację i przez to jest ponoć szkodliwa...  Shocked Laughing
To najnowsze "odkrycie" tuczarnianych naukofcuf jest. Dlatego walą glukozę z corna, gdzie się da i tabletki na cholesterol do tego, aby słonina się odkładała.  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6763 : 2013-09-12, 14:59:03 »

Nie znasz? Czy skleroza? Very Happy Przeca to byla wielka dyskusja i batalia. Hasztagi podstawowe to #Hannibal, #Sloik miodu, #fruktoza i #LC. Czyli.....legenadrna Dyskusja o fruktozie  Laughing Laughing http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=19508
Pamiętam, nawet tam byłem Very Happy
Ja wiem o co Hannibalowi chodziło, o proporcje.
Zdaje się, że on wtedy miał okres dużych ilości jedzenia i się trochę usprawiedliwiał...
Dr Kwaśniewski też opisywał jednego grubasa, co zjadał kilogram masła i coś na kolację Laughing
Gdyby podstawić resztę GSO do proporcji, to podobnie by było...
Ten wielki chłop z listów, jakoś bardzo szybko schudł i przestał tyle potrzebować.

Ale zmężniałem od czsów tej fruktozy Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6764 : 2013-09-12, 15:00:43 »

A fruktoza pomija jakąś tam regulację i przez to jest ponoć szkodliwa...  Shocked Laughing
To najnowsze "odkrycie" tuczarnianych naukofcuf jest. Dlatego walą glukozę z corna, gdzie się da i tabletki na cholesterol do tego.  Confused
He,he, ale my zgapiliśmy od Ciebie i wiemy, że fruktoza sięga tylko do ściany jelita Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6765 : 2013-09-12, 15:02:05 »

 Laughing
Bo to drobnym druczkiem pisząShocked
Aby nie każdy wypatrzył!  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6766 : 2013-09-12, 15:04:06 »

A fruktoza pomija jakąś tam regulację i przez to jest ponoć szkodliwa...  Shocked Laughing
Niedawno rozmawialem ze studentem medycyny i on....toczka w toczke powtorzyl to zdanie. G6P czy cos podobnego zaczal mi udowadniac.  Shocked Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6767 : 2013-09-12, 15:12:28 »

I jeszcze piszą w innym miejscu, że najpierw w jelitach się wchłania glukoza, bo właśnie fruktozę trzeba najpierw "przerobić" na glukozę, za pomocą bodaj kosmkowej  izomerazy fosfoglukozowej, aby przypadkiem nie było możliwości pominięcia etapu katalizowanego przez fosfofruktokinazę.  Very Happy
Ale o to to nikt na egzaminie nie zapyta, więc można przyjąć, że najnowsze badania naukowe donoszą, że "od fruktozy siem tyjem bardziej niż od glukozy" ...  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6768 : 2013-09-12, 15:20:44 »

A fruktoza pomija jakąś tam regulację i przez to jest ponoć szkodliwa...  Shocked Laughing
Niedawno rozmawialem ze studentem medycyny i on....toczka w toczke powtorzyl to zdanie. G6P czy cos podobnego zaczal mi udowadniac.  Shocked Laughing
Ja nie walczę aż tak szczegółowo, bo za mały frędzelek jestem z biochemii.
Ale bardzo lubię zagadki "na chłopski rozum", tłuszczyca jako choroba, wegetarianie w Europie paleo, chude białko jako wyłączne pożywienia i takie tam.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6769 : 2013-09-12, 15:25:25 »

Tylko, że dawniej wg naukowych poglądów się tyło wyłącznie od tłuszczu pokarmowego, a nie od cukrowców, bo cukier dawał energię, a tłuszcz był nie wiadomo po co zjadany i tylko choregosterola dostarczał!  Shocked
Nawet jak się tyło, nie jedząc tłuszczu pokarmowego, to słonina się odkładała, więc twierdzenie Dr-a, że "łot tuscu siem nie tyjem" - jest fałszywe, bo słonina podskórna to przecież tłuszcz jest.
A że produkcji endogennej z glukozy, tym gorzej dla tłuszczu...  Wink
Bo "Kwaśniewski siem mydli"

