forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 21:04:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660333 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  Ciekawe inicjatywy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ciekawe inicjatywy  (Przeczytany 302550 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #60 : 2013-06-06, 10:41:05 »

Teraz dyski to przeżytek, bo wszystko się trzyma w chmurze!  Very Happy
Wlasnie mialem to powiedziec Very Happy
Oczywiscie dzieki temu moga sobie sprawdzac nasze preferencje, aktywnosc, zapatrywania etc Very Happy Totalna inwigilacja Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #61 : 2013-06-06, 11:31:07 »

Nic na to się nie poradzi, ale "coś za coś"...  Confused
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #62 : 2013-06-06, 16:20:45 »

Zobaczymy jak technologia się rozwinie, a jak na razie ogólnie pojęta komputeryzacja rozwija się bardzo dobrze, pomimo panującej na tym rynku deflacji  Shocked  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #63 : 2013-06-07, 07:24:49 »

Very Happy Dzięki. W życiu czegoś takiego się nie spodziewałam. Jadę z najmłodszym synem. Mąż oczywiście "musi" pracować. Syn też jest bardzo zadowolony bo za granicą (nie licząc wycieczki do Czech) nie był, a córa sporo (jak na taką "małolatkę") świata zwiedziła. Będę miała co opisywać... Very Happy
No chyba, że nie będę miała weny... Cool Wink Laughing

Rozumiem. Cool Przyzwoitość wymaga wziąć syna. Wink Laughing

A co? Jesteś z SB? Shocked

Kto pyta?  Cool
A w ramach ogólnie pojętego bezpieczeństwa- męska dłoń w podróży na pewno się przyda. Jak będą dwie- nic nie szkodzi. Laughing
 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #64 : 2013-06-07, 07:26:30 »

Pewnie, że w dwójkę raźniej... Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #65 : 2013-06-09, 16:57:10 »

Już jestem umówiona z Panią Zofią Kuzioła - co do szczegółów związanych z tą wycieczką. Very Happy  Lecimy (ja z synem) prawdopodobnie 10 sierpnia - na tydzień (Pani Zofia proponowała nawet 2 tygodnie, ale uważam, że tydzień starczy w zupełności. Jak gdzieś wyjeżdżam, to szybko tęsknię za domem, a i gospodarzom nie chcę zbyt długo kłopotu sprawiać (wiem coś na temat gości, nieraz to i na miesiąc miałam ich z USA... Confused Laughing) Chcę tam porobić jak najwięcej zdjęć i napisać co najmniej na 3 strony artykuł do "Optymalni"... Very Happy
Zapisane

Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #66 : 2013-06-09, 17:56:54 »

Fajny plan Smile 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #67 : 2013-06-09, 18:08:06 »

Ja mam zawsze fajne plany... Cool ale nieraz problem z ich realizacją... Cool Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #68 : 2013-06-09, 18:59:07 »

Mnie najbardziej interesuje rolnictwo w Szwajcarii. Jaki oni prowadzą system upraw i hodowli? - czy są małe gospodarstwa czy duże?, czy jest żywność ekologiczna?, czy tworzą jakieś zrzeszenia rolników? Wiem, że mają przy drogach lodówki ze swoimi produktami. I to mi się podoba, taki bezpośredni zakup produktów od rolników, a nie "ulepszony" z marketu...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #69 : 2013-06-09, 19:03:03 »

Już jestem umówiona z Panią Zofią Kuzioła - co do szczegółów związanych z tą wycieczką. Very Happy  Lecimy (ja z synem) prawdopodobnie 10 sierpnia - na tydzień (Pani Zofia proponowała nawet 2 tygodnie, ale uważam, że tydzień starczy w zupełności. Jak gdzieś wyjeżdżam, to szybko tęsknię za domem, a i gospodarzom nie chcę zbyt długo kłopotu sprawiać (wiem coś na temat gości, nieraz to i na miesiąc miałam ich z USA... Confused Laughing) Chcę tam porobić jak najwięcej zdjęć i napisać co najmniej na 3 strony artykuł do "Optymalni"... Very Happy

