forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 03:32:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  DO a ŻO - jest różnica?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO a ŻO - jest różnica?  (Przeczytany 107732 razy)
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #180 : 2007-06-24, 16:16:34 »

A czego się spodziewałeś?Że zgodzę się z Tobą i będę twierdziła ,że zero to bardzo mała liczba,tak mała,że mniejasza nie może być?
Nie znałeś nigdy pojęcia "zero graniczne"? .
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #181 : 2007-06-24, 16:28:39 »

Nic się juz nie spodziewałem. Skoro odpowiedziałaś wyczerpująco na pytania 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 13 to już teraz wszystko jest jasne. Shocked
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #182 : 2007-06-24, 16:35:29 »

A czego się spodziewałeś?Że zgodzę się z Tobą i będę twierdziła ,że zero to bardzo mała liczba,tak mała,że mniejasza nie może być?
Ale w zbiorze liczb rzeczywistych nieujemnych.

Nie znałeś nigdy pojęcia "zero graniczne"? .
Szczerze mówiąc to nie pamiętam. Ale co ma piernik do wiatraka.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #183 : 2007-06-24, 16:56:57 »

A czego się spodziewałeś?Że zgodzę się z Tobą i będę twierdziła ,że zero to bardzo mała liczba,tak mała,że mniejasza nie może być?
Ale w zbiorze liczb rzeczywistych nieujemnych.
Nie,bo istnieje coś takiego jak zero graniczne.
Nie znałeś nigdy pojęcia "zero graniczne"? .
Szczerze mówiąc to nie pamiętam. Ale co ma piernik do wiatraka.
Cytuj
W brew pozorom bardzo dużo.
Bo zero graniczne i zero ,to zupełnie inna bajka.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #184 : 2007-06-24, 17:55:08 »

14.Czyli zero nie jest mniejsze od zera granicznego?
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #185 : 2007-06-28, 19:01:59 »

Najszybciej się chudnie na diecie z bardzo małą ilością tłuszczu.
Bzdura,bzdura,bzdura,powielokroć bzdura! najszybciej się chudnie nic nie jedząc  Smile Chyba,że ktos zechce stwierdzić ,że od niejedzenia się tyje ,bo jest tu paru prekursorów  myślenia  na odwrót  Smile


A co na ten temat mówi JK?

1.Tłuste życie, str. 106, pogrubione: „Nie jest prawdą, że człowiek dlatego tyje, że za dużo je. … To, że człowiek otyły zjada więcej od innych, też ma swoją przyczynę. Tą przyczyną są określone, zawsze nieprawidłowe proporcje między białkiem, tłuszcze i węglowodanami w jego diecie,”.
2. Tłuste życie, str. 115: „5.Leczenie otyłości głodówką jest zupełnie nieskuteczne, wynik odległy – całkowite niepowodzenie.”

Nie widzę w tym sprzeczności z powyższymi „bzdurami” lekarki. Natomiast widzę tu sprzeczność z bzdurami elmo.

15.Elno, czy powyższe cytaty JK to bzdury?

16, Elmo, czy zakumałaś już to:
Przez wzgląd na rozmówcę mówimy o sprawach z pewnego zakresu. Czasami Miłość zaprzecza Prawdzie. Oczywisty ...defekt (np. I Kor 8,13).


Elmo liczba moich pytań do Ciebie rośnie. Nie odpowiadasz, ale chyba sobie przynajmniej je przemyślisz. To nawet lepsze. Pozdrawiam i życzę choć trochę kumania na przyszłość.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #186 : 2007-06-29, 13:43:40 »

Cytuj
Właściwie tu mój komentarz też jest zbędny. Albo skomentuję. Elmo nie wiem w jakich Olimpiadach Matematycznych brałaś udział. Ale jeśli nie zajmowałaś zawsze ostatniego miejsca to ich poziom był żenujący, albo… czy ktoś pomoże elmo w uporaniu się ze sklerozą? Odwrotnością nieskończoności jest właśnie 0 (to już szkoła średnia).
8. Czy Pitagoras tez twierdzi, ze odwrotnością nieskończoności jest minus nieskończoność?
9.Czy ty Elmo dalej tak uważasz?

