forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 21:27:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
668251 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3745677 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5020 : 2012-08-25, 14:23:46 »

Dziś w lesie zmiana kolorytu. Wrzosy napełniły się barwą! Very Happy
W takich "okolicznościach" przyrody i przy dużej wilgotności powietrza upłynęło mi 7km- jak z bicza strzelił. Laughing
Choć przyznam, że z powodu duchoty musiałem się wspomóc.  Smile
No właśnie- cudem turbodoładowania!  Laughing Laughing Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17960


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5021 : 2012-08-25, 21:48:33 »

Bieganie było wczoraj, zaś dziś na zakończenie dnia akurat trochę zabawy między koszami.  Smile

P. S.
Turbodoładowanie? Hmmm...  Rolling Eyes
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5022 : 2012-08-26, 10:48:30 »

Dziś znacznie lepiej, w kwestii duchoty- oczywiście. Uzyskałem dodatkowy kilometr biegu w takim samym czasie jak wczoraj i bez wspomagania . Very Happy
A i podłoże dziś było bardziej zdradzieckie- deszcz jest jeszcze zbyt mało obfity żeby porządnie utwardził piach, po którym biegam. Wyszedł z tego taki "aquaplaning",  Wink
że podarowano mi na trzewikach  ~ 20dkg błotka w ekstra bonusie i już.  Laughing

Turbodoładowanie i cud. Very Happy
Świat nauki- w braku własnych źródeł, możliwie jak najlepiej naśladując Przyrodę- tworzy cuda wszelakie.
Jednym z nich jest turbodoładowanie powszechnie wykorzystywane po to, by zwiększyć wydajność silników spalinowych, szczególnie tam, gdzie zakres prac należy wykonać w możliwie krótkim czasie, bez zbytnio zwiększonego zużycia paliwa.
Okazuje się, że wiele organizmów żywych zostało wyposażone w podobne atrybuty, w dodatku o znacznie większej trwałości, a co za tym idzie wydajności.
Rozwijająca się stale nauka i wraz z nią technika  stale poprawiają swoje cudeńka i to w stosunkowo krótkim czasie.
Przyroda jakby złożyła "broń", tymczasem wystarczy właściwie nakarmić posiadaczy owych "atrybutów", by okazało się, że ...    Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17960


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5023 : 2012-08-27, 07:27:27 »

400 m. trzecie podejście póki co (no teraz to już mógłbym wszystkie życiowe próby policzyć na palcach obu rąk  Very Happy ), jak zwykle bez treningu pod dedykowanym kątem. Zabawą tego jednak tym razem nie nazwę.  Surprised
...się zbytnio nie spiesz. Smile
Tak, tak to dobra rada zważywszy że wyraźniej tym razem wyprzedziłem swój oddech i nawet nieznacznie wkładki w butach (długość pół palucha)  Very Happy , za to nie odczułem sztywnienia mięśni w okolicy trzysetnego metra jak poprzednio.
Dołożyłem lekki przechył na zakręcie. Zatoczyłem koło i tak oto znalazłem się w okolicach 16 lat wstecz. Dobrze że wtedy również nie trenowałem tego rodzaju biegów bo wyprzedzić siebie nie jest łatwo, za pewne tym bardziej zejść poniżej minuty. Ale kto wie, kto wie, gdybym tak lepiej uhomeostazował się na codzień... Zawsze znajdę sobie coś do poprawienia.  Cool
Jednak pewna "prawidłowość" podpowiada mi że są dla mnie zdrowsze dystanse/czasy.  Rolling Eyes  Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5024 : 2012-09-01, 13:33:39 »

Ciągle brakuje mi czasu na pisanie w tym wątku. Postanowiłem więc choć w uproszczonej formie opisać moją aktywność biegową.

Lipiec
7 i 8 Trochtelfingen Niemcy
14 Engstingen Niemcy
28 Norymbergia Niemcy
29 Frankfurt n.M. Niemcy

Sierpień
4,5 i 12 Frankfurt n.M. Niemcy
19,20,21,23 Gdańsk
25 III Bałtycki Maraton Brzegiem Morza Jastarnia - Władysławowo

No i dzisiaj 12 km we Frankfurcie n.M.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5025 : 2012-09-01, 13:42:03 »

Przy takiej intensywności startów, niektóre imprezy jako treningi pewnie wychodzą?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71948


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5026 : 2012-09-01, 13:52:31 »

Ja z jednej strony podziwiam, a z drugiej zastanawiam sie czy to aby zdrowo... Rolling Eyes
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5027 : 2012-09-05, 06:06:06 »

Ja z jednej strony podziwiam, a z drugiej zastanawiam sie czy to aby zdrowo... Rolling Eyes

Miejmy nadzieję, że ...aby, aby. Smile

Jeszcze jest lato- rano rześko, za to przed zmrokiem też... spacerowo. Podziwiając precyzję mistrzów "tkackich", zgoniłem się jak należy. Very Happy
9km w niecałe... 900kCal. Wink  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71948


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5028 : 2012-09-05, 06:59:31 »

Tych "mistrzów" jest w tym roku urodzaj... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5029 : 2012-09-05, 07:27:42 »

