forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-06-23, 14:14:53

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno g┼éodzi─ç si─Ö ani po┼Ťci─ç.
479679 wiadomoÂci w 3914 w▒tkach; wys│ane przez 60 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Zofia
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Powiekszone wezly chlonne
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Powiekszone wezly chlonne  (Przeczytany 12575 razy)
kasara1991
GoŠ

Email
Powiekszone wezly chlonne
« : 2014-03-18, 14:26:22 »

Hola!

Wiec, od ok. 2 tygodni czuje sie troche ...nieoptymalnie! Mam takie nieoptymalne objawy, ktore zaczynaja mnie niepokoic:

- czuje sie zmeczona i brak mi energii, czuje ze czasami mnie uda/ nogi nie uniosa, czasami kreci mi sie w glowie jak sie podniose (mam wielka nadzieje, ze to 
  tylko wiosenne przesilenie i ze zaraz mi przejdzie)
- na bokach glowy (tuz ponad uszami) pojawilo mi sie swedzenie i jakies czerwone plamy
- z tylu glowy mam powiekszone wezly chlonne przy wlosach oraz na karku (to najprawdopodobniej z powodu jakies infekcji w organizmie, tak? Rowniez zauwazylam, ze wyskoczylu mi pryszce/ wieksze syfy na np. twarzy)
- gromadzi mi sie sporo flegmy
- nie mialam okresu od 2 miesiecy
- mam maly apetyt

Mozliwe powody: stresujaca praca, niezbyt duzo czasu na odpoczynek, czesto w biegu.

Jestem kobieta, 22 lata, optymalna od 3 lat, 164 cm, 48-50 kg, dzienne BTW 30-40: 120-140: 20-25 (sniadanie: 100 gr zoltka, 50 gr masla, 100 gr marchwi, na obiad kawalek (100 gr) wieprzowiny/ kielbaski na smalcu, jakas papryka/ ogorek/ maliny)
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 32294

Odp: Powiekszone wezly chlonne
« Odpowiedz #1 : 2014-03-18, 14:32:07 »

Przewlek┼éy stres i obni┼╝enie funkcji organizmu z tym zwi─ůzane.
Wykluczenie stresor├│w to optymalne wyj┼Ťcie Very Happy
Musi si─Ö da─ç.
Dora┼║nie techniki relaksacyjne, trening autogenny, zwi─Ökszenie kaloryczno┼Ťci diety, nieco wi─Öcej wungla Very Happy
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2014-03-18, 14:52:27 »

Staruch ze mnie (autoryzowana opinia 20-to latek) Sad, ale dowaliłbym DO wszystkiego tak 20% i pogonił(a) za jakim samcem na rowerze. Sad
I ta marchew. Sad Ufam, ┼╝e nie codziennie. Sad
W trakcie zdobywania mozolnie rozumu Very Happy, czyli w trakcie poprawiania cery marchwi─ů Sad, po kilku dniach marchewkowych fascynacji nabawi┼éem si─Ö ┼Ťwiat┼éowstr─Ötu i tyle zapami─Öta┼éem o tym "betona karotenie". Very Happy Na drugi dzie┼ä od odstawienia przesz┼éo i mog┼éem jak inni wywali─ç zw┼éoki na s┼éo┼äce. Sad

No w┼éa┼Ťnie! S┼éo┼äce! Very Happy
Tam, gdzie jeste┼Ť, jest to cudo ju┼╝ dost─Öpne? Sad
ziuta
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 593

« Odpowiedz #3 : 2014-03-18, 17:59:26 »

Chorowa┼éa┼Ť ju┼╝ na r├│┼╝yczk─Ö, bo objawy podobne ?
tomangel
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2014-03-18, 18:46:07 »

Witam,

bardzo rzadko tu zagl─ůdam, wi─Öc pewnie nikt mnie tu nie zna, a przy tej okazji co┼Ť zasugeruj─Ö. Przy stresie i zm─Öczeniu z tak niewielk─ů poda┼╝─ů bia┼éka i tak─ů przewag─ů t┼éuszczy mo┼╝e by─ç problem z dostateczn─ů syntez─ů tlenku azotu NO - wa┼╝ny etap tego procesu ko┼äczy si─Ö w nerkach. Wa┼╝nym aminokwasem tutaj jest L-arginina. Ze wzgl─Ödu na prawid┼éow─ů prac─Ö nerek dobrze jest troch─Ö zwi─Ökszy─ç w─Öglowodany. Po 3 latach "zoptymalnienia" lepsz─ů proporcj─ů B:W by┼éoby jak 1:1, a nawet 1:1,2, gdy┼╝ organizm na pocz─ůtku diety wi─Öcej z bia┼éek ustrojowych zamienia na w─Öglowodany, ale po kilku latach ju┼╝ nie i w─Ögli mo┼╝e by─ç za ma┼éo.
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #5 : 2014-03-18, 18:49:35 »

Ja chyba kojarz─Ö Confused
Wa┼╝ne, ┼╝e nasze porady si─Ö zgadzaj─ů.
Dla Kasary wa┼╝ne Very Happy
zofijeczka
Jr. Member
**
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 1916

