forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 19:45:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660431 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Dieta optymalna- kilka pytań
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta optymalna- kilka pytań  (Przeczytany 6911 razy)
ortax123
Go


Email
Dieta optymalna- kilka pytań
« : 2013-10-28, 13:29:26 »

Witam serdecznie!

Nazywam się Piotrek i mam 22 lata. Już jako 18-latek postanowiłem, że zacznę lepiej się odżywiać( zero słodyczy, chipsów, owoców, napoi oraz soków).
Niedawno postanowiłem pójść krok dalej- przejść na dietę optymalną. Na diecie optymalnej jestem już ponad 3 miesiące(moja mama i bracia, są na tej diecie kilka lat). Nikt mnie do tego nie namawiał- sam o tym zadecydowałem i uważam to za bardzo słuszną decyzję. Muszę przyznać, że czuję się na prawdę dobrze(choć przedtem też nie miałem na co narzekać). Mam jednak kilka dolegliwości o których napisze niżej.

Na początek jednak chciałbym przedstawić mój jadłospis i poprosić o ocenę:

Śniadanie: 3 żółtka, 1 całe jajko,  100g marchewki, 30-40g smalcu
Obiad: 75g mięsa(kolet schabowy/mielony/z piersi z kurczaka lub ryba), 50 gram frytek, 30-40 gram surówki(pomidory, ogórki, marchewka itd), 40-50 gram masła
Podwieczorek: 150-200g babki makowej(cała babka to:250g białek, 250g masła, 70g maku, 50 g mąki pszennej), do babki ok. 25g sera/wędliny
Kolacja: 150g śmietany 18%,50 gram pomidora,  1 parówka lub kawałek wędliny lub sera

*czasami gdy jestem głodny to zjem sobie kawałek sera/parówkę z majonezem lub orzeszki ziemne.

*większość produktów pochodzi ze sklepu

*staram się trzymać proporcje 1:3:0.7 ( wszystko ważę i  korzystam z kalkulatora BTW)

Tak mniej więcej wygląda mój jadłospis na każdy dzień. Od czasu do czasu robię sobie też pizze optymalną lub jakąś inna potrawę(oczywiście zachowując proporcje)


Mam kilka pytań odnośnie mojego jadłospisu:
-czy codzienne jedzenie jajek z marchewką to dobre połączenie(może zna Pan jakieś lepsze warzywo)?
-mogę codziennie jeść babkę makową- optymalną?
-czy orzeszki ziemne są dobre na diecie optymalnej?
-lepiej aby każdy posiłek był od razu we właściwych proporcjach, czy można np. najpierw zjeść tłuszcze a dopiero potem(za kilka godzin) białko i węglowodanu?

Co myślicie o moim jadłospisie?  Jest on odpowiedni czy może wymaga jakiś korekt? Bardzo proszę o wszelkie sugestie!


Obecnie ważę 68kg i mam 180cm wzrostu. Nie ważę za mało? Jestem osobą aktywną fizycznie(jeżdżę na rowerze/biegam, ćwiczę w domowej siłowni).

Mam jednak kilka objawów które mnie niepokoją:
-od dziecka mam powiększone tzw. jabłko Adama
-lekko podkrążone oczy
-lekkie problemy z cerą(zawsze mam na twarzy 1-2 pryszcze)
-lecą mi łzy z oczu kiedy wieje silny/zimny wiatr
-trochę suche włosy bez blasku
-mam 22 lata ale mój popęd seksualny jest słaby, wzwód również mógłby być lepszy

Dlaczego występują u mnie takie problemy? Czy po dłuższym stosowaniu diety optymalnej - pozbędę się ich?

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedzi!
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka pytań
« Odpowiedz #1 : 2013-10-28, 15:45:51 »

Nie wiem do jakiego pana piszesz, po takim panu jak ja, to mój dziadek na konia wsiadał Laughing
Z większością pytań do lekarza, bo nie sądzisz chyba, że ktoś Cię zdiagnozuje przez drut?
Taka rada, która sprawi, że Twoja niska waga, słabe libido i problemy z cerą odejdą w zapomnienie:
Jedz do syta produkty zwierzęce bogate w cholesterol, rośliny tylko jako dodatki smakowe.
Włącz do programu ćwiczeń ciężkie, złożone ruchy, odstaw używki i wysypiaj się.
Zdrowia.
Zapisane
ortax123
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka pytań
« Odpowiedz #2 : 2013-10-28, 17:59:01 »

Jeśli chodzi o używki to nie pale, nie pije, nie biorę narkotyków, sterydów.
Zapisane
ziuta
Jr. Member
**
wiadomoci: 598


Odp: Dieta optymalna- kilka pytań
« Odpowiedz #3 : 2013-10-28, 19:20:29 »

Z objawów, które podajesz wynika, że masz zaburzenia hormonalne.
A dieta optymalna b. ładnie je prostuje, cierpliwości na pewno będzie lepiej.
Powodzenia Smile
Zapisane
ortax123
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka pytań
« Odpowiedz #4 : 2013-10-29, 11:10:15 »

Mam taką nadzieje!

ps. A co sądzicie o moim jadłospisie?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka pytań
« Odpowiedz #5 : 2013-11-01, 11:20:37 »

Płeć jest znana, wiek tylko Tobie. Wink Niech tak zostanie i jadłospis też, ponieważ to raczej ŻO wzbogacone nieznacznie o białka i tłuszcze roślinne.
Na ŻO nie udało mi się utuczyć 25-cio latka, aktualnie 66/184, a było 62/184- być może tętniak aorty wprowadza takie ograniczenia. Smile
Teraz, w DO uzbrojony po zęby, rozpoczniemy ostrożny pląs. Very Happy 
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.