forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 10:03:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658490 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  DO a ŻO - jest różnica?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DO a ŻO - jest różnica?  (Przeczytany 105034 razy)
lutonn
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #140 : 2007-06-20, 18:00:03 »

 pewnie chodzilo o zero absolutne w" rzeczywistosci  "(wszechswiecie) nie istnieje , ale zero matematyczne jak najbardziej Very Happy Very Happy
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #141 : 2007-06-20, 18:03:08 »

pewnie chodzilo o zero absolutne w" rzeczywistosci  "(wszechswiecie) nie istnieje , ale zero matematyczne jak najbardziej Very Happy Very Happy

Lutonn, czyli zero jest najmniejsza nieujemna liczba czy nie jest, bo juz teraz nie wiem Embarassed
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #142 : 2007-06-20, 18:05:36 »

Cytuj
kto zerem wojuje to od zera ginie hehe 


 Smile
a ty jak zawsze nasmiewasz sie ze wszystkiego,no i dobrze he,he Cool
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #143 : 2007-06-20, 18:20:30 »

Lutonn,zero bezwzględne jest to pojęcie odnoszace się do temperatury.
Woda zamarza w 273 stopniach skali bezwzględnej.Tą skalę nazywamy także "skalą Kelwina" .
Temperatura T=0 K wystepuje wtedy,kiedy ustaje wszelki ruch cząsteczek.Nazywa się ją zerem bezwzględnym ,wynosi minus273 stopni Celsjusza .
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #144 : 2007-06-20, 19:19:00 »

W takim razie przedstaw mi dowody na to ,że 0 jest bardzo małą liczbą,tak małą ,że mniejszej być nie może.
W zbiorze liczb rzeczywistych nieujemnych 0 jest najmniejszą liczbą. Mniejszej już nie ma. Dowód? – przecież to wynika z definicji tego zbioru. To tak jak bym powiedział: udowodnij, że liczba 10 jest najmniejsza w zbiorze <10,∞). Jak można tego nie rozumieć? Odpowiedz elmo. Question

Wyobraź sobie linijkę.Zaczyna się od 0 a potem są ; 1mm.2mm ,,,,,i może tak być przykładowo do 200mm
więc;  0 < 1mm    --tu zawarta jest moja odpowiedź .
Nie oparłaś się pokusie wybrania odpowiedzi f). Czemu odpowiedź a) Ci się nie podoba. Poproś, żeby pomogło Ci się zastanowić nad odpowiedzią a) jakieś dziecko z podstawówki. Nawet z młodszych klas. Smile

MW - to że może być mniej niż zero czegośtam jest chyba dowodem, że zero to liczba. Bardzo mała  Shocked
Elmo sugeruje, że 0 nie jest wartością. Ale czy liczbą?
Zera nie da się wartościować,a Ty mu nadajesz wartość.
Prosimy o wypowiedź elmo. Elmo, czy 0 to liczba skoro nie jest wartością? Confused

Ostatni raz piszę ,bo nie będę już w tym temacie dyskutowała,bo jest to oczywiste dla mnie ,dla matematyków,fizyków itd.
Ja naliczyłem już 9 Twoich nowych wypowiedzi. I ufaj tu Laureatom.. Confused

Zero (zapisywane jako 0) – element neutralny dodawania; najmniejsza nieujemna liczba. Zero jest często uznawane za liczbę naturalną, choć jest to sprawą umowy – czasem wyklucza się je z tego zbioru. - nie to ze ja wiem, bo nie wiedzialam, skopiowalam z Wikipedii Confused
No jak jest najmniejsza to chyba jest baaaardzo mała. Przynajmniej mi inaczej nie chce wyjść. Shocked

[Elmo ale z tej definicji z Wikipedii jasno wynika, ze Lekarka ma racje, nie kloce sie,, tylko przytoczylam slowa zawarte z encyklopedii internetowej.  Shocked
Co tam encyklopedia. Laureat wielu Olimpiad Matematycznych nie potrzebuje encyklopedii. Shocked

czyja? moja? to znaczy ze to jest nieprawda co tam pisza?  Shocked
Laureat wielu Olimpiad Matematycznych skompromitował(a) encyklopedię:
A wiesz jak powstają artykuły w Wikipedii? Są redagowane przez userów. I nie wiem przez kogo ten artykuł był redagowany.
Kłamcy. Do tego nie poinformowali Laureata jak się nazywają. Sad

