forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 12:36:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
668240 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3743800 razy)
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1120 : 2009-06-08, 12:50:17 »

Zgodnie z przewidywaniami się wyrobiłem. Idę się przebierać! Jak dobrze jest biegać. Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1121 : 2009-06-08, 13:48:07 »

Bieganie jest drogim sportem! Shocked Idę dzisiaj kupować ciuchy nr mniejsze, bo spodnie mi spadują  Very Happy
Pytałam się dzisiaj córy, czy jej zdaniem, dobrze by było, żebym jeszcze schudła? A ona po dłuższym namyśle mi odpowiedziała: no może..trochę.. Laughing .


Zacznij plywac, tu ubranka sa raczej skape  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1122 : 2009-06-08, 14:30:55 »

Pływać potrafię Very Happy ,kiedyś zrobiłam nawet kartę pływacką i kajakarską. A co do ubranek  Shocked... , rozmyśliłam się i Ci tego nie napiszę  Razz
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1123 : 2009-06-08, 16:09:43 »

Przebiegłem następny maraton. Poprawiłem swój czas o parę minut. Lata płyną, kondycja rośnie, to chyba dobry znak.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1124 : 2009-06-08, 16:21:48 »

Super!..jest satysfakcja, jak coś się robi dla siebie i to z dobrym skutkiem. Very Happy
To bardzo dobry znak. Smile
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1125 : 2009-06-08, 19:09:16 »

Przebiegłem następny maraton. Poprawiłem swój czas o parę minut. Lata płyną, kondycja rośnie, to chyba dobry znak.

"Daniel"
Bardzo serdecznie gratuluję!
Godzina biegu to przyjemność, a dalsze godziny biegania - to ćwiczenie charakteru!
Cieszę się, że taki jesteś.  Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1126 : 2009-06-08, 20:41:16 »

Przebiegłem następny maraton.

Daniel
No co mam powiedzieć? Wink
Ale Ty wiesz... Cool
Pozdro od biegacza amatora.  Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1127 : 2009-06-08, 20:54:21 »

Daniel, mam pytanie. Wydaje mi sie, ze czytalam dawno temu, ze kolejny maraton miales biec bez picia wody na bierzaco (aby poprawic wydolnosc). Ja nie pije w czasie krotki biegow, nie wiem czy rozsadnie, na pewno wbrew temu co na ogol czytam.
Wiec jak to bylo tym razem? Czy zwykle pijesz wode czy nie w czasie krotszych biegow?
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1128 : 2009-06-08, 20:54:38 »

ps.
GRATULACJE! Very Happy
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1129 : 2009-06-08, 21:25:30 »

Dziękuję za miłe słowa, ale przecież też jestem amatorem. Ten wątek, to historia mojego biegania. Zaczynałem od zera, bo przedtem wcale nie biegałem.
Każdy jest w stanie przebiec maraton. Biegać można zacząć w każdym wieku i nigdy nie jest na to za późno. Nawet mający 80 lat biegają maratony i to nie są zawodowi sportowcy.

Ostatnio, gdy trenowałem, to przebiegłem 30 km bez picia. Zawodowcy przebiegają nawet maraton bez picia. Jednak zauważyłem, że zbytnie odwodnienie potęguje zakwaszenie i mocno spada wydolność. Szczególnie odczuwalne jest gdy biega się zbyt wolno i przez to za długo. Zbyt długo nabrzmiałe łydki mogą zablokować dopływ krwi do stóp czego konsekwencją mogą być urazy palców u nóg (poczernienie, schodzenie paznokci)  Tym razem w maratonie piłem po kilka łyków co pewien czas, a odwodnienie i tak nastąpiło, ale z opóźnieniem. Nie jest to groźne, bo po biegu w małych łykach wodę szybko się uzupełnia. Na początku oszczędzałem siły i biegłem z przerwami na chód, aby odciążyć łydki. Poskutkowało i na koniec mogłem nawet przyspieszyć. Dzięki temu w końcu przełamałem barierę, której w ostatnich trzech maratonach nie mogłem pokonać.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71944


