forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 12:32:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
668238 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3743727 razy)
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #780 : 2009-05-24, 11:43:43 »

Dawno, dawno temu  Very Happy Very Happy Very Happy( to nie bajka, to fakt), przyszedł do mnie do pracy facet ok 50 lat, w charakterze pacjenta, zgadaliśmy się na temat bieganie, okazało się iż facet biega od lat (wyglądał bardzo młodo), zaproponował abym biegała razem z nim, zapytałam dlaczego mi to proponuje, odpowiedział że widzi we mnie potencjał, świetne warunki fizyczne...i ja głupia się nie zgodziłam, co za głuptasek był ze mnie Sad  gdybym wyraziła zgodę to na dzień dzisiejszy ho, miałaym kondycje że hej.... Sad
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #781 : 2009-05-24, 11:46:39 »

"Potencjał" trzeba gdzieś wyładować  Wink
A na rozpoczęcie biegania - nigdy za późno.  Very Happy
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #782 : 2009-05-24, 11:50:10 »

"Potencjał" trzeba gdzieś wyładować  Wink
A na rozpoczęcie biegania - nigdy za późno.  Very Happy

admin staram się jak mogę, tu i tam... Very Happy Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #783 : 2009-05-24, 11:54:57 »

To świetnie, bo każda forma ruchu  Very Happy jest zdrowsza od bezruchu...  Sad
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #784 : 2009-05-24, 12:07:28 »

To świetnie, bo każda forma ruchu  Very Happy jest zdrowsza od bezruchu...  Sad

powiem Ci iż wchodząc na to forum i czytając posty na temat ruchu, biegania uświadomiłam sobie jak bardzo ruch jest ważny....dlatego uważam że warto dużo czytać, szperać bo zawsze coś w głowie może zaświtać, zaiskrzyć i spowoduje iż nasze życie może osiągnąć zupełnie inny, lepszy wymiar....Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #785 : 2009-05-24, 21:09:04 »

Toan i Daniel, nie widzialem Waszych nazwisk na tym ultrabiegu, 600 km w chyba 6 dni, w Danii. Nie uczestniczycie?
Jak tylko wymysla 1000 km plywania w tydzien to jestem pierwszy!!!!! Shocked



Zapisane
michal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #786 : 2009-05-24, 21:53:54 »

Dziś pierwszy raz zaliczyłem 8 km na pełnym komforcie i przy pełnej przyjemności. Smile Za jakiś czas do was doszlusuję Panowie. Smile
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #787 : 2009-05-25, 07:14:58 »

Toan i Daniel, nie widzialem Waszych nazwisk na tym ultrabiegu, 600 km w chyba 6 dni, w Danii. Nie uczestniczycie?
Jak tylko wymysla 1000 km plywania w tydzien to jestem pierwszy!!!!!

Adam
ja ruchem tylko wypalam śmieci, czyli - biegam prozdrowotnie.
Jedynie bieganie działa jak statyny, pięknie stabilizując lipogram i "krzywą" cukrową - poziom przez wiele godzin zachowany bez wahań i rzutów hormonalnych. Samo zdrowie!
Nadmierny wysiłek fizyczny lub (i) krótkotrwały, ale intensywny jest szkodliwy dla zdrowia, co wielokrotnie potwierdzono w badaniach naukowych.

PS
na 600km potrzeba około 5,45kg tłuszczu (wyrażone w aktywnym mitochondrialnym palmitynianie - netto) - taki wysiłek wyniszcza i degraduje organizm!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #788 : 2009-05-25, 07:21:08 »

Toan i Daniel, nie widzialem Waszych nazwisk na tym ultrabiegu, 600 km w chyba 6 dni, w Danii. Nie uczestniczycie?
Jak tylko wymysla 1000 km plywania w tydzien to jestem pierwszy!!!!!

Adam
ja ruchem tylko wypalam śmieci, czyli - biegam prozdrowotnie.
Jedynie bieganie działa jak statyny, pięknie stabilizując lipogram i "krzywą" cukrową - poziom przez wiele godzin zachowany bez wahań i rzutów hormonalnych. Samo zdrowie!
Nadmierny wysiłek fizyczny lub (i) krótkotrwały, ale intensywny jest szkodliwy dla zdrowia, co wielokrotnie potwierdzono w badaniach naukowych.

PS
na 600km potrzeba około 5kg tłuszczu - taki wysiłek wyniszcza i degraduje organizm!
 

Jasne. Ja tylko zartowalem.
Dziwi mnie tylko fakt, ze sa tacy "sportowcy", KTORZY SWIADOMIE, wystawiaja sie na takie wyniszczenie Shocked Bo przeciez kazdy glupiec wie, ze jest to niezdrowe dla organizmu. Laughing
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #789 : 2009-05-25, 07:35:14 »

Wiem, że żartowałeś, ale co jakiś czas pojawia się pytanie: czy wystartuję w maratomnie?
Odpowiadam: nie - ponieważ ruch powyżej 20-25km/D jest szkodliwy dla zdrowia! Mnie wychodzi średnio około 17-19km/D z czego 12,5km to bieg, a reszta poranny spacer na zakupy.

