forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 22:14:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660599 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Proszę o pomoc.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o pomoc.  (Przeczytany 47240 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #40 : 2014-02-04, 09:41:54 »

A ja gdzieś czytałam, że właśnie ci Optymalni to jest jakaś sekta... Shocked Twisted Evil Laughing Cool
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #41 : 2014-02-04, 09:43:42 »

No ci z Teresy bloga to na pewno. Zagladalem tam pare dni temu, niezla komedia  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #42 : 2014-02-04, 09:56:37 »

Religia po prostu. Wszystko sie kreci wokol tego, ze wszyscy z jedzenia robia religie. Ten liczy co do promila, tamten wazy co do miligrama, inny je wiadro sezamu i boi sie smietany a jeszcze inny mowi, ze doktor zakazal sportu (widzialem twoje boje z betonami u Teresy). Byc moze mamy takie czasy, ze ludzie potrzebuja religii, i albo sie podczepiaja pod jakas istniejaca albo sami sobie ja tworza. Gdzies tam po drodze gubi sie zycie, bycie, czucie i potem widzisz na wycieczce albo imprezie kolesia, ktory przed zjedzeniem potrawy wyciaga wage z kieszeni i ja wazy a potem widelcem wydlubuje z faszerowanych jajek mieso zeby bialek nie pomieszac. Mozna i tak.

Ale jak ktos ma taka wizje zycia to nic na to nie poradzisz Very Happy
Ja to wiem i Ty to wiesz, ale jak im powiedzieć?
Wchodzi nowa dziewczynka, a tu wszyscy wagi wyciągają, a ona chce tylko schudnąć i lepiej się poczuć...
Może wrócić do źródła?
Doktor nie wygadywał takich bzdur, przynajmniej jak ostatnio czytałem Very Happy

Przytoczę jeszcze raz Bruce Lee:
"Zanim nauczyłem się sztuki, uderzenie było dla mnie po prostu uderzeniem, kopnięcie kopnięciem.
Gdy zapoznałem się ze sztuką, uderzenie nie było już uderzeniem, kopnięcie nie było już kopnięciem.
Teraz, gdy zrozumiałem sztukę, uderzenie znów jest po prostu uderzeniem, kopnięcie jest po prostu kopnięciem".

Drapieżniki mają oczy z przodu, by skupiać uwagę na zdobyczy.
To dlaczego rozglądacie się trwożliwie oczami po bokach głowy, jak trawożerne?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #43 : 2014-02-04, 11:22:43 »

Pani, która mi pomaga w domu, też nie potrafi obliczać BTW w posiłkach i nie wie ile czego zjada. Widzi co ja jem i mnie naśladuje. Nie trzyma się tego tak dokładnie. Ale efekty ma bardzo dobre. Straciła dobre (albo raczej złe) 10 kilo. Cera jej się zrobiła gładziutka, oczy błyszczące i w ogóle wymłodniała i wyładniała. Mówi, że jej "starzy" znajomi mają często problem z rozpoznaniem jej i dziwią się jak ona to zrobiła, że tak zeszczuplała i wygląda młodziej... Rolling Eyes
I co?!
Można?!
I co?!
Da się?!
 Laughing
gdzie jest Radzio.. ;D
Gdzieś przemknął Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55942


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #44 : 2014-02-04, 11:35:07 »

Jak meteor i już go nie ma.  Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #45 : 2014-02-04, 15:37:56 »

Widze, ze nic nowego. Dyskusja toczy sie ponownie wokol tematu czy liczyc a jezeli liczyc to jak liczyc.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #46 : 2014-02-04, 15:43:00 »

I najgorzej, ze nie ma na kogo liczyc...  Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #47 : 2014-02-04, 15:43:40 »

Widze, ze nic nowego. Dyskusja toczy sie ponownie wokol tematu czy liczyc a jezeli liczyc to jak liczyc.

Bo zawsze będą nowi na diecie Very Happy
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #48 : 2014-02-04, 15:47:29 »

I najgorzej, ze nie ma na kogo liczyc...  Confused
Jak nie masz na kogo liczyc to licz na siebie. To taka moja dewiza zyciowa, ktora proponuje mlodszym i starszym kolegom.  Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #49 : 2014-02-04, 16:15:03 »

Wyćwiczyłeś się tylko w kopiuj/wklej i liczeniu.

Ale własnych projekcji nie musisz na mnie przerzucać. Gdybyś każdego dnia pisał choć w 1/4 tyle co ja piszę, to już bym był pod wrażeniem.

Cytuj
Nawet tego nie czytasz, bo stoi tam wyraźniutko, że na ŻO się nie liczy Laughing
Nie czytasz nawet pisząc odpowiedź, bo dziewczynka wyraźnie napisała, że nie chce liczyć Cool

I się nie chudnie. Pewnie, po co osoby zaczynające ŻO mają liczyć... przecież wcześniejsze nawyki żywieniowe są tak dobre...
Nie nie chce liczyć, a nie potrafi, nie wie jak się do tego zabrać. To różnica. Jak się czegoś nie rozumie, to się tego nie lubi. Jak się coś zrozumie, wtedy staje to się nagle interesujące i fajne.

Jak się nie potrafi liczyć i się nie robi nic w tym kierunku, bo zmienić ten stan rzeczy, to się z matematyki ma dwóję do końca i do końca życia matematyki się nie lubi. Wink

Cytuj
Pogadamy za 10 lat, w takim razie, jak już nie będziesz musiał liczyć, tylko nauczysz się jeść Laughing
ŻO ma odtwarzać żywienie naszych afrykańskich antenatów, żywiących się szpikiem, mózgiem i jajami.

