forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:10:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  DO a ŻO - jest różnica?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO a ŻO - jest różnica?  (Przeczytany 105024 razy)
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #40 : 2007-06-11, 20:20:51 »

Zero to bardzo mało. Nic to też bardzo mało. Solimy tyle żeby nam smakowało. A jak lekarz mówi "Zero alkoholu" to lepiej na wszelki wypadek się często bardzo nie upijać. Sad

Ok  Very Happy jak tak rozumiesz ,spierać się z Tobą nie będę  Cool
Ale mi coś obiecaj  Smile Idź jutro do sklepu i poproś o zero boczku,zobaczymy ile Ci ukroją .Oki?   Wink
pozdrawiam  Smile .
Ps. Mogę wiedzieć skąd czerpiesz wiedzę o zerze?  Cool
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #41 : 2007-06-11, 21:08:33 »

Ja sie zgadzam ze zero to "bardzo malo" no bo przeciez nie bardzo duzo Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #42 : 2007-06-11, 21:20:25 »

Ja sie zgadzam ze zero to "bardzo malo" no bo przeciez nie bardzo duzo Very Happy
Czy jak ktoś nie ma palców-zero palców-to znaczy ,że ma mało palców  Laughing  Laughing  Laughing
Lutonn wiem ,że filozofia jest Twoją mocną stroną,więc sobie pofilozofuj  Laughing
Owszem,mozemy sobie pofilozofować na Forum i się spierać bez końca  Laughing
czy zaczyna Ci chodzić o to ,że nie ma absolutnego zera?
Może i tak ,ale jak ono się ma do odżywiania?  Surprised  Laughing
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #43 : 2007-06-11, 21:22:03 »

Zero to bardzo mało. Nic to też bardzo mało. Solimy tyle żeby nam smakowało. A jak lekarz mówi "Zero alkoholu" to lepiej na wszelki wypadek się często bardzo nie upijać. Sad

Ok  Very Happy jak tak rozumiesz ,spierać się z Tobą nie będę  Cool
Ale mi coś obiecaj  Smile Idź jutro do sklepu i poproś o zero boczku,zobaczymy ile Ci ukroją .Oki?   Wink
pozdrawiam  Smile .
Ps. Mogę wiedzieć skąd czerpiesz wiedzę o zerze?  Cool

Nie oki. Bo zakupy nie leżą w zakresie moich obowiązków. Laughing O zerze już było w zerówce. Idea

Ogłaszam konkurs. Dla osób, które odgadną dwie zagadki, czekają atrakcyjne nagrody.

Pan A ma dwie książki. Bo jest naukowcem. Pan B ma tylko jedną książkę. Bo po przeczytaniu jej stwierdził, że czytanie nie jest jego pasją i nie kupił następnej. Kto ma mniej książek: pan A, czy pan B? Odpowiedź: pan B bo 1<2. Pan C wcale nie czyta książek bo tylko pije. I wcale nie kupił żadnej książki bo mówi, że ważniejsze są potrzeby fizyczne niż umysłowe. Kto ma mniej książek: pan B czy pan C? Odpowiedź: pan C bo 0<1.

Pierwsze pytanie konkursowe: kto na najmniej książek?
a) pan A
b) pan B
c) pan C

Drugie pytanie konkursowe (tylko dla tych co potrafią rozwiązać pierwsze - bo inni nie dadzą rady Laughing): Czy osoba, która ma najmniej książek, ma ich:
a) bardzo dużo
b) bardzo mało

Uwaga: ilość nagród ograniczona.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #44 : 2007-06-11, 21:25:58 »

Ja sie zgadzam ze zero to "bardzo malo" no bo przeciez nie bardzo duzo Very Happy

Lutonn, nie wiem jak przewidziałeś moją zagadkę zanim wysłałem ją na forum  Shocked, ale nie powinieneś podpowiadać. Bo nie Ty rozdajesz nagrody.  Sad Wstydź się.  Very Happy
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #45 : 2007-06-11, 21:30:37 »

.. ale konkurs nadal trwa  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #46 : 2007-06-11, 21:33:35 »

Zagadka następna  Laughing
Pan A ma dwoje oczu i widzi doskonale.Pan B ma jedno oko i widzi o połowe mniej od pana A .Pan C nie ma żadnego oka i widzi bardzo mało  Confused  Laughing Niezła jazda  Laughing
Pytanie; co widzi pan C?

