forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:41:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Próchnica zębów
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Próchnica zębów  (Przeczytany 44681 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #40 : 2014-06-03, 12:02:13 »

Koniec z plombami. I koniec z leczeniem kanałowym. Czy to nie brzmi obiecująco? Naukowcy opublikowali właśnie badania, z których wynika, że zęby można regenerować.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75476,16082915,Zegnajcie__plomby__Dziury_w_zebach_moga_same_zarastac.html#CukGW#ixzz33ZLG2UWz
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #41 : 2015-12-09, 10:57:16 »

Cytuj
Zdaniem ekspertów największym problem w walce z próchnicą u dzieci jest wciąż niedostateczna edukacja.

W profilaktyce próchnicy oprócz codziennych, rutynowych działań ważne są również wizyty kontrolne u dentysty, które powinny się odbywać co najmniej raz na pół roku" - dodała.

Stomatolodzy: 75 proc. dzieci ma próchnicę
http://stooq.pl/n/?f=1011770&c=2&p=4+22

powodem próchnicy jest  brak wizyt u dentysty ?   Rolling Eyes
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #42 : 2015-12-09, 18:07:35 »

Nasze dzieci próchnicy nie mają, ale myją zęby dwa razy dziennie. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #43 : 2015-12-09, 21:27:26 »

Cytuj
Zdaniem ekspertów największym problem w walce z próchnicą u dzieci jest wciąż niedostateczna edukacja.

W profilaktyce próchnicy oprócz codziennych, rutynowych działań ważne są również wizyty kontrolne u dentysty, które powinny się odbywać co najmniej raz na pół roku" - dodała.

Stomatolodzy: 75 proc. dzieci ma próchnicę
http://stooq.pl/n/?f=1011770&c=2&p=4+22

powodem próchnicy jest  brak wizyt u dentysty ?   Rolling Eyes

A powodem nowotworów piersi jest brak robienia mammografii? Rolling Eyes (notabene wczoraj dostałam na nie zaproszenie Laughing)
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #44 : 2015-12-10, 08:45:18 »

To jest tzw niedobor mammografii Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #45 : 2015-12-10, 09:12:24 »

To jest tzw niedobor mammografii Very Happy

dawałem niedawno link.  Krajowa nasza innowacyjna firma wymyśliła taki domowy przenośny usg/mammograf  co wykrywa minimalne zmiany. Ale wchodzą z nim na rynek tuczarniany na początek  ( większa zamożność i świadomość  Wink  )  . I my się doczekamy, podobnież jak w przypadku powszechnej dostępności glukometrów i innych urządzeń ratujących zdrowie.    Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #46 : 2015-12-10, 09:16:25 »

Teraz po blokach na tablicach ogloszeniowych w wejsciu do klatki pelno ogloszen o darmochowych badaniach, usg, rezonansach, wystarczy tylko isc i sie zbadac Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #47 : 2015-12-10, 09:16:45 »

To jest tzw niedobor mammografii Very Happy

Mnie to grozi. Mamma mia... Shocked
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #48 : 2016-04-19, 18:07:35 »

Pewni było, ale fajne.
Niektórzy twierdzą, że to właśnie szczotkowanie pastami jest przyczyną próchnicy:
http://www.igya.pl/schorzenia-choroby/80-choroby-zebow/436-leczenie-prochnicy-zebow-naturalnym-odzywianiem
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #49 : 2016-04-19, 19:17:49 »

Niezły artykuł  Smile
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #50 : 2016-04-19, 19:23:08 »

niezły, tez mi się podoba.    Laughing   Cool

należy unikać:

• Pasteryzowanego mleka, nawet jeśli jest od krów z pastwisk.
• Mięsa i jaj z nienaturalnego chowu oraz ryb ze sztucznej hodowli.
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #51 : 2016-04-19, 19:49:42 »

Re: próchnica

http://www.arkadia-polania.pl/plukanie-ust-olejem.php
Cytuj
(...)"Rano na czczo lub wieczorem przed snem (po upływie 3-4 godzin od ostatniego posiłku) należy wziąć do ust nie więcej niż 1 stołową łyżkę oleju słonecznikowego lub arachidowego i ssać jak cukierka, trzymając w przedniej części ust. Ssać należy lekko, bez wysiłku przez 25-30 minut"(...)
Tylko linkuje i zwracam uwagę.
Swoje spostrzeżenia pozostawiam dla siebie.

 Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #52 : 2016-04-19, 20:03:00 »

Takie durnoty tutaj wrzucasz, a potem ludzie "na mieście" będą mówić, że to są rady z Forum dr Kwaśniewskiego...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #53 : 2016-04-19, 20:17:46 »

Re: próchnica

http://www.arkadia-polania.pl/plukanie-ust-olejem.php
Cytuj
(...)"Rano na czczo lub wieczorem przed snem (po upływie 3-4 godzin od ostatniego posiłku) należy wziąć do ust nie więcej niż 1 stołową łyżkę oleju słonecznikowego lub arachidowego i ssać jak cukierka, trzymając w przedniej części ust. Ssać należy lekko, bez wysiłku przez 25-30 minut"(...)
Tylko linkuje i zwracam uwagę.
Swoje spostrzeżenia pozostawiam dla siebie.

