forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 12:21:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
668238 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3743563 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #740 : 2009-05-18, 12:53:25 »

Oczywiście, to napisano w miesięczniku "Optymalni" - luty 2009 , str.16.
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #741 : 2009-05-18, 20:44:00 »

Dziękuję, za odpowiedź. Szukałem w numerze majowym i potem w kwietniowym, a tu archiwa.

Jakoś nikt nie jest zainteresowany maratonem. Więc i ja nie wystartuję, przynajmniej w tym Toruńskim. Rozważam jeszcze nocny maraton w Gdyni, który odbywa się w tym samym czasie.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #742 : 2009-05-20, 11:18:41 »

Co za piękny dzień na przebieżkę!  Very Happy
Już mnie nosi, a gdzie tu do 13,00?  Confused
Oj, dziś będzie dobry wynik!  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #743 : 2009-05-20, 11:22:17 »

Tylko uważaj na dziki  Cool lepsze są skowronki. Very Happy Chociaż te pierwsze wpływają na poprawę wyniku.  Laughing
Zapisane

Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #744 : 2009-05-20, 11:27:44 »

Jak dobrze, że nie biegałem wczoraj w tą ulewę!
Dzis jest wspaniały dzień na bieganie  Cool (skąd u mnie tyle "mondrosci"  Shocked z tego biegania chyba?  Mr. Green )
Pewnie spotkam "moje" dziki. W sumie to te mordki mają bardzo sympatyczne Wink
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #745 : 2009-05-20, 11:29:52 »

ja tam  biegac nie  lubie , nigdy nie lubialem -  wole gimnastyke , rower , troche  silowni
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #746 : 2009-05-20, 11:35:22 »

Ja raz miałam spotkanie z dzikiem, jak byłam dzieckiem. Stał na przeciw mnie w odległości ok. 2m. Patrzeliśmy na siebie  Shocked , mnie sparaliżowało, nie mogłam krzyczeć, ani uciekać. Po kilku minutach, które były wiecznością, on sobie spokojnie odszedł, a ja jeszcze długo nie mogłam sie ruszyć. Dlatego takich spotkań nikomu nie zazdroszczę. Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #747 : 2009-05-20, 11:38:03 »

ja tam biegac nie lubie , nigdy nie lubialem - wole gimnastyke , rower , troche silowni
Ja bardzo lubię sport, na wszystkich kanałach. Wink
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #748 : 2009-05-20, 11:39:52 »

Tylko uważaj na dziki ...

Nawet "Bracia Wieleci" mi nie straszni, choć ostrzegają przed nimi, bo pojawili się w okolicy pierwszy raz od pięćdziesięciu lat!
Lepsi oni od psów, bo nie szczekają i są przewidywalni ...  Laughing
Darz Bór.  Very Happy
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #749 : 2009-05-20, 14:59:52 »

Co za piękny dzień na przebieżkę!  Very Happy
Już mnie nosi, a gdzie tu do 13,00?  Confused
Oj, dziś będzie dobry wynik!  Very Happy

Admin, a czy ta 13-ta, to tak przypadkowo? Za Wojtka Jaruzulskiego niektórzy tez nie mogli sie doczakać 13-tej Laughing
Ps. wczoraj biegłam w towarzystwie męża. Narzucał tempo solidnie, ale zobaczymy kto kogo dzisiaj Laughing
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #750 : 2009-05-20, 15:16:45 »

13-ta wyłącznie ze względów praktycznych.  Rolling Eyes
Najwięcej spotykam spacerujących o tej porze po lesie i jest kogo pytać o godzinę, bo choć nie biegam "na czas"...
Znaczy - teraz nie muszę już pytać, bo sami podają  Very Happy
To chyba odruch Pawłowa się nazywa.  Wink
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #751 : 2009-05-20, 19:31:30 »

...Znaczy - teraz nie muszę już pytać, bo sami podają  Very Happy
To chyba odruch Pawłowa się nazywa.  Wink

Właściwie tak się nazywa  Confused Jednak ten zdegenerowany Pawłow doszedł do swoich wyników w sposób wręcz nieludzki. Potrafił wyciąć skórę na pysku psa tak mocno, żeby odkryć jego zęby i obserwować zachowania śliniawek na poszczególne bodźce. Doszedł w swoich badaniach między innymi do tego, że pies dostaje ślinotoku na dźwięk dzwonka - nie widząc i nie czując jedzenia. Czy jednak te badania, okupione cierpieniem różnych zwierząt były warte osiągnietych wyników? Dla niektórych pewnie tak, dla mnie NIE.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #752 : 2009-05-20, 21:06:46 »

