forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 13:38:53

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  DO a ŻO - jest różnica?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO a ŻO - jest różnica?  (Przeczytany 105039 razy)
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #80 : 2007-06-12, 22:56:56 »

Lato nadchodzi! 21st C u mnie na dworze o 23h! i pewnie stąd ta duchota Laughing
Toteż w mieszkaniu u mnie jest bardzo gorąco .Okna mam tak usytuowane ,ze od 14 -stej do wieczora pięknie świeci słoneczko  Wink
Lubię taką pogodę  Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #81 : 2007-06-13, 19:26:11 »

MW na jakiej podstawie twierdzisz ,ze jak masz pusty portfel ,to masz mało pieniędzy.Równie dobrze możesz powiedzieć ,ze masz w nim mało piasku lub powietrza.
Na dobrą sprawę jesli coś jest puste ,to nie mozna stwierdzić nic poza tym ,ze to jest puste.A Ty twierdzisz,ze jak masz pusty portfel ,to masz mało pieniędzy.
To jest żąglerka słowami.Zera nie da się wartościować,a Ty mu nadajesz wartość.

Nie twierdzę, że jak mam pusty portfel to mam mało pieniędzy. Mogę ich wtedy mieć dużo np. w portmonetce. I wtedy ogólnie mogę mieć dużo pieniędzy (choć to jest względne). Ale twierdzę, że mam mało pieniędzy w tym pustym portfelu.

Zawsze miałem mało piasku w portfelu. Można powiedzieć, że jest tam też mało powietrza, ale tu już można by polemizować. Jaka co najmniej musi być ilość powietrza w moim portfelu, żebyś uznała ją za niemałą? Możesz podać w jednostkach wagowych lub objętościowych.

0 jest wartością. Np. w zbiorze liczb całkowitych, wymiernych, czy rzeczywistych. Odsyłam do książek z matematyki.

Mam pytanie: jaką wartość ma wyrażenie 1-1? Nie 0 przypadkiem? A może wynikiem tego działania jest nicość? A moze to wyrażenie jest tak skomplikowane, że nie da się policzyć wyniku? jak będziesz mieć problemy to poproś o pomoc ponad 4-ro letnią Córkę. Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #82 : 2007-06-13, 19:43:28 »

Nie twierdzę, że jak mam pusty portfel to mam mało pieniędzy. Mogę ich wtedy mieć dużo np. w portmonetce. I wtedy ogólnie mogę mieć dużo pieniędzy (choć to jest względne). Ale twierdzę, że mam mało pieniędzy w tym pustym portfelu.

Zawsze miałem mało piasku w portfelu. Można powiedzieć, że jest tam też mało powietrza, ale tu już można by polemizować. Jaka co najmniej musi być ilość powietrza w moim portfelu, żebyś uznała ją za niemałą? Możesz podać w jednostkach wagowych lub objętościowych.

0 jest wartością. Np. w zbiorze liczb całkowitych, wymiernych, czy rzeczywistych. Odsyłam do książek z matematyki.

Mam pytanie: jaką wartość ma wyrażenie 1-1? Nie 0 przypadkiem? A może wynikiem tego działania jest nicość? A moze to wyrażenie jest tak skomplikowane, że nie da się policzyć wyniku? jak będziesz mieć problemy to poproś o pomoc ponad 4-ro letnią Córkę. Laughing

MW jak cztam Twoje posty ,to przynajmniej się pośmieję  Laughing  Laughing  Laughing
Bardz mało to jest tyle: 0.00000000.....................................................................................................1 i tak w nieskończoność  Laughing (jesli chodzi o liczby dodatnie)
W sumie to nie ma liczby najmniejszej ,bo zawsze jest mniejsza od tej najmniejszej .
ja w tej chwili nie mam w lodówce masła  Confused zapomniałam kupić  Crying or Very sad i mam zero masła w lodówce  Sad ,nawet nie mam go bardzo mało ,tylko "wieje nicością masłową" z mojej lodówki ...
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #83 : 2007-06-13, 19:50:42 »

MW jak cztam Twoje posty ,to przynajmniej się pośmieję  Laughing  Laughing  Laughing

Mam nadzieję, że to śmiech bez obrażania rozmowcy. Z siebie.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #84 : 2007-06-13, 19:51:58 »

