forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:35:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Proszę o pomoc.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc.  (Przeczytany 46602 razy)
kasiaM
Go


Email
Proszę o pomoc.
« : 2014-02-03, 15:12:33 »

Jestem tu całkiem nowa i potrzebuję kilku rad co do tej diety.Po natknięciu  się na internecie zainteresowałam się ta dietą.Zakupiłam książkę i pomyślałam czemu by nie spróbować.Zależało mi na pozbyciu się kilku zbędnych kg.,które wróciły po innej diecie(udało mi sie pozbyć 13kg.Po 3 latach 5 wróciło).Po kilku dniach stosowania (tylko gotowe jadłospisy z książki) doznałam cudu na własnej skórze.Ustąpiły wszystkie dotychczasowe dolegliwości,czego się nie spodziewałam.Ustąpił przede wszystkim ból ostrogi piętowej,której nie mogłam zwalczyć .Ustąpiły bóle kręgosłupa.przez które nie spałam po nocach.Czułam się jak nowo narodzona.Byłam tak zafascynowana tą dietą,lecz niestety po 3 tygodniach nawet o 0,5 kg nie spadłam z wagi.Mało tego.Wogóle nie mogę pojąc tego obliczania białek,tłuszczy i tych innych.Jadłam tak na oko.Próbowałam gotowych kalkulatorów,przeliczałam.Niewiem,ale dla mnie to jest nie do pojęcia.Nigdy nic mi się nie zgadzało.Wyliczyłam jedynie że dziennie powinnam zjadać :B-64 T-224 W-51.Niestety,za nic w świecie nie mogę się z tym  uporać.Wiem że robiłam to żle i dlatego pewnie waga nie spadała.Bałam się żeby nie przytyć i przerwałam .Niestety wróciły bóle,złe samopoczucie.Nocy nie prześpię bez silnych środków przeciwbólowych(dodam iz jestem po operacji kręgosłupa).Mażę o tym aby zacząć od nowa dietę optymalną,ale te obliczanie i ważenie mnie przerasta.Jest to jedyna przeszkoda,która mnie przeraża.Może ktoś mi doradzi jak jeść,żeby tego nie przeliczać.Przez to ta dieta staje się bardzo skomplikowana,przynajmniej dla mnie.Proszę o pomoc i wsparcie.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #1 : 2014-02-03, 15:18:12 »

Na początku niezbędne są Tobie gotowe jadłospisy. Masz może Książkę Kucharską JK - 700 Przepisów? Tam są jadłospisy obliczone dla osoby początkującej na cały miesiąc.
Zapisane

kasiaM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #2 : 2014-02-03, 15:26:52 »

Niestety nie mam tej książki.Mam inną i w niej za wiele przepisów nie ma.No to kupię ta którą polecasz.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #3 : 2014-02-03, 15:28:38 »

Nic nie trzeba liczyć Very Happy

Jedz wszystkie mięsa, podroby, wędliny, jajka, sery i inne produkty zwierzęce, które lubisz.
Jedz wszystkie tłuszcze zwierzęce, masło, śmietanę, słoninkę, smalec i inne.
Jedz wszystkie warzywa jakie lubisz, ziemniaki ogranicz do 1-2 niewielkich dziennie.

Nie jedz żadnego oleju, zboża, żadnej mąki, bułki tartej, cukru, glukozy, fruktozy, słodyczy, owoców.

Ciągle się dokształcaj czytając to forum i pytając.
Jak już nabierzesz śmiałości w poruszaniu się po diecie, będziesz mogła rozszerzyć repertuar produktów do komponowania posiłków.
Powodzenia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #4 : 2014-02-03, 15:29:25 »

Niestety nie mam tej książki.Mam inną i w niej za wiele przepisów nie ma.No to kupię ta którą polecasz.

Koniecznie. Wtedy na pewno szybko sama nauczysz się komponowac nowe przepisy. Tam każda potrawa jest zważona i obliczona. Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #5 : 2014-02-03, 15:31:01 »

"kasiaM" ale nie musisz się tak męczyć. Zwróć się o pomoc do "vvv" na www.dobradieta.pl  Very Happy
Bo tutaj to same żółtka i podgardle wg proporcji i do woli...  Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #6 : 2014-02-03, 15:33:29 »

115*4kcal+224*9kcal = w kamieniołomie pracujesz?  Rolling Eyes  Shocked
Zapisane
kasiaM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #7 : 2014-02-03, 15:42:26 »

Gavroche,ale mnie pocieszyłeś  Very Happy. Ja miałam zamiar tak robić jak mówisz,ale bałam się żeby coś nie sknocić.Wszędzie piszą że najważniejsze w tej diecie jest ważenie i przeliczanie Confused
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #8 : 2014-02-03, 15:43:29 »

E, nie wszedzie, tylko na forum DD  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #9 : 2014-02-03, 15:45:48 »

Wszędzie piszą że najważniejsze w tej diecie jest ważenie i przeliczanie Confused

Bo oni lepiej wiedzą na czym DO polega niż sam Dr Kwaśniewski...  Wink  Laughing
Zapisane
kasiaM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #10 : 2014-02-03, 15:53:54 »

Trochę mi lepiej.Takie wsparcie jest niezawodne jak chce się w tym  trwać.Ja jakoś nie mogę jednak uwierzyć że zrzucę te parę kg.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #11 : 2014-02-03, 16:09:45 »

