forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:54:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Protest?...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Protest?...  (Przeczytany 22019 razy)
Halina Ch.
Go


Email
Protest?...
« : 2006-05-12, 18:24:58 »

Dr n. med. Nona Kuchina.
"Człowiek, który cały ciężar choroby składa w ręce lekarza, ON już nie żyje. ON tylko choruje”

Protest lekarzy, który odbywa się przed siedzibą rządową w Warszawie i domaga się natychmiastowej podwyżki płac (jak zwykle chodzi tylko o kasę!), a jednocześnie ukazywany jest korupcjogenny ZUS (znowu tylko kasa!) wzbudza we mnie wściekłość, jak tak można?!





Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #1 : 2006-05-12, 19:09:41 »

Ale tam przy okazji odbywa się protest pielęgniarek, które zarabiają 750 - 850 złotych. A płacenie komuś tyle przy obecnych relacjach cenowych jest nieetyczne
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #2 : 2006-05-12, 19:42:57 »

Czy jakis uczestnik forum byl w szpitalu, byl zadowolony z personelu (pielegniarek, lekarzy i calej medycznej obslugi), czy nie musial siegac gleboko do kieszeni, zeby miec nadzieje na wyzdrowienie, czy nie musial posylac "zlotowkowego usmiechu" do pan pielegniarek, czy nie byl glodny i spragniony itd.???
W gabinecie pan doktor patrzy na pacjeta z blyskiem mennic w oczach.
Caly swiat medyczno--prawniczy to swiat oszustwa, matactwa i kantu!!!
Gdyby wszyscy solidnie zaczeli pracowac (gory i doly)to za uczciwa prace wynagrodzenie powinno byc tez uczciwe.
   Hana
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #3 : 2006-05-12, 20:18:44 »

Czy jakis uczestnik forum byl w szpitalu, byl zadowolony z personelu (pielegniarek, lekarzy i calej medycznej obslugi), czy nie musial siegac gleboko do kieszeni, zeby miec nadzieje na wyzdrowienie, czy nie musial posylac "zlotowkowego usmiechu" do pan pielegniarek, czy nie byl glodny i spragniony itd.???
Lezalam w szpitulu, w ktorym pracuje moja mama (pilegniarka w  przychodni neurologicznej). Tam nie musialam nikogo czestowac kopertami. Ale poza nim, to juz inna sprawa. Zeby miec jakiekolwiek badanie... 
Uwazam, ze lekarzom nalezalaby sie podwyzka, gdyby tylko nie brali w lape i nie pracowali w 10-u miejscach.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #4 : 2006-05-13, 09:57:03 »

Ale tam przy okazji odbywa się protest pielęgniarek, które zarabiają 750 - 850 złotych. A płacenie komuś tyle przy obecnych relacjach cenowych jest nieetyczne
Ale pielęgniarki dostaną tylko 'resztki ze stołu panów lekarzy'.
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #5 : 2006-05-17, 22:09:21 »

Służba zdrowia to szeroki problem. Tu dawno zapomniano o meritum. Przysięga Hipokratesa to puste słowa wymawiane jak pacież, bezmyślnie. Łapówkarstwo? Każdy daje, to taki Polski nawyk, obyczaj. Każdy da panu lekarzowi kopertę, pani pielęgniarce koniaczek, pani w okienku-rejestracji vódeczkę. Wtedy: pan lekarz w końcu się zajmie, pani pielęgniarka zmieni pościel i nie będzie bluzgać, pani w okienku-rejestracji zarejestruje zamiast pić kawę (i termin nawet się znajdzie...)
Tak to wygląda.
Potem do pana lekarza przyjedzie "przedstawiciel medyczny". Zaproponuje wycieczkę krajoznawczo szkoleniową po Saharze "all included hookers as well". I pan lekarz będzie dziwnym trafem przypisywał leki firmy która przysłała pana przedstawiciela. Aż nie nie przyjedzie lepszy przedstawiciel z lepszym suvenirem.
A pan lekarz czyta: Szukamy lekarzy - Anglia  circa 70,000 p.a. Jak już rozszyfruje co oznacza anons ten, to myśli: 400,000 rocznie + profity. Pakuje manele i jedzie. I wszystko byłoby różowo gdyby nie "Exodus Polskich lekarzy w Anglii"
Podobnie jest z pielęgniarkami: Potem są fajne przypadki. To autentyk od mojej koleżanki z agencji rekrutacyjnej: "Lady are you need a duck?" - dosłownie.
Nikt tu nie wymaga Doktora Judyma II. Lecz to jest tak odpowiedzialny zawód że, powinno się prowadzić ostrą selekcję a zwycięzców za ich pracę sowicie nagradzać.
Więc zostaje szukać diety która utrzyma nas przy życiu i w razie czego leczyć się samemu. Ale czy tak do końca się da?
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #6 : 2006-05-17, 22:22:51 »

