forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 03:19:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.  (Przeczytany 63225 razy)
karoo
Go


Email
Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« : 2014-03-19, 11:06:40 »

Witam serdecznie!
Od ok pół roku jestem na diecie optymalnej. Do diety zachęciła mnie mama(jest na niej 4 lata). Ogólnie jestem zadowolony-  przedtem co 1-2 godziny musiałem jeść kanapki, teraz wystarczają 4 posiłki. Muszę przyznać, że czuję się na prawdę dobrze(choć przedtem też nie miałem na co narzekać).

Mimo stosowania diety dalej jestem bardzo szczupły. Ważę 68kg i mam 180cm wzrostu- trochę za mało. Ćwiczę też na domowej siłowni, ale efekty są dość mizerne. Zacząłem trochę czytać na forach i "odkryłem" że chyba jestem Ektomorfikem(szybki  metabolizm, drobne kości, lekki sen, nie przybieram na wadze). Czy w związku z tym powinienem dokonać zmiany proporcji? Na forum jest napisane, że proporcje dla ektomorfika to 1:3:1, do tej pory stosowałem 1:3:0,5.
-typy Sheldona zależą od genów? Żywienie nie ma na nie wpływu? Czy na podstawie badań, lekarz może stwierdzić jaki mam typ budowy?

Przejście na diete  optymalną nie wpłyno znacząco na moje dolegliwości:
-lekko podkrążone oczy(może powodem jest to, że dużo pracuje przy komputerze)
-lekkie problemy z cerą(zawsze mam na twarzy 1-2 pryszcze), trochę sucha cera.
-lecą mi łzy z oczu kiedy wieje silny/zimny wiatr(tu winny tez może być komputer)
-trochę suche włosy bez blasku
-mimo 7-8 h snu nie jestem wyspany
-trochę pobolewają mnie łydki
-nie mam też takiego powera o jakim pisze dr.Kwaśniewski(szczególnie kiedy jest zimno i pada deszcz)


Dlaczego występują u mnie takie problemy? Czy powinienem zmienić proporcje  zgodne dla ektomorfika? Do tej pory zapominałem o uzupełnianiu witaminy C- może mieć to jakiś wpływ?

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedzi!
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #1 : 2014-03-19, 11:13:35 »

Ile masz lat?
Podaj swój przykładowy jadłospis.
Aktywność fizyczna?
Choroby, leki, alkohol, narkotyki i używki?
Zapisane
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #2 : 2014-03-19, 11:31:53 »

-23 lata
-3 razy w tygodniu ćwiczę na domowej siłowni(trening aerobowy- 1-1,5h), co drugi dzień rower- 5 km,
-chorób  brak, zero używek
-dotychczasowy jadłospis:


*Proporcje 1:3:0.6 ( wszystko ważę i  korzystam z kalkulatora BTW)


Śniadanie: 3 żółtka, 1 całe jajko,  50g marchewki, 30-40g smalcu
Obiad: 75-100g mięsa(kolet schabowy/mielony/z piersi z kurczaka lub ryba), 50 gram frytek, 30 gram masła
Podwieczorek: 150-200g babki makowej(cała babka to:250g białek, 250g masła, 70g maku, 50 g mąki pszennej), do babki trochę sera/wędliny
Kolacja: 150g śmietany 18%,50 gram pomidora,  1 parówka lub kawałek wędliny lub sera



Mam kilka pytań odnośnie mojego jadłospisu:
-czy codzienne jedzenie jajek z marchewką to dobre połączenie(znacie jakieś lepsze warzywa)?
-mogę codziennie jeść babkę makową- optymalną?
-czy orzeszki ziemne są dobre na diecie optymalnej?
-lepiej aby każdy posiłek był od razu we właściwych proporcjach, czy można np. najpierw zjeść tłuszcze a dopiero potem(za kilka godzin) białko i węglowodanu?
-w jaki sposób najlepiej uzupełniać witaminę C? Co z pozostałymi witaminami np. magnezem?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #3 : 2014-03-19, 11:53:56 »