I w zasadzie to całe podsumowanie wieloletniej, internetowej dyskusji dobrodzieciowej na temat DO.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6770 : 2013-09-12, 15:30:32 »

Tylko, że dawniej się tyło wyłącznie od tłuszczu pokarmowego, a nie od cukrowców, bo cukier dawał energię, a tłuszcz był nie wiadomo po co zjadany i tylko choregosterola dostarczał!  Shocked
Nawet jak się tyło, nie jedząc tłuszczu pokarmowego, to słonina się odkładała, więc twierdzenie Dr-a, że "łot tuscu siem nie tyjem" - jest fałszywe, bo słonina podskórna to przecież tłuszcz jest.
A że produkcji endogennej z glukozy, tym gorzej dla tłuszczu...  Wink
A doświadczenia hodowców i zootechników od...zawsze?
Świnia je kartofle, zboże i chudą serwatkę, a tyje jak świnia Laughing
Zwierzęta futerkowe tyją na mięsie i zbożu, a chudną, kiedy część Ww zastąpić tłuszczem, izokalorycznie!
To chyba były moje pierwsze przemyślenia z serii "wow"!
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6771 : 2013-09-12, 15:32:56 »

I jeszcze piszą w innym miejscu, że najpierw w jelitach się wchłania glukoza, bo właśnie fruktozę trzeba najpierw "przerobić" na glukozę, za pomocą bodaj kosmkowej  izomerazy fosfoglukozowej, aby przypadkiem nie było możliwości pominięcia etapu katalizowanego przez fosfofruktokinazę.  Very Happy
Ale o to to nikt na egzaminie nie zapyta, więc można przyjąć, że najnowsze badania naukowe donoszą, że "od fruktozy siem tyjem bardziej niż od glukozy" ...  Laughing Laughing Laughing
A mi powiedzial pan przyszly medyk tak:
Cytuj
Fruktoza jest metabolizowana nieco inaczej, z pominieciem 1 z etapow kontrolnych glikolizy. Czyli nadmiar fruktozy jest jeszcze gorszy nix nadmiar czystej glukozy. Poczytaj najpierw jakim szlakiem fruktoza jest wlaczana do glikolizy to porozmawiamy. Rozne sa szlaki dla watroby a inny dla miesni i tkanki tluszczowej. Masz to zawarte w Harperze.  I glownym etapem kontrolnym jest etap katalizowany przez PFK czyli przeksztalcenie fruktozo-6 fosforanu do fruktozo 1,6-bisfosforanu.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41542


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6772 : 2013-09-12, 15:35:26 »

I jeszcze piszą w innym miejscu, że najpierw w jelitach się wchłania glukoza, bo właśnie fruktozę trzeba najpierw "przerobić" na glukozę, za pomocą bodaj kosmkowej  izomerazy fosfoglukozowej, aby przypadkiem nie było możliwości pominięcia etapu katalizowanego przez fosfofruktokinazę.  Very Happy
Ale o to to nikt na egzaminie nie zapyta, więc można przyjąć, że najnowsze badania naukowe donoszą, że "od fruktozy siem tyjem bardziej niż od glukozy" ...  Laughing Laughing Laughing
A mi powiedzial pan przyszly medyk tak:
Cytuj
Fruktoza jest metabolizowana nieco inaczej, z pominieciem 1 z etapow kontrolnych glikolizy. Czyli nadmiar fruktozy jest jeszcze gorszy nix nadmiar czystej glukozy. Poczytaj najpierw jakim szlakiem fruktoza jest wlaczana do glikolizy to porozmawiamy. Rozne sa szlaki dla watroby a inny dla miesni i tkanki tluszczowej. Masz to zawarte w Harperze.  I glownym etapem kontrolnym jest etap katalizowany przez PFK czyli przeksztalcenie fruktozo-6 fosforanu do fruktozo 1,6-bisfosforanu.
No właśnie takich rozmówek chciałbym uniknąć...
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6773 : 2013-09-12, 15:39:26 »

