forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 14:47:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
659838 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  DO a ŻO - jest różnica?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO a ŻO - jest różnica?  (Przeczytany 107621 razy)
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #100 : 2007-06-18, 12:04:44 »

MW czekam na zadanie  Very Happy
Odpowiedz jeszcze ,jak Ci się udało zaznaczyć na odcinku 5cm (który w/g Ciebie jest nieskończony) punkt A odpowiadający bardzo małej liczbie  Wink Very Happy .
Wyobraż sobie nieskończoność....czy potrafiłbyś zaznaczyć na niej punkt gdzie ona się kończy?
Nie.bo to nieskończoność .I gdybyś przesuwał palec(jak Ty to piszesz ) po prostej nieskończonej w kierunku zera-nigdy bys do niego nie dotarł  Very Happy
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #101 : 2007-06-18, 17:01:46 »

Elmo, wiem jaka jesteś szczwana. Evil or Very Mad I tylko dlatego napisałem „> 5cm”, żebyś nie narysowała odcinka o długości np. 1 mm i nie powiedziała, że nie możesz po nim przesuwać palcem bo jest za krótki. Nie chciałem Ci też zadać do narysowania nieskończenie długiego odcinka bo potrzebowałabyś na to nieskończenie wiele czasu. Cool A nie chcę, żebyś tak długo siedziała nad moim zadaniem. Laughing
Zadanie jest wykonalne. Nie napisałem, że 5 cm = nieskończoność. Możesz podać mój cytat? Confused Miałem nadzieję, że wykażesz odrobinę wyobraźni. Sad Prawy koniec odcinka możesz oznaczyć dowolną liczbą rzeczywistą dodatnią.

Specjalnie dla Ciebie, zdecydowałem się zmodyfikować zadanie: Surprised

Zmodyfikowane zadanie domowe dla elmo.  Rolling Eyes

Potrzebne przyrządy: 
1.Czysty papier (może być kartka). W razie braku, zezwalam rysować patykiem po ziemi. Razz
2.Jakieś pisidło (np. ołówek, długopis, pisak, itp. a jak nie masz karteczek to patyk  Razz)
3.Linijka (może być deska)

Przygotowanie do zadania: 
1. Narysuj na papierze lub ziemi odcinek o długości równej 5cm (nazwijmy go a).
2.Wyobraź sobie, że odcinek ten odwzorowuje podzbiór liczb rzeczywistych należących do przedziału <0,x> - a dokładnie wartość czegoś (x-dowolna liczba rzeczywista dodatnia – możesz sobie wybrać).
3.Lewy koniec odcinka oznacz symbolem "0".
4.Prawy koniec odcinka oznacz symbolem ”x”.
5.Przesuwaj palcem po odcinku z prawej strony do lewej. Czy wyobrażasz sobie coraz mniejsze liczby? (ja to sobie wyobrażam)

Treść zadania: 
Wyznacz na odcinku a punkt A odpowiadający bardzo małej liczbie.  (mi się udało)

Powodzenia 


„Odpowiedz jeszcze ,jak Ci się udało zaznaczyć na odcinku 5cm (który w/g Ciebie jest nieskończony) punkt A odpowiadający bardzo małej liczbie    .”
Udało mi się długopisem. Cool Ale ołówkiem też potrafię. Cool Nigdy nie myślałem, że odcinek o długości 5cm jest nieskończony. Confused Może byś wskazała jakiś mój cytat na potwierdzenie? Question Bo już nie pierwszy raz mi wmawiasz niestworzone rzeczy. Shocked Twisted Evil To, że powiedziałem żeby prawy koniec odcinka oznaczyć symbolem nieskończoności, sugeruje tylko tyle, że mam troszkę wyobraźni. Idea

„I gdybyś przesuwał palec(jak Ty to piszesz ) po prostej nieskończonej w kierunku zera-nigdy bys do niego nie dotarł   ” – nigdzie nie pisze, że po prostej nieskończonej  Confused (podaj mój cytat). To tylko Ty tak "czytasz". Rolling Eyes

I dziękuję za wykład Laureatce wielu Olimpiad Matematycznych.Wink IdeaRolling Eyes

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #102 : 2007-06-18, 17:17:24 »


Cytuj
  Nigdy nie myślałem, że odcinek o długości 5cm jest nieskończony.  Może byś wskazała jakiś mój cytat na potwierdzenie?




1.Narysuj na papierze odcinek o długości > 5cm (nazwijmy go a).

3.Lewy koniec odcinka oznacz symbolem "0".
4.Prawy koniec odcinka oznacz symbolem nieskończoności.


Powodzenia Smile


Wiesz co to jest odcinek 5cm? 