Śmiech to zdrowie... podobno. Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #85 : 2007-06-13, 20:03:08 »

I jak tam Elmo idzie Ci z obliczeniem wyrażenia 1-1? Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #86 : 2007-06-13, 20:13:17 »

Śmiech to zdrowie... podobno. Cool
Też się uważam  Cool   Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #87 : 2007-06-13, 20:17:47 »

I jak tam Elmo idzie Ci z obliczeniem wyrażenia 1-1? Smile


hmmmm od jednego odjąć jeden ? ,myślę ,myślę i.....nie wiem  Confused zaraz ,zaraz... wiem  Exclamation  Idea  Very Happy  1-1=0  Very Happy czy dobrze rozwiązałam zadanie? Ile punktów zdobyłam? czy przeszłam do nastęnego etapu?  Cool  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #88 : 2007-06-13, 20:34:28 »

MW specjalny wiersz dla Ciebie  Very Happy .Parę lat temu kupiłam córkom śmieszne wierszyki Brzechwy i się nieźle z nich uśmiałam ;

Jan Brzechwa
Sum
Mieszkał w Wiśle sum wąsaty,
Znakomity matematyk.

Krzyczał więc na całe skrzele:
Do mnie, młodzi przyjaciele!

W dni powszednie i w niedziele
Na życzenie mnożę, dzielę,

Odejmuję i dodaję
I pomyłek nie uznję!

Każdy mógł więc przyjść do suma
I zapytać: jaka suma?

A sum jeden w całej Wiśle
Odpowiadał na to ściśle.

Znała suma cała rzeka,
Więc raz przybył lin z daleka

I powiada: Drogi panie,
Ja dla pana mam zadanie,

Jeśli pan tak liczyć umie,
Niech pan powie, panie sumie,

Czy pan zdoła w swym pojęciu,
Odjąć zero do dziesięciu?

Sum uśmiechnął się z przekąsem,
Liczy, liczy coś pod wąsem,

Wąs sumiasty jak u suma,
A sum duma, duma, duma.

To dopiero mam z tym biedę -
Może dziesięć? Może jeden?

Upłynęły dwie godziny,
Sum z wysiłku jest już siny.

Myśli, myśli: To dopiero!
Od dziesięciu odjąć zero?

Żebym miał przynajmniej kredę!
Zaraz, zaraz... Wiem już... Jeden!

Nie! Nie jeden. Dziesięć chyba...
Ach, ten lin! To wstrętna ryba!

A lin szydzi: Panie sumie,
W sumie pan niewiele umie!

Sum ze wstydu schnie i chudnie,
Już mu liczyć coraz trudniej,

A tu minął wieczór cały,
Wszystkie ryby się pospały

I nastało znów południe,
A sum chudnie, chudnie, chudnie...

I nim dni minęło kilka,
Stał się chudy niczym kilka.

Więc opuścił wody słodkie
I za żonę pojął szprotkę.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #89 : 2007-06-13, 20:56:17 »

I jak tam Elmo idzie Ci z obliczeniem wyrażenia 1-1? Smile


hmmmm od jednego odjąć jeden ? ,myślę ,myślę i.....nie wiem  Confused zaraz ,zaraz... wiem  Exclamation  Idea  Very Happy  1-1=0  Very Happy czy dobrze rozwiązałam zadanie? Ile punktów zdobyłam? czy przeszłam do nastęnego etapu?  Cool  Laughing

Zdobyłaś maksymalną liczbę punktów. Zapewne podejrzewasz, że to liczba mała  Sad  (choć maksymalna). Shocked Zdobyłaś dokładnie
0.00000000.....................................................................................................1 punku.  Smile
W następnym etapie jest pytanie, które już było, ale nie odpowiedziałaś: jaką wartość ma wyrażenie 1-1?
Przypominam, że napisałaś: "Zera nie da się wartościować,a Ty mu nadajesz wartość." Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #90 : 2007-06-13, 21:02:15 »

MW jak cztam Twoje posty ,to przynajmniej się pośmieję  Laughing  Laughing  Laughing
Wszyscy mamy jakieś wady. Sad Ja np. lubię rozśmieszać innych. Mad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #91 : 2007-06-13, 21:09:26 »


W następnym etapie jest pytanie, które już było, ale nie odpowiedziałaś: jaką wartość ma wyrażenie 1-1?

