forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 23:30:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
668255 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 252 253 254 255 256 [257] 258 259 260 261 262 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3745961 razy)
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5120 : 2012-09-29, 09:33:47 »

Warunki do biegania idealne, ale dziś mam dzień przerwy, czyli mawiając modnie: "na dzień dzisiejszy moja skromna osoba odpoczywa"...  Wink Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5121 : 2012-09-29, 13:41:31 »

Przed południem było jak należy, teraz jak ... nie należy. Wink Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5122 : 2012-09-29, 14:23:21 »

A ja nigdy nie pojmę, jak bardzo chorym trzeba być, żeby odnajdywać przyjemność i korzyść ze ślamazarnego, długiego biegania. Żaden drapieżnik nie robi takiej głupoty. Jakże pragmatyczniejsze i mądrzejsze są zwierzęta od ludzi, o ileż mniej mają zdegenerowane umysły.

Nie zrozumcie mnie źle... Od kiedy zacząłem chodzić uwielbiałem biegać, ale nie biegać jak jakiś chory maratończyk, tylko ścigać się z kumplami z jednego podwórka. A że jestem urodzonym sprinterem, który zawsze był szybszy od reszty - aż po liceum - tym bardziej lubiłem takie wyścigi. Bo zawsze wygrywałem, zawsze byłem pierwszy, zawsze każdego dogoniłem - upolowałem.

Ale ilekroć widzę mijającego mnie osobnika, który sobie biegnie przed siebie... zastanawiam się - po cholere to robi.

Zresztą nie tylko biegania to dotyczy. Obecnie wolę nawet pływać. Niestety ludzie pływają tak jak biegają... pomalutku, aby się nie zasapać. Przepłynie, w cudzysłowie, taki dziesiątki basenów i nawet się nie zmęczy... A ja po dwóch (100m) mało ducha nie wyzionę. Ale jedni płyną kraulem sportowym, a drugich woda sama niesie... A niektórych biegaczy wiatr popycha.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17960


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5123 : 2012-09-29, 15:40:48 »

...Jakże pragmatyczniejsze i mądrzejsze są zwierzęta od ludzi, o ileż mniej mają zdegenerowane umysły.
Very Happy
Właśnie umysły. Ach gdyby tak mieć ptasi móżdżek... To by się np. posprintowało jesienią do ciepłych krajów. Echhhh...  Rolling Eyes  Wink  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5124 : 2012-09-29, 16:01:02 »

A ja nigdy nie pojmę, jak bardzo chorym trzeba być, żeby odnajdywać przyjemność i korzyść ze ślamazarnego, długiego biegania.

Jakbym był zwirzęciem, to pewnie ograniczyłbym się tylko do odpoczynku, zdobycia jedzenia, picia i do przekazywania genów, ale ponieważ na szczęście nie jestem, to i czas na trening duchowy, dzięki bieganiu znajdę.
To rozum biegać bez potrzeby nakazuje, gdy instynkt zawodzi.  Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5125 : 2012-09-29, 16:41:55 »

A jak IQ podbija WoW po 4km he he Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5126 : 2012-09-29, 17:46:08 »

A tam. Na "trening duchowy" to lepsza jest Power Joga. Można sobie potruchtać minimum przez 30 minut i mieć z tego jakieś mizerne korzyści. I można wyjść pobiegać interwałowo, czyli jak najwięcej sprintów przeplatanych truchtem przez 15-20 min (maksymalnie), i mieć z tak krótkiego biegania znacznie więcej korzyści niż z tego godzinnego. A zaoszczędzony czas przeznaczyć np. na lekturę. Wolne bieganie nie jest optymalne, nie jest efektywne. Po co tak się karać...?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5127 : 2012-09-29, 18:09:43 »

Tak jest joga, interwały i co ci tam pasuje!  Very Happy
I nie karać się bieganiem!  Very Happy Very Happy Very Happy
Teraz pasuje?  Rolling Eyes Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5128 : 2012-09-29, 18:23:27 »

No niemal... żeby jeszcze szarzy użytkownicy też mogli edytować swoje posty, tedy byłoby już idealnie. Za wybawienie z tej niedogodności byłbym dozgonnie wdzięczny. Czasem chciałoby się jeszcze coś dopisać albo coś poprawić... a jak się jest tak dokładnym i czułym na wszelkie błędy językowe jak ja, to już w ogóle.

Wracam do Artura, Giwerny, Merlina, Morgany, Lancelota i reszty. Wracam do świata Avalonu.Wink
Zapisane
Stefan
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5129 : 2012-09-29, 23:42:09 »

Wolne bieganie nie jest optymalne
To niezła bezczelność mówić na forum optymalnym co nie jest optymalne  Shocked
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5130 : 2012-09-30, 08:17:51 »

Cóż... tak to już niestety jest, że nawet wśród Optymalnych próżno wypatrywać prawdziwie optymalnych umysłów. Większość ograniczyła się do zmiany nawyków żywieniowych, do większej aktywności fizycznej - są zdrowsi,mają więcej energii i ogólnie czują się dużo lepiej. I to im wystarczy. Niewielu złapało bakcyla na poszyukiwanie odpowiedzi, na znajdywanie wiedzy o dziejach ludzkości, i tych bliższych i tych najdalszych - liczących blisko kilkanaście tysięcy lat. Mnie to wszystko bardzo zainteresowało, a nawet zacząłem żałować, że jestem tu i teraz, choć wolałbym być gdzieś tam kiedyś, w przeszłości. Gdzie ludzie mieli wiedzę i wiarę, dzięki której nie bali się odejść, umrzeć. Byli mężni i dzielni, nie lękliwi. Nie bali się o swoje życie, nie trzymali się go tak kurczowo.

