forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 12:32:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660385 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Żywienie optymalne - Jadłospis
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Żywienie optymalne - Jadłospis  (Przeczytany 57806 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #20 : 2013-11-25, 21:07:07 »

Znaczy, będzie jednak nasza?  Shocked  Wink

Nasza wspólna - optymalna... Very Happy
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #21 : 2013-11-25, 21:13:23 »

Ja odniosę się tylko do drugiego pytania. Wolę skorki na ciepło i to zmieszane z obiadem np. gulaszem, bigosem, czy nawet zupą. Samych zjeść, i to na zimno, nie lubię - jedynie w galarecie i to zmielone - wtedy tak.
Zapisane

Artur G.
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #22 : 2013-11-25, 22:15:05 »

Dzięki za odpowiedz  Smile
Zapisane
Artur G.
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #23 : 2013-11-26, 21:12:29 »

Zamiast chleba zjadłem dzisiaj Packi z jajek i sera przepis 14 i nałożyłem 20g powideł ze śliwek, które moja mama zrobiła ze śliwek z naszego sadu, więc jest pewność, że są bez żadnych "dodatków".
Mam jeszcze pytania, jedno odnośnie cebuli, czy 70g dziennie to nie za dużo i czy 60 gram orzechów dziennie to nie za dużo i czy uwzględniać białka z nich jako wartościowe?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #24 : 2013-11-26, 21:24:47 »

...cebuli, czy 70g dziennie to nie za dużo i czy 60 gram orzechów dziennie to nie za dużo i czy uwzględniać białka z nich jako wartościowe?

Nie, nie, nie.  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #25 : 2013-11-27, 08:08:46 »

Znaczy, będzie jednak nasza?  Shocked  Wink

Nasza wspólna - optymalna... Very Happy

Komuszki. Very Happy  Stop! Kumoszki miało być, kumoszki. Shocked Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #26 : 2013-11-27, 08:30:09 »

...cebuli, czy 70g dziennie to nie za dużo i czy 60 gram orzechów dziennie to nie za dużo i czy uwzględniać białka z nich jako wartościowe?

Nie, nie, nie.  Cool
To mi sie podoba  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
chill
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #27 : 2013-11-27, 09:49:42 »

No widac że komuś zależy Wink ... fajnie ...

Cytuj z: admin
Bilans azotu może być dodatni u rosnących lub ćwiczących (ilość białka odłożonego w ustroju uzyskujemy mnożąc zatrzymany azot przez 6,25), ujemny u dziadziejących i zrównoważony u zdrowych.

To mi się podoba , chociaż ja tak niewiele zwiększam jak trenuję ... lepiej robią te ww na tyle by nie wchodzic w ketoze .. I wszystko idzie dzięki - tłuscowi  Laughing

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #28 : 2013-11-27, 09:56:45 »

Ja od razu mam przepaly azotowe jak za duzo bialego.....choc jw radzi zeby jeszcze wiecej zajadac  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
chill
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #29 : 2013-11-27, 09:57:17 »

Na trądziki to bym na pewno odstawił te zboża które masz w chlebie , więc wywal ten chleb raz na zawsze i bazuj na naturalnych i najmniej przetworzonych produktach . Obserwuj białko bo za dużo sprzyja Twoim objawom skórnym . Ale z tego co piszesz to radzisz sobie z tym super .

Cytuj z: renia
Ja odniosę się tylko do drugiego pytania. Wolę skorki na ciepło i to zmieszane z obiadem np. gulaszem, bigosem, czy nawet zupą. Samych zjeść, i to na zimno, nie lubię - jedynie w galarecie i to zmielone - wtedy tak.

A jak gotujecie same skórki ? Woda tylko czy jakieś przyprawy ? Ja zawsze wpylam z golonki albo w galarecie , samych jeszcze nie gotowałem ..
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #30 : 2013-11-27, 10:03:33 »

Cytuj z: Zyon
choc jw radzi zeby jeszcze wiecej zajadac  Laughing

A niech se je  Laughing ... Jak tam brakuje wszystkiego to musza zjadac Very Happy . Nie spotkałem się tam z propagowaniem jedzenia skórek , galaret, chrząstek , żółtkownic...
Tam się tylko gada o mięsie - które jest na samym końcu w rzędzie proteinowym , czyli zwykłe LC nic nie leczące ...

Teraz się nie dziwię że miałem cały czas takie same wyniki sportowe przy takiej ilości białka jakie oni tam propagują bez żadnego doświadczenia ...  na co tyle komu toksyn ...