Jesteś jeszcze fazie dynamizmu wzrostowego, rośniesz, rozwijasz się, masz lekki szkielet, nic złego w Twojej wadze nie ma.
Chyba, że masz wyniszczone mięśnie i oponkę na brzuchu.
Jak chcesz przytyć, to obetnij aeroby i rozbuduj mięśniówkę przez ukierunkowanych trening.
A do tego potrzebujesz fury jedzenia, tak często jak chcesz, tyle ile chcesz, urozmaiconego jak chcesz, a nie wyliczonych, monotonnych jak ruski melodramat, porcji dla starszej pani.
Więcej surowych warzyw i trochę owoców (poczytaj o tych, które mają najwięcej wit C i B complex), więcej białka z urozmaiconych źródeł, dorzuć węglowodanów skrobiowych, nie bój się cukru.
Orzechy są dobre (orzeszki ziemne to raczej fasola), ale lepiej w to miejsce wrzucić mięso czy podroby.

Jeśli jesteś zdrowy postępuj wg wskazówek dla ŻO, a tu się nie liczy, pilnuj tylko węglowodanów i jedz do syta.
Poszukaj na forum o ŻO, przeczytaj "Kulturystę..." Mariusza i "Pigułkę..." Anakina.
A przede wszystkim kieruj się zdrowym rozsądkiem i kombinuj pod siebie, a nie doprowadzasz się bezrefleksyjnie do kiepskiej formy.
Zapisane
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #4 : 2014-03-19, 12:15:50 »

A co z proporcjami? Zmienić na 1:3:1? Dlaczego nieurozmaicone jedzenie jest złe? Mam jeść ile chce?- dr. Kwaśniewski twierdzi ,aby zjadać 1g białka, na 1 kg masy należnej(w moim  wypadku   80 g białka).


Jeśli chodzi o moją budowę to wyglądam tak:
http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-SZ7DOWSF.jpg
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #5 : 2014-03-19, 12:27:27 »

A co z proporcjami? Zmienić na 1:3:1? Dlaczego nieurozmaicone jedzenie jest złe? Mam jeść ile chce?- dr. Kwaśniewski twierdzi ,aby zjadać 1g białka, na 1 kg masy należnej(w moim  wypadku   80 g białka).


Jeśli chodzi o moją budowę to wyglądam tak:
http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-SZ7DOWSF.jpg
1. Wyglądasz dobrze.
Chcesz być większy, ćwicz i jedz na wielkość.
Nie chcesz, to rób tak jak robisz i nie marudź Very Happy
2. Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni.
Coś Cię niepokoi, tak? A doprowadziłeś się do tego jedząc tak jak jesz, tak? Więc jak, do cholery, chcesz zniwelować to, co Cię niepokoi, nic nie zmieniając?
3. A czy doktor Kwaśniewski osobiście Ci zalecił 1g na kilo, po dokładnym wywiadzie?
Czy potrafisz myśleć samodzielnie wg np. takich wskazówek:
Cytuj
Żywienie optymalne człowieka opiera się na następujących zasadach:

Maksymalnie zwiększa się ilość białka w diecie, głównie białka zwierzęcego, do takiej ilości jaką człowiek ma ochotę zjeść.
Zwiększa się znacznie ilość tłuszczów w diecie, szczególnie tłuszczów twardych, zwierzęcych, nasyconych (łój, smalec, ceres, margaryna, masło). Tłuszcze twarde są najlepszym, najbardziej wydajnym źródłem energii dla człowieka, są bardzo łatwo spalane.
Węglowodany ogranicza się do minimum.
Należy wyłączyć zupełnie z diety produkty zawierające głównie cukry proste ( glukoza, owoce, soki owocowe, miód, cukier, słodycze, czekolada, ciasta, torty). Cukier jest złym, mało wydajnym źródłem energii dla człowieka. Spalanie cukru w ustroju człowieka jest bardzo trudne i uciążliwe.
W warunkach polskich podstawą wyżywienia sportowca powinny być sery we wszystkich postaciach, uzupełniane jajami, podrobami, rybami, mięsem i tłuszczem.