MW liczę na Twoją błyskotliwą odpowiedź  Laughing Tylko mi nie mów ,że widzi mrówki bo są bardzo małe  Laughing

PS.Słowami fajnie i łatwo się bawić ,ale z pustego to i Salomon nie naleje ( nawet na pochyłe drzewo notabene)  Laughing
Pozdrawiam  Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #47 : 2007-06-11, 21:42:28 »

Odmawiam brania udziału w Twoim konkursie. Cool Bo nic nie wspomniałaś  nagrodach. Dlatego wnioskuję, że raczej ich nie ma. Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #48 : 2007-06-11, 21:50:48 »

Odmawiam brania udziału w Twoim konkursie. Cool Bo nic nie wspomniałaś  nagrodach. Dlatego wnioskuję, że raczej ich nie ma. Shocked
Ależ są nadrody  Very Happy  Cool Niespodzianki  Smile
Nagród jest bardzo mało  Smile więc śpiesz się  Cool  Smile
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #49 : 2007-06-11, 21:59:21 »

No to jak są nagrody to zaryzykuję. Very Happy

"Pytanie; co widzi pan C?"
Odpowiedź: Pan C bardzo mało widzi. A tak dokładnie to nic nie widzi.

Co jest nagrodą niespodzianką  Surprised - pytam już bo zagadka jest dla mnie taka łatwa, że jestem pewny wygranej. Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #50 : 2007-06-11, 22:19:37 »



Odpowiedź: Pan C bardzo mało widzi.   A tak dokładnie to nic nie widzi.

Bingo . Ty też wygrałeś bardzo mało  Smile ,a dokładnie nic nie wygrałeś  Smile .
Myślę ,ze nie powinieneś czuć niedosytu ,w końcu NIC to zawsze coś ,chociaż bardzo mało  Cool
pozdrówka  Cool  Very Happy
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #51 : 2007-06-12, 20:42:04 »

Nie czuję niedosytu, że mało wygrałem. Ważne że wygrałem. Very Happy Przy okazji chciałem powiedzieć, że rozumiemy podobnie. Bo ja za rozwiązanie mojej zagadki przewidywałem wcześniej dokładnie takie same nagrody. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Miało to być potwierdzenie mojego zdania. Ty potwierdziłaś moje, ale chyba trochę ironicznie.

A tak naprawdę to sprzeczamy się o definicję "bardzomałości". Załóżmy, że x jest największą liczbą rzeczywistą, która jest bardzo mała. Ty uważasz że:

Liczba y jest bardzo mała <=> gdy należy do przedziału (0,x>.

Natomiast ja:

Liczba y jest bardzo mała <=> gdy należy do przedziału <0,x>.

Nie wiem, może trzeba by sprawdzić w jakimś słowniku definicję. Tylko nie wiem w jakim. W powyższym rozważaniu nie wziąłem pod uwagę liczb ujemnych bo to już jest abstrakcja.

Zauważ, że zgodnie z Twoim rozumowaniem liczba 10 do potęgi -100 też jest bardzo mała (chyba się nie mylę?) . I jak pójdziesz do sklepu i powiesz, że chcesz 10 do potęgi -100 kiełbasy, sprzedawczyni, aby spełnić Twoją prośbę z największą możliwą dokładnością nie da Ci nic. Bo ta liczba jest tak mała, że jest drobnym ułamkiem atomu kiełbasy. I zaokrąglając możliwie najdokładniej wyjdzie.. 0. (W rzeczywistości to sprzedawczyni by Cię uznała za nawiedzoną Wink)

I ta moja wypowiedź jest całkiem poważna. W przeciwieństwie do kilku poprzednich, kiedy tłumaczyłem to bardzo humorystycznie. Dobrze się przy tym bawiłem. Chociaż inni użytkownicy chyba nas przeklinają, że zaśmiecamy forum. Sad

p.s.
Lutonn, mam nadzieję, że się nie obraziłeś na mnie. Tylko dzięki Tobie wygrałem(liśmy) też z Elmo demokratycznie. I to miażdżącą przewagą, bo mieliśmy w sumie 2x więcej głosów. Cool A ja się w "nagrodę" naśmiewałem. Okrutny jestem.
Embarassed
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #52 : 2007-06-12, 20:50:07 »