„I gdybyś przesuwał palec(jak Ty to piszesz ) po prostej nieskończonej w kierunku zera-nigdy bys do niego nie dotarł   ” – nigdzie nie pisze, że po prostej nieskończonej

Zastanów się co chcesz napisać; o odcinku czy odcinku nieskończonym czy prostej nieskończonej
W takim razie po co użyłeś wyrazu "nieskończoność" skoro piszesz o odcinku.W poleceniach do zadań matematycznych nie potrzeba filozofii a precyzji i logiki.
I zlituj się nad sobą i nie twierdź ,że zero to bardzo mała liczba. Jak czegos nie ma to tego nie ma i koniec kropka  Very Happy
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #103 : 2007-06-18, 17:31:53 »

A cytatów jak nie było tak nie ma. Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #104 : 2007-06-18, 17:41:34 »

...nieskończenie długiego odcinka .


Niech Ci ktoś na Forum, czy w szkole powie ,że odcinek jest skończony. Zawarty jest między dwoma punktami.Jest wycięty z prostej-nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć ,że odcinek nie jest nieskończony  Confused

Zadanie dla Ciebie-naucz się;co to jest odcinek i co to jest prosta  Wink 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #105 : 2007-06-18, 18:09:45 »

MW  Very Happy Skoro interesują Cię tak bardz "bardzo małe liczby" ,to znalazłam Ci coś w necie na ten temat  Smile .

"Przykłady

Weźmy np. z tablic

masa elektronu me = 9,109 3897 •10-31 kg  (bardzo mała liczba biliony bilionów mniejsza od 1)
masa protonu mp 1,6726231 •10-27 kg (bardzo mała liczba biliony bilionów mniejsza od 1)
ładunek elementarny e = 1,602 177 33 •10-19 C (bardzo mała liczba miliony bilionów mniejsza od 1) "

http://www.daktik.rubikon.pl/Slowniczek/zapisywanie_liczb.htm





Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #106 : 2007-06-18, 18:24:32 »

Elmo, ponieważ nie wykazałaś się wyobraźnią  Sad specjalnie dla Ciebie zmodyfikowałem zadanie. Do tej pory go nie ruszyłaś. Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #107 : 2007-06-18, 18:29:23 »

Elmo, ponieważ nie wykazałaś się wyobraźnią  Sad specjalnie dla Ciebie zmodyfikowałem zadanie. Do tej pory go nie ruszyłaś. Confused

Świetna zagrywka.Gratulacje  Very Happy .
Znam takie porzekadło ;"Jak zespół nie umie grać ,to na sprzęt zgania" I teraz właśnie zwalasz na mnie ,że nie potrafie rozwiązać zadania  Very Happy .
I jak to sprawia Ci taką przyjemność -to niech tak zostanie  Very Happy
 
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #108 : 2007-06-18, 19:09:11 »

W zagrywkach jesteś lepsza ode mnie. Uczepiłaś się, że napisałem żebyś oznaczyła koniec odcinka przez nieskończoność. Chciałem przez to pokazać, że chodzi mi  o zbiór liczb rzeczywistych dodatnich. A Ty od razu zaczęłaś robić "wielkie halo". I zaczęłaś mi wmawiać, że myślę, że 5 to nieskończoność i inne nieistniejące rzeczy. Żeby odbiec od tematu. Na moje sugestie, że możesz zamiast nieskończoności wpisać dowolną dodatnią liczbę rzeczywistą, Ty zamiast zastanowić się nad zadaniem kontynuujesz "wielkie halo". A ten punkt w przedziale <0,x> wyznaczysz? Zawsze możesz się poddać. Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #109 : 2007-06-18, 19:47:35 »

wyznaczysz? Zawsze możesz się poddać. Laughing

Jasne ,że wyznacze bardzo małą liczbę  Very Happy Ta liczba jest większa od zera  Very Happy Jest nią jedna długość grubości paznokcia  Cool
Ale tu nie chodzi o to ,żeby zdolności manualne przewyższyły zdolność myślenia abstrakcyjnego.

Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #110 : 2007-06-18, 19:59:04 »

Podaj dokładną wartość. Np. 0,1 mm. Bo są różne paznokcie. Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #111 : 2007-06-18, 20:04:09 »

Podaj dokładną wartość. Np. 0,1 mm. Bo są różne paznokcie. Cool
Nie mam linijki,dlatego podalam Ci długość w grubościach paznokci (swoich)  Cool A dodam ,że moje paznokcie są wprost idealne ,nie dalej jak wczoraj robiłam manicure  Razz
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #112 : 2007-06-19, 16:23:10 »

Skorzystaj z dowolnej rady:

Rada 1. Wyznacz ten punkt teoretycznie. Podaj np. jego odległość od dowolnego końca odcinka.
Rada 2. Poproś córkę, aby jutro w szkole lub przedszkolu pożyczyła na 1 dzień linijkę od koleżanki i jak jutro zmierzysz to mi napisz.
Rada 3. Napisz wprost, ze boisz się dalej dyskutować bo już zajarzyłaś, że nie masz racji. Prawda nie boli. Laughing

A tak swoją drogą to warto kupić choć jedną linijkę. Taka inwestycja na pewno się zwróci.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #113 : 2007-06-19, 17:01:15 »

Skorzystaj z dowolnej rady:

Rada 1. Wyznacz ten punkt teoretycznie. Podaj np. jego odległość od dowolnego końca odcinka.
1mm (drżę z niepokoju)   Razz

Cytuj
  Rada 3. Napisz wprost, ze boisz się dalej dyskutować bo już zajarzyłaś, że nie masz racji.
Nie boję się dyskutować  Very Happy tylko Ty filozofujesz  Laughing a ja to lubiłam robić dawno temu.

O co Tobie chodzi? O to że zero to bardzo mała liczba? No to dałam link o bardzo małych liczbach,a zero to zero i nigdy nie będzie niczym więcej (ptzynajmniej tak jest w matematyce,może w filozofii jest inaczej)  Razz




Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #114 : 2007-06-19, 19:34:16 »

O co Tobie chodzi? O to że zero to bardzo mała liczba?
tak

Czy zdanie:

0 mm < 1 mm

a) jest prawdziwe
b) jest fałszywe
c) wiesz, ale nie chcesz powiedzieć
d) nie masz zielonego pojęcia
e) taki co nie wie co to prosta i odcinek i tak nie wie czy 0 < 1
f) skierujesz dyskusję na inne tory, może nikt nie zauważy
g) obrócisz kota do góry ogonem, żeby pokazać, że Twojsze jest lepsze niż mojsze
h) Laureat wielu Olimpiad Matematycznych i tak nie da się wpuścić w maliny

Ponieważ liznęłaś troszkę matematyki to liczę na odpowiedź, a) lub b). Ewentualnie c) lub d). Mam tylko nadzieję, że oszczędzisz mi odpowiedzi e), f), g), oraz h), choć wiem, że będzie Cię bardzo kusić.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #115 : 2007-06-19, 22:18:17 »

O co Tobie chodzi? O to że zero to bardzo mała liczba?
tak

W takim razie przedstaw mi dowody na to ,że 0 jest bardzo małą liczbą,tak małą ,że mniejszej być nie może.

Cytuj
Czy zdanie:

0 mm < 1 mm

Wyobraź sobie linijkę.Zaczyna się od 0 a potem są ; 1mm.2mm ,,,,,i może tak być przykładowo do 200mm
więc;  0 < 1mm    --tu zawarta jest moja odpowiedź .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #116 : 2007-06-19, 22:49:26 »

Jeszcze jeden przykład dla Ciebie z życia wzięty;

Ktoś (jakiś gość)ma na koncie w banku (jakim, to nie moja sprawa) jakąś kwotę pieniędzy np. 80.000.
Jest do sprzedania koń wyścigowy za 80.000 i za 90.000.
Ten ktoś ma dylemat;czy kupić konia za 80.000 czy 90.000.
Gdyby kupił za 80.000 na koncie  zostaje mu nic-czyli 0.
Gdyby kupił za 90.000 na koncie ma debet 10.000 - czyli minus 10.000 , innymi słowy ma mniej niż 0  Sad .Nawet jest taka piosenka....coś...mniej niż zeroooo ooooo itd.



Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #117 : 2007-06-20, 07:50:00 »

MW - to że może być mniej niż zero czegośtam jest chyba dowodem, że zero to liczba. Bardzo mała  Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #118 : 2007-06-20, 08:21:17 »



Szczerze mówiąc ręce mi opadły  Idea 
Ostatni raz piszę ,bo nie będę już w tym temacie dyskutowała,bo jest to oczywiste dla mnie ,dla matematyków,fizyków itd.
0 bardzo małą liczbą być nie może ,bo "leży w środku trawki"   Wink między liczbami dodatnimi i ujemnymi" .Koniec kropka.
Po prostu nie wiem jaki trzeba mieć umysł ,żeby twierdzić ,że 0 jest bardzo małą liczbą.Nie wiem!  Shocked
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #119 : 2007-06-20, 08:57:37 »

Dodatek do ostatniego mojego postu.

Matematyka jest nauką ścisłą i tu nie ma miejsca na " rozmydlenie"  i filozofię.  Wink
I zlitujcie się nad tą Królową Nauk,bo przykro jest patrzeć jak ktoś ją "bezcześci"  Sad  (przynajmniej mnie i kilku matematykom ,którzy ten wątek "śledzą" .......
Ale chyba jest już wszystko jasne dla nich (nas)  Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.