No popatrz, a ja przez większość dni w tygodniu jem naleśniki jajeczno-serowo-śmietankowe. Bo chcę i lubię. Jednego dnia potrafię zrobić naleśniki na większą część tygodnia. Bo jestem "leniem" kulinarnym, a naleśniki na zimno nie są złe. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #50 : 2014-02-04, 16:25:26 »

 Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #51 : 2014-02-04, 18:49:42 »

szpinak+cebula
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #52 : 2014-02-04, 20:50:03 »

Pani, która mi pomaga w domu, też nie potrafi obliczać BTW w posiłkach i nie wie ile czego zjada. Widzi co ja jem i mnie naśladuje. Nie trzyma się tego tak dokładnie. Ale efekty ma bardzo dobre. Straciła dobre (albo raczej złe) 10 kilo. Cera jej się zrobiła gładziutka, oczy błyszczące i w ogóle wymłodniała i wyładniała. Mówi, że jej "starzy" znajomi mają często problem z rozpoznaniem jej i dziwią się jak ona to zrobiła, że tak zeszczuplała i wygląda młodziej... Rolling Eyes
I co?!
Można?!
I co?!
Da się?!
 Laughing

Jeszcze jedna dość istotna uwaga. Otóż jest kolosalna różnica między sytuacją, gdy ma się możliwość obserwacji i naśladowania kogoś, kto jest na ŻO od dłuższego czasu i wie jak jeść, a sytuacją, gdy możliwości "zmałpowania" nie ma się, i jest się zdanym w kuchni tylko na siebie i własną ocenę. Jest też  różnica między potrzebą zrzucenia kilku kilogramów, a koniecznością zrzucenia kilkudziesięciu kilogramów.

Dziewczyna chce zrzucić kilka kg, jak dotąd jadała na oko właśnie, ze skutkiem znanym (brak efektu) i z wiadomą proporcją i ilością tłuszczu egzogennego na dzień (zawrotną). Bo dziewczyna dopiero co się przywitała z ŻO i nie wie ile tłuszczu jest np. w 40 g słoniny czy masła. A jak ma się niewiele kg do zgubienia, wtedy tym bardziej ważne jest pilnowanie odpowiednio dobranej proporcji B:T w każdym jednym posiłku, aby z ilością tłuszczu nie przesadzić. Albo znowuż w drugą stronę zbłądzić i się niezdrowo głodzić stosunkiem B:T jak 1:1-1,5

A nie można jeść tak:
Śniadanie: 4 żółtka, ćwierć kostki masła, pomidor ze śmietaną.
Obiad: plaster tłustego mięsa, miseczka warzyw ze słoninką.
Kolacja: ziemniaki z masłem lub warzywa ze śmietaną.

Dlatego z takiej gadki-szmatki nic nie wynika w jej przypadku. Nic jej to nie mówi. Mnie w sumie także niewiele.

Doktor nie wygadywał takich bzdur, przynajmniej jak ostatnio czytałem Very Happy

Przykro mi, ale muszę Cię zmartwić i wyprowadzić z błędu. Doktor takie "bzdury", jak to określasz doradzał. Szczególnie tym, którzy zaczynają przygodę z ŻO. Wiele razy zaznaczał, że z początku liczyć i ważyć trzeba, aby wyrobić w sobie pewne wyobrażenie w jakiej ilości ile czego jest. Aby to sobie przyswoić i wiedzieć. A 'bzdurę" tę nazywał: rozsądkiem i roztropnością. Aby w przyszłości krzywdy sobie nie zrobić będąc niby na "ŻO".

Polecam Ci lekturę "Książki Kucharskiej - 700 przepisów kulinarnych". Zdaje się, że nie czytałeś. Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #53 : 2014-02-04, 20:59:47 »

Może więcej ruchu Po_trzeba? Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #54 : 2014-02-04, 21:26:33 »

Anakin, Doktor powiedział, że prawidłowa czynność pojawia się 5-10-15 lat po przejściu na DO.
A czasem nigdy.
Więc cierpliwości i nie trać nadziei Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #55 : 2014-02-04, 21:31:13 »

5-10-15

To taki program dla dzieci był za komuny...  Wink
Zapisane
kasiaM
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #56 : 2014-02-04, 21:33:03 »

Ja się tyle rad oczytałam,że teraz to juz naprawdę nie wiem.Ważyć? Nie ważyć? Liczyć?Nie liczyć? A ponoć to wcale nie skomplikowana dieta  Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #57 : 2014-02-04, 21:34:09 »

5-10-15

To taki program dla dzieci był za komuny...  Wink
Pamiętam.
Ale wersję dla 15latków oglądałem tylko Confused
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #58 : 2014-02-04, 21:35:02 »

Anakin, Doktor powiedział, że prawidłowa czynność pojawia się 5-10-15 lat po przejściu na DO.
A czasem nigdy.
Więc cierpliwości i nie trać nadziei Very Happy

No to trzymam kciuki za Ciebie wobec tego. Wink Cierpliwy nawet  jestem, ale czy za 5 lat będę miał z Tobą kontakt, by się przekonać czy coś się polepszyło u Ciebie - tego nie wiem, niestety. Sad

A i przy okazji dowiedziałem się, że jesteś na DO. Tak gdybałem, że na zdrowego to nie wyglądasz. Razz
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Proszę o pomoc.
« Odpowiedz #59 : 2014-02-04, 21:35:42 »

Wymieniliscie sie fotkami, ze znacie swoj wyglad?  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.