forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 10:47:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660305 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Proszę o pomoc.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc.  (Przeczytany 47223 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #20 : 2014-02-03, 21:14:56 »

Dzięki za podpowiedż,tylko tak jak już wspominałam,jak to wyliczyć?Ja mam z tym WIELKI problem.Ile czego zjadłam. Mad

Nawet jeśli zrobisz już obliczone danie, to też masz problem ile czego zjadłaś?
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #21 : 2014-02-03, 21:20:13 »

A nie można jeść tak:
Śniadanie: 4 żółtka, ćwierć kostki masła, pomidor ze śmietaną.
Obiad: plaster tłustego mięsa, miseczka warzyw ze słoninką.
Kolacja: ziemniaki z masłem lub warzywa ze śmietaną.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55891


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #22 : 2014-02-03, 21:29:58 »

Zjadłbym z zamkniętymi oczami.  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #23 : 2014-02-03, 21:43:28 »

Zjadłbym z zamkniętymi oczami.  Cool
Dzięki za zaufanie Very Happy

Chodzi mi o tę potrzebę liczenia, po kiego?
Jeśli wyliczymy sobie za dużo na nasz apetyt, to dopychać kopyścią?
A jeśli wyjdzie nam z rachunków za mało, chodzimy głodni, ku chwale kalkulatora  Laughing

Nie można jeść po prostu tłusto, używać niskowęglowodanowych dodatków i wstawać od stołu nim się uleje? Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #24 : 2014-02-03, 21:51:32 »

Za prosto by było... Confused Ja wiem po sobie. Z początku wszystko liczyłam dokładnie aby mieć pewność, że jem optymalnie... Cool Przynajmniej chorzy powinni...
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #25 : 2014-02-03, 21:57:41 »

Za prosto by było... Confused Ja wiem po sobie. Z początku wszystko liczyłam dokładnie aby mieć pewność, że jem optymalnie... Cool Przynajmniej chorzy powinni...
DO się nie czepiam Wink
Otyłość to pewno też DO, ale nadwaga spoko zleci na ŻO, bez wielkich ceregieli Rolling Eyes
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #26 : 2014-02-03, 22:11:15 »

Pani, która mi pomaga w domu, też nie potrafi obliczać BTW w posiłkach i nie wie ile czego zjada. Widzi co ja jem i mnie naśladuje. Nie trzyma się tego tak dokładnie. Ale efekty ma bardzo dobre. Straciła dobre (albo raczej złe) 10 kilo. Cera jej się zrobiła gładziutka, oczy błyszczące i w ogóle wymłodniała i wyładniała. Mówi, że jej "starzy" znajomi mają często problem z rozpoznaniem jej i dziwią się jak ona to zrobiła, że tak zeszczuplała i wygląda młodziej... Rolling Eyes
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #27 : 2014-02-03, 22:13:21 »

Pani, która mi pomaga w domu, też nie potrafi obliczać BTW w posiłkach i nie wie ile czego zjada. Widzi co ja jem i mnie naśladuje. Nie trzyma się tego tak dokładnie. Ale efekty ma bardzo dobre. Straciła dobre (albo raczej złe) 10 kilo. Cera jej się zrobiła gładziutka, oczy błyszczące i w ogóle wymłodniała i wyładniała. Mówi, że jej "starzy" znajomi mają często problem z rozpoznaniem jej i dziwią się jak ona to zrobiła, że tak zeszczuplała i wygląda młodziej... Rolling Eyes
I co?!
Można?!
I co?!
Da się?!
 Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70490


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #28 : 2014-02-03, 22:16:53 »

Trzeba dłużej na efekty czekać, ale już samo odrzucenie chleba i zmniejszenie ilości zjadanych węglowodanów robi swoje...no i wyzbycie się lęku przed tłuszczem zwierzęcym i jajkami... Very Happy
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55891


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #29 : 2014-02-03, 22:48:12 »

Nie można jeść po prostu tłusto, używać niskowęglowodanowych dodatków i wstawać od stołu nim się uleje? Very Happy

