forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-10-06, 09:24:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Pakiet Dieta Antyketogeniczna - zamówienia - korojoo.com
668236 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  BIEGANIE
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 636 Do dou Drukuj
Autor Wtek: BIEGANIE  (Przeczytany 3741686 razy)
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1400 : 2009-07-04, 13:34:36 »

O już są!  Very Happy
Idę się przebierać...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71942


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1401 : 2009-07-04, 13:36:05 »

Za kogo się dzisiaj przebierasz?  Laughing
Zapisane

viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1402 : 2009-07-04, 13:37:55 »

admin chyba w samych szortach popędzisz w taki upał przy okazji zmieniając kolor skóry na mahoń... Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1403 : 2009-07-04, 14:09:09 »

Nie, bo to dość szybko przechodzi, ale stała godzina biegania ma tę zaletę, że się wylatuje bez rozgrzewki...
Osobiście nigdy nie stosuję rozgrzewek przed bieganiem. Parę kroków i już się wskakuje na obroty.  Very Happy

PS
już tak mam, że pomyślę, zaczynam się przebierać, robi mi się cieplej i ... Laughing

faaaaajnie
nasze cialo zna zaskakujaco duzo mechanizmow homeostazy i regulacji
ponoc na przyklad taki hormon adrenocorticotropin jest odpowiedzialny za pobudke o ustalonej godzinie, czyli w sumie dziala jak wbudowany zegarek z alarmem
godzine przed zaprogramowana pobudka poziom tego hormonu wzrasta i delikatnie nas przywraca do dzialania


Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71942


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1404 : 2009-07-04, 14:48:45 »

Tak gorąco u nas, że znowu dzieciaki namówiły mnie na jezioro. Nad morze, bez klimy, strach jechać  Confused bo korki.  Smile
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1405 : 2009-07-04, 14:52:33 »

nasze cialo zna zaskakujaco duzo mechanizmow homeostazy i regulacji...

Nirwana  Wink
Joga coś w sobie ma, ale nigdy nie praktykowałem i nie mam zamiaru.
Radość życia i spontaniczność jest lepsza od umartwiania ciała... Very Happy

PS
o już mi pianka wychodzi z wanny!
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1406 : 2009-07-04, 15:02:36 »

ACTH i owszem, na pobudkę ma wpływ a co ma wpływ na ACTH i całą oś podwgórze przysadka nadnercze?  Myślę (gdy pisze myślę nie oznacza że tak musi być bo to tylko moje kombinacje) iż właśnie nasza, psychika, nastawienie, zakodowanie w podświadomość pewnych wzorców, wręcz zaprogramowanie naszego organizmu poprzez ciągłe powtarzanie tych samych czynności w określonym czasie ma duży wpływ na całą grę hormonów stąd admin na samą myśl czy nawet czynność związaną z przebieraniem poczuł przypływ energii... Smile przykładów można by mnożyć setki...
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1407 : 2009-07-04, 15:08:39 »

nasze cialo zna zaskakujaco duzo mechanizmow homeostazy i regulacji...

Nirwana  Wink
Joga coś w sobie ma, ale nigdy nie praktykowałem i nie mam zamiaru.
Radość życia i spontaniczność jest lepsza od umartwiania ciała... Very Happy

PS
o już mi pianka wychodzi z wanny!

admin joga to nie jest umartwianie ciała, no coś Ty... Very Happy wręcz przeciwnie.... joga przywraca radość życia.. Very Happy co ma spontaniczność do jogi?  nic, tak samo jak spontaniczność do biegów, również nic....spontaniczna to ja moge sobie być wiesz....w innych dziedzinach życia.... Very Happy zresztą nie próbowałeś więc i nie wiesz he... Very Happy
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1408 : 2009-07-04, 15:15:24 »

ACTH i owszem, na pobudkę ma wpływ a co ma wpływ na ACTH i całą oś podwgórze przysadka nadnercze?  

no tak ACTH to tylko kawalek calej bajki, wlasnie doczytalam, przysadka wydziela ACTH -> nadnercza wydzielaja kortyzol
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1409 : 2009-07-04, 15:26:28 »

ACTH i owszem, na pobudkę ma wpływ a co ma wpływ na ACTH i całą oś podwgórze przysadka nadnercze?  

no tak ACTH to tylko kawalek calej bajki, wlasnie doczytalam, przysadka wydziela ACTH -> nadnercza wydzielaja kortyzol

nio tak flo, dobrze wyczytałaś no własnie to jest ta OŚ o której pisałam, to bardzo ważne połączenie zresztą sprzężone zwrotnie, na najniższym szczeblu tej osi jest właśnie kortyzol tak ważny w mobilizacji organizmu do działania....ACTH również działa na inne hormony kory nadnerczy, tzw. mineralokortykoidy, z których najważniejszy aldosteron, steruje gospodarką mineralną...a rdzeń nadnerczy produkuje adrenalinę i noradrenalinę, dlatego w gospodarce hormonalnej jest przeważnie tak, gdy jeden z elementów niedomaga cała piramida ulega zachwianiu, rozprężeniu co ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu łącznie z metabolizmem....
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1410 : 2009-07-04, 15:37:04 »

No podoba mi się taka dyskusja.
Proszę przeczytać sobie o niehormonalnej regulacji głównych szlaków metabolicznych. To bardzo ważne jest!
Zapisane
RTS
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1411 : 2009-07-04, 17:33:01 »

Eh, ta biochemia - złożona prawie jak elektronika.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71942


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1412 : 2009-07-04, 17:54:00 »

Dzisiaj wróciłam szybko z nad jeziora, bo zaczęła mnie boleć głowa. Nie wiem, czy to przegrzanie, czy dzisiejszy stres, albo jedzenie z baru  Confused Rzadko mi się jakieś bóle zdarzają.
Zapisane

admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1413 : 2009-07-04, 19:15:02 »

Joga coś w sobie ma, ale nigdy nie praktykowałem i nie mam zamiaru.
Radość życia i spontaniczność jest lepsza od umartwiania ciała...

admin joga to nie jest umartwianie ciała, no coś Ty... Very Happy wręcz przeciwnie.... joga przywraca radość życia..