Cytuj
pani pielęgniarce koniaczek, pani w okienku-rejestracji vódeczkę
Shocked Laughing Surprised Ale mnie rozbawiles Uponstar. Skad masz takie informacje?
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #7 : 2006-05-17, 22:24:03 »

Co do czego?
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #8 : 2006-05-17, 22:26:48 »

Co do zacytowanej przeze mnie czesci Twojej wypowiedzi
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #9 : 2006-05-17, 22:33:56 »

Cytuj
"all included hookers as well
Laughing
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #10 : 2006-05-17, 22:36:54 »

Tylko ta częś wypowiedzi Cię poruszyła?
Dobrze. Co do twojego pytania. Mam informacje ze źródła. Od dających i od biorących. Chcesz dowodu? Przykro mi nie robiłem zdjęć. Ale zapytaj się swoich znajomych czy ich to nie spotkało... Dowody wdzięczności. Zresztą zauważyłem że w szpitalach panuje taka popprlowska mentalność do dziś.
Co do reszty to miałem tą przyjemność dosyć często przebywać z różnymi "medykopodobnymi" i "accout managerami" i sales representaive" branży medycznej, szeroko pojętej. Od aparatów rendgenowskich po leki kardiologiczne. Oczywiście oficjalnie cicho sza. Ale po vodce karzdy coś tam chlapną ze swojej kariery, ja też, niechlubnego. A że, głowę mam mocną...
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #11 : 2006-05-17, 22:51:19 »

Tylko to mnie zdziwilo. O reszczie wiem doskonale. Znam kilka pielegniarek, one nie dostaja koniakow, itp, czasami zdarza sie prawdziwe jajka i smietana Smile.  Za to sa obdarowywane przez lekarzy ochlapami (wstretne, "zolte" kawy).
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #12 : 2006-05-17, 22:54:19 »

Zapomnialam dodac, od tych przedstawicieli tez cos dostaja: cukierki  Laughing
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #13 : 2006-05-24, 22:24:39 »

Widzisz. Pod tym linkiem jest jednak coś więcej niż cukierki: http://wiadomosci.onet.pl/1328365,11,item.html
To głupie wiadowmości z onetu o Roche, chyba o tym głośno w Polsce... Założę się że sporo osób teraz nie śpi po nocach ch z Glaxo i Bayer też Wink
W sumie to nie moja sprawa, ale potwierdz to w jakimś stopniu to co napisałem.
I pisałem też że, znam to środowisko dobrze. Więc nie śmiem twierdzić że, znasz jedyne uczciwe osoby w polskiej służbie zdrowia. A im wyżej siedzisz tym więcej bierzesz i..... tym mniej mogą ci zrobić.
Naprawde ci "przedstawiciele" mają tak dopracowane techniki że nie omineły i pielęgniarek. Niektóre firmy jako "alternatywne" podejście do lekarzy wykorzystują pielęgniarki. Nie pytaj mnie jak i po co...
Nie zależy mi żeby pokazać jakie to pielęgniarki akurat są be. To tak gwoli wyjaśnienia.
To cały system jest zły i skorumpowany. Dlaczego zły? Bo konstytucja gwarantuje wszystkim bezpłatną opiekę zdrowotną, z równym dostępem dla wszystkich. Więc jeżeli lekarz bierze łapówkę za coś, łamie to prawo, jeżeli pielęgniarka daje komuś łóżko po znajomości albo za "cukierka" to też łamie prawo.

