forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 11:23:14

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658438 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Protest?...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Protest?...  (Przeczytany 22017 razy)
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #20 : 2006-05-25, 15:53:46 »

Jak awansujesz z nizszego szczebla na wyzszy to sie sam przekonasz co w trawie piszczy-- "w  Zjednoczonej Europie "!!
   Hana

Przepraszam. Co "w trawie piszczy". Czyżby chodziło Ci o związki Żydowsko Masońskie uparcie od 996 roku próbujące zniszczyć Polskę?
Jeżeli wiesz co w trawie piszczy to daj mi cynk. Być może że, pracujesz na wysokim szczeblu w Brukseli i wiesz. Jak tak to "wysokie progi na me krótkie nogi". Ja wiem jedno. Jak pracowałem na "niskim szczeblu" (przeważnie u producentów) w Polsce to na 100 moich klientów tylko 10 nie brało łapówki (nie pisze tu o "szkoleniach" i innych duperelach które organizowałem żeby mój kochany pan dyrektor mógł się napić za friko). Nie brało ode mnie.
Teraz handluje sobie w Europie Zjednoczonej, w Niemczech, Holandii a przedewszystkim w Wielkiej Brytanii. Mogę Ci powiedzieć że, jest różnica niebagatelna. Ale może to tylko na moim niskim szczeblu.
A jeżeli Ci chodzi o takie afery jak ELf we Francj, jak BASF w Niemczech czy jak Dutch-Shell na morzu północnym? To to faktycznie mnie nie dotyczy i to mnie nie obchodzi. Tak samo jak nie obchodziłą mnie afera Orlenu. Obchodzi mnie natomiast wszystko co jest związane ze zdrowiem i standartem życia moich bliskich, dlatego interesują (interesowali?) mnie wszyscy skorumpowani lekarze, farmaceuci inżynierowie, developerzy, burmistrzowie, starostowie którzy budują domy niezgodne z normami i autostrady dziurawe po roku i niebezpieczne. Tak to sobie egoistycznie napisze.
                                                                                                                                                                      Pozdrawiam
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #21 : 2006-05-25, 16:05:39 »

To cały system jest zły i skorumpowany. Dlaczego zły? Bo konstytucja gwarantuje wszystkim bezpłatną opiekę zdrowotną, z równym dostępem dla wszystkich. Więc jeżeli lekarz bierze łapówkę za coś, łamie to prawo, jeżeli pielęgniarka daje komuś łóżko po znajomości albo za "cukierka" to też łamie prawo.

                                                                                                                                                                                                 

A kto mówi, że za darmo? Więcej to kosztuje niż w legalnie prywatnej klinice. Znam to z praktyki.
Dopuki Służba Zdrowia się nie sprywatyzuje to będzie tak jak jest, a nawet i gorzej biorąc przykład firmy Roche.


Kto mówi że za darmo? Konstytucja RP mówi o równym dostępie. Co do płatnej służby zdrowia... Przecież każda jest płatna. Tak samo ja, jak i podejżewam Ty płaciliśmy składki ZUS (znaczy ja płaciłem, Ty pewnie jeszcze płacisz). I z moich kalkulacji wynika że, to co zapłaciłem ma się nijak do tego co służba zdrowia mogłaby mi zaoferować. Sprywatyzować służbę zdrowia... A w Polsce nie można otworzyć prywatnej praktyki? Nie ma prywatnych szpitali? Sprywatyzować to wg. mnie. Zakończyć pobieranie ZUS od ludzi. Niech każdy kogo stać wykupi abonament w prywatnym szpitalu, przychodni, może rodzaj prywatnego ubezpieczenia. Nie wiem. Tylko co z ludźmi których na to nie stać? Do piachu? Chyba że quasi sprywatyzować, jak wszystko w Polsce
                                                                                                  Pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #22 : 2006-05-25, 16:16:09 »