1-1=0

Cytuj
Przypominam, że napisałaś: "Zera nie da się wartościować,a Ty mu nadajesz wartość." Cool

I podtrzymuję . Ty "bawisz" się słowami  Wink. A zero =zero=brak czegoś,a jak jest czegoś brak tzn.,że czegoś nie ma i to jest zero itd. A jak jest czegoś bardzo mało np. 0.00000000000000000000000000000000000000................................................1 i tak w nieskończoność tzn ,że coś jednak istnieje ,że nie jest "czegoś brak" ,a to już nie jest zero  SurprisedCool

A jaką dla Ciebie zero ma wartość?  Cool



Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #92 : 2007-06-13, 21:11:19 »

MW jak cztam Twoje posty ,to przynajmniej się pośmieję  Laughing  Laughing  Laughing
Wszyscy mamy jakieś wady. Sad Ja np. lubię rozśmieszać innych. Mad

Chyba się nie obraziłeś ?  Shocked To było napisane  " po przyjacielsku" po prostu się śmieję ,bo jest mi wesoło,a to za Twoją sprawą  Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #93 : 2007-06-13, 21:18:16 »

Nie obraziłem. Przecież nawet nie mam o co. Chyba jednak trzeba będzie gdzieś poszukać definicji "bardzomałości". Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #94 : 2007-06-13, 21:22:42 »


 Chyba jednak trzeba będzie gdzieś poszukać definicji "bardzomałości". Wink

Świetny pomysł  Idea Wink Może jak już będziesz znał tą definicję, to będziesz mógł napisać ,że zero to brak czegoś  Wink 
Ale gdzie tu szukać? .Poszukaj lepiej definicję zera  Wink  Cool
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #95 : 2007-06-13, 21:44:56 »

A czy ja kiedyś zaprzeczyłem, że 0 to brak czegoś?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #96 : 2007-06-13, 21:51:22 »

A czy ja kiedyś zaprzeczyłem, że 0 to brak czegoś?

Istnieje 0. I 0=nic. I to jest bardzo mało.


.....ale mało nie równa się zero choćby było tego bardzo,bardzo,bardzo mało ,to zawsze będzie mało ,ale nie zero czyli brak czegoś czyli nic.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #97 : 2007-06-17, 21:57:00 »

Zadanie domowe dla elmo. Surprised

Potrzebne przyrządy: Shocked
1.Czysty papier (może być kartka)
2.Jakieś pisidło (np. ołówek, długopis, pisak itp.)
3.Linijka (może być deska)

Przygotowanie do zadania: Cool
1.Narysuj na papierze odcinek o długości > 5cm (nazwijmy go a).
2.Wyobraź sobie, że odcinek ten odwzorowuje zbiór liczb rzeczywistych nieujemnych - a dokładnie wartość czegoś.
3.Lewy koniec odcinka oznacz symbolem "0".
4.Prawy koniec odcinka oznacz symbolem nieskończoności.
5.Presuwaj palcem po odcinku z prawej strony do lewej. Czy wyobrażasz sobie coraz mniejsze liczby? (ja to sobie wyobrażam)

Treść zadania: Wink
Wyznacz na odcinku a punkt A odpowiadający bardzo małej liczbie. Idea (mi się udało)

Powodzenia Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #98 : 2007-06-17, 22:03:31 »


1.Narysuj na papierze odcinek o długości > 5cm (nazwijmy go a).

3.Lewy koniec odcinka oznacz symbolem "0".
4.Prawy koniec odcinka oznacz symbolem nieskończoności.


To apsurt.Zadanie jest tendencyjne i awykonalne,ponieważ 5 cm w żadnym razie nie jest nieskończoność.Jakby nie kombinować.
Laureata wielu Olimpiad Matematycznych w maliny nie wpuścisz.
Nawiasem mówiąc ,cały słoneczny dzionek robiłam z moimi dziateczkami układanki origami w moim ogrodzie i skończyły mi się karteczki.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #99 : 2007-06-17, 22:16:58 »

Ułóż jeszcze raz zadanie ,bo odcinek jest skończony, par excellence.  Wink

Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.