forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 17:57:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660427 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  ketony raz jeszcze
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ketony raz jeszcze  (Przeczytany 17858 razy)
Tomkiewicz
Go


Email
ketony raz jeszcze
« : 2006-05-07, 23:59:45 »

  Wybaczcie, ale jeszcze raz ponowię ten temat. Mamy paski diagnostyczne dla oznaczenia ciał ketonowych. Ja z ketonami nie mam problemów, albo raczej "problemów". Chciałbym choć jeden krzyżyk, ale NIE MAM !!!! Marishka za to owszem, aż cztery. Zajada 50 gr cukrów dziennie, na żywieniu jest około 2,5 miesiąca. Czujemy się świetnie i pytanie ,czy istnieje potrzeba zwiększenia ww, skoro jak byk pasek wskazuje maksymalną wartość. 

Tomek
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #1 : 2006-05-08, 07:46:36 »

Marishka powinna zwiekszac powoli ww az nie bedzie wytwarzala ketonow. Ja nigdy nie mialam "problemow" z ketonami, bylo tak, ze bardzo chcialam je miec. Staralam sie, prawie nie jadlam wegli, ale nic z tego.
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #2 : 2006-05-08, 09:01:53 »

Czujemy się świetnie i pytanie ,czy istnieje potrzeba zwiększenia ww, skoro jak byk pasek wskazuje maksymalną wartość. 

Tomek

ciał ketonowych nie powinno być więcej niż jeden  /+/ Jeżeli jest więcej trzeba zwiększyć spożycie  W
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #3 : 2006-05-08, 10:06:53 »

Ciągle u mnie występuje problem z ketonami. Dobrze było tylko na początku DO. Cztery kżyżyki to stanowczo za dużo, grozi zakwaszenie organizmu , a utrzymanie tego stanu przez dłuższy czs grozi nieprzyjemnościami zdrowotnymi.
Ciała ketonowe reguluje się ilością spożywanych węglowodanów tak jak wspomniała baska.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #4 : 2006-05-08, 10:32:19 »

„Postacie ketozy pozbawione znaczenia chorobowego stwierdza się  u  osób żywionych dietą o dużych zawartościach tłuszczu, oraz po wykonaniu ciężkiego wysiłku u osób będących na czczo” – Biochemia Harpera wydanie III str. 268 wiersze 11-15.

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #5 : 2006-05-08, 13:44:57 »

Jan Kwasniewski "Zywienie optymalne"--"Ciala ketonowe w moczu " str.129-130 i str.103.
Jezeli nie masz tej pozycji lub masz inne wydanie --moge przeliterowac.
   Hana
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #6 : 2006-05-08, 14:18:11 »

A ja Ci wyśle cały artykuł na e-maila....... jak go udostępnisz!
Przyszłym Państwu Tomkiewiczom już wysłałem. Very Happy

Z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #7 : 2006-05-08, 14:44:23 »

A ja Ci wyśle cały artykuł na e-maila....... jak go udostępnisz!
Czy ja tez moge prosic? barbara.kolodziej(malpa)vp.pl
Cytuj
Państwu Tomkiewiczom
Smile
 



Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #8 : 2006-05-08, 21:42:48 »

W zainteresowanym temacie przesyłam ksero publikacji z DZ.

http://img1.spx.pl/u/P5245547_5933.JPG

z pozdrowieniami - zbynek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #9 : 2006-05-08, 23:39:07 »

  Dziękuję Zbynku ! Smile Dotarło. Mam te wszystkie listy wklejone w zeszyt, lecz nie miałem czasu zrobić oznaczeń , o czym każdy traktuje, dlatego przywołanie przez Ciebie odpowiedniego tekstu bardzo mi pomogło.  No, właściwie to ilości ketonów bywają bardzo dynamiczne, bo rano jest jeden krzyżyk, przed nocą zaś cztery. Przestałem się tym przejmować. Zakupię też ową biochemię harperowską.
 
pozdrawiam !

Tomek
Zapisane
Tom
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #10 : 2006-05-11, 18:31:13 »

Na zywieniu optymalnym cial ketonowych w moczu byc nie moze. Gdy ciala ketonowe wystepuja, taka dieta zwana jest dieta ketogenna nie optymalna. Ciala ketonowe moga sie jedynie pojawic u osob otylych w czasie szybkiej utraty wagi. Przyczyna wystepowania cial ketonowych jest:
1. zbyt niska podaz weglowodanow
2. zbyt wysoka podaz tluszczu, znacznie ponad potrzeby energetyczne
3. pasozyty (bardzo czesto)
4. problemy natury enzymatycznej - brak enzymu trzustkowego do prawidlowego rozkladania skrobii na glukoze w jelicie cienkim

W przypadku wystepowania pasozytow nalezy stanowczo zwiekszyc ilosc weglowodanow do czasu ich wytrucia, bo to one otrzymuja pokarm jako pierwsze i musimy zadbac aby dla nas cos zostalo.