Lutonn, mam nadzieję, że się nie obraziłeś na mnie. Tylko dzięki Tobie wygrałem(liśmy) też z Elmo demokratycznie. I to miażdżącą przewagą, bo mieliśmy w sumie 2x więcej głosów. Cool A ja się w "nagrodę" naśmiewałem. Okrutny jestem.
 Embarassed

 Laughing  Laughing  Laughing 

Czy może Ci chodzi o to ,że zero absolutne nie istnieje?  Shocked  Smile ,że nie istnieje coś takiego jak NIC? Próżnia?
Kiedyś sobie lubiłam pofilozofować  Wink
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #53 : 2007-06-12, 21:02:35 »

Istnieje 0. I 0=nic. I to jest bardzo mało. Tak nawet mało, że niczego nie ma mniej. Czyli to nie tylko bardzo mało. Ale też najbardziej mało. Najmniej. Idea
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #54 : 2007-06-12, 21:17:43 »



Istnieje 0. I 0=nic. I to jest bardzo mało. Tak nawet mało, że niczego nie ma mniej. Czyli to nie tylko bardzo mało. Ale też najbardziej mało. Najmniej. Idea

Tak.NIC=bardzo mało=0. Całkiem logiczne jak nie wiem co  Mr. Green
Mogę wiedziec skąd zaczerpnąłeś informacje o zerze?  Cool
Ja myślałam ,że 0 oznacza brak czegoś ,a Ty uważasz ,że 0 to bardzo mało.
Czyli bardzo mało nie równa się brak czegoś
Czyli bardzo mało nie równa sięShocked  Cool  Laughing A niech to  Laughing

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #55 : 2007-06-12, 21:25:51 »

Na tej zasadzie np: jeśli przejedzie się bez zatrzymania znak "STOP"-u - można tłumaczyć policjantowi drogówki, że "w nieskończenie małej chwili - wszystko stoi", a więc nie złamało się przepisu!.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #56 : 2007-06-12, 21:35:07 »

W skali makro ciekawszym rozważaniem (typ: są, nie ma Bogów) jest, czy Wszechświat jest otwarty, czy zamknięty. Uzależnione jest to od ilości niewidocznej ciemnej materii, która spowalnia rozszerzanie się Wszechświata. Ciekawe? - jeśli tak to piszę dalej, jeśli nie to idę na "Szkło kontaktowe".
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #57 : 2007-06-12, 21:39:04 »

Albo jest coś i może byc tego bardzo mało i to jest nieskończone ,bo nie istnieje najmniejsza liczba dodatnia (nie chodzi mi tu o liczby naturalne) ale o ułamki ,
albo nie ma czegoś ,czyli brak czegoś czyli 0  Cool No tak czy nie?  Laughing
Czy istnieje w praktyce zero absolutne? jak sądzicie? Dawniej nie wyobrażałam sobie ,że NIC może istnieć .Zawsze myślałam ,że zawsze coś istnieje ,jakaś maleńka cząstka materii ,ale nie NIC.  Shocked dziś nie wiem ,nie filozofuję.Wszystko jest możliwe .....
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #58 : 2007-06-12, 21:40:23 »

W skali makro ciekawszym rozważaniem (typ: są, nie ma Bogów) jest, czy Wszechświat jest otwarty, czy zamknięty. Uzależnione jest to od ilości niewidocznej ciemnej materii, która spowalnia rozszerzanie się Wszechświata. Ciekawe? - jeśli tak to piszę dalej, jeśli nie to idę na "Szkło kontaktowe".

Ehhhh nie idź  Exclamation, zawsze się tym interesowałam,więc pisz  Very Happy 
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #59 : 2007-06-12, 21:48:02 »

Czy istnieje w praktyce zero absolutne?

Nie. Najniższa obecnie stwierdzona temperatura we Wszechświecie (wyłączając laboratorium) to -270 st. C, co pozwoliło obliczyć, że Wszechświat ma około 15 mld lat i ta temperatura jest pozostałością po Wielkim Wybuchu lub promieniowaniem tła.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 17 zapytaniami.