Bardzo zaciekawiła mnie postać Jednej Wielkiej Bogini. Okazuje się, że niegdyś - tysiące lat lemu - kobiety były równe mężczyzną i mogły sobie pozwolić tak i oni przykładowo na promiskuityzm, miały takie same prawa. Wychodzi więc na to, że feminizm nie jest wcale czymś nowym... Znów sprawdza się porzekadło mówiące o tym, że wszystko już kiedyś było, miało miejsce.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5131 : 2012-09-30, 08:19:37 »

*mężczyznom... Sad Ja chcę opcję edycji. Sad
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5132 : 2012-09-30, 08:20:25 »

Nie ma i nie będzie.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5133 : 2012-09-30, 08:21:34 »

Brandzlowć zaś umysł na tematy boskie najlepiej jest na dobrej diecie.   Wink
Zapisane
Alan Bullock
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5134 : 2012-09-30, 09:16:30 »

Cytuj
A zaoszczędzony czas przeznaczyć np. na lekturę. Wolne bieganie nie jest optymalne, nie jest efektywne. Po co tak się karać...?

Bardzo zaciekawiła mnie postać Jednej Wielkiej Bogini. Okazuje się, że niegdyś - tysiące lat lemu - kobiety były równe mężczyzną i mogły sobie pozwolić tak i oni przykładowo na promiskuityzm, miały takie same prawa. Wychodzi więc na to, że feminizm nie jest wcale czymś nowym... Znów sprawdza się porzekadło mówiące o tym, że wszystko już kiedyś było, miało miejsce.

To ja jednak wolę biegać pół godziny dłużej Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5135 : 2012-09-30, 09:29:33 »

Brandzlowć zaś umysł na tematy boskie najlepiej jest na dobrej diecie.   Wink
Każdy robi to co lubi. Wink Czytaj romantycznie,ale czy praktycznie?  Very Happy

Inni natomiast: Ja nic nie muszę, ja mogę chcieć


Cóż... tak to już niestety jest, że nawet wśród Optymalnych próżno wypatrywać prawdziwie optymalnych umysłów.
Zgadzam się w 100%, za mało laktozy (glaktozy i glukozy) kw.nukleinowych, za dużo orzechów,bananów,kefirów itp. Nie oszukujmy się, nie zbuduje się tego w kilka miesięcy- 6 .  Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 56898


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5136 : 2012-09-30, 09:51:01 »

To ja jednak wolę biegać pół godziny dłużej Wink

A jakie endorfiny po tym są fajne Wink  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5137 : 2012-09-30, 09:52:09 »

O tym nie chciałem pisać, aby się młodzież nie narkotyzowała!  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5138 : 2012-09-30, 10:06:26 »

Nie wolno w dyskusji publicznej stwierdzać, że "coś jest głupie" na podstawie swojego doświadczenia, ponieważ to co "głupie" dla jednego, jest bardzo mądre dla innych.
Jeśli komu nie pasuje bieganie, to niech sobie wybierze inną formę wysiłku fizycznegego, tak jak komu nie pasuje Dieta Optymalna, to niech wybierze sobie sposób odżywiania, który najbardziej mu pasuje.
Należy to zaakceptować, a nie nawracać na "trójcę świętą" jeśli kto wyznaje Al-laha, czy Amona, bo "kużden swój rozum ma".  Wink
Jeśli jednak postępuje się inaczej niż tolerancja nakazuje, to jest to fanatyzm.
A całe zło bierze się zawsze z wojującego fanatyzmu.
Fanatyków należy zaś bezwzględnie pozostawić samych sobie, aby nie tracić czasu na próżno, na "nawracanie"...  Very Happy

PS
Sytuacja robi się jednak poważna, gdy na apel w 40mln narodzie, stawia się z własnej woli 50-100tys. fanatyków, co chcą gorzej dla siebie, choć zdaje się im, że będzie lepiej wszystkim!  Shocked  Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #5139 : 2012-09-30, 10:18:38 »

To jak już jesteśmy przy modzie na endorfiny, to ja już wolę gorzką czekoladę albo orgazm niżeli endorfiny w reakcji na >30 minut biegu. Na bezrozumnej "diecie oczyszczającej", czyli na głodówce - podobnie jak przy bieganiu - też ludzie czują endorfiny, opisują jak to im jest błogo i jak to czują się cudownie... Prościej zaaplikować sobie morfinę.Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 252 253 254 255 256 [257] 258 259 260 261 262 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 20 zapytaniami.