Dla mnie 1,5 g na kg i powyżej to już opcja na wieczne odchudzanie ... w dodatku można zdrowiej i LŻEJ ...
Zapisane
Artur G.
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #31 : 2013-11-27, 12:16:08 »

Super, że widzę coraz więcej nowych osób udzielających w moim temacie i mimo to, że kilka odpowiedzi to 100% offtop, ale to chyba ta energia z tłuszczy tak Nas rozpiera.  Very Happy

chill
Pieczywo już odstawiłem całkowicie, zamiast tego placki z jajek i sera (przepis 14 z Książki Kucharskiej dr Kwaśniewskiego) i 15- 20g powideł ze śliwek mojej mamy. A na twarzy od miesiąca mi nic nie wyskoczyło.  Smile
Skórki wieprzowe ja osobiście, pogotuje tylko w samej wodzie i mrożę. A potem kroje na małe kwadraciki i połykam, czyli zbytnio się nimi nie delektuje.

admin
Cytuj
...cebuli, czy 70g dziennie to nie za dużo i czy 60 gram orzechów dziennie to nie za dużo i czy uwzględniać białka z nich jako wartościowe?

Nie, nie, nie.  Cool



To zrobię tak, nie będę już liczył białka i tłuszczy z orzechów, migdałów itp, tylko same węglowodany, ale zmniejszę ilość białka łącznie w ciągu dnia do 80(zjem więcej wątróbki itp.), a węglowodany zostawię na poziomie 55g i zobaczę jak będę się czuł. Jak nie będę miał ciał ketonowych w moczu to rozumiem, że mam pole do kolejnego "luzowania ilościowego" węglowodanów?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #32 : 2013-11-27, 13:57:43 »

http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=22775 - O! Kochanemu "Kangurowi" udało się zacytować całkiem fajny tekst i jeszcze nie jest wycięty!  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #33 : 2013-11-27, 15:07:11 »

Na trądziki to bym na pewno odstawił te zboża które masz w chlebie , więc wywal ten chleb raz na zawsze i bazuj na naturalnych i najmniej przetworzonych produktach . Obserwuj białko bo za dużo sprzyja Twoim objawom skórnym . Ale z tego co piszesz to radzisz sobie z tym super .

Cytuj z: renia
Ja odniosę się tylko do drugiego pytania. Wolę skorki na ciepło i to zmieszane z obiadem np. gulaszem, bigosem, czy nawet zupą. Samych zjeść, i to na zimno, nie lubię - jedynie w galarecie i to zmielone - wtedy tak.

A jak gotujecie same skórki ? Woda tylko czy jakieś przyprawy ? Ja zawsze wpylam z golonki albo w galarecie , samych jeszcze nie gotowałem ..

Mi zostają skóry ze słoniny, z boczku jak robię mielone (a już chyba ze 2 razy kupiłam same skóry wieprzowe w intermarche). Gotuję same skórki w małej ilości wody, dodaję przyprawy i włoszczyznę. Potem je siekam drobno i mrożę w małych porcjach. Do tego zmobilizowała mnie piękna cera mojej optymalnej koleżanki. Ona je kolagen często i systematycznie ze względu na stawy. Skutkiem "ubocznym" tego jest promienna, gładka cera.
Zapisane

chill
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #34 : 2013-11-27, 18:24:44 »

Trzeba spróbowac Smile

A ile dziennie tego zjadasz? Łyżkę ? Very Happy

Jeszcze kobiety dookoła będą zazdrosne o moją cerę Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #35 : 2013-11-27, 18:33:06 »

Musze sie jakos przemoc, ja te skorki z boczku czy sloniny zawsze wywalalem przez te wloski....co z nimi robicie? Golicie czy jak?
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70507


Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #36 : 2013-11-27, 18:56:10 »

Trzeba spróbowac Smile

A ile dziennie tego zjadasz? Łyżkę ? Very Happy

Jeszcze kobiety dookoła będą zazdrosne o moją cerę Very Happy

Ja jem raz na tydzień po 100g. To jest trochę dużo jak na raz. Lepiej jeść 2 razy w tygodniu po 50g. Ale to nie jest żadnym obowiązkiem na ŻO. Przy niektórych schorzeniach jest wskazane. Znajoma je codziennie po 50g. Ma (albo już nie ma) RZS.
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #37 : 2013-11-27, 19:03:50 »

Skórki mniam.   Razz Ja dostaję ....po wszystkich. Zjadam resztki.  Laughing Skórki, chrząstki. To wymiatam. Razz
Troszeczkę włosia nie zaszkodzi.  Laughing Przecież nie są całe szczeciniaste. Jak się kupuje można wybrać te bardziej pozbawione włosów.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #38 : 2013-11-27, 19:07:30 »

A co to za skóra bez szczeciny?  Shocked
Nie ma co w gardle połechotać.  Sad
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Żywienie optymalne - Jadłospis
« Odpowiedz #39 : 2013-11-27, 19:40:04 »

Albo żyletką trochę ogol Very Happy
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 19 zapytaniami.