Fruktoza jest metabolizowana nieco inaczej, z pominieciem 1 z etapow kontrolnych glikolizy. Czyli nadmiar fruktozy jest jeszcze gorszy nix nadmiar czystej glukozy. Poczytaj najpierw jakim szlakiem fruktoza jest wlaczana do glikolizy to porozmawiamy. Rozne sa szlaki dla watroby a inny dla miesni i tkanki tluszczowej. Masz to zawarte w Harperze.  I glownym etapem kontrolnym jest etap katalizowany przez PFK czyli przeksztalcenie fruktozo-6 fosforanu do fruktozo 1,6-bisfosforanu.

Jak coś czego nie ma, może pomijać etap, którego nie przechodzi?  Shocked
Sprytki wymyśliły sobie odmyk, aby błędnie "wyjaśnić" niewyjaśnialne, bo nawet Harperka się nie chce dokładnie przeczytać.  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6774 : 2013-09-12, 15:43:10 »

A skrobia pomija etap glikolizy i zamienia się w skrobio-6 fosforan Wink  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6775 : 2013-09-12, 15:44:54 »

Fruktoza jest metabolizowana nieco inaczej, z pominieciem 1 z etapow kontrolnych glikolizy. Czyli nadmiar fruktozy jest jeszcze gorszy nix nadmiar czystej glukozy. Poczytaj najpierw jakim szlakiem fruktoza jest wlaczana do glikolizy to porozmawiamy. Rozne sa szlaki dla watroby a inny dla miesni i tkanki tluszczowej. Masz to zawarte w Harperze.  I glownym etapem kontrolnym jest etap katalizowany przez PFK czyli przeksztalcenie fruktozo-6 fosforanu do fruktozo 1,6-bisfosforanu.

Jak coś czego nie ma, może pomijać etap, którego nie przechodzi?  Shocked
Sprytki wymyśliły sobie odmyk, aby błędnie "wyjaśnić" niewyjaśnialne, bo nawet Harperka się nie chce dokładnie przeczytać.  Very Happy

W sensie co "czego nie ma"?

No z takimi medykusami, co to sie chwala, ze Harpera znaja na pamiec to ja nie podyskutuje. Ja tylko pasjonat-hobbysta jestem, amator  Laughing
Ale tak z boku to jak on wyrecytuje taka formulke, to wszyscy "ooooooooo" i miny z podziwem. No i taki ma zawsze racje  Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6776 : 2013-09-12, 15:45:08 »

Ostatnio dowiedziałem się od "dietetyka",że ziemniaki mają lipne węglowodany maltozę (trawienie skrobi)  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6777 : 2013-09-12, 15:48:00 »

A skrobia pomija etap glikolizy i zamienia się w skrobio-6 fosforan Wink  Very Happy
Sam wiesz, ze to walki z wiatrakami  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6778 : 2013-09-12, 15:49:12 »

A skrobia pomija etap glikolizy i zamienia się w skrobio-6 fosforan Wink  Very Happy
Sam wiesz, ze to walki z wiatrakami  Laughing
Obrazki zawsze są the best Smile
http://static2.opracowania.pl/images/187279/etapy_trawienia_skrobi.jpg
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25542

pindżar ryskow wyszy


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #6779 : 2013-09-12, 15:51:50 »

Temat rzeeeeka panie  Very Happy. Tylko na priva tlumy, nie?  Laughing Ten strach przed wstydem jest zastanawiajacy wrecz
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 334 335 336 337 338 [339] 340 341 342 343 344 ... 635 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 18 zapytaniami.