Jak najbardziej.  Cool
Chodzi o to, aby wyrobić sobie odpowiednie nawyki żywieniowe.  Very Happy
Jednak warto, a nawet jest to wskazane (moim zdaniem) znać proporcję BTW produktów, które zjadamy. Przykładowo: gdy biorę parówki do ręki, wiem że to jest około 2:1 T:B, czyli gdy uzupełnię odrobiną masła np. podsmażając lub popije śmietanką jem do syta nie licząc.
Dlatego, gdy kupuję w sklepie produkt, którego nie znam, to nie interesuje mnie ile tam jest tłuszczu, białka itd., a juz broń boże nie obliczam tego do dziennego bilansu, a jedynie patrzę jaka tam jest proporcja BTW.  Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #30 : 2014-02-03, 22:55:19 »

Chodzi mi o tę potrzebę liczenia, po kiego?
Jeśli wyliczymy sobie za dużo na nasz apetyt, to dopychać kopyścią?
A jeśli wyjdzie nam z rachunków za mało, chodzimy głodni, ku chwale kalkulatora  Laughing

Nie można jeść po prostu tłusto, używać niskowęglowodanowych dodatków i wstawać od stołu nim się uleje? Very Happy

Źle na to patrzysz i chyba nie bardzo rozumiesz sens i mądrość takiego postępowania, odnoszę takie wrażenie. Nie wiem jak Ty, ale ja mam raptem kilka (mniej niż 7) potraw, które jeść lubię i jeść chcę. Każdą z tych potraw wyliczyłem raz a dobrze. Bo potrawę o proporcji BTW zgodnej z ŻO "komponuje się" tylko raz, a później już nie ma potrzeby wyliczania czegokolwiek, po prostu się ją odtwarza.

Moje potrawy mają różne proporcje między GSO (jedne są tłustsze, a inne mniej), ale każda z nich mieści się w widełkach ŻO, więc wszystko OK.

Niewątpliwie mistrzem w "odtwarzaniu" potraw musi być toan po komponowaniu potraw do książki KK - 700 przepisów. Razz Ale staż na ŻO też wszak ma pokaźny.

A nie można jeść tak:
Śniadanie: 4 żółtka, ćwierć kostki masła, pomidor ze śmietaną.
Obiad: plaster tłustego mięsa, miseczka warzyw ze słoninką.
Kolacja: ziemniaki z masłem lub warzywa ze śmietaną.

Można, szczególnie, gdy jest się na ŻO tyle czasu, co toan.

Niech każdy robi, jak chce. Wolna wola. Żyj i daj żyć... Bez narzucania swego zdania i dyskryminacji zdania odmiennego.

Po pierwszych 10 latach na ŻO, może też będę czuł się na tyle pewny, bo komponować sobie nowe pełnoporcjowe posiłki "w locie", mając pewność bez sprawdzania... Ale póki co moja ciekawość wygrywa i każe mi wiedzieć na pewniaka jakie BTW mają posiłki, które jem.

Naprawdę jednorazowe skomponowanie potrawy nie jest wcale takie czasochłonne. Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #31 : 2014-02-03, 23:09:33 »

Pani, która mi pomaga w domu, też nie potrafi obliczać BTW w posiłkach i nie wie ile czego zjada. Widzi co ja jem i mnie naśladuje. Nie trzyma się tego tak dokładnie. Ale efekty ma bardzo dobre. Straciła dobre (albo raczej złe) 10 kilo. Cera jej się zrobiła gładziutka, oczy błyszczące i w ogóle wymłodniała i wyładniała. Mówi, że jej "starzy" znajomi mają często problem z rozpoznaniem jej i dziwią się jak ona to zrobiła, że tak zeszczuplała i wygląda młodziej... Rolling Eyes
I co?!
Można?!
I co?!
Da się?!
 Laughing
gdzie jest Radzio.. ;D
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #32 : 2014-02-03, 23:15:34 »

toan oszukuje,poniewaz w pierwszej czesci dnia zjada tusciu w proporcji kaplanow egipskich, wyhamowujac z nimi z wieczora na korzysc Ww Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #33 : 2014-02-04, 08:05:29 »

Nieprawda, mnie teraz prana starcza, aby tylko Słońce silniej przygrzało...  Wink Mr. Green
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #34 : 2014-02-04, 08:36:07 »

A reszte zalatwia smalec i cebula.....  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #35 : 2014-02-04, 08:45:44 »

Szpinak albo kranówka z instalacji miedzianej.  Wink
Aby mieć miedź...  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #36 : 2014-02-04, 08:47:00 »

Ooo, to juz wyzszy level jest. Mozna tez przykrywke z zelaza zastosowac, to od razu bedzie dodatkowa suplementacja
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #37 : 2014-02-04, 08:57:20 »