Obchodzi mnie natomiast wszystko co jest związane ze zdrowiem i standartem życia moich bliskich, dlatego interesują (interesowali?) mnie wszyscy skorumpowani lekarze, farmaceuci inżynierowie, developerzy, burmistrzowie, starostowie którzy budują domy niezgodne z normami i autostrady dziurawe po roku i niebezpieczne. Tak to sobie egoistycznie napisze.
                                                                                                                                                                      Pozdrawiam
Piszesz jak agent KGB,CIA lub FBI!










pi
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #23 : 2006-05-25, 16:30:42 »


 Obchodzi mnie natomiast wszystko co jest związane ze zdrowiem i standartem życia moich bliskich, dlatego interesują (interesowali?) mnie wszyscy skorumpowani lekarze, farmaceuci inżynierowie, developerzy, burmistrzowie, starostowie którzy budują domy niezgodne z normami i autostrady dziurawe po roku i niebezpieczne. Tak to sobie egoistycznie napisze.
                                                                                                                                                                      Pozdrawiam
Piszesz jak agent KGB,CIA lub FBI!

Zapomniałaś: GRU, Mossad, MI6, MI5, Wink

Co konkretnie pisze jak "Agent"? bo w cytacie nie bardzo mogę się doszukać agenturalnych treści.
Swoją drogą to żaden ze mnie 007. Już prędzej "Dirty Harry" a może "Sztyrlitz" Wink albo "Kapitan Żbik"

                                       










pi
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #24 : 2006-05-25, 20:30:36 »


A w Polsce nie można otworzyć prywatnej praktyki? Nie ma prywatnych szpitali? Sprywatyzować to wg. mnie. Zakończyć pobieranie ZUS od ludzi. Niech każdy kogo stać wykupi abonament w prywatnym szpitalu, przychodni, może rodzaj prywatnego ubezpieczenia. Nie wiem. Tylko co z ludźmi których na to nie stać? Do piachu? Chyba że quasi sprywatyzować, jak wszystko w Polsce
                                                                                                  Pozdrawiam

W Polsce są prywatne kliniki tylko, że NFZ zabiera nam składki ale nie pokrywa kosztów leczenia w prywatnej klinice.
Natomiast gdyby ZUS był sprywatyzowany to ubezpieczyciele zabiegaliby o nas, tak jak jest np. w Niemczech.
W Polsce teraz jak naprawdę chcesz się leczyć to musisz mieć dobre koneksje albo dużo forsy. Fundusz jest po to aby zdzierać składki.
Lekarze już dawno stracili swoje morale i zgadzam się całkowicie z JK (rozdz.pt.'śmiertelna terapia' w książce "Dieta optymalna,dietaidealna")
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #25 : 2006-05-25, 22:40:55 »

.
Nie znam kraju gdzie taki urząd jak zus byłby prywatny. Takich rzeczy na świecie nie ma. Są owszem prywatne fundusze emerytalne ale to jest i w Polsce (III filar) są prywatne fundusze medyczne. Ale zawsze niezbędne minimum jest zagwarantowane przez Państwo. I zawsze ta składka, choćby symboliczna jest płacona. A jeżeli ktoś jest bezrobotny to też to jest rozwiązywane w jakiś sposób.
Tu chodzi o to jak ta kasa będzie rozporządzana. A nie przez kogo, jak to będzie się nazywać i czyje będzie.
Dlaczego NFZ ma pokrywać koszty leczenia w prywatnej klinice? To twój wybór, chcesz mieć luksus idż do prywatnej. Zadaniem NFZ(z którego się nie wywiązuje) jest zapewnić Ci możliwość leczenia i standard w państwowym zakładzie opieki zdrowotnej.
Lekarze stracili swoje morale. To oni mieli morale? Chyba do drugiego semestru studiów.   
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #26 : 2006-05-30, 12:39:25 »

Uważa, że tylko prywatyzacja może coś zmienić w służbie zdrowia.

http://www.liberator.lbl.pl/l/html/modules.php?name=News&file=article&sid=3752
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #27 : 2006-05-30, 15:44:57 »

No cóż. Ten szpital jest prywatny ale korzysta z fuduszy NFZ czyli państwowych. Masz rację że, jest to rozwiązanie i tu chodzi o zarządzanie pieniędzmi, zarządzanie wogóle. Tak samo w ZUS. Chodzi o dobrych managerów, wykwalifikowaną kadrę. W Polsce wogóle trzeba dobrych managerów. Ale większość już wyjechała. Dlatego w wyborach zostaje Tusk vs Kaczyński. Dwóch niedorobów, debili ekonomiczno politycznych. Naprawdę, nie ma w Polsce ludzi z głową?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #28 : 2006-05-30, 16:15:06 »

ZUS to jest pokomunistyczny moloch i nie ma racji bytu w takim stanie jaki teraz istnieje - to tylko kwestia czsu kiedy runie.
Z niczyjego (państwowego) to każdy ma prawo uszczknąć, natomiast prywatne nie da się.

Z Polski wyjeżdżają za pieniędzmi, ale jeszcze sporo myślących ludz pozostało w kraju, nie dla każdego priorytetem jest pieniądz.
"Historia kołem się toczy." Polak umie walczyć ale z wolnością jeszcze nie umie się obchodzić.
Zapisane
Uponstar
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #29 : 2006-05-30, 16:49:27 »

Polak umie walczyć ale nie umie wygrywać. Tego dowodzi ponad tysiącletnia historia Polski i Polaków. Polak nie potrafi się jednoczyć i traci z oczu cel jak tylko zmruży oczy. To tak pokrótce.
ZUS to postkomunistyczny moloch? Ani AWS ani PiS ani Solidarność nie miały pomysłu na ZUS. Bo ZUS jest fabryką pieniędzy.
Mówisz że w Polsce jescze pare mądrych głów zostało. Napewno, wiele. Tylko jest problem, skoro mieliśmy i mamy w Polsce mądre głowy to dlaczego odkąd nastała "demokracja" Polacy głosują na debili?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #30 : 2006-06-21, 01:27:59 »

Debile głosują na debili
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #31 : 2006-06-21, 01:36:10 »

W polsce mamy system pre-paid. Płacisz ubezpieczenie, a potem idziesz lub nie do lekarza.Do przedwczoraj myślałam,że to jedyne wyjście aż ...spotkałam kolegę weterynarza. Funkcjonuje jak moje koleżanka stomatolog. Ich pre-paid nie interesuje, płacą ZUS i nie byli u lekarza z 15 lat. Ofiarują usługi post-paid. Klienci, albo właściciele klientów, u nich płacą żywą gotówką. Nie jakieś 6 złoty od głowy brutto (wyleczonej lub nie),które daje mi NFZ, z której to sumy muszę jeszcze opłacic ZUS (prawie 800zł)
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #32 : 2006-06-22, 12:17:37 »

Ofiarują usługi post-paid. Klienci, albo właściciele klientów, u nich płacą żywą gotówką. Nie jakieś 6 złoty od głowy brutto (wyleczonej lub nie),które daje mi NFZ, z której to sumy muszę jeszcze opłacic ZUS (prawie 800zł)

A my potencjalni pacjenci musimy utrzymywać: panią stomatolog, weterynarza, lekarza, który wyleczy czy nie wyleczy musi dostaćc 6 zł , ZUS ... itd.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #33 : 2006-06-22, 12:53:18 »

Ofiarują usługi post-paid. Klienci, albo właściciele klientów, u nich płacą żywą gotówką. Nie jakieś 6 złoty od głowy brutto (wyleczonej lub nie),które daje mi NFZ, z której to sumy muszę jeszcze opłacic ZUS (prawie 800zł)

A my potencjalni pacjenci musimy utrzymywać: panią stomatolog, weterynarza, lekarza, który wyleczy czy nie wyleczy musi dostaćc 6 zł , ZUS ... itd.


Utrzymujesz ale urzędników NFZ. Nic zresztą prostszego.Przejdź na swoje ,sama płać ZUS a wtedy będziesz mogła zaprzestać oplacania składki  zdrowotnej. Jej miesięczna wysokość wystarczy na 1 opakowanie cudownych ziół dr Nony Kuchiny (Kuchinej?)
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #34 : 2006-06-22, 15:08:00 »

Jestem na Swiom. Sama płacę składkę(za VI.762,06zł) z 6-7zł,od pacjenta (tu w Katowicach nie da się więcej wyciągnąc z umowy).Żadnych etatów. Każdy, w Polsce, który prowadzi działalnośc gospodarczą musi płacic u. zdrowotne.Na bezrobociu trzeba się co miesiąc rejestrowac by Państwo (czytaj Inni) opłacali bezrobotnemu świadczenia gdy zachoruje. Z umowy o dzieło (w razie braku etatu) pracodawca również opłaca wszystkie zusy.Muszę w Tym Kraju (dla Tego Kraju) popracowac  jeszcze 2 lata (bedę miała wtedy 20 lat pracy).A potem...Nawet nie wiesz jakie mam pomysły!Znalazłam stronę tej Kuchina i... Najpierw kiedyś sobie łyknę ANRY, zobaczę jak zadziała (z rzadka lubię eksperymenty na Sobie).
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #35 : 2006-06-22, 15:56:39 »


Utrzymujesz ale urzędników NFZ. Nic zresztą prostszego.Przejdź na swoje ,sama płać ZUS a wtedy będziesz mogła zaprzestać oplacania składki  zdrowotnej. Jej miesięczna wysokość wystarczy na 1 opakowanie cudownych ziół dr Nony Kuchiny (Kuchinej?)

Utrzymuję urzędników nie tylko z NFZ, ale całe rzesze urzędników, którzy są powołani niby dla mnie ale tak naprawdę są po  to aby się z nimi użerać.
Tak samo płacę składkę zdrowotną ( a były czasy gdy płaciłam krocie) i w zamian nie dostaję nic, bo to działa tylko w jedną stronę.
Nawet tak podstawowe badania dla postawienia diagnozy musiałam robić za własne pieniądze. A odległe terminy wizyt u specjalistów? Specjalnie wydłuża się terminy żeby zmusić pacjenta do zapłaty za badania i przyspiszyć je. Takie prywatne badania wykonije ten sam lekarz na sprzęcie, który zakupił NFZ dla usług np.szpitala.
Dzisiejsza Służba Zdrowia jest bardzo chora i dopóki sama sebie nie wyleczy nie będzie miała poparcia u pacjentów.
Mój lekarz rodzinny ma tylko 5 zł od pacjenta, a ma ok. 3000 pacjentów, też narzeka , że ma wysokie opłaty (ZUS, podatki). A jakie ma wyniki?
Owszem są wyniki ale w coraz większej ilości chorych.
Od małych dochodów nikt dużo nie płaci.

Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Protest?...
« Odpowiedz #36 : 2006-06-22, 16:35:57 »


 Specjalnie wydłuża się terminy żeby zmusić pacjenta do zapłaty za badania i przyspiszyć je. Takie prywatne badania wykonije ten sam lekarz na sprzęcie, który zakupił NFZ dla usług np.szpitala.
Dzisiejsza Służba Zdrowia jest bardzo chora i dopóki sama sebie nie wyleczy nie będzie miała poparcia u pacjentów.

No cóż ,służbę to może mieć Pan Hrabia jak zapłaci. Natomiast ciekawa ta mitologia powyżej. Wydłuża się wizyty żeby...itd.Rozumiem to w ten sposób , że udzielając się jako specjalista w Publicznej Ochronie Zdrowia raz w tygodniu przez 5 godzin ( co robię od kilku miesięcy i już mi to bokiem wychodzi)  mam terminy obecnie na październik/listopad , znaczy to , że w celu osiągania lewego dochodu celowo wydłuzam terminy???Bzdury piszesz.Po prostu nie jestem w stanie w naznaczonym czasie przyjąć wiecej osób i to proste , pozbawione elementów spisku , wytłumaczenie dotyczy calej znanej mi dobrze , olbrzymiej polikliniki specjalistycznej w dużej aglomeracji miejskiej.Nie przyszedł Ci do głowy prosty wniosek , że doswiadczeni specjaliści chromolą pracę za 11 pln brutto/godzinę i zwyczajnie odchodzą od tzw "służby"?
A i jeszcze jedno : NFZ nigdy adnego sprzętu nie kupuje dla szpitali.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.