forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 21:47:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660744 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  herbatki ;)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: herbatki ;)  (Przeczytany 16721 razy)
samsun
Go


Email
herbatki ;)
« : 2006-05-05, 14:11:57 »

Czy pijecie jakies herbaty po posiłkach? A jesli tak to jakie?

Ja polecam chinskie hebaty zielone Wink bogate w witaminy - no chyba ze znowu nie wskazane jest w ZO ich spozycie ? ;/

samsun
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #1 : 2006-05-05, 14:49:48 »

Pije strasznie duzo wody przegotowanej, ok 3 litrow na dobe, na drugim miejscu plasuje sie kawa, pow 0,5 litra, zadko pije herbate, ale jak juz, to czerwona albo czarna lipton; zielonej nie znosze (smakuje jak trawa).
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #2 : 2006-05-05, 14:59:15 »

na drugim miejscu plasuje sie kawa, pow 0,5 litra

A ja po przejściu na ŻO pożegnałam się z kawą. Nie wyobrażałam sobie, że kiedykolwiek będę mogła zrezygnować z kawy, piłam jej dużo i zawsze bardzo mocną. A teraz nie moge na nią patrzeć. Niedobrze mi się robi już od samego jej zapachu. Dziwne, jak niektóre upodobania radykalnie się zmieniają...

Natomiast pijemy z Tomkiem dużo herbaty i sok pomidorowy (uwielbiamy! a w tym z Tymbarku jest tylko 2,2 W).

Marishka
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #3 : 2006-05-05, 15:20:40 »

Marishka--jak udalo sie Tobie zrezggnowac z kawy??
Kawa-to punkt mojej slabosci, moj dzien sie od niej zaczyna , i nie wiem czy to sugestia ale w poludnie organizm domaga sie nastepnej porcji kofeiny!!
Czy po rezygnacji z kawy nie odczuwalas braku kofeiny w organizmie???
    Hana
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #4 : 2006-05-05, 15:30:52 »

Własnie dobrym przejsciem pomiedzy piciem kawy a calkowitym z niej rezygnacji jest picie zielonej herbaty - zawiera ona tzw. teinę ma podobne dzialanie do kofeiny, tylko łagodniej pobudza i działa dłuzszy czas, bardziej statecznie niż kawa... polecam

pozdrawiam samsun
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #5 : 2006-05-05, 15:35:00 »

Hana, sama się temu dziwię, bo piłam kawę namiętnie od 17 lat i nie wyobrażałam sobie ani dnia bez niej. Pierwszy tydzień na ŻO wyglądał tak - piłam jak zwykle kawę z cząstką gorzkiej czekolady zamiast cukru i natychmiast dostawałam, za przeproszeniem,  rozwolnienia. Część mnie chciała kawy, natomiast inną część zaczęło mdlić na sam zapach. W życiu nie maiłam takich przeżyć związanych z kawą! Przestała mi smakować a ja poprostu przestałam ją pić.

Przez pierwsze 2 tygodnie bolała mnie głowa i czułam się troche dziwnie, jakby "przymroczona", a teraz, troche ponad 2 miesiące później czuję się świetnie i nawet przestałam reagować na niekorzystny biomet.

Wiesz, ilekroć próbowałam dawniej zrezygnować ze słodyczy i kawy, NIC mi się nie udawało. Teraz poprostu nie mam ani na jedno ani na drugie ochoty i nie umiem tego wyjaśnić. A w ciąży przecież nie jestem Smile

Marishka
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #6 : 2006-05-05, 15:41:41 »

A z zieloną herbatą to jest tak, że niektórym bardzo smakuje, a innym nie. Kwestia gustu. Te z torebek lepiej w ogóle nie ruszać, jak na mój gust.

Najlepsze zielone (i inne) herbatki piłam w Chinach, parzone według wszystkich zasad i rytuałów. Coś cudownego! Do dziś żałuję, że skusiłam się ze sobą przywieźć tylko herbatkę jaśminową (uwielbiam jej zapach)...

Marishka
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #7 : 2006-05-05, 15:51:00 »

Marishka, jeśli chodzi o kawę nie jesteś przypadkiem odosobnionym. Znam osobę, która na ŻO zaprzestała ją pić (i to nie jestem ja) z podobnych względów jak ty. Myślę, że to jest kwestia przyzwyczajenia i pewnych nawyków, a działa tu odruch Pawłowa- czujesz zapach kawy- myślisz relaks i odprężenie Very Happy
Zapisane
nik
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #8 : 2006-05-05, 17:55:16 »

Też mi kawa przestała smakować i zaczęła śmierdzieć ale jakoś nie przekłada się to na spożycie. Takie psychologiczne uwarunkowanie. Bez wypicia małej porannej nie wychądzę z domu
Zapisane
Mike
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #9 : 2006-05-05, 18:46:45 »

Własnie dobrym przejsciem pomiedzy piciem kawy a calkowitym z niej rezygnacji jest picie zielonej herbaty - zawiera ona tzw. teinę ma podobne dzialanie do kofeiny, tylko łagodniej pobudza i działa dłuzszy czas, bardziej statecznie niż kawa... polecam

pozdrawiam samsun

chyba efedryne?

ja pije herbate mietowa- po prostu ja lubie, czasami zwykla herbate... kawy nienawidze, a fe :] poza tym woda przegotowana.
ostatnio staram sie pic tylko cieple napoje. zauwazylem ze po zimnych czesto mnie brzuch bolal(szybko zauwazylem, nie ma co Wink )
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #10 : 2006-05-05, 18:51:40 »