Szkoda, że nasi trenerzy, sportowcy i lekarze sportowi nie stosują się do starej, mądrej góralskiej śpiewki, która uczy, że właśnie człowiek zjadający dużo sera jest bardzo silny.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=42

Jeśli nie potrafisz, to Ci pomogę Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #6 : 2014-03-19, 12:30:12 »

Synteza kolagenu - http://www.stachurska.eu/?p=14748 , polecam. Dużo witaminy C jest w papryce oraz czarnej porzeczce. Inne najlepsze witaminy, mikro i makroelementy występują pospołu z najlepszymi białkami - http://www.stachurska.eu/?p=1659 .
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #7 : 2014-03-19, 12:47:29 »

Na stachurska.eu nie muszę... szukać, mam na podorędziu Wink 
Zapisane
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #8 : 2014-03-19, 12:53:52 »

Czyli zwiększając spożycie witaminy C  mogę  pozbyć się  moich dolegliwości?

-lekko podkrążone oczy(może powodem jest to, że dużo pracuje przy komputerze)
-lekkie problemy z cerą(zawsze mam na twarzy 1-2 pryszcze), trochę sucha cera.
-lecą mi łzy z oczu kiedy wieje silny/zimny wiatr(tu winny tez może być komputer)
-trochę suche włosy bez blasku
-mimo 7-8 h snu nie jestem wyspany
-trochę pobolewają mnie łydki
-nie mam też takiego powera o jakim pisze dr.Kwaśniewski(szczególnie kiedy jest zimno i pada deszcz)

@Gavroche Chyba rzeczywiście jem za mało ponieważ po zjedzeniu 08.00 jajek sadzonych już  o 12 jestem głodny. Myślałem że to minie i starałem się dopasować do głównych założeń.  Jeśli chodzi o węglowodany to  jaka jest bezpieczna ilość? Co z proporcjami- zmienić na 1:3:1?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #9 : 2014-03-19, 12:57:13 »

A jakbyś nieco bardziej tłusto spróbował- 3,5. Smile


Pani Tereso. Szczęśliwie, że pani do nas zajrzała. Smile
Coś sobie przypomniałem. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #10 : 2014-03-19, 13:10:05 »

Czyli zwiększając spożycie witaminy C  mogę  pozbyć się  moich dolegliwości?

-lekko podkrążone oczy(może powodem jest to, że dużo pracuje przy komputerze)
-lekkie problemy z cerą(zawsze mam na twarzy 1-2 pryszcze), trochę sucha cera.
-lecą mi łzy z oczu kiedy wieje silny/zimny wiatr(tu winny tez może być komputer)
-trochę suche włosy bez blasku
-mimo 7-8 h snu nie jestem wyspany
-trochę pobolewają mnie łydki
-nie mam też takiego powera o jakim pisze dr.Kwaśniewski(szczególnie kiedy jest zimno i pada deszcz)

@Gavroche Chyba rzeczywiście jem za mało ponieważ po zjedzeniu 08.00 jajek sadzonych już  o 12 jestem głodny. Myślałem że to minie i starałem się dopasować do głównych założeń.  Jeśli chodzi o węglowodany to  jaka jest bezpieczna ilość? Co z proporcjami- zmienić na 1:3:1?
Nie wiem, stary, przez drut to tak trudno.
Zwykle jeden czynnik nie decyduje, tylko całokształt.
"Należy jeść wtedy kiedy się chce i jeść do woli, pilnując proporcji".
Jesteś już pół roku na tym sposobie żywienia, wiesz co jest z grubsza optymalne, więc jedz na zdrowie.
Apetyt i ochota to lepiej kontroluje niż waga, bo jak zważysz zimno i deszcz, nieprzespaną noc, dzikie charce w alkowie czy wyjątkowo intensywny trening?
Pilnuj by białko i węglowodany były 1:1 