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1130 : 2009-06-08, 21:33:45 »

Zacznij plywac, tu ubranka sa raczej skape Wink
Jednak masz rację, co do ubranek na basenie  Wink Very Happy
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1131 : 2009-06-08, 21:34:19 »

a ja dzisiaj też zaliczyłam szybki spacer, nie odpuszczę , będę systematyczna az w końcu spróbuje powoli biegać....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1132 : 2009-06-08, 21:42:11 »

a ja dzisiaj też zaliczyłam szybki spacer, nie odpuszczę , będę systematyczna az w końcu spróbuje powoli biegać....


A ja Ci powiem, jezeli sie moge wtracic, ze ponoc szybki, ale na prawde szybki spacer jest lepszy od biegu.....tak mowia kardiolodzy. I to nie sa dzisiejsi kardiolodzy.
Wiec jezeli wolisz chodzic,szybko chodzic to uwazam, ze jest tak dobre jak bieganie a ponoc, jak powiedzialem wczesniej lepsze.

Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1133 : 2009-06-08, 21:59:51 »

a ja dzisiaj też zaliczyłam szybki spacer, nie odpuszczę , będę systematyczna az w końcu spróbuje powoli biegać....


A ja Ci powiem, jezeli sie moge wtracic, ze ponoc szybki, ale na prawde szybki spacer jest lepszy od biegu.....tak mowia kardiolodzy. I to nie sa dzisiejsi kardiolodzy.
Wiec jezeli wolisz chodzic,szybko chodzic to uwazam, ze jest tak dobre jak bieganie a ponoc, jak powiedzialem wczesniej lepsze.




osobiście szybkie chodzenie bardzo mi pasi, czuje sie rewelacyjnie podczas takie chodu , czuje ze sie rozgrzewam i tak sie zastanawiam jak to jest podczas biegu? chyba bardzo gorąco musi być, na razie będę chodzić, nie mam konceptu gdzie biegać więc na dzień dzisiejszy chodze. będę wydłużać dystans....
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1134 : 2009-06-08, 22:10:43 »

mam pytanie do wszystkich którzy uprawiają ruch a gdyby admin też chciał się wypowiedzieć to byłabym wdzięczna, ponieważ ten szybki spacer uskuteczniam ok 14 30 sci tuz po pracy, mam pytanie, śniadanie jadam ok godz. 9, 10 więc do spaceru upływa ok 5 godzin , czy to nie za długi odstęp czasowy od konsumpcji śniadania? czy warto by coś skonsumować np o 13 tej? tzn. śniadanko rozłożyć na 2 mniejsze raty...ok 9 i 13 tej?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1135 : 2009-06-08, 22:13:25 »

a ja dzisiaj też zaliczyłam szybki spacer, nie odpuszczę , będę systematyczna az w końcu spróbuje powoli biegać....


A ja Ci powiem, jezeli sie moge wtracic, ze ponoc szybki, ale na prawde szybki spacer jest lepszy od biegu.....tak mowia kardiolodzy. I to nie sa dzisiejsi kardiolodzy.
Wiec jezeli wolisz chodzic,szybko chodzic to uwazam, ze jest tak dobre jak bieganie a ponoc, jak powiedzialem wczesniej lepsze.





osobiście szybkie chodzenie bardzo mi pasi, czuje sie rewelacyjnie podczas takie chodu , czuje ze sie rozgrzewam i tak sie zastanawiam jak to jest podczas biegu? chyba bardzo gorąco musi być, na razie będę chodzić, nie mam konceptu gdzie biegać więc na dzień dzisiejszy chodze. będę wydłużać dystans....


