forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 11:53:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660237 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Sygnały od organizmu na żo
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sygnały od organizmu na żo  (Przeczytany 22243 razy)
optymalna2008
Go


Email
Sygnały od organizmu na żo
« : 2013-10-07, 19:40:48 »

Postanowiłam założyc ten wątek, gdyż nie wiem czy tylko ja na żywieniu optymalnym mam tak mocne sygnały od organizmu, że czegoś ma za mało. Po 5 latach doskonale wiem pod koniec dnia np. że zjadłam za mało węglowodanów, gdyż organizm daje mi znac o tym poprzez taki dziwny delikatny ale nieprzyjemny  ból w kościach, i dodam że to tylko w kościach dłoni. Strasznie dziwne to jest, ale to występuje wieczorem  zawsze jak zjem mało węgli, trwa to tak długo dopuki nie zjem porcji węglowodanów, po zjedzeniu ustępuje. Natomiast jeśli zjem za mało tłuszczu mam gwarantowane że nie zasne pół nocy, tłuke sie wtedy, nie umiem zasnąc chociażbym nie wiem jak bardzo sie starała, czuje sie dziwinie. Na początku nie wiedziałam skąd takie problemy co jakiś czas z zaśnięciem, z biegiem czasu zauważyłam że jak danego dnia zjadłam za mało tłuszczu był ogromny problem z zaśnięciem, a jak już zasnęłam budziłam sie co godzine. Teraz kiedy nie umiem zasnąc wstaje, wypijam ze 100-150 gramów śmietanki i zasypiam jak małe dziecko. Dodam, że jakiś czas zajęło mi wsłuchanie sie w mój organizm i dojście do tego co dane objawy znaczą. Teraz pod koniec dnia wiem czy zjadłam wystaczająco dużo W i T.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #1 : 2014-01-07, 17:40:32 »

A próbowałaś położyć sobie pod język 2-5 gramów prawdziwego masła i delektować się nim jak cyckiem. Przepraszam- smoczkiem. Wink Very Happy
Zapisane
Yogi
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #2 : 2014-02-10, 12:43:44 »

Ja jak nie mogłem zasnąć i wypiłem trochę śmietany to robiło mi się  gorąco, więc wybrałem wodę, a propos sygnałów to mam spastyczne zapalenie okrężnicy i zespół jelita drażliwego po stosowaniu diety wszystkie dolegliwości ustąpiły i poprawiła się cera, a powiedziałem mojemu lekarzowi (gastrolog) że jestem na żo i objawy ustąpiły to powiedział że bardzo dobrze i nie musze już brać leków na te dolegliwości. Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #3 : 2014-02-10, 13:26:26 »

... lekarzowi (gastrolog) że jestem na żo i objawy ustąpiły to powiedział że bardzo dobrze i nie musze już brać leków na te dolegliwości....

Wzorowa postawa. Żyje i daje żyć innym. Very Happy
Zapisane
Yogi
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #4 : 2014-02-11, 08:42:18 »

zgadzam się, ale byłem też zaskoczony, gdy ktoś mi odpisał żebym nie mówił gastrologowi, a jego postawa była zupełnie inna niż te które ludzie opisują. Pozdrawiam
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70484


Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #5 : 2014-02-11, 08:59:06 »

Widocznie miałeś szczęście, że trafiłeś na jednego z tych nielicznych, którzy mają otwarty umysł na alternatywne metody leczenia. Dobrze, że zdarzają się tacy, którzy patrzą na wynik leczenia, a nie - jak większość - trzymają się samej metody...
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #6 : 2014-02-11, 13:20:10 »

zgadzam się, ale byłem też zaskoczony, gdy ktoś mi odpisał żebym nie mówił gastrologowi, a jego postawa była zupełnie inna niż te które ludzie opisują. Pozdrawiam

To nerwice piszą- za ludzi. Wink
Zapisane
Yogi
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #7 : 2014-02-16, 14:04:19 »

robiłem sobie badanie  na cukier i powiedzcie czy na żo poziom glukozy we krwi jest w normie czy jest podwyższony, bo czytałem na forum że ktoś miał podwyższony poziom glukozy i odpisanu mu że tak jest wiec mam pytane jak to się ma do leczenia cukrzycy?
Zapisane
ania12345
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #8 : 2014-02-19, 10:32:13 »

ja zauważyłam, że jak zjem białka za dużo w jednym posiłku to dostaję swędzenia na zazwyczaj tym samym miejscu na ręce.
Zapisane
Yogi
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #9 : 2014-02-23, 14:41:47 »

często jak czytam forum i porównuje to z książką to znajduję kilka rzeczy wykluczających się nawzajem i nie wiem co o tym myśleć
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #10 : 2014-02-23, 14:45:03 »