                                                                                                                                                                                                Pozdrawiam 
Zapisane
baska
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #14 : 2006-05-24, 22:58:10 »

Cytuj
Niektóre firmy jako "alternatywne" podejście do lekarzy wykorzystują pielęgniarki. Nie pytaj mnie jak i po co...
Az mnie skreca zeby jednak zapytac... Smile
Uponstar, zgadzam sie z Tobą. No i teraz dopiero wiem, jak malo wiem Confused
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #15 : 2006-05-25, 11:16:45 »

Ok, to praktyka handlowa. To dziwny zawód handlowanie i marketing. Wszystko się sprowadza do kasy, jak napewno wiesz. Może znasz kogoś kto pracuje, pracował w handlu? Prawdziwym handlu. Nie mówię tu o pani ze sklepiku osiedlowego czy pani na kasie w markecie. Każda większa firma organizuje szkolenia, często BTL. Celem szkolenia jest nauczenie handlowców jak SKUTECZNIE sprzedawać, wiązać klienta, łapać go w sieć. Więc jeżeli znasz kogoś takiego to zapytaj jak wygląda takie szkolenie.
Dlaczego pielęgniarki? Proste. Mają często bardzo dobre kontakty z lekarzami. Mało spotkałem pracowników szpitali czy przychodni którzy by tam się dostali bez znajomości (mówię o młodych). A starzy mają już kontakty. A kontakty są najważniejsze. Więc dobrze jest zgłuszyć i związać panią Kazię, 100 czy 200 zł na ten cel to kropla w "funduszu reprezentacyjnym" firmy. A dalej to idzie.
To jest ogólne w Polsce. Firmy budowlane. Łapówka w wysokości 3% kontraktu na 200,000 euro? Łatwo policzyć. W spółdzielni mieszkaniowej oprócz prezesa najbardziej skorumpowana jest przeważnie sekretarka.
Bo  najlepiej się zarabia tam gdzie komercyjna firma handluje z firmą sektora publicznego. To żyła złota
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #16 : 2006-05-25, 12:45:37 »

Uponstar siedzisz na pierwszym szczeblu kariery handlowej- dlatego tak malo wiesz!!!
     Hana
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #17 : 2006-05-25, 13:14:25 »

Uponstar siedzisz na pierwszym szczeblu kariery handlowej- dlatego tak malo wiesz!!!
     Hana

Hmmm, na kasie w markecie.  Shocked
Napewno nie wiem wszystkiego, szczególnie teraz. Bo już troszkę mnie w Polsce nie ma, a tu gdzie pracuje (handluje na "niskim szczeblu") jest to o niebo łatwiejsze. Piszę to co pamiętam.
Ale jeżeli wiesz coś więcej, chętnie przeczytam szcególnie jak siedzisz na "wyższym szczeblu".
                                                                       Pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #18 : 2006-05-25, 13:24:14 »

Jak awansujesz z nizszego szczebla na wyzszy to sie sam przekonasz co w trawie piszczy-- "w  Zjednoczonej Europie "!!
   Hana
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #19 : 2006-05-25, 14:02:59 »

To cały system jest zły i skorumpowany. Dlaczego zły? Bo konstytucja gwarantuje wszystkim bezpłatną opiekę zdrowotną, z równym dostępem dla wszystkich. Więc jeżeli lekarz bierze łapówkę za coś, łamie to prawo, jeżeli pielęgniarka daje komuś łóżko po znajomości albo za "cukierka" to też łamie prawo.

                                                                                                                                                                                                 

A kto mówi, że za darmo? Więcej to kosztuje niż w legalnie prywatnej klinice. Znam to z praktyki.
Dopuki Służba Zdrowia się nie sprywatyzuje to będzie tak jak jest, a nawet i gorzej biorąc przykład firmy Roche.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.