Edycie,nie da sie nic zasugerowac,
 ona wie wszystko najlepiej,
do tej pory chorowala,i jej dzieci tez,
gdy ktos doswiadczony i majacy  ogromna wiedze ,zasugerowal zmiane odzywiania na inne,
 Elmo  wysmiewala sie z niej i jej  bardzo trafnch ,skutecznych  porady Shocked Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #187 : 2007-06-29, 13:55:21 »


do tej pory chorowala,i jej dzieci tez,
gdy ktos doswiadczony i majacy  ogromna wiedze ,zasugerowal zmiane odzywiania na inne,
 Elmo  wysmiewala sie z niej i jej  bardzo trafnch ,skutecznych  porady Shocked Shocked[/b]

Czemu Toana przedstawiasz w żeńskiej postaci? Piszesz o nim " z niej" . Nigdy się z niego nie wyśmiewałam,bo nie miałam nigdy powodów.Wprost przeciwnie!
Czytając go zrozumiałam,że zdrowie można jedynie osiągnąć pracą i tylko pracą.Ruch i prawidłowe pdżywianie.
Jedno wynika z drugiego.
To niesamowite dla mnie ,że przestał mnie boleć żołądek,który bolał mnie przez rok czasu,gdy zaczęłam ćwiczyć i od razu zmienił mi się apetyt. Potrzebuję więcej tłuszczu.
Ostatnio (taki rodzinny rytuał) po przyjeżdzie z rolek smażymy sobie kiełbasę głogowską-pychota.Nie potrzebuję nic więcej  Wink
Dzięki Toan. Tylko ,kto lubi się ruszać mógł mi pomóc i w ogóle wspomnieć o ruchu.A kto się nie lubi ruszać ten nigdy o tym nie wspomni tylko będzie wymyślać niestworzone rzeczy ,nazwy itp.
Tobie Daniel też dziękuję ,bo zawsze powtarzałeś ,że bardzo ważna jest praca  Wink
pozdrawiam Edyta.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #188 : 2007-06-29, 13:58:03 »

Tu nie chodzi o mnie!,
Domyśliłem się, że chodzi o "lekarkę" - chyba?.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #189 : 2007-06-29, 14:08:00 »

Tu nie chodzi o mnie!,
Domyśliłem się, że chodzi o "lekarkę" - chyba?.

To dziwne  Shocked ,bo od niej nie uzyskałam pomocy. Nic nie pisała o tym ,że ruch jest ważny.A mnie i moim dzieciom właśnie on pomógł.
Toan ja od kilku lat praktycznie nie uprawiałam żadnych ćwiczeń,moje dzieci również.Jak ja nie mogłam wyjść na dwór ,to moje dzieciaki też zostawały w domu.
Im też brakowało ruchu.Nawet sobie nie wyobrażasz jakie są zadowolone z rolek i z tego ,że razem sobie jeździmy!
Ile razy upadły! Ale są bardzo dzielne!Wstają i jadą dalej.Mówię im ,że jak się nie przewrócą ,to się nie nauczą.Idzie im coraz lepiej!  Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #190 : 2007-06-29, 14:26:52 »

Bo wszelki ruch jest oznaką życia. Przy odpowiedniej proporcji BTW - on najlepiej podpowiada, co organizmowi potrzeba. Bezruch powoduje gnuśnienie na ciele i umyśle. 
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #191 : 2007-06-29, 14:58:07 »

Prof Sedlak określił to tak: "Najgorsze jest durnienie w błogości"
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #192 : 2007-06-29, 15:30:42 »

Tak jak pisałam wczesniej ;
ruch i odpowiednie odzywianie (normalne,optymalne),to dwa nieodłączne elementy do zachowanie zdrowia.
Gdy pozostajemy w bezruchu-mamy inny apetyt-na mniej wartościowe posiłki,a jak zjadamy mniej wartościowe posiłki ,to nie mamy sił ani ochoty na ruch.To się zazębia.
Tak przynajmniej jest w moim przypadku.Na dodatek miałam problemy z trawieniem,jak zaczęłam się ruszać ,to i metabolizm się ruszył,nie czułam już ciężkości na żołądku.
Są też ludzie ,którzy pozostają w bezruchu ,ale mają wilczy apetyt.Jedzą ,jedzą i tyją,chorują na różne choroby.Nie zdają sobie sprawy z tego ,że brakuje im ruchu.
Ale co się tu dziwić.Z byle czego nie chce się nawet "nogą grzebnąć."
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #193 : 2007-06-29, 17:22:09 »

