forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:04:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 635 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3355646 razy)
evosonic
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #40 : 2007-06-28, 02:12:00 »

Sama nie wiem Daniel od czego ta kontuzja ,bo zaczęłam wszystko na raz.
Od biegania mogło być ,bo w ogóle nie robiłam sobie rozgrzewek-chociazby kręcenie stawami.
Po rolkach mogło być ,bo raz nie zabardzo zapięłam i "noga mi latała" w tych rolkach i uciskała mięśnie i wyginały się te stawy.Następnym razem tak ścisnełam,że aż mi popuchły okolice ścięgna Achillesa.Teraz ta opuchlizna zeszła,ale jeszcze mnie pobolewa to miejsce.Może mam za szczupłe nogi -stopy.Wpadłam więc na pomysł przedwczoraj i założyłam sobie bandaż elastyczny na stopę i kostki ,na to grubsze skarpetki frotte i zapiełam te rolki tak ,że upinały mi ten bandaż ,a nie bezpośrednio te kostki i ścięgno.No ,ale sobie dorobiłam  ,raz mi się chce śmiać ,a raz płakać .Póki co muszę odciążyć te stawy,nie biegam ,jedynie spaceruję .
Miałam raz kontuzję stawu nadgarstka-trwała ze 4 tyg. Ta pewnie tyle samo...
A Tobie gratuluje Daniel tego maratonu i tak sobie cichutko marzę ,żeby kiedyś też w nim uczestniczyć  Smile
pozdrawiam Edyta

zaczelas jesc dwudziestego piatego  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
dobre ! poczekaj ,  powoli   Smile Smile nie tak szybko ( dziwne dawac takie rady jak samemu nie mozna  Very Happy )
moja rada : idz do firmowego sklepu   i kup  cos co bedzie odpowiednie dla Ciebie , dla twojej stopy .
 tanie rolki z marketow sa dobre ale nie dla wszystkich  Smile
   
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #41 : 2007-06-28, 06:57:51 »

Dziękuję evosonic ,za bardzo dobrą radę ,ale Cię wyprzedziłam  Razz
Mam firmowe rolki ,orginalne(nie podróby) kupione w sklepie sportowym we Wiedniu .Są bardzo szybkie,na kauczukowych kółkach.
Wyobraź sobie ,że mam je 9 lat,a jeżdżą jak nowe!  Very Happy
Dzieciom mąż kupił w sklepie- również sportowym,orginalne rolki K2 ,ceny nie będę podawała,bo wiadomo ,że nie są za 50 zł.

Co do tanich rolek,to powinni je w ogóle wycofać ze sklepów,bo robi się krzywdę niektórym dzieciom.Wolałabym nie mieć żadnych niż mieć jakieś "oplastikowane" ,z tłukącymi się okrutnie kółkami.
To tak gwoli wyjaśnienia  Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #42 : 2007-06-28, 07:46:56 »

Może pobiegnę w maratonie,ale za jakieś parę lat  Laughing .
Ciekawa jestem jakim tempem się tam biegnie....
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #43 : 2007-06-28, 09:11:33 »

Nie ważne jest tempo. Ważne jest przebiegnięcie.

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #44 : 2007-06-28, 09:36:53 »

Ważne jest przebiegnięcie.

Daniel

I to jest zarazem wielkie osiągnięcie! I satysfakcja  Wink
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #45 : 2007-06-28, 15:28:09 »

A ile km ma taki maraton?
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #46 : 2007-06-28, 18:48:14 »

42km i 195 m
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #47 : 2007-06-28, 19:42:19 »

To prawie tyle samo co do Krakowa jak kiedyś szłam piechotą /ale byłam padnięta  Laughing/
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #48 : 2007-06-29, 10:28:49 »

To prawie tyle samo co do Krakowa jak kiedyś szłam piechotą /ale byłam padnięta  Laughing/
Fewa  Very Happy Trzeba było zatrzymać "okazję"  Laughing Chyba ,że to była wycieczka krajoznawczo-turystyczna  Laughing Laughing
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #49 : 2007-06-29, 11:14:27 »

Dzisiaj ledwo wywlekłem się z łóżka, aby pobiegać. Jakbym tego nie zrobił cały dzień byłby senny i nie darował bym sobie lenistwa. Po bieganiu przybywa mi energii, której starcza do końca dnia. Jest już dobrze, bo zaczynam myśleć o ponownym udziale w maratonie. To chyba jakaś choroba.

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #50 : 2007-06-29, 11:22:50 »

To chyba jakaś choroba.

Daniel


To masz podobnie do mnie.Tylko ,że ja nie mogę się powstrzymać od rolek . Stawy jeszcze bolą ,ale wczoraj obwiązałam je grubo bandażem ,grube skarpetki i jazda z dzieciakami.Bo coś mi się robi jak widzę ,że one jeżdżą,  a ja nie.
To nic ,że na drugi dzień bolą mnie bardziej kostki,ważne ,że sobie pojeździłam.Dzień bez jazdy ,to taki troszkę stracony dzień . Mnie też dodaje to energii na cały dzień.
Póki co, na poprawę stanu moich stawów, robię sobie galaretę z wieprzowych nóg .Z czasem będzie lepiej  Smile .
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #51 : 2007-06-29, 12:08:13 »

Póki co, na poprawę stanu moich stawów, robię sobie galaretę z wieprzowych nóg .Z czasem będzie lepiej  Smile .