Zaraz Rec będzie się dziwił, jak można szpinak z instalacji wodociągowej wpieprzać?  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #38 : 2014-02-04, 09:26:02 »

Chodzi mi o tę potrzebę liczenia, po kiego?
Jeśli wyliczymy sobie za dużo na nasz apetyt, to dopychać kopyścią?
A jeśli wyjdzie nam z rachunków za mało, chodzimy głodni, ku chwale kalkulatora  Laughing

Nie można jeść po prostu tłusto, używać niskowęglowodanowych dodatków i wstawać od stołu nim się uleje? Very Happy

Źle na to patrzysz i chyba nie bardzo rozumiesz sens i mądrość takiego postępowania, odnoszę takie wrażenie. Nie wiem jak Ty, ale ja mam raptem kilka (mniej niż 7) potraw, które jeść lubię i jeść chcę. Każdą z tych potraw wyliczyłem raz a dobrze. Bo potrawę o proporcji BTW zgodnej z ŻO "komponuje się" tylko raz, a później już nie ma potrzeby wyliczania czegokolwiek, po prostu się ją odtwarza.

Moje potrawy mają różne proporcje między GSO (jedne są tłustsze, a inne mniej), ale każda z nich mieści się w widełkach ŻO, więc wszystko OK.

Niewątpliwie mistrzem w "odtwarzaniu" potraw musi być toan po komponowaniu potraw do książki KK - 700 przepisów. Razz Ale staż na ŻO też wszak ma pokaźny.

A nie można jeść tak:
Śniadanie: 4 żółtka, ćwierć kostki masła, pomidor ze śmietaną.
Obiad: plaster tłustego mięsa, miseczka warzyw ze słoninką.
Kolacja: ziemniaki z masłem lub warzywa ze śmietaną.

Można, szczególnie, gdy jest się na ŻO tyle czasu, co toan.

Niech każdy robi, jak chce. Wolna wola. Żyj i daj żyć... Bez narzucania swego zdania i dyskryminacji zdania odmiennego.

Po pierwszych 10 latach na ŻO, może też będę czuł się na tyle pewny, bo komponować sobie nowe pełnoporcjowe posiłki "w locie", mając pewność bez sprawdzania... Ale póki co moja ciekawość wygrywa i każe mi wiedzieć na pewniaka jakie BTW mają posiłki, które jem.

Naprawdę jednorazowe skomponowanie potrawy nie jest wcale takie czasochłonne. Wink
A mnie się zdaje, że to Ty nie rozumiesz o co kaman Very Happy
Wyćwiczyłeś się tylko w kopiuj/wklej i liczeniu.
Nawet tego nie czytasz, bo stoi tam wyraźniutko, że na ŻO się nie liczy Laughing
Nie czytasz nawet pisząc odpowiedź, bo dziewczynka wyraźnie napisała, że nie chce liczyć Cool

Pogadamy za 10 lat, w takim razie, jak już nie będziesz musiał liczyć, tylko nauczysz się jeść Laughing
ŻO ma odtwarzać żywienie naszych afrykańskich antenatów, żywiących się szpikiem, mózgiem i jajami.
Chyba, że oni mieli mądrość od Anunnaki i gotowe mniej niż siedem potraw Rolling Eyes

Nie rozśmieszaj mnie, bo mi zajady pękają.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #39 : 2014-02-04, 09:37:09 »

Religia po prostu. Wszystko sie kreci wokol tego, ze wszyscy z jedzenia robia religie. Ten liczy co do promila, tamten wazy co do miligrama, inny je wiadro sezamu i boi sie smietany a jeszcze inny mowi, ze doktor zakazal sportu (widzialem twoje boje z betonami u Teresy). Byc moze mamy takie czasy, ze ludzie potrzebuja religii, i albo sie podczepiaja pod jakas istniejaca albo sami sobie ja tworza. Gdzies tam po drodze gubi sie zycie, bycie, czucie i potem widzisz na wycieczce albo imprezie kolesia, ktory przed zjedzeniem potrawy wyciaga wage z kieszeni i ja wazy a potem widelcem wydlubuje z faszerowanych jajek mieso zeby bialek nie pomieszac. Mozna i tak.

Ale jak ktos ma taka wizje zycia to nic na to nie poradzisz Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.