I owszem, ale na paraolimpiadzie.
Ten "Pistacjus", co biegał na protezach na normalnej olimpiadzie, potwierdził swoją wypowiedzią, że protezowcy nie powinni jednak występować w normalnych zawodach.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71948


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5030 : 2012-09-05, 07:44:14 »

No chyba, że ma protezę zębową, to jeszcze, jeszcze...  Rolling Eyes Laughing Wink

Znalazłam go, bo nie słyszałam o nim... Cool dziwnie to wygląda... Confused

http://wyborcza.pl/51,75476,12287648.html?i=1
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17960


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5031 : 2012-09-05, 16:37:26 »

Jak to tak? I na para i na nie-para startować  Shocked , a podobno energetycznie ekonomiczniej mu wychodzi niż innym nie-para. Pararara.  Smile
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17960


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5032 : 2012-09-06, 21:07:57 »

Lato pomału dobiega końca, pora w sam raz na dobicie mojej piłki i kłapci. Teraz to już na serio będą do kosza.  Smile
Dziś chłodnawo, rześko, przyjemnie do biegania, gorzej do skakania (jak z akumulatorów Wink ).  W sumie 1,5 godzinki pląsania. Z początku "trójek" 29/50 lub coś koło tego... Trochę dzieci się zgromadziło i mi tą uwagę zabrały  Laughing . Za to na zmęczeniu, już bez dzieci 25/50. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5033 : 2012-09-07, 05:31:06 »

...
Dziś chłodnawo, rześko, przyjemnie do biegania, ...

Nie da się ukryć!- W takich właśnie okolicznościach upłynęło mi 7km- wczoraj. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5034 : 2012-09-08, 06:57:05 »

Dziś znacznie lepiej, w kwestii duchoty- oczywiście. Uzyskałem dodatkowy kilometr biegu w takim samym czasie jak wczoraj i bez wspomagania . Very Happy
A i podłoże dziś było bardziej zdradzieckie- deszcz jest jeszcze zbyt mało obfity żeby porządnie utwardził piach, po którym biegam. Wyszedł z tego taki "aquaplaning",  Wink
że podarowano mi na trzewikach  ~ 20dkg błotka w ekstra bonusie i już.  Laughing

 Turbodoładowanie i cud. Very Happy
 Świat nauki- w braku własnych źródeł, możliwie jak najlepiej naśladując Przyrodę- tworzy cuda wszelakie.
Jednym z nich jest turbodoładowanie powszechnie wykorzystywane po to, by zwiększyć wydajność silników spalinowych, szczególnie tam, gdzie zakres prac należy wykonać w możliwie krótkim czasie, bez zbytnio zwiększonego zużycia paliwa.
Okazuje się, że wiele organizmów żywych zostało wyposażone w podobne atrybuty, w dodatku o znacznie większej trwałości, a co za tym idzie wydajności.
Rozwijająca się stale nauka i wraz z nią technika  stale poprawiają swoje cudeńka i to w stosunkowo krótkim czasie.
Przyroda jakby złożyła "broń", tymczasem wystarczy właściwie nakarmić posiadaczy owych "atrybutów", by okazało się, że ...    Laughing

... to nie jest żaden cud, tylko umiejętność korzystania z tego , co każdemu zostało dane.  Smile
A cud? Cud, to Kobieta- nauczycielka j.polskiego, pozbawiona w okrutny sposób męża, z trzema budrysami pod "spódnicą" podjęła decyzję (w podobnej, do obecnej porze roku), że w bydlęcym wagonie pojedzie na Zamojszczyznę chronić swoje potomstwo- i ochroniła. Very Happy

Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17960


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5035 : 2012-09-08, 08:47:27 »

 Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

...kłapci...
Szkoda ich. Skórka z wierzchu taka ładna jeszcze. Tylko ten asfalt, zabóczy dla podeszw, które teraz są cieniutkie i giętkie jak jakieś bokserki.
 Rolling Eyes  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5036 : 2012-09-15, 10:19:30 »

Przedwczoraj zlało mi tak okolicę, że odniosłem wrażenie- podczas biegu, jakby to były wiosenne roztopy. Wink Very Happy
15km to było w sam raz na taką ślizgawkę. Smile
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17960


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5037 : 2012-09-15, 13:25:26 »

Coś jest na rzeczy. Dziś czuję w powietrzu wiosnę. Okolica również ostatnio zlana. Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5038 : 2012-09-16, 14:21:40 »

Namawiałem lwią część rodziny(75%) na badania- poprzez video-analizę ich kroku biegowego.
Namawiałem, namawiałem, aż ...namówiłem. Ustaliliśmy, że to odbędzie się dziś.  Very Happy
Bardzo interesujące przeżycie, zwłaszcza dla mnie. Cool Pierwszy raz w życiu moje stopy zetknęły się z podłożem, które "uciekało" spod nóg.  Laughing Laughing
Dzieciaki poradziły sobie z tym zagadnieniem znacznie lepiej, wiadomo ... młodość.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71948


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5039 : 2012-09-16, 14:54:50 »

To będzie na YouTube? Twisted Evil Rolling Eyes
Zapisane

Strony: 1 ... 247 248 249 250 251 [252] 253 254 255 256 257 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 20 zapytaniami.