Ja też wątpię, bo jak ważysz należnie około 50kg, to w zupełności powinno do syta starczyć 80*4+ 150*9 = około 1700kcal, a Ty zajadasz ponoć 2500kcal, co oznacza, że przejadasz się o 800kcal!  Shocked
A osiemset kcal to sto gram tłuszczu do odłożenia, albo 8km biegania dzień w dzień.   Cool
I żadne "kalkulatory" tu nie pomogą...  Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #12 : 2014-02-03, 16:11:30 »

Gavroche,ale mnie pocieszyłeś  Very Happy. Ja miałam zamiar tak robić jak mówisz,ale bałam się żeby coś nie sknocić.Wszędzie piszą że najważniejsze w tej diecie jest ważenie i przeliczanie Confused
W życiu nic nie ważyłem, bo nie mam wagi, ani nie liczyłem, bo miałem z matmy dwójkę.
Jedz, na zdrowie, tylko jeśli chcesz schudnąć, pamiętaj o tym jedząc Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #13 : 2014-02-03, 17:13:40 »

Gavroche,ale mnie pocieszyłeś  Very Happy. Ja miałam zamiar tak robić jak mówisz,ale bałam się żeby coś nie sknocić.Wszędzie piszą że najważniejsze w tej diecie jest ważenie i przeliczanie Confused
W życiu nic nie ważyłem, bo nie mam wagi, ani nie liczyłem, bo miałem z matmy dwójkę.
Z 4eS tez oblales, siadaj, pala  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #14 : 2014-02-03, 17:16:39 »

Gavroche,ale mnie pocieszyłeś  Very Happy. Ja miałam zamiar tak robić jak mówisz,ale bałam się żeby coś nie sknocić.Wszędzie piszą że najważniejsze w tej diecie jest ważenie i przeliczanie Confused
W życiu nic nie ważyłem, bo nie mam wagi, ani nie liczyłem, bo miałem z matmy dwójkę.
Z 4eS tez oblales, siadaj, pala  Laughing
Bo to jakiś gamoń wymyślił...
Zapisane
kasiaM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #15 : 2014-02-03, 20:24:47 »

To 4s to wogóle jakiś  koszmar. O co tam wogóle chodzi? Kilka razy tam  wpadłam, ,ale nie ogarniam Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #16 : 2014-02-03, 20:32:11 »

115*4kcal+224*9kcal = w kamieniołomie pracujesz?  Rolling Eyes  Shocked

Ano właśnie, dobre pytanie. Razz

(...)Zależało mi na pozbyciu się kilku zbędnych kg (...) Wyliczyłam jedynie że dziennie powinnam zjadać :B-64 T-224 W-51. Wiem że robiłam to żle i dlatego pewnie waga nie spadała.

Z podanej przez Ciebie ilości zjadanego białka, tłuszczu i węglowodanów wychodzi proporcja BTW jak 1:3,5:0,8 i bogactwo kalorii. Chcąc stracić zbędne kilogramy musisz zmusić organizm do uwolnienia zapasu własnego tłuszczu, a więc nie możesz jednocześnie spożywać tyle tłuszczu w posiłku.

Jadaj posiłki w proporcji BTW jak 1:<2:0,5-1, a wtedy kilogramy będę spadać. Organizm uwolni własne rezerwy tłuszczu, by wykorzystać je na potrzeby energetyczne. Miej umiar, a organizm sam już zadba o to, abyś nie chodziła głodna, absorbując zmagazynowany tłuszcz endogenny.

Przykładowe ilość wagowa BTW na cały dzień:
B: 55 g | 1
T: 100 g | 1,82
W: 40 g | 0,73

Gdybyś jednak chodziła głodna, to wówczas dorzuć troszkę tłuszczu na talerz.

Na początku niezbędne są Tobie gotowe jadłospisy. Masz może Książkę Kucharską JK - 700 Przepisów? Tam są jadłospisy obliczone dla osoby początkującej na cały miesiąc.

I to jest bardzo cenna uwaga. Wink
Zapisane
kasiaM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #17 : 2014-02-03, 20:38:40 »

Dzięki za podpowiedż,tylko tak jak już wspominałam,jak to wyliczyć?Ja mam z tym WIELKI problem.Ile czego zjadłam. Mad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #18 : 2014-02-03, 20:40:30 »

To 4s to wogóle jakiś  koszmar. O co tam wogóle chodzi? Kilka razy tam  wpadłam, ,ale nie ogarniam Laughing
Jak dr Kwaśniewski wyjechał z Dietą Optymalną, powstało wielu jego naśladowców, wietrząc interes i sławę Very Happy
To taka formuła, której twórca jeszcze chodzi pośród żywych, bo kombinacje z ogniem, zwykle kończą się poparzeniem Cool
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #19 : 2014-02-03, 20:48:26 »

Dzięki za podpowiedż,tylko tak jak już wspominałam,jak to wyliczyć?Ja mam z tym WIELKI problem.Ile czego zjadłam. Mad

Albo:

1. http://www.ilewazy.pl/przelicznik

Odnajdujesz produkt i dodajesz do kalulatora.

2. http://www.menshealth.pl/forum/index.php?/topic/9719-kuchnia-optymalna-posiłki-pełnoporcjowe-elementarz-matematyczno-kulinarny/?p=1045205909

Tam masz moje wyliczenia. Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.