Ryba i gość po trzech dniach zaczynają śmierdzieć...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #70 : 2013-06-09, 19:08:01 »

Jeszcze zależy jaki gość. Jeśli dba o higienę to jeszcze jeszcze... Wink żartuję...ale nawet najmniej uciążliwy gość też męczy jeśli jest zbyt długo. Te trzy dni to jest przesada. Na ogół po tygodniu już kombinowałam jak tutaj dyskretnie się zapytać, kiedy wyjeżdżają... Cool Ale przynajmniej jest dwa razy radość: jak przyjeżdżają i jak odjeżdżają... Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #71 : 2013-06-09, 19:11:39 »

Ale pierwszy raz polecę samolotem... Very Happy
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #72 : 2013-06-09, 19:13:22 »

Ale pierwszy raz polecę samolotem... Very Happy
Shocked I się nie boisz?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #73 : 2013-06-09, 19:18:31 »

Jeszcze nie. No ale zobaczę jak to będzie w "praniu". W razie czego założę sobie spadochron  Laughing po co ryzykować... Laughing Wink
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #74 : 2013-06-09, 21:09:32 »

Mnie najbardziej interesuje rolnictwo w Szwajcarii. Jaki oni prowadzą system upraw i hodowli? - czy są małe gospodarstwa czy duże?, czy jest żywność ekologiczna?, czy tworzą jakieś zrzeszenia rolników? Wiem, że mają przy drogach lodówki ze swoimi produktami. I to mi się podoba, taki bezpośredni zakup produktów od rolników, a nie "ulepszony" z marketu...
   Dziecko drogie, masz niedociągnięcia w edukacji - poczytaj sobie o Amiszach, to może stanie się jasna kwestia sukcesów tego niewielkiego kraju.  Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #75 : 2013-06-09, 21:14:03 »

Dlatego piszę, że chcę poznać... Very Happy
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17106


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #76 : 2013-06-09, 21:20:26 »

Mnie najbardziej interesuje rolnictwo w Szwajcarii. Jaki oni prowadzą system upraw i hodowli? - czy są małe gospodarstwa czy duże?, czy jest żywność ekologiczna?, czy tworzą jakieś zrzeszenia rolników? Wiem, że mają przy drogach lodówki ze swoimi produktami. I to mi się podoba, taki bezpośredni zakup produktów od rolników, a nie "ulepszony" z marketu...
A po co jakieś ekologiczne produkty? skoro jest sporo zwyczajnej, dobrej żywności. Na pewno jest te całe "bio" że niby coś jak ekologiczne i u nas też widzę taką modę gdzieś z zachodu idącą żeby tak zwać, ale to zbytek i wiadomo... W Genevie np. jest super sklepik, można w nim nabyć: 1 - ser. 2 - jajka. 3 - masło. Możliwe że jeszcze śmietanę, albo coś tam innego. Wszystko. Pan, który tam sprzedaje jest chyba rolnikiem z okolicy, ważny jest też wystrój - figurki krówek i inne atrybuty dobrego gospodarza  Very Happy. Ale i tak dobra żywność jest wszędzie, śmietanę 50% można nabyć i w markecie i w jakiej mekkce mleczarskiej  Very Happy . Nie widziałem we Szwajcarii twarogu, nie robią? A może jest niepopularny.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #77 : 2013-06-09, 21:26:34 »

Tak. W sumie to mi chodziło o dobrą żywność, optymalną, naturalną, a nie o jakieś eko-warzywa.
Ekologiczne użyłam w sensie - naturalne, jak najmniej przetworzone i jak najmniej nafaszerowane chemią......
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17106


Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #78 : 2013-06-09, 21:36:24 »

Rozumiem. Mnie się te wszystkie bio, eko, itd. Przede wszystkim z marketingiem kojarzą. Acz bio jajka w helveckiem jawiły się piękną żywą żółcią. Wink
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Ciekawe inicjatywy
« Odpowiedz #79 : 2013-06-09, 21:37:41 »

Biorąc pod uwagę, że są jednym z najbardziej długowiecznych narodów na świecie, to resztę należy sobie dośpiewać. Smile
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.