« Odpowiedz #6 : 2014-03-18, 18:57:14 »

Ja mam podobny wzrost. Ale w─Öglowodan├│w staram si─Ö je┼Ť─ç 45-50g
'Sprawdza┼éa┼Ť cia┼éa ketonowe w moczu ( w aotece s─ů testy)b─Ödziesz wiedzie─ç czy nie za ma┼éo cukr├│w jesz. Po przebudowie nie zmniejsza si─Ö zapotrzebowanie na w─Öglowodany nie liczy si─Ö zapotrzebowania na t┼éuszcz i w─Ögle wg wagi nale┼╝nej?
A miewasz uczulenia np na pyłki drzew?
Zamiast marchewki jadłabym ziemniaki.
A mo┼╝e si─Ö przezi─Öbi┼éa┼Ť?
.ale to takie moje my┼Ťli fachowcem nie jestem
Niech m─ůdrzejsi ooprawiaj─ů.
A jak jest probkem to mo┼╝e do lekarza optymalnego trzeba si─Ö wybrac, albo do zwyk┼éego jak infekce masz to j─ů wykryje i bèdziesz wiedziec co si─Ö dzieje

admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 878

[email protected]

« Odpowiedz #7 : 2014-03-18, 19:01:59 »

Jak łyka antykoncepcję to będzie w moczu zakwaszona z innego powodu, niż niedobór dostarczonych węglowodanów, więc przy pigułkach sikanie na paski traci sens.
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #8 : 2014-03-18, 19:28:26 »

Jak łyka antykoncepcję to będzie w moczu zakwaszona z innego powodu, niż niedobór dostarczonych węglowodanów, więc przy pigułkach sikanie na paski traci sens.
Niejedna para tak my┼Ťla┼éa Laughing
Ale w ulotce jest napisane, ┼╝e zabija ┼╝aby z 99% skuteczno┼Ťci─ů tylko...
Wi─Öc te bociany czasem... Laughing
zofijeczka
Jr. Member
**

« Odpowiedz #9 : 2014-03-18, 20:41:12 »

O no prosz─Ö. Ciekawostka.

kasara1991
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2014-03-18, 21:00:17 »

Dziekuje za odpowiedzi!

Po pierwsze: od grudnia co drugi dzien (a czasami codziennie) biegalam rano po 20-30 minut (teraz sie poprostu obawiam, ze zemdleje podczas biegu).

Radzio - a dlaczego marchewek nie powinnam jesc codziennie?

Zofijeczka - nie mieszkam w Polsce, wiesz czy mozna gdzies zamowic Ketonstixy z internetu?

Admin - no to jak dobrze, nie nie lykam zadnych pigulek.
zofijeczka
Jr. Member
**

« Odpowiedz #11 : 2014-03-18, 21:43:35 »

http://diabetyk24.pl/paski-testowe-do-glukozy-testy-paskowe-keto-diastix-50-sztuk-o_l_177_1430.html
Np. Tu. Ale na pewno za granic─ů takie paski do oznaczania cia┼é ketonowych tez sa w aptekach

zofijeczka
Jr. Member
**

« Odpowiedz #12 : 2014-03-18, 21:51:00 »

Marchewek nie jemy coddziennie a nawet co drugi dzień, bo tam nic nie ma w marchewkach.
Bez potrzeby organizm je trawi.
Zasad─ů jest jedzenie najbardziej po┼╝ywnych produkt├│w, czyli takich kt├│re maj─ů skoncentrowane w sobie jak najwi─Öcej tego co nam do funkcjonowania. Warzyw si─Ö je tak do ok 300g dziennie. Dostarczamy w nich w─Öglowodany, witC. I co tam jeszcze. Poprawia─ç prosz─Ö jak herezje gdzie┼Ť pope┼éniam.
Ja np. Jem w ci─ůgu ca┼éego dnia np ok 200g ziemniak├│w i 100g papryki. Ziemniaki jem do sniadania i obiadu czyli na raty.

anakin
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2014-03-18, 22:29:51 »

Hola!

Hola! Wink

- czuje sie zmeczona i brak mi energii, czuje ze czasami mnie uda/ nogi nie uniosa, czasami kreci mi sie w glowie jak sie podniose (mam wielka nadzieje, ze to  
 ┬átylko wiosenne przesilenie i ze zaraz mi przejdzie)
- na bokach glowy (tuz ponad uszami) pojawilo mi sie swedzenie i jakies czerwone plamy
- z tylu glowy mam powiekszone wezly chlonne przy wlosach oraz na karku (to najprawdopodobniej z powodu jakies infekcji w organizmie, tak? Rowniez zauwazylam, ze wyskoczylu mi pryszce/ wieksze syfy na np. twarzy)
- gromadzi mi sie sporo flegmy
- nie mialam okresu od 2 miesiecy
- mam maly apetyt

Mozliwe powody: stresujaca praca, niezbyt duzo czasu na odpoczynek, czesto w biegu.