PS
właśnie za moment wychodzę.
Piękny Poranek - piękny spacer będzie! Very Happy
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #790 : 2009-05-25, 07:40:42 »

...pięknie stabilizując lipogram i "krzywą" cukrową - poziom przez wiele godzin zachowany bez wahań i rzutów hormonalnych.

To właśnie tak działają geny syndromu metabolicznego - zdrowia  Wink dziś już nieznadej medycynie - choroby  Laughing
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #791 : 2009-05-25, 07:46:05 »

12,5km to bieg

W jakim czasie przebiegasz taki dystans?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #792 : 2009-05-25, 08:31:45 »

Cudowna pogoda..., rzeźkie powietrze,... tylko o co biega? Shocked Wink
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #793 : 2009-05-25, 08:50:26 »

Jednak się pomyliłam, powietrze jest rześkie  Very Happy
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #794 : 2009-05-25, 09:00:06 »

W jakim czasie przebiegasz taki dystans?

średnio 53-68min. - im zimniej, tym szybciej.  Very Happy
Przy 20-25st.C - 56-58min bez zakwaszenia, ale dużo zależy też od wilgotności powietrza.
Najlepiej mi się biega w mżawce przy tem. 5-8st.C -  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #795 : 2009-05-25, 09:31:37 »

Dzisiaj, umówiłam się z córą i najmłodszym synem, na wieczorne bieganie  Smile . Tyle o tym piszecie, że nawet takigo leniucha jak ja, to mobilizuje. Najkrótsze trasy pokonywałam, praktycznie, tylko samochodem.  Sad
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #796 : 2009-05-25, 09:42:37 »

"renia"
jeśli zaczynasz - to tylko lekki marszobieg na początek! Jak tylko podczas biegu przyszczypią cię łydki - zacznij maszerować.
I delikatnie, bo jutro możesz mieć kłopoty z chodzeniem.
Na zakwaszone mięśnie (jeśli się początkowo przytrafi) - tylko delikatny bieg może przynieść ulgę, bo nie ma: że boli... Wink
Jeśli poczujesz głód między normalnie spożywanymi posiłkami - tylko 2-3 łyki śmietanki...
I tak do czasu aż wszystko się unormuje - czyli jeśli nie pobiegniesz, to "źle" się poczujesz.
Bo bieganie to najzdrowszy "nałóg"!  Wink

PS
początki są trudne i wielu zniechęcają!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #797 : 2009-05-25, 10:21:21 »

Bardzo dziękuję za rady. Nawet mi się podobają  Very Happy ,marszobieg, brzmi trochę łagodniej niż bieg. Jestem tylko ciekawa, ile zostanę z tyłu, za dziećmi.  Sad  Dzieciaki bardziej się cieszą na ten wspólny bieg, niż ja. Smile
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #798 : 2009-05-25, 10:34:00 »

Na zakwaszone mięśnie (jeśli się początkowo przytrafi)

Biochemiczne wyjaśnienie zjawiska:
w nieroztrenowanym organizmie cukier mięśniowy zamieniany jest na acetylo-CoA, a nie na szczawiooctan i stąd cukier zamiast wzmagać ilość cykli Krebsa (u roztrenowanej osoby wzrost mitochondrialnego szczawiooctanu około 10-krotny!) blokuje dostęp acetylo-CoA pochodzenia tłuszczowego - co zawsze prowadzi do zakwaszenia - nawet przy dostatecznej ilości tlenu!
Przypominam, że tempo pozyskiwania ATP z tłuszczu wątrobowego wynosi 6,7mmol/s, a z cukru 6,2mmol/s i jest stała!.
W pracujących mięśniach ilość pozyskiwanego ATP jest uzależniona od ilości dodatkowo rozkręconych cykli Krebsa i limitowana możliwoącią pozyskania tlenu, do utlenienia acetylo-CoA z betaoksydacji. Przemiana glikogenu mięśni do mleczanu daje wprawdzie 39,1mmol/s, ale z mola glukozy możliwe jest tylko uzyskanie dwóch moli ATP!. U człowieka jest dostępne około 2 mole cukru "energetycznego", czyli w glikolizie beztlenowej (wysiłek przedśmiertny) daje to zaledwie 4 mole ATP!. To ilość pozwalająca zmykać zwierzynie jedynie przez kilometr! Sad Później albo pada na zawał (serce przepala wolne kwasy tłuszczowe, bo brak jest ATP wątrobowego), albo zostaje dogonione i zagryzione.

PS
przypominam, że zgodnie ze współczesną niewiedzą medyczną fruktoza ta z miodu, czy owoców nie jest już zdrowa dla serca i do tego wzmaga "syndrom metaboliczny" cukrzycy typ II - co potwierdza wiele współczesnych badań naukowych i jest zgodne z prawdą!
Zainteresowanych odsyłam do tekstu godnego niejednej Nagrody Nobla dla jego autora:
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=70
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #799 : 2009-05-25, 10:43:17 »

admin jesteś boski, kocham gdy tak piszesz...... Smile
Zapisane
Strony: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.