A mnie odwrotnie, na DO bardzo smakuje kawa ze śmietanką, przed DO piło się czarną smołę (ochyda), a ze śmietanką jest pyszna. Wypijam 2-3 małe filiżnki dziennie z 2-3 kostaki gorzkiej czekolady. Z herbat lubię zieloną z krążkiem xcytryny.
Z herbat tylko zielona nie zakwasza organizmu.
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #11 : 2006-05-05, 19:18:08 »

Własnie dobrym przejsciem pomiedzy piciem kawy a calkowitym z niej rezygnacji jest picie zielonej herbaty - zawiera ona tzw. teinę ma podobne dzialanie do kofeiny, tylko łagodniej pobudza i działa dłuzszy czas, bardziej statecznie niż kawa... polecam

pozdrawiam samsun

chyba efedryne?

ja pije herbate mietowa- po prostu ja lubie, czasami zwykla herbate... kawy nienawidze, a fe :] poza tym woda przegotowana.
ostatnio staram sie pic tylko cieple napoje. zauwazylem ze po zimnych czesto mnie brzuch bolal(szybko zauwazylem, nie ma co Wink )



efedryne? toż to przeciez srodek ktory jest bodajze pochodnym amfetaminy, czesto stosowany jako doping dla sportowców, ... herbata zielona raczej zaweira teine, no chyba ze faszeruje sie efedryną i jade na "dopingu" Razz Very Happy
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #12 : 2006-05-05, 19:42:05 »

Do najwazniejszach farmakologicznie czynnych skladnikow zielonej herbaty naleza:polifenole, kofeina, olejki aromatyczne i skladniki odzywcze,ktore zaleza w duzej mierze od gatunku, miejsca uprawy oraz od okresu zbiorow.zielona herbata zawiera wiele aminokwasow,m. in. teanine, kwas glutaminowy, arginine, kwas asparagonowy, glutamine, seryne, treonine, alanine, asparagine (i jeszcze okolo 10 chemicznych nazw),wszystkie one wplywaja na smak i jakosc herbaty, najwazniejszym z nich jest aminokwas--teanina--.

"Z rozkoszy tego swiata
ilosci niepomiernej
zostanie nam po latach
herbaty szklanka wiernej "
   Hana
Zapisane
baska
Go


Email
fluor
« Odpowiedz #13 : 2006-05-05, 23:12:22 »

Cytuj
Badania wykazały, że najwyższymi zawartościami fluorków charakteryzują się herbaty tańsze, mało znanych firm, co może związane z wykorzystaniem do ich produkcji starszych liści, w większym stopniu wzbogaconych w fluor. Niepokój może budzić wysoka zawartość fluorków w herbacie zielonej, która zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku.
Zaobserwowano, że zwiększenie czasu parzenia herbaty powoduje wzrost koncentracji jonów fluorkowych, przy czym wzrost ten jest znaczny, około 200 mg/l.

...większość ludzi w Polsce wypija dziennie około cztery szklanki herbaty, przez co dzienna dawka fluoru przyjęta tą drogą wynosi około 1,24 mg. Ta wartość nie przekracza dopuszczalnej dawki fluoru szkodliwej dla człowieka. Jednakże należy uwzględnić fakt, że spożywana herbata nie jest jedynym źródłem fluoru – jest nim również pasta do zębów, ryby, żelatyna, woda pitna (zwłaszcza, że w niektórych krajach wprowadzono proces fluorowania). Nasze badania wykazały, ze nie tylko czas parzenia, ale również dodatkowe elementy smakowe, tak popularne w naszych domach, dodawane do herbaty, mają wpływ na koncentracje jonów fluorkowych w wywarze. Wnioski nasuwające się z doświadczeń pokazują, że najtańsze, a zarazem najpopularniejsze gatunki herbat spotykane na naszym rynku wykazują największą zawartość fluoru.
http://www.pu.kielce.pl/ichem/kalcyt/tematy/fluorki.htm
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #14 : 2006-05-06, 19:19:49 »

              POLECAM   TO  WARTO  SPROBOWAC
Kupilam dzisiaj herbate chinska zielona z platkami kwiatu jasminu "Jasmin Chung Hao",i chinska czarna z platkami rozy nie znajduje slow do opisania smaku i zapachu.
A parzona wedlug wszystkich zasad i rytualow (jak pisze Marisha) daje podwojna przyjemnosc.
    Hana
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #15 : 2006-05-16, 19:59:17 »

a co z tymi herbatkami z vitaxu itp , chodzi mi o twory wieloowocowe , albo jakies herbatki typu malinowe , truskaowkowe, - napary

albo te kupowane w dobrych sklepach z herbatami tez wielooowocowe itp - nie zawiarają takie napary ww ?

samsun
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #16 : 2006-05-17, 15:16:50 »

ponawiam pytanie.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #17 : 2006-05-17, 15:31:45 »

Zawierają. Na przykład, Herbapol - Herbaciany Ogród - MALINA w jednej saszetce zawiera 0,48 g węglowodanów.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #18 : 2006-05-17, 16:44:58 »

Dobre sklepy z herbatami, to sklepy firmy AKSO- HERBATY SWIATA tu kupisz naprawde prawdziwa dobra herbate -luzem,te w saszetkach to herbaty gorsze gatunkowo !!!
   Hana
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: herbatki ;)
« Odpowiedz #19 : 2006-05-17, 19:07:50 »

Dobre sklepy z herbatami, to sklepy firmy AKSO- HERBATY SWIATA tu kupisz naprawde prawdziwa dobra herbate -luzem,te w saszetkach to herbaty gorsze gatunkowo !!!
   Hana

i tansze:P .. ja kupuje gun powder w zaprzyjaznionym sklepie z herbatami swiata.... oczywiscie luzem... no ale od czasu do czasu popijam owocowe w saszetkach , czy tak jak teraz miętową za którą wprost przepadam
chodziło mi tylko o zawartosc węglowodanów w takich herbatach...
samsun Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.