 Cool
A to akurat jest, IMHO, dobra rada, lepsza niż szczotkowanie, nitkowanie i płukanka na koniec. Cool
Olej robi się na majonez i na pewno zmniejsza ilość bakterii "planktonowych", a nie zmienia za bardzo osiadłej flory.
Poza tym przez taki czas kwasy tłuszczowe odżywią i zrobią wszystko, co tam kwasy tłuszczowe robią na śluzówce. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #54 : 2016-04-19, 20:20:45 »

niezły, tez mi się podoba.    Laughing   Cool

należy unikać:

• Pasteryzowanego mleka, nawet jeśli jest od krów z pastwisk.
• Mięsa i jaj z nienaturalnego chowu oraz ryb ze sztucznej hodowli.
Oj, bo zaraz dosłownie bierzesz, przecież to pisał facet, który był tak naturalny, że nie chciał miesiącami córki do stomatologa zaprowadzić. Laughing
Chodzi o myśl przewodnią, przecież nie wrzuciłem tego na forum "Pani Domu", żeby łykać wszystko jak leci, tylko cedzić.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #55 : 2016-04-19, 20:39:36 »

te płukanie olejem to nie jest takie złe, jeszcze gdy lubiłem oliwę płukałem w ten sposób usta ( tydzień dwa - trzy  Rolling Eyes ) , i faktycznie wydawało mi się odczucia po tym były niezłe ( świeżość, czystość ). Nawet specjalnie olej kokosowy sobie kupiłem.

Ale żeby jakieś kryzys ozdrowieńczy, czy czarny olej z płukania, czy efekt cieciorki to  - nie.

Po przejściu na ŻO wydawało mi się to bez sensu, ponieważ tłuste i tak jem, to po co powielać.  Rolling Eyes

Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #56 : 2016-04-19, 20:40:18 »

Re: próchnica
http://www.arkadia-polania.pl/plukanie-ust-olejem.php
Cytuj
(...)"Rano na czczo lub wieczorem przed snem (po upływie 3-4 godzin od ostatniego posiłku) należy wziąć do ust nie więcej niż 1 stołową łyżkę oleju słonecznikowego lub arachidowego i ssać jak cukierka, trzymając w przedniej części ust. Ssać należy lekko, bez wysiłku przez 25-30 minut"(...)
Tylko linkuje i zwracam uwagę.
Swoje spostrzeżenia pozostawiam dla siebie.
A to akurat jest, IMHO, dobra rada, lepsza niż szczotkowanie, nitkowanie i płukanka na koniec. Cool
Olej robi się na majonez i na pewno zmniejsza ilość bakterii "planktonowych", a nie zmienia za bardzo osiadłej flory.
Poza tym przez taki czas kwasy tłuszczowe odżywią i zrobią wszystko, co tam kwasy tłuszczowe robią na śluzówce. Very Happy
Akurat u mnie obserwacja jakby przypadkowo zaistniała. Czasami doskwiera mi brak czasu by zrobić coś konkretnego do zjedzenia, zresztą głodny w zasadzie nie jestem i wpadłem na to, że atmosferę w paszczy dobrze na jakiś czas ustawia 10ml oleju słonecznikowego - bo przecież nie chemiczna guma do żucia bez cukru. I tak po jakimś czasie patrzę, a tu zęby mało, że jeszcze lepsze to jeszcze wyraźnie bielsze, więc się przyjęło. Gumę do żucia się połykało, to przecież oleju słonecznikowego wypluwać nie będę.
 Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #57 : 2016-04-19, 20:41:00 »

Re: próchnica

http://www.arkadia-polania.pl/plukanie-ust-olejem.php
Cytuj
(...)"Rano na czczo lub wieczorem przed snem (po upływie 3-4 godzin od ostatniego posiłku) należy wziąć do ust nie więcej niż 1 stołową łyżkę oleju słonecznikowego lub arachidowego i ssać jak cukierka, trzymając w przedniej części ust. Ssać należy lekko, bez wysiłku przez 25-30 minut"(...)
Tylko linkuje i zwracam uwagę.
Swoje spostrzeżenia pozostawiam dla siebie.

 Cool
A to akurat jest, IMHO, dobra rada, lepsza niż szczotkowanie, nitkowanie i płukanka na koniec. Cool
Olej robi się na majonez i na pewno zmniejsza ilość bakterii "planktonowych", a nie zmienia za bardzo osiadłej flory.
Poza tym przez taki czas kwasy tłuszczowe odżywią i zrobią wszystko, co tam kwasy tłuszczowe robią na śluzówce. Very Happy

Ja bym się brzydziła taki olej żuć... Mad Cool
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #58 : 2016-04-19, 20:48:58 »

. Gumę do żucia się połykało, to przecież oleju słonecznikowego wypluwać nie będę.
no ale w tym wszystkim chodzi głównie o to, aby to właśnie wypluć !   Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Próchnica zębów
« Odpowiedz #59 : 2016-04-19, 21:05:32 »

 Laughing Mad
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.281 sekund z 20 zapytaniami.