Sorry, nie odpowiem na pytanie jak sie ludzie czuja kiedy biegaja, poniewaz nie nawidze biegania. Toan jest jak zwykle bardziej adekwatna jednostka do udzielenia odpowiedzi nato pytanie. Ja biore zycie bardziej na luzie: " musze isc plywac", biegac nie bede. Ale biorac zycie ze strony sluchania organizmu, to rob to na co masz ochote, co Tobie Twoj organizm doradza. Chodzenie, super chodzenie. Przejdziesz na bieg, no coz, to musi znaczyc, ze teraz masz sie wybiegac.  Very Happy

A jezeli kiedys bedziesz chciala plywac, co zalecam, to po prostu idz na basen. Very Happy Ale nie zmuszaj sie do niczego, bo ta frajda z czegokolwiek szybko trysnie.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1136 : 2009-06-08, 22:16:59 »

Ja nie umiem niczego robić wbrew sobie, a jednak spacer to co innego niz ćwiczenia w domu, więcej tlenu, wiatr smaga twarz, fajna sprawa.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1137 : 2009-06-08, 22:19:14 »

mam pytanie do wszystkich którzy uprawiają ruch a gdyby admin też chciał się wypowiedzieć to byłabym wdzięczna, ponieważ ten szybki spacer uskuteczniam ok 14 30 sci tuz po pracy, mam pytanie, śniadanie jadam ok godz. 9, 10 więc do spaceru upływa ok 5 godzin , czy to nie za długi odstęp czasowy od konsumpcji śniadania? czy warto by coś skonsumować np o 13 tej? tzn. śniadanko rozłożyć na 2 mniejsze raty...ok 9 i 13 tej?
 

Pewnie bede 1-wszy, ktory sie wypowie.....

Dlaczego rozkladac sniadanie na dwa posilki, ktore w innych warunkach nazywalyby sie sniadanie i lunch.

Zjedz dobre sniadanie i zjedz dobra obiadokolacje. Bedziesz glodna w "miedzyczasie" - wystarczy zjesc kawalek sera z maslem, pomidora albo czego Ci brakuje.

Prawde mowiac Viola, troche mnie tym pytaniem zaskoczylas. Ale jak to mowili: kto pyta nie bladzi. Very Happy

Sniadanie cos w stylu omlet wykop
a obiadokolacja : kawal miecha z tlusczem, ziemniak i warzywa

Coz wiecej?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1138 : 2009-06-08, 22:24:03 »

bo o ile pamietam pisaliście, ze tak 2 godziny po jedzeniu biegacie badż plywacie ale nie jestem tego pewna, chyba admin  mówił ze rano tez czasem biegal a nie sadze zeby jadl wczesniej.....więc chyba cos pokreciłam....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1139 : 2009-06-08, 22:37:12 »

bo o ile pamietam pisaliście, ze tak 2 godziny po jedzeniu biegacie badż plywacie ale nie jestem tego pewna, chyba admin  mówił ze rano tez czasem biegal a nie sadze zeby jadl wczesniej.....więc chyba cos pokreciłam....
 

Nie, nic nie pokrecilas. Jezeli ktos biega czy plywa rano to robi to na czczo. I jak do tej pory, wszystkie badania wskazuja na to, ze wyniki sa duzo lepsze......na pewno nie dlatego, ze robisz to na czczo ale wg. mnie dlatego, ze nie jestes zmeczona zajeciami dnia codziennego, choc teorii jest wiele. Daniel na ten przyklad biega maraton nia jedzac 12 godzin przed maratonem ( chyba sie nie myle Daniel,prawda?) Osobiscie, kiedy plywam i nagle poczuje glod, widze wyraznie, ze moje tempo spada i jestem wolniejszy i slabszy ale z kolei lzejszy i chyba wszystko wychodzi na zero.

Wole jednak zjesc na dwie godziny przed plywaniem, strawic i dopiero isc na basen.
Zapisane
Strony: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 20 zapytaniami.