Powinno być chyba ślinianek, a nie śliniawek. Właściwie nie to było najistotniejsze w moim wpisie. W przyszłości wolałabym nie słyszeć więcej o Pawłowie i określonych przez niego odruchach bezwarunkowych. Jeżeli ktoś mnie uderzy w kolano, to jasne, że go kopnę Laughing a jak wspomni o seksie - to wzbudzi we mnie określone odczucia  Laughing
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #753 : 2009-05-20, 21:44:23 »

Swoim ostatnim wpisem celowo wprowadziłam "małe zakłamanie" żeby wywołać ewentualną dyskusję na temat eksperymentów Pawłowa. To przykre, że ludzie nic o Pawłowie nie wiedzą i nie potrafią rozmawiać. Wobec tego muszę szybko wyprostować nieścisłości. U Pawłowa nie ma mowy o odruchach bezwarunkowych Laughing
a jego badania dotyczyły odruchów warunkowych:
Odruch warunkowy - jest nabytą reakcją organizmu. Odruch warunkowy powstaje podczas życia osobnika. Występuje dopiero po analizie danego bodźca przez ośrodek kojarzenia w mózgu.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #754 : 2009-05-20, 22:43:48 »

Opal, ja myślę że z odruchami Pawłowa mamy bardzo często  do czynienia w życiu codziennym tylko nawet tego sobie nie uświadamiamy, np.niedawno przeżyłam cos takiego,  uslyszalam w radio piosenkę która towarzyszyła mi w cudownych chwilach przeżytych kilka lat temu.....reakcja była taka iz wprowadziło mnie to w błogi nastrój, w nastrój podobny do tego sprzed lat...., takich przykładów można by było mnożyć setki gdyby się tak zastanowić... Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #755 : 2009-05-21, 07:47:33 »

wczoraj biegłam w towarzystwie męża. Narzucał tempo solidnie, ale zobaczymy kto kogo dzisiaj ...

I jak?
Pewnie mąż nie wystartował?
Nie ma, że boli...  Very Happy
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #756 : 2009-05-21, 08:10:31 »

wczoraj biegłam w towarzystwie męża. Narzucał tempo solidnie, ale zobaczymy kto kogo dzisiaj ...

I jak?
Pewnie mąż nie wystartował?
Nie ma, że boli...  Very Happy

Masz rację. A ja zrobiłam krótszą traskę, ale bardzo intensywnie. Dzisiaj nie oglądam się już na męża, tylko o 20-tej wymarsz.
Miłego dnia...
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #757 : 2009-05-21, 08:16:48 »

Nie wolno odpuszczać! Nie WOLNO!  Sad
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #758 : 2009-05-21, 09:03:48 »

Nie wolno odpuszczać! Nie WOLNO!  Sad

dictum, faktum  Laughing

Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #759 : 2009-05-21, 19:02:58 »

Opal, ja myślę że z odruchami Pawłowa mamy bardzo często  do czynienia w życiu codziennym tylko nawet tego sobie nie uświadamiamy, np.niedawno przeżyłam cos takiego,  uslyszalam w radio piosenkę która towarzyszyła mi w cudownych chwilach przeżytych kilka lat temu.....reakcja była taka iz wprowadziło mnie to w błogi nastrój, w nastrój podobny do tego sprzed lat...., takich przykładów można by było mnożyć setki gdyby się tak zastanowić... Smile

Viola44 oczywiście masz rację. Odruchy warunkowe były, są i będą. Mnie jest jedynie żal, że żeby ktoś (czyt. Pawłow) dostał z tego tytułu nagrodę Nobla, wcześniej musiało przeżyć koszmar tortur tak wiele zwierząt. Człowiek potrzebuje "podkładki" dla swoich wyimaginowanych potrzeb. Może jestem zacofana, ale ciągle nie mogę pogodzić się z tym, że zwierzęta muszą cierpieć dla sławy poszczególnych ludzi. Niektóre zwierzęta żyją, żeby człowiek dzięki ich mięsie mógł żyć, ale czy przy ich zabijaniu potrzebne są tortury? Kto zniesie łzy krowy, która czuje, że zaraz umrze? Czy skórka wtedy będzie warta wyprawki?
Zapisane
Strony: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.018 sekund z 18 zapytaniami.