W przypadku problemow z trawieniem skrobii, mozna weglowodany zlozone zastapic prostymi, szczegolnie zawierajacymi malo fruktozy jak nieslodkie owoce, piwo (maltoza), odrobina czekolady
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #11 : 2006-05-11, 20:15:08 »

Tom, a cóż to za źródło, które tak obszernie zacytowałeś?

Marishka
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #12 : 2006-05-31, 21:44:37 »

Skąd wziąsc takie paski diagnostyczne do badania Ciał ketonowych?
jak sie je bada?
pozdro
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #13 : 2006-05-31, 22:52:16 »

Samsun....marsz do apteki Smile

Tomek

ps: obsikujesz zgrabnie pasek i patrzysz porównując barwy po 15 sekundach. Zresztą, dokładna aż do bólu instrukcja znajduje się wewnątrz opakowania. Powodzenia.
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #14 : 2006-06-01, 14:12:21 »

BYlem w 3 aptekach i nie dostałem takich pasków diagnostycznych :/
jak sie one nazywają ?
cytat mojej wizyty w aptece

-poproszę paski diagnostyczne do badania ciał ketonowych w organizmie
* slucham
-replay
* niestety są tylko paski do badania poziomu cukru
:]
*proszę moze spróbowac w sklepie medycznym...


o i tak Sad...

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #15 : 2006-06-01, 15:04:31 »

jak sie one nazywają ?

My używamy Keto-Diastix firmy Bayer(dokładna nazwa na opakowaniu Keto-Diastix Reagent Strips for Urinalysis), nie pamiętam ile kosztowało (około 20 zł chyba). Opakowanie zawiera 50 pasków do badania poziomu glukozy i ketonów (na jednym pasku masz dwa kolorowe oznakowania, jedno do glukozy, drugie do ketonów). Być może pani aptekarka która mówiła, że ma "paski do badania cukru", miała właśnie takie ale nie wiedziała o ketonach?

Marishka
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #16 : 2006-06-01, 19:38:39 »

Być może Wink
dziękuję bardzo za odpowiedz i poradę- jutro zapytam jeszcze raz.

pozdrawiam samsun
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #17 : 2006-06-06, 21:28:47 »

Byłem we wszystkich aptekach w mieście i nie mozna nigdzie dostać tych pasków, ehhh...
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #18 : 2006-06-08, 23:22:44 »

Byłem we wszystkich aptekach w mieście i nie mozna nigdzie dostać tych pasków, ehhh...
Paski Keto _Diastix/ Producent Bayer/ uzywają cukrzycy . Posiadaja dwa pola  testowe w jednym pasku. tz do okresłenia ciał ketonowych  i cukru w moczu. Jeżeli nie ma aktualnie w aptece to powinna ona sprowadzic.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: ketony raz jeszcze
« Odpowiedz #19 : 2007-03-23, 11:10:23 »

  Wybaczcie, ale jeszcze raz ponowię ten temat. Mamy paski diagnostyczne dla oznaczenia ciał ketonowych. Ja z ketonami nie mam problemów, albo raczej "problemów". Chciałbym choć jeden krzyżyk, ale NIE MAM !!!! Marishka za to owszem, aż cztery. Zajada 50 gr cukrów dziennie, na żywieniu jest około 2,5 miesiąca. Czujemy się świetnie i pytanie ,czy istnieje potrzeba zwiększenia ww, skoro jak byk pasek wskazuje maksymalną wartość. 

Tomek

Wałkuje te ketony ,no ale trudno.
Jak miałaś te 4 plusy ,to czy z buzi śmierdziało Ci-że się tak wyrażę acetonem? Bo jak moja córka ma 4 plusy to jej tak "jedzie" jakby przynajmniej wypiła butelkę rozpuszczalniku do paznokci.
Moj mąż też tak czasem ma.Chyba własnie za mało węgli spożywa-tyle co do objadu jakach surówka,zajada sie serami plesniowymi(fajnie wyglądają ,tak jakby cos zostawić na 2 tyg. i urosła pleśn na tym zielona.),mówie mu ,po co to kupujesz jak można kupić zwykły ser i poczekać aż spleśnieje  Cool . W sumie też duzo tłuszczy zjada(smalcu robionego ,masła,śmietany itd)a mało pije przy tym,bo nie ma czasu w pracy,jak to mówi  Confused ,pieczywa prawie w ogóle nie jada.Chyba też ma ze 4 plusy  Confused
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 17 zapytaniami.