Wyraziłam się nieprecyzyjnie, ale już wyjaśniam:
pierwsze zdanie i początek drugiego:
Joga coś w sobie ma... Radość życia i spontaniczność jest lepsza ... - tyczy wesołych religii typu: życie jest piękne, ale krótkie, więc z niego korzystaj w/g prawa naturalnego...
końcówka drugiego zdania:
...od umartwiania ciała.... - tyczy religii typu: "memento mori" - życie jest do niczego, jak się wyspowiadasz, to możesz znów grzeszyć, bój się śmierci po której będzie dopiero pięknie, bo grzechy i tak masz odkupione...  Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1414 : 2009-07-04, 19:23:35 »

Eh, ta biochemia - złożona prawie jak elektronika.

To bardzo podobne dziedziny, tylko elektronika jest na poziomie kodu dwójkowego, a nie trójkowego. Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1415 : 2009-07-04, 20:20:22 »


Wyraziłam się nieprecyzyjnie, ale już wyjaśniam:
pierwsze zdanie i początek drugiego:
Joga coś w sobie ma... Radość życia i spontaniczność jest lepsza ... - tyczy wesołych religii typu: życie jest piękne, ale krótkie, więc z niego korzystaj w/g prawa naturalnego...
końcówka drugiego zdania:
...od umartwiania ciała.... - tyczy religii typu: "memento mori" - życie jest do niczego, jak się wyspowiadasz, to możesz znów grzeszyć, bój się śmierci po której będzie dopiero pięknie, bo grzechy i tak masz odkupione...  Wink

admin Ty może tak bardziej filozoficznie podszełeś do tematu , ktoś mądry powiedział joga drogą do Boga ponad podziałami... Smile pojmowanie jogi jako stanu najwyższej doskonałości duchowej w postaci wyższego stanu świadomośc jest mi obce, ja nie bawię się w medytacje a raczej staram się wyciągnąć to, co wpływa korzystnie na ciało, fizyczność....kiedyś napaliłam się by zgłębić jogę w każdej  płaszczyźnie ale tak jak szybko się napaliłam tak szybko się wypaliłam... poza tym gro ćwiczeń jogi polega na odchylaniu szyi w maxymalnym polożeniu do tyłu , w moim przypadku odpada, wręcz jest zabronione...ćwicząc "powitanie słońca" właśnie ten element z odchylaniem głowy pomijam....


jest jeszcze jedno ćwiczenie które bardzo polecam, nazywa się: proces oczyszczania energetycznego Angisara kriya
procedura wykonania jest bardzo prosta
1)stań w rozkroku 0,5m i wykonaj lekki skłon do przodu
2)wykonaj pełny wydech przez energiczny skurcz miesni brzucha aby spowodować jego wklęśnięcie
3))szybko wypychaj i wciągaj brzuch na bezdechu
4)wykonaj wdech
5)powtórzyć 5 razy

korzyści:
wzrasta apetyt
znacznej poprawie ulega trawienie i wydalanie
zmniejsza sie tkanka tłuszczowa na brzuchu
zostają wydalone gazy z jelit
masaż okreżnicy
gorąco polecam  Very Happy
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1416 : 2009-07-04, 22:29:20 »

Wczoraj z moja córką zrobiłysmy mniej więcej 30 km. na rowerkach i o dziwo dzis nie mam nawet odrobinę zakwasów no i pupa od siodełka nie boli. Razz
Powiem że to był mój pierwszy rajd w tym roku.Córka byla w szku , że ja mam taka kondychę.Wiem że to ZO miało na to wpływ.
Musiała mi przyznać rację , poniewarz w zeszłym roku gdy jadłam tradycyjnie, na tej samej trasie poprostu wysiadałam Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71942


Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1417 : 2009-07-04, 22:37:20 »

Dawno nie jechałam rowerem (ze trzy lata) , ale ja po 10 km miałam dosyć, z tym, że teren miałam dość trudny, bo po leśnych ścieżkach. Jednak nie przepadam za jazdą rowerową.
Zapisane

kriss
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1418 : 2009-07-04, 22:39:45 »

a ja nie moge biegać z pewnych względów, chodzi oczywiscie zdrowotnych,.
Tylko rower mi został, ale polubiłam jazdę tym wehikułem Very Happy
Zapisane
kriss
Go


Email
Odp: BIEGANIE
« Odpowiedz #1419 : 2009-07-04, 22:43:30 »

Dodam jeszcze że po takiej rundce, mam 2 kg mniej na wadze Cool.Dlatego pozwalam sobie na jazde tylko raz w tygodniu Confused
Zapisane
Strony: 1 ... 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 ... 636 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.018 sekund z 18 zapytaniami.