forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 17:39:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658454 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Ruch reguluje metabolizm
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ruch reguluje metabolizm  (Przeczytany 26984 razy)
administ
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #40 : 2013-11-12, 21:56:10 »

Włącz wyobraźnię!  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #41 : 2013-11-12, 21:57:25 »

Nie mam bujnej... Confused Laughing
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #42 : 2013-11-12, 22:07:32 »

Nie mam bujnej... Confused Laughing
Ale "czupryna" jest spoko Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #43 : 2013-11-12, 22:19:06 »

 Laughing czasami aż za... Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #44 : 2013-11-13, 07:23:39 »

Wracając do tego ruchu, co reguluje metabolizm, nawet nie pamiętam, że takie mądre teksty tu kiedyś pisał ten "toan".
To się nadaje na doktorat z habilitacją, tylko trochę rozwodnić literaturą naukową i...  Rolling Eyes
Bardzo nowatorskie spojrzenie na biochemię.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #45 : 2013-11-13, 07:34:20 »

Trzeba by napisać krótką pracę wyjaśniającą, że beztlenowy wysiłek przedśmiertny u gonionego nie obowiązuje u głodnego goniącego. Taki tekścik typu to: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=869
I do tego, że z mola glukozy nie uzyskuje się ani 30, ani 36, a tym bardziej 38 moli  ATP lecz zaledwie 4-6, a czasem tylko netto dwa!  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #46 : 2013-11-13, 08:11:55 »

Wracając do tego ruchu, co reguluje metabolizm, nawet nie pamiętam, że takie mądre teksty tu kiedyś pisał ten "toan".
To się nadaje na doktorat z habilitacją, tylko trochę rozwodnić literaturą naukową i...  Rolling Eyes


No to na co czekasz? Rolling Eyes Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #47 : 2013-11-13, 08:15:16 »

Na oświecenie...  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #48 : 2013-11-13, 08:17:14 »

To Ty byś sam musiał oświecić naukę... Very Happy
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #49 : 2013-11-13, 10:03:45 »

Toan lubił pisać "po prowokacji", a teraz "zdziadział"(nie biega,nie popełnia tekstów etc )? Wink  Twisted Evil
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #50 : 2013-11-13, 10:34:18 »

Cytuj
A więc, aby mieć niski LDL należy przestrzegać proporcji między GSO dostosowanej do kondycji organizmu, a nawet przy zbyt dużym spożyciu węglowodanów, wystarczy trochę wysiłku fizycznego, a nie gnuśnienie przed TV, czy komputerem, bo odpowiedni wysiłek fizyczny „wypala”, czy „dopala” wszystkie śmieci w organizmie.  To ruch najlepiej reguluje metabolizm – bez ruchu, ani rusz
Tu można dodać,aby mieć niski cukier <100 oraz "nie drażnić" dochtora, a zależy Ci na twojej pracy, robisz chwilowy wymyk. Cały dzień BiT na wieczór węgle z selera, pietruszki i ziemniaka z masłem po 1,5h bieganie 5-10KM i spać. Rano na czczo (po 12h) glukoza w "normie" lub lekko podwyższona >100mg% ... Very Happy  Twisted Evil
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #51 : 2013-11-13, 11:45:28 »

Cytuj
A więc, aby mieć niski LDL należy przestrzegać proporcji między GSO dostosowanej do kondycji organizmu, a nawet przy zbyt dużym spożyciu węglowodanów, wystarczy trochę wysiłku fizycznego, a nie gnuśnienie przed TV, czy komputerem, bo odpowiedni wysiłek fizyczny „wypala”, czy „dopala” wszystkie śmieci w organizmie.  To ruch najlepiej reguluje metabolizm – bez ruchu, ani rusz
Tu można dodać,aby mieć niski cukier <100 oraz "nie drażnić" dochtora, a zależy Ci na twojej pracy, robisz chwilowy wymyk. Cały dzień BiT na wieczór węgle z selera, pietruszki i ziemniaka z masłem po 1,5h bieganie 5-10KM i spać. Rano na czczo (po 12h) glukoza w "normie" lub lekko podwyższona >100mg% ... Very Happy  Twisted Evil

Sprawdzone, czy teoria?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #52 : 2013-11-13, 12:15:33 »

Sprawdzone  Laughing Gavro ja teorii nie "sprzedaję" Very Happy
Teraz powtórzyć doświadczenie przynajmniej na 1000 osobników, aby badanie było wartościowe  Laughing Laughing
Pomiar był robiony z opuszka 4 palca licząc od kciuka Very Happy Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #53 : 2013-11-13, 12:35:37 »

Sprawdzone  Laughing Gavro ja teorii nie "sprzedaję" Very Happy
Teraz powtórzyć doświadczenie przynajmniej na 1000 osobników, aby badanie było wartościowe  Laughing Laughing
Pomiar był robiony z opuszka 4 palca licząc od kciuka Very Happy Cool

Nie chciałem Cię urazić Wink
Lubię takie tricki, jak na przykład 5 g glukozy przed snem na anabolizm Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #54 : 2013-11-13, 12:44:38 »

Nie odebrałem tego w ten sposób.  Very Happy W pewnych sytuacjach życiowych odkryć można "nieodkryte".... Cool

Admin lubi lekki anabolizm 5g Wink Są osoby,które preferują pełne fajerki lub potrzebują większych ilości glukozy 15-30g, aby pobudzić insulinę do działania. Szczególnie,że w ciągu dnia mocno się ją zbiło (ser żółty,jajka,wątroba i nisko Ww). Wtedy trzeba trochę C (węgla), aby rozpalić ogień (ciepło) w piecu Very Happy. Taniej wychodzi glukozą niż białkiem i napisze przewrotnie "zdrowiej" dla jelitkowa...  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ruch reguluje metabolizm
« Odpowiedz #55 : 2013-11-14, 09:01:02 »

Toan lubił pisać "po prowokacji", a teraz "zdziadział"(nie biega,nie popełnia tekstów etc )? Wink  Twisted Evil


Może zobaczę "Dziada" na Śląsku- sprawdzę, ile w tym jest faktycznego "zdziadzienia". Mnie wystarczy tylko mgnienie, jemu zresztą też. Wink Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 19 zapytaniami.