Pamiętam jak parę lat temu zacząłem grać w piłkę - cały czas wykręcałem kostki :/ Wymieniałem buty he, he Smile i nic.
Teraz jest już dobrze w obojętnie w jakich butach gram. Z czasem na pewno będzie lepiej Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #52 : 2007-06-29, 12:44:13 »


Pamiętam jak parę lat temu zacząłem grać w piłkę - cały czas wykręcałem kostki :/ Wymieniałem buty he, he Smile i nic.
Teraz jest już dobrze w obojętnie w jakich butach gram. Z czasem na pewno będzie lepiej Smile

hehe,to miła perspektywa  Smile
Właśnie wróciłam z dziećmi z rolek.Pojeździłam sobie 20min. na początek wystarczy. Myślę ,że najgorzej jest zrobić jakąś dłuższą przerwę.Wtedy dzieje się tak, jakbyśmy zaczynali od początku, powolutku systematycznie ,a będzie dobrze  Smile
pozdrawiam.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #53 : 2007-06-29, 17:07:45 »

Fewa  Very Happy Trzeba było zatrzymać "okazję"  Laughing Chyba ,że to była wycieczka krajoznawczo-turystyczna  Laughing Laughing
Laughing Laughing raczej to była wyprawa turystyczna, na przełaj.
A jak tam pływanie? Czy dziewczynki chcą pływac? Bo u mnie jest tak, że na razie byliśmy na basenie bo pogoda nie dopisywała. Karol robi małe postępy. Ma problem z oddechem. Chciałam go zapisac na naukę do fachowca, ale nie chciał. Woli ze mną chodzic. Very Happy
pozdrawiam.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #54 : 2007-06-29, 19:55:22 »

Fewa.Póki co nie chodzę na basen z dziećmi,bo w dzielnicy ,w której mieszkam nie ma akurat krytego basenu ,tylko otwarty.
A pogoda ostatnio jakos nie dopisuje.
A tramwajem mi się nie chce jechać z dzieciakami do centrum . A mąż bierze samochód i jedzie do pracy.Jak będzie cieplej,to na pewno pójdę.Dzieci się mnie pytają kiedy pójdziemy  Smile .
Też sobie myślałam,żeby je zapisać na naukę pływania,bo co fachowiec,to fachowiec  Very Happy
Chciałabym ,żeby się nauczyły pływać ,już najwyższy czas,potem juz trudniej  Smile .
Pozdrawiam   Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #55 : 2007-06-30, 13:26:38 »


Pamiętam jak parę lat temu zacząłem grać w piłkę - cały czas wykręcałem kostki :/ Wymieniałem buty he, he Smile i nic.
Teraz jest już dobrze w obojętnie w jakich butach gram. Z czasem na pewno będzie lepiej Smile

Jak pisałam wczesniej; z czasem będzie lepiej...i nie myliłam się  Very Happy Kontuzja minęła,na poczatku rolki mi dokładnie poobcierały kostki,a teraz jest idealnie  Very Happy .
Wróciłam właśnie z długiej przejażdżki i jestem przyjemnie zmęczona .Zjadłam sobie usmażonej kiełbasy głogowskiej i stwierdzam ,że już dawno się tak świetnie nie czułam  Wink
pozdrawiam wszystkich,którzy się ruszają i wszystkim polecam ten cudowny ruch!
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #56 : 2007-06-30, 16:27:36 »

Toan co Twój tata myśli o maratonie?

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #57 : 2007-06-30, 20:18:56 »

Daniel,czy czujesz takie dziwne zmęczenie w nogach po tym maratonie?

Napisz, jak możesz ;czy przed maratonem jadłeś coś specjalnego(czegoś więcej lub mniej?) ,czy normalnie,jak zwykle?

Edyta.
Zapisane
Daniel_dn
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #58 : 2007-06-30, 20:52:00 »

Po maratonie miałem zakwaszone nogi. Trudno to nazwać zmęczeniem.
Przed biegiem nic specjalnego nie jadłem. To dotyczy dnia poprzedniego, bo do maratony przystąpiłem bez śniadania (jak zawsze) i przebiegłem 25 km bez picia.(to był błąd). Odwodnienie pośrednio wpłynęło na wystąpienie zakwasów. Gdybym pił od razu, może by ich nie było ( na trasie napoje podają co 5 km).

Daniel
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #59 : 2007-06-30, 21:11:05 »


Może jednak dobrze ,że nie piłeś od razu,bo mogłaby Cię złapać kolka.
Niezły jesteś ,że wytrzymałeś 25km biegu bez picia  Cool . Może dobrym rozwiązaniem by było np. napić się po 10km biegu.To chyba jednak zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.
Mnie się ogromnie chce pić po jeździe.A potem jeść ....
Dzieci też takiego apetytu nabrały, jak nigdy  Smile
Edyta.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 635 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.