Pytanie Monikif:
Elmo , czy to jest nieprawda  co napisano w Wikipedii?
Odpowiedź elmo:
A wiesz jak powstają artykuły w Wikipedii? Są redagowane przez userów. I nie wiem przez kogo ten artykuł był redagowany.
Monikof, czy wywnioskowałaś z odpowiedzi czy to nieprawda? Very Happy
Ponieważ Monikaf wydawała się nie rozumieć, to wreszcie dowiedzieliśmy się na 100%, że w encyklopedii kłamią. Evil or Very Mad
Jest to nie prawda.
Trzeba spalić encyklopedie i zakazać korzystania z Internetu. Cool

Odpowiedz mi teraz Ty , skoro twierdzisz ,że zero to "bardzo mała liczba" ,napisz mi ,jak mała?
Najmniejsza nieujemna. A ty elmo skoro twierdzisz, że 1 to bardzo mała liczba to też napisz jak mała. Cool
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #145 : 2007-06-20, 19:33:57 »

"Wieża Babel" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #146 : 2007-06-20, 20:09:49 »

MW jaki piękny post!  Smile

Proszę dodaj 4 najmniejsze w/g Ciebie liczby(nie ujemne) i przedstaw mi ich wynik Smile   

Ty mówiąc ,że zero to najmniejsza liczba,stwarzasz  byt lingwistyczny,nie matematyczny. W matematyce tak nie ma (zero w matematyce jest zbiorem pustym),nawet symbol zera to wyraża.

Dla mnie zero i dla matematyków to;

0=x-x gdzie x=x
jak również;
a+x=a gdzie x=0
Ty twierdzisz ,że zero to najmniejsza liczba ,ale rozumując dalej ; odwrotnością czegos najmniejszego jest coś najwiekszego. I tu się pojawia sprzeczność  w twoim myśleniu(która wynika z pomieszania matematyki z lingwistyką - po prostu pewnych rzeczy nie da się nazwać słowami) idźmy dalej- coś najwiekszego w matematyce ,to plus nieskończoność . A odwrotnością plus nieskończoności jest minus nieskończoność ,a nie zero.
Ty w sposób lingwistyczny przedstawiasz ,że zero (zbiór pusty,który w/g Ciebie jest nieujemny czyli dodatni??) Przeciwstawiasz to(nieświadomie ) plus nieskończoności.
Równie dobrze można by powiedzieć (z dugiej strony skali patrząc,która w matematyce niestety istnieje,a Ty swoim myśleniem lingwistycznym usuwasz ją z matematyki ),że zero to najwieksza ujemna liczba.I co Ty na takie dictum?
Ty swoim twierdzeniem ( z resztą nie tylko Ty) usuwasz swoim rozumowaniem wszystkie liczby ujemne ,a one niestety istnieją w matematyce.
 Twierdzenia ,że zero to najmniejsza liczba dodatnia i jednocześnie zero to największa liczba ujemna (,co wynika z punktu patrzenia dwóch obserwatorów siedzących na przeciwnych krańcach skali) są przeciwstawne .Te dwa punkty widzenia się znoszą .Ja wychodzę z innego założenia .Że zero nie ma wartości. Przypisywanie mu jakiejkolwiek wartości czy najmniejszej dodatniej czy najwiekszej ujemnej jest tylko i wyłącznie skrótem myślowym. Bo niby jaką wartość ma zbiór pusty?-wartość zero.(tu uzywamy tylko i wyłącznie słowa "wartość",które ma się nijak do matematyczno-fizycznego znaczenia pustości zbioru. Zbiór pusty nie posiada żadnych ,nawet najmniejszych elementów, choćbyś nie wiem jak się starał opisac to słowami.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #147 : 2007-06-20, 20:28:54 »

MW.Cały ten Twój post , posiada bardzo małą wartość.Stanowi on kpinę z mojej osoby , a nie udowadnia niczego.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #148 : 2007-06-20, 20:41:43 »

Tyle bzdur co w tej (Dzisiaj o 08:09:49 PM) wypowiedzi to jeszcze do tej pory chyba nie napisałaś w żadnej swojej wypowiedzi. Dzisiaj już nie mam czasu ich wykazać. Może jutro. Na pewno w ciągu kilku najbliższych dni. Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że bardzo często ignorujesz moje pytania. Np

Prosimy o wypowiedź elmo. Elmo, czy 0 to liczba skoro nie jest wartością? Confused

Robisz to notorycznie. Notorycznie zarzucasz mi, że uważam coś czego nie powiedziałem. Ponieważ tak postępujesz, to rzeczywiście pozwalam sobie na kpiny. Ale nie z Twojej osoby, ale z Twoich wypowiedzi. Chyba jednak nie przekroczyłem pewnej granicy? Chyba nie byłem niegrzeczny? Raczej jestem zabawny. Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #149 : 2007-06-20, 21:15:09 »

Wiesz kiedy powinnam była przestać z Tobą pisać?
Wtedy ,gdy napisałeś to;

...nieskończenie długiego odcinka .


Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #150 : 2007-06-20, 21:42:24 »

pewnie chodzilo o zero absolutne w" rzeczywistosci  "(wszechswiecie) nie istnieje , ale zero matematyczne jak najbardziej Very Happy Very Happy

Lutonn, czyli zero jest najmniejsza nieujemna liczba czy nie jest, bo juz teraz nie wiem Embarassed
Nie ma w swiecie rzeczywistym ujemnych liczb chyba ze mozna to podciagnac np pod czarna dziure albo cos w tym rodzaju materia albo antymateria ale wtedy liczby ujemne czy tez dodatnie beda umowne . reasumujac zero to zero Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #151 : 2007-06-20, 21:50:29 »

 Jesli zero jest najmniejsza liczba nieujemna to tez tym samym jest najwieksza liczba ujemna -- to jest już czysta filozofia  , czyli jest to przedzial miedzy ujemnymi a dodatnimi no mozna i tak , ale po co !!!! . Jednym slowem" nic " zero nie istnieje bo to dla czlowieka nie wyobrazalne  , jest to drugi koniec nieskonczonosci  noo czacha puchnie !!!! Very Happy Very Happy Mr. Green Mr. Green
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #152 : 2007-06-20, 21:56:25 »

Lutonn,zero bezwzględne jest to pojęcie odnoszace się do temperatury.
Woda zamarza w 273 stopniach skali bezwzględnej.Tą skalę nazywamy także "skalą Kelwina" .
Temperatura T=0 K wystepuje wtedy,kiedy ustaje wszelki ruch cząsteczek.Nazywa się ją zerem bezwzględnym ,wynosi minus273 stopni Celsjusza .
  Elmo zero bezwzgledne nie istnieje . odnosi sie ono do wszystkiego np próznia absolutna no nie ma czegos takiego  jest to nie wyobrazalna moc  Very Happy Very Happy
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #153 : 2007-06-20, 22:13:39 »

Witam
Wracajac do tematu watku, przypomne: DO a ZO, to uwazam, ze nie ma zadnej roznicy. Dobrze pamietam, ze ten sposob zywienia zostal nazwany Dieta Optymalna, i w zwiazku z tym, ze moze byc stosowana /nie tak jak diety krotkotrwale, ktore stosuje sie na jakis czas, np 13 -kopenhaska, czy dieda glodowkowa, itp/ na cale zycie, zostala nazwana Zywieniem Optymalnym.
Niektorzy uwazaja, ze dieta to scisle przestrzeganie zasad. Zywienie -  bez zasad?
pozdr
maf
ps. a jaki odcinek jest, to kon widzi, ma duzy leb to wie
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #154 : 2007-06-20, 22:35:32 »


Nie ma w swiecie rzeczywistym ujemnych liczb chyba ze mozna to podciagnac np pod czarna dziure albo cos w tym rodzaju materia albo antymateria ale wtedy liczby ujemne czy tez dodatnie beda umowne . reasumujac zero to zero Very Happy

Czarne dziury są jak najbardziej rzeczywiste  Mr. Green 
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #155 : 2007-06-20, 22:40:32 »

Maf,
napisz prosze jakie niedomagania spowodowal  u ciebie brak w codziennym jadlospisie jajek????
moze to byc pomocne dla innych optymalnych,bo tak duzo bledow robimy,
mnie osobiscie przeszedl apetyt na jajka,musze je przemycac w roznych potrawach
,bo ani omlet,ani jajecznica jadane codziennie mi nie smakuja, Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #156 : 2007-06-20, 23:16:25 »



Elmo, już mówiłem, że informacje o zerze były w zerówce.

...że,


Zero to bardzo mało. Nic to też bardzo mało.
Jest to fałsz nad fałsze.

No, tak to jest , jak ktoś czerpie informacje z zerówki i z Wikipedii  Smile .
Heh,nagle mnie olśniło  Idea .Przypomniałam sobie przecież ,że istnieje coś takiego jak zero graniczne ! Jest to liczba nieskończenie mała(powtarzam "nieskończenie" ,nie ma skończonej najmniejszej liczby,ponieważ zawsze możemy dodać jedną cyfrę po przecinku i już będzie liczba mniejsza),która będzie zawsze dążyć do zera ,ale nigdy (powtarzam NIGDY) go nie osiągnie. A ZERO (nie graniczne) to jest po prostu ZERO  Smile .
No,to  by był koniec "zagadki" z zerem  Wink
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #157 : 2007-06-21, 00:08:27 »

