forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 12:24:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
668238 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3743605 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #960 : 2009-05-29, 20:13:18 »

Bieg po zdrowie...
 
http://www.youtube.com/watch?v=d17HIrwNtXg   Wink  Very Happy
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #961 : 2009-05-29, 21:44:35 »

a jeszcze w kwestii antyperspirantow i watku "zapaszki spod paszki" to w Ameryce Poludniowej maja takie powiedzenie "smierdzi jak Europejczyk" Shocked i cos w tym jest, wszystko to kwestia adaptacji.
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #962 : 2009-05-29, 21:50:28 »

ja zalicza zjazd ale w pewne ustronne miejsce... Very Happy
siusiu?.
o sisiu to bym nawet nie wspominała  Very Happy Very Happy

aaa!  Shocked w ten sposob...
no to dosc drastycznie...
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #963 : 2009-05-29, 21:58:05 »

a jeszcze w kwestii antyperspirantow i watku "zapaszki z pod paszki" to w Ameryce Poludniowej maja takie powiedzenie "smierdzi jak Europejczyk" Shocked i cos w tym jest, wszystko to kwestia adaptacji.

flo - dobrze, że to napisałaś. Może jednak ludzie się u nas zmienią i zaczną używać antyperspiranty (straszna optymistka ze mnie  Razz )
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #964 : 2009-05-29, 22:28:15 »

no moze
ale albo Twoja wypowiedz jest ironiczna i celowo przekreca sens mojej wypowiedzi, albo sie nie zrozumialysmy
mialam na mysli Ameryke Srodkowa w zasadzie, a konkretnie Kolumbie w tym przypadku. Upal, dżungla, osiolki raz w tygodniu dostarczaja podstawowy prowiant etc., antyperspirantu nie uswiadczysz w promieniu kilkudziesieciu km - i nikt nie capi  Shocked Cool
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #965 : 2009-05-29, 22:32:16 »

... ale zasadniczo - zgadzam sie, w miescie to co innego
miasto smierdzi, miasto dyszy, miasto sie poci... kocham miasto Mr. Green
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #966 : 2009-05-29, 22:34:29 »

Ironii nie było, widocznie Cię nie zrozumiałam. Wiesz - co innego w lesie, a co innego w zagęszczonym środowisku ludzkim. W pierwszym przypadku zwierzęta  nie narzekają, w drugim - ludzie nosy wykręcają.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #967 : 2009-05-30, 07:59:28 »

Kupa nawozu roślinożernych pachnie ładniej niż niedomyte zaperspiantowane stado tramwajowe.  Wink
A teraz mały wykładzik na temat pochodzenia zapachu:
przy normalnej temperaturze (komfort termiczny - dawniej około 15-18st. C - dziś powyżej 20 - tak się biały człowiek zdegenerował w kilka pokoleń!) człowiek przez parowanie oddaje do otoczenia około 30% wytwarzanego ciepła z czego 10% przez parowanie płucne. U człowieka występują dwa rodzaje pocenia: pocenie nieodczuwalne (bezwonne) - skóra jest sucha, bo woda w małych ilościach bez udziału gruczołów potowych z naczyń krwionośnych przenika na powierzchnię skóry i paruje. To praktycznie czysta woda i takiego potu wydziela się 1-4 litrów na dobę.
Przy hipertermii spowodowanej pracą mięśni lub przy zbyt wysokiej temperaturze powietrza, przy zaburzeniach gospodarki hormonalnej występuje pocenie odczuwalne - skóra wyraźnie wilgotna. Nie jet to już czysta woda, bo około 2% (głównie sól kuchenna neutralna zapachowo), ale i smrodliwe substancje:
z gruczołów merokrynowych: anion chlorkowy, siarczany, fosforany amoniak kationy Na, K, a z organicznych: aminokwasy, mocznik i kwas moczowy, kreatynina i cholina,
z gruczołów apoktynowych: żelazo, białka, węglowodany i sterole.

cdn - po powrocie ze spaceru.
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2880


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #968 : 2009-05-30, 09:03:59 »

Kupa nawozu roślinożernych pachnie ładniej niż niedomyte zaperspiantowane stado tramwajowe.  Wink