Najlepiej nie myśleć i z głowy.  Wink
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #11 : 2014-02-23, 17:40:49 »

często jak czytam forum i porównuje to z książką to znajduję kilka rzeczy wykluczających się nawzajem i nie wiem co o tym myśleć

Wypisz takie przykłady, to pogdybamy nad nimi razem. Wink
Zapisane
ania12345
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #12 : 2014-02-23, 21:35:11 »

Dokładnie. Też jestem ciekawa.
Zapisane
Yogi
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #13 : 2014-02-26, 12:52:12 »

tutaj na forum jest temat i kobieta pisze że ma podwyższony cukier i prawdopodobnie początek cukrzycy dostała odp że na żo są podwyższone wyniki więc mam pytanie jak ta dieta może leczyć cukrzycę jeżeli jest podwyższony poziom cukru, wg mnie jedno wyklucza drugie więc mamy paradoks
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #14 : 2014-02-26, 13:13:35 »

tutaj na forum jest temat i kobieta pisze że ma podwyższony cukier i prawdopodobnie początek cukrzycy dostała odp że na żo są podwyższone wyniki więc mam pytanie jak ta dieta może leczyć cukrzycę jeżeli jest podwyższony poziom cukru, wg mnie jedno wyklucza drugie więc mamy paradoks
Spokojnie, bo tylko wg Ciebie to paradoks.
Poczytaj na czym polega cukrzyca, bo wg Ciebie chyba na poziomie cukru we krwi.
Poczytaj też o metabolizmie na dietach wysokotłuszczowych i jak to się ma do trzustki i insuliny.
http://www.stachurska.eu/?p=8897
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #15 : 2014-02-26, 13:15:18 »

tutaj na forum jest temat i kobieta pisze że ma podwyższony cukier i prawdopodobnie początek cukrzycy dostała odp że na żo s± podwyższone wyniki więc mam pytanie jak ta dieta może leczyć cukrzycę jeżeli jest podwyższony poziom cukru, wg mnie jedno wyklucza drugie więc mamy paradoks

Przestań chłopie pieprzyć od rzeczy głodne kawałki koolesia, reca, Adasia i JW i innych internetowych pożytecznych mędrców, ponieważ nigdzie nie udowodniono, że Dieta Optymalna podnosi poziom cukru we krwi, natomiast prawdą jest, że aby uspokoić hipochondryków  Dr Kwaśniewski napisał, że cukier około 140mg% to nic złego u byłych cukrzyków i nie na czczo.
W badaniach na Optymalnych prowadzonych przez PAN i Bromatologię w Poznaniu wychodzi cukier w starej normie - czy to jest jasne?
I tyle.  Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #16 : 2014-02-26, 13:16:14 »

tutaj na forum jest temat i kobieta pisze że ma podwyższony cukier i prawdopodobnie początek cukrzycy dostała odp że na żo są podwyższone wyniki więc mam pytanie jak ta dieta może leczyć cukrzycę jeżeli jest podwyższony poziom cukru, wg mnie jedno wyklucza drugie więc mamy paradoks
Spokojnie, bo tylko wg Ciebie to paradoks.
Poczytaj na czym polega cukrzyca, bo wg Ciebie chyba na poziomie cukru we krwi.
Poczytaj też o metabolizmie na dietach wysokotłuszczowych i jak to się ma do trzustki i insuliny.
http://www.stachurska.eu/?p=8897

Po co lepiej androny powtarzać.  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #17 : 2014-02-26, 13:23:18 »

I żeby było jasne - zaniżona "norma 100mg%" - jest po to, aby zdrowy człowiek zaczął łykać tabletki "na cukrzycę".
To samo dotyczy "normy 200mg%" - na cholesterol całkowity.
Bo to czysty interes i nic prywatnego...  Wink

I żeby było jasne, w większości przypadków: poziom glukozy poniżej 100mg% oznacza zagłodzenie organizmu, a u starszych osób rychłą śmierć.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #18 : 2014-02-26, 13:32:35 »

I żeby było jasne - zaniżona "norma 100mg%" - jest po to, aby zdrowy człowiek zaczął łykać tabletki "na cukrzycę".
To samo dotyczy "normy 200mg%" - na cholesterol całkowity.
Bo to czysty interes i nic prywatnego...  Wink
Pisałeś kiedyś, że spokojnie można by te wyniki zamknąć na, odpowiednio, 150 i 350 mg%, co w zasadzie odpowiada normom z połowy ubiegłego wieku.

Ale nie dziwię Ci się Yogi, że jesteś skołowany Very Happy
Pamiętaj!
Wystarczy zjadać wg proporcji 1:2,5-3,5:0,5-0,8 najwartościowsze produkty i używać przestrzeni między uszami do czegoś więcej niż odżywiania cebulek włosowych Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Sygnały od organizmu na żo
« Odpowiedz #19 : 2014-02-26, 13:35:24 »

 Laughing
Trochę mnie poniosło!  Shocked
Przepraszam.  Embarassed
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.