Maf,
napisz prosze jakie niedomagania spowodowal  u ciebie brak w codziennym jadlospisie jajek????
moze to byc pomocne dla innych optymalnych,bo tak duzo bledow robimy,
mnie osobiscie przeszedl apetyt na jajka,musze je przemycac w roznych potrawach
,bo ani omlet,ani jajecznica jadane codziennie mi nie smakuja, Sad
Powiem tak.
Odzywialem sie prawidlowo wg zasad DO, wazylem liczylem, patrzylem na wykresy w moim programie. I bylo ok. Pozniej zainteresewalem sie slynnym problem zawartosci witamin i mikroelementow w DO.
Udzielalem rad,/byc moze nie powinienem, /na czacie DO-pamietam, najwiekszy problem byl z bolami stawow, puchnace kolana. Ciekawe jest to, ze byly to kobiety. Moge napisac, ze "pomyslalem sobie"(to nie jest tak -czytalem wszystko co jest w tym temacie w necie) /"przeciez jestem dyletantem w tej dziedziinie wiedzy"/ jest to zwiazane z niedoborem magnezu. Polecalem jesc pestki dyni - zawieraja najwiecej magnezu. Pomoglo tym dziewczynom.  Nie mialem wtedy wlasnych doswiadczen, nie sadzilem, ze to takze mnie spotka.
Na poczatku Do, oczywiscie codziennie jaja, zoltkownica , Ola 3 zoltka 1 jajo, ja mniej.
Po 4 latach wpadlem w pulapke DO, pojemnosc zoladka sie zmniejszyla. Rano plasterek boczku, plasterek sera - jestem najedzony. BTW napewno sie zgadzalo.
Wracam - zaniechalem przez jakis czas jedzenia jaj, B z mieska  -oki. Pojawily sie problemy - puchniecie kolan, bole, puchniecie kostek. Nie moglem chodzic po schodach. Nie wiedzialem co jest grane, czy wrocila sie moja dna moczanowa?. Poszedlem do lekarzy, jeden powiedzial, ze to zakrzepica(zrobilem natychmiast Doplera- co wykluczylo zakrzepice) do ortopedy (stwierdzil, ze moze byc to, naderwanie wiazadel). Rodzinnemu powiedzialem, ze to napewno powrot dny moczanowej, z ktora bylem u niego przed stosowaniem DO. Zapytal, czy wiem jak sie odzywiac w dnie, ja - oczywiscie.  -Troche pofolgowalem - wroce do diety.
Wracajac do zadanego pytania, brak jaj w diecie,: Ja juz wiem, nie mozna stosowac DO bez najwazniejszego jej skladnika.
Powiem jeszcze, ze omlet z ksiazki kucharskiej jadlem tylko raz, smaczny byl, ale nie jestem obzartuchem - nie moglem go zjesc.
Staram sie zjesc przynajmniej jedno jajo dzienne  - 60g, ale to jest to samo co Ola - 3 zoltka.
Jak mowil prof. Trziszka - bialko jaja (to biale) tez nalezy jesc, zawiera cos, co nie pamietam jak sie nazywa, ale zawiera cos szczegolnego. Znajdziecie to w necie. albo na video gdzies mam wyklad.
Jaja jem tak:
ostatnio na twardo - do kanapki z grubo maslem
na miekko - jak w "seksmisji"  z maselkiem ktore rozpusci sie w skorupce
sadzone na grzance z podgardlem - polecam
salatka - przepis na mojej stronie, - musze juz robic z 5 dla siebie, bo polowe mi zjadaja.
I to by bylo na tyle
Sory, ze sie rozpisalem
pozdr
maf
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #158 : 2007-06-21, 14:30:03 »

  Jednym slowem" nic " zero nie istnieje bo to dla czlowieka nie wyobrazalne  , jest to drugi koniec nieskonczonosci  noo czacha puchnie !!!! Very Happy Very Happy Mr. Green Mr. Green

  Elmo nie czytasz moich postow!!!!! Confused Mr. Green Rolling Eyes Twisted Evil
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DO a ŻO - jest różnica?
« Odpowiedz #159 : 2007-06-21, 14:33:36 »

  Elmo nie czytasz moich postow!!!!! Confused Mr. Green Rolling Eyes Twisted Evil

Jest to twierdzenie fałszywe  Very Happy
Przecie lutonn wyraźnie napisałam ;  Mr. Green  Razz

Lutonn,zero bezwzględne jest to pojęcie odnoszace się do temperatury.
Woda zamarza w 273 stopniach skali bezwzględnej.Tą skalę nazywamy także "skalą Kelwina" .
Temperatura T=0 K wystepuje wtedy,kiedy ustaje wszelki ruch cząsteczek.Nazywa się ją zerem bezwzględnym ,wynosi minus273 stopni Celsjusza .
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.