 Laughing Jednak w tym zapaszku coś chyba jest. Mąż z dzieciakami podczas pobytu w Szwajcarii przebywali na pastwisku i do dzisiaj wspominają zapach krowiego łajna. Sama natura!:lol:
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #969 : 2009-05-30, 09:24:24 »

Dobrze, dobrze - ciągle tylko ta natura i natura. To może ktoś powie jak przy pomocy tej natury wysprzątać całe mieszkanie? Czy wszędzie wolicie zapach krowiego łajna, czy ktoś z was łapie za szmatę i płyny do czyszczenia różnych powierzchni? Ja zaraz się zabieram ostro za sprzątanie, wypalę wszystkie swoje śmieci i wytępię wszystkie śmieci w mieszkaniu Laughing Część zrobię przy pomocy wody i ścierek Raypath, ale użyje też odkamieniaczy, płynów dezynfekujących, past polerujących i nabłyszczaczy. Mam się bać chemii i tłumaczyć, że lepszy jest zapach naturalnego kurzu i gó..a? Do pralki i zmywarki pójdzie proszek - też chemia.

Potem przyjdzie czas na zrobienie obiadu, mieso już się "wyleguje" w zaprawie.

Mam tyle energii, że może i okna umyję, nie lubię marnować sił na bezproduktywne przechodzenia.

Mam również zamiar, po wszystkim, powylegiwać się w kąpieli ozonowej - ok. 40 min. W związku z tym poproszę też o wykład na temat: "Szkodliwości lub zdrowotności ozonu dla naszego życia". Nakremowana odpowiednimi specyfikami i wyantypespirowana, pachnąca lekką nutką zapachową - z przyjemnością oddam się lekturze na powyższy temat.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #970 : 2009-05-30, 09:35:51 »

Już jestem.
Dalej:
aby "żywcem nie zgnić" wraz z potem organizm wydziela również bakterio i grzybostatyki. Największą z nich grupę stanowią salicylany, tłuszcze, tłuszczopodobne powlekające całą powierzchnię skóry, jony metali, ciała keronowe, protony i niewielkie ilości wody utlenionej i ozonu. Substancje te zakwaszają odczyn skóry, hamują rozwój flory przejściowej odpowiedzialnej za nieprzyjemny zapach.
Z wyjątkiem konia i człowieka gruczoły potowe rosmieszczone są nie na całym ciele, a strefowo głównie w połączeniu z gruczołami zapachowymi odpowiedzialnymi za wydzielanie hormonów socjalnych - feromonów.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #971 : 2009-05-30, 09:50:49 »


aby "żywcem nie zgnić" wraz z potem organizm wydziela również bakterio i grzybostatyki. ...... gruczoły potowe rosmieszczone są nie na całym ciele, a strefowo głównie w połączeniu z gruczołami zapachowymi odpowiedzialnymi za wydzielanie hormonów socjalnych - feromonów.

No właśnie!!! Nasza skóra ma duuuuużo centymetrów, więc przyblokowanie tych najgorszych kilku centymetrów nie przyblokuje w ogóle wydzielania potu. Organizm sam sobie wyreguluje brak możliwości ujścia potu w strategicznym miejscu i wypchnie go w drugim, tylko w tym drugim, na skutek braku przegrzania, zapach nie będzie tak przykry.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #972 : 2009-05-30, 09:53:26 »

Dalej odechciało mi się już pisać, bo faktycznie, zamiast tracić czas przy klawiaturze lepiej pomóc Żonie w sadzeniu kwiatków. Laughing
Napiszę jeszcze tylko o zabiegu "kosmetycznym" zwanym "piling".
Piling to pozbawienie miejsca bytowania flory bakteryjnej stałej. Po pilingu z większości kobiet robi się już tylko jałowa "pudernica", wiecznie niezadowolona ze swojego wyglądu, uzależniona od zakładów kosmetycznych, "naukowych" środków kosmetycznych, w skład których wchodzą między innymi antybiotyki utrzymujące jałowość... Confused
Przepraszam, ale turki czekają na posadzenie! Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #973 : 2009-05-30, 10:23:55 »

"adminie", żeby było szybciej, jednego turka posadziłam za Ciebie.  Very Happy Może, przez to, znajdziesz minutkę i napiszesz mi ( możliwe, że jeszcze komuś się przyda) jak to jest z tym prawidłowym oddychaniem przy biegu? Zwracać na to uwagę, czy nie ? A może lepiej żeby organizm sam się o to martwił  Confused ?
Zapisane

Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #974 : 2009-05-30, 10:39:20 »


Napiszę jeszcze tylko o zabiegu "kosmetycznym" zwanym "piling".
Piling to pozbawienie miejsca bytowania flory bakteryjnej stałej. Po pilingu z większości kobiet robi się już tylko jałowa "pudernica", wiecznie niezadowolona ze swojego wyglądu, uzależniona od zakładów kosmetycznych, "naukowych" środków kosmetycznych, w skład których wchodzą między innymi antybiotyki utrzymujące jałowoąć... Confused

Nastawiłam pranie i zmywanie i z kobiecej ciekawości wpadłam sprawdzić co też nasz admin wymyślił. Okazuje się niestety, że kolejny raz przeczytałam bzdury.
Piling polega na złuszczaniu obumarłego naskórka. Można to robić za pomocą np: zmielonej kawy, drobnego piasku, zmielonego siemienia, czy płatków owsianych, łupin orzecha, nawet cukru, można też pozbywać się "nieżyjącej warstwy skóry" za pomocą środków enzymatycznych. Do takich należy również np.: sok z ananasa. Może w jakiś preparatach do pilingu są antybiotyki, ale ja o tym nic nie wiem, może jak truskawka do pilingu spleśnieje Laughing

Drogi adminie - jeżeli kiedyś będziesz spacerował brzegiem morza lub nieopatrznie położysz się na piasku w celu zażycia kąpieli słonecznej - to uważaj, bo niechcący zrobisz sobie piling. I co potem? Będziesz jałową pudernicą?

Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #975 : 2009-05-30, 10:57:21 »

Czy nie jest aby tak ze typowe antypespiranty moga sie przyniac do powstawania raka w wezlach chlonnych z racji hamowania wydzielania potu w tychze wlasnie miejscach ?
Moja zona uzywa "antypespirantow" ktore nie powoduja hamowania wydzielania potu, ale powoduja jego szybki rozklad przyczyniajac sie do niwelacji przykrych zapachow.
Zapisane
Mari
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #976 : 2009-05-30, 11:08:42 »

Świetna wymiana poglądów Very Happy . Ja przyznam się bezwstydnie ,że ubóstwiam i delektuję się naszym 'zapaszkiem' Shocked tylko ! jedną minutkę "po"... mmrrrrr....
Później pod prysznic bez ociągania !.



Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #977 : 2009-05-30, 11:10:03 »

Dalej odechciało mi się już pisać, bo faktycznie, zamiast tracić czas przy klawiaturze lepiej pomóc Żonie w sadzeniu kwiatków. .. Przepraszam, ale turki czekają na posadzenie! Laughing

Świetna sprawa i mam nadzieję, że wiesz w jakim miejscu sadzić należy turki Laughing Pomóż żonie i posadź je obok warzyw, żeby smród kwiatów przeszkodził szkodnikom zaatakować warzywa Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #978 : 2009-05-30, 11:16:10 »

Droga "Opal"
ponieważ nagminnie zaczęłaś udzielać mi rad (jak mam biegac, co mam depilować, co i gdzie mam robić i.t.p.), choć moje posty nie są skierowane do ciebie osobiście - jak ten, bardzo proszę, abyś zaprzestała tych praktyk, bo ani nie proszę cię o rady, ani nie masz obowiązku czytać moich postów, ani ich komentować szczególnie, gdy coś wyda ci się "bzdurne". Bardzo proszę.
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #979 : 2009-05-30, 11:29:37 »

jak to jest z tym prawidłowym oddychaniem przy biegu? Zwracać na to uwagę, czy nie ? A może lepiej żeby organizm sam się o to martwił...

Podczas wysiłku nie powinno "brakować" powietrza, ale też nie powinno się przetleniać. W bieganiu dla zdrowia korzystniej jest pozostawić bezwiednie organizmowi częstotliwość oddychania. U zawodowców umiejętność wpływania na ośrodki oddechowe jest ważnym elementem podniesienia wydolności dotlenienia, ale nas to nie dotyczy i obojętne, czy powietrze wdycha się nosem czy ustami z wyjątkiem mrozów, gdzie powinno oddychać się nosem.

PS
tureczki już posadzone. No pięknie wyglądają! Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 20 zapytaniami.