 Niektorzy na "DO" mysla ze im wiecej zjedza tym wiecej schudna hehe Very Happy traktuja DO jak lekarstwo , a tak naprawde lekarstwem jest nasz organizm tylko optymalnie odzywiony noi oczywiscie minimum ruchu  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #194 : 2014-04-05, 17:06:07 »

Właśnie jest tak jak pisze Baska. Generalną zasadą  w DO i ŻO jest zachowanie proporcji dobranej osobniczo. Różnica polega na tym, że w DO dla chorej osoby przy zachoaniu BTW dobiera się produkty, które lepiej regenerują daną tkankę, przy danej jednostce chorobowej, a w ŻO (zdrowa osoba) zachowuje się proporcję BTW przy dowolnym dobieraniu produktów do bilansu. Oczywiście lepiej jest bilansować BTW jedząc żółtka niż "groch z kapustą", bo przy DO i ŻO należy również brać pod uwagę "WARTOŚĆ BIOLOGICZNĄ" spożytych pokarmów. Jak ważna jest to cecha widać na przykładzie soi i żółtek ( naukowo - soja nawet lepsza "biochemicznie" od żółtka Shocked), żelatyny i kolagenu, podrobów i mięsa, smalcu i słoniny, masła i masła klarowanego... - niby biochemicznie prawie to samo, a jaka różnica w mikroelementach i "ciałach czynnych".
Taka tam definicja Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #195 : 2014-04-05, 18:00:15 »

Właśnie jest tak jak pisze Baska. Generalną zasadą  w DO i ŻO jest zachowanie proporcji dobranej osobniczo. Różnica polega na tym, że w DO dla chorej osoby przy zachoaniu BTW dobiera się produkty, które lepiej regenerują daną tkankę, przy danej jednostce chorobowej, a w ŻO (zdrowa osoba) zachowuje się proporcję BTW przy dowolnym dobieraniu produktów do bilansu. Oczywiście lepiej jest bilansować BTW jedząc żółtka niż "groch z kapustą", bo przy DO i ŻO należy również brać pod uwagę "WARTOŚĆ BIOLOGICZNĄ" spożytych pokarmów. Jak ważna jest to cecha widać na przykładzie (...)

Na przykładzie forum DD oraz okresowo na tym forum:

-mimo 7-8 h snu nie jestem wyspany
-trochę pobolewają mnie łydki
-nie mam też takiego powera o jakim pisze dr.Kwaśniewski(szczególnie kiedy jest zimno i pada deszcz)

Wink
* anakin ukochał cholinę. <3
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #196 : 2014-04-05, 18:20:33 »

http://www.punktzdrowia.pl/zdrowie/cholina-na-walke-z-otyloscia-i-mlody-umysl


Cytuj
Nadmiar choliny – podobnie jak innych składników pokarmowych – powoduje również wiele niekorzystnych objawów:

stany oszołomienia,
(...)
biegunkę,
(...)
zaburzenia psychiczne, w tym depresję,
(...)
Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #197 : 2014-04-05, 18:21:26 »


* anakin ukochał cholinę. <3

No to poczytałam o niej... Rolling Eyes

http://www.nutrivitality.pl/zwiazki-chemiczne-produktow-spozywczych/witaminy/cholina.html

...inne produkty podają w 100g a jajka i żółtka w sztukach...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #198 : 2014-04-05, 18:24:59 »


Źródła choliny:

"Produkty roślinne: produkty zbożowe z pełnego ziarna, fasola, ziemniaki, soja, orzeszki ziemne, płatki owsiane, ryż.

Produkty zwierzęce: mięso, wieprzowina, wątroba, żółtko jaja."

Nie podają, że w produktach roślinnych jest jej kilka, a nawet kilkanaście, razy mniej, tylko wymienniają je w pierwszej kolejności...
Zapisane

anakin
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #199 : 2014-04-05, 18:27:48 »

* anakin zostawił wiadomość dla renii na jej stronie w kąciku dyskusyjnym. Mad
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.