Jestem kobieta, 22 lata, optymalna od 3 lat, 164 cm, 48-50 kg, dzienne BTW 30-40: 120-140: 20-25 (sniadanie: 100 gr zoltka, 50 gr masla, 100 gr marchwi, na obiad kawalek (100 gr) wieprzowiny/ kielbaski na smalcu, jakas papryka/ ogorek/ maliny)

Najpierw dla formalno┼Ťci:
g - gram; gr - grosz lub gran

Moje spostrze┼╝enia:
  • Tygodniowa rozpiska jad┼éospisu powiedzia┼éaby co┼Ť wi─Öcej.
  • By─ç mo┼╝e kalorii przyda┼éoby Ci si─Ö nieco wi─Öcej [(120*9)+(30+20)*4 = 1280 kcal min | (140*9)+(40+25)*4 = 1520 kcal max]
  • W 100 g ┼╝├│┼étek mamy raptem 15,5 g bia┼éka, to umowne 5 ┼╝├│┼étek. I to jedyne ┼║r├│d┼éo bia┼éka o najwy┼╝szej warto┼Ťci biologicznej w┼Ťr├│d podanej przez Ciebie rozpisce produkt├│w. Bia┼éko z mi─Ösa to bia┼éko przeci─Ötnej WB.
  • Je┼Ťli bia┼éka wysokiej warto┼Ťci biologicznej jesz tak ma┼éo, to mo┼╝e jedz og├│lnie tego bia┼éka wi─Öcej ni┼╝ 30-40 g/D.
  • Szuka┼ébym przyczyny problemu w ma┼éej ilo┼Ťci pe┼énowarto┼Ťciowego bia┼éka i niezbyt du┼╝ej ilo┼Ťci kcal z t┼éuszczu, a nie w w─Öglowodanach.
Dasna
Hero Member
wiadomoÂci: 24534

« Odpowiedz #14 : 2014-03-19, 07:36:19 »

Hola!
-

Anakin jeste┼Ť puryst─ů?
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #15 : 2014-03-19, 07:42:09 »

Hola!
-

Anakin jeste┼Ť puryst─ů?

Raczej pedantem.
M├│wi─ů, ┼╝e ten, kto ma wszystko pouk┼éadane dooko┼éa, musi mie─ç nier├│wno pod sufitem Very Happy
Ale to pewnie tylko takie powiedzonko...
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2014-03-19, 08:23:25 »

Dziekuje za odpowiedzi!

Po pierwsze: od grudnia co drugi dzien (a czasami codziennie) biegalam rano po 20-30 minut (teraz sie po prostu obawiam, ze zemdleje podczas biegu).

Radzio - a dlaczego marchewek nie powinnam jesc codziennie?

...

Nie uwa┼╝am, ┼╝e nie powinna┼Ť, po prostu marchewka zwr├│ci┼éa moj─ů uwag─Ö... przy okazji. Przy okazji przypomnia┼éem "sobie" moj─ů przygod─Ö marchewkow─ů, ale jad┼éem ich wtedy w granicach 300g dziennie. Sad

No w┼éa┼Ťnie biegasz, pracujesz i stresujesz si─Ö (przy okazji czym?- brakiem s┼éo┼äca np.), spotykasz si─Ö ze znajomymi, Tw├│j organizm zas┼éuguje na wi─Öcej ni┼╝ pobli┼╝e g┼éodowych racji bia┼éka- ja bym nawet nie zbli┼╝y┼é ┼éy... pad┼é bym. Z kraju "Dun├│w" korespondujesz, bo "hola" to zdaje si─Ö z bardziej cieplejszego regionu pochodzi? Maj─ů tam w─ůtr├│bk─Ö, bia┼ée, ┼╝├│┼éte sery, ziemniaki?
Niedawno spotka┼éem si─Ö z Twoj─ů r├│wie┼Ťniczk─ů ( Cool), rozmawiali┼Ťmy o bieganiu. Nie mo┼╝e, cho─ç bardzo lubi- biega po 3km dwa razy w tygodniu! Mimo, ┼╝e jest szczup┼éa grozi jej "astro...co┼Ťtam" staw├│w kolanowych. 80km biegania tygodniowo to dla niej abstrakcja. Sad

Moja Mama je wi─Öcej bia┼éka. W─Öglowodan├│w je podobnie, bo... zapomina o deserach odk─ůd rozdzieli┼éem posi┼éki, ale nie ma ┼╝adnych(mo┼╝e jeden wyj─ůtek Wink) z opisywanych przez Ciebie objaw├│w, w tym sk├│rnych. Sad
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #17 : 2014-03-19, 08:27:43 »

Kurcz─Ö, Radziu, wszystko zrozumia┼éem, nawet ten wyj─ůtek Very Happy
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2014-03-19, 08:36:13 »

Sad
Radzio
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2014-03-19, 08:37:24 »

To znaczy wiesz, co to jest to "astro...co┼Ťtam"! Confused
Strony: [1] 2 3 4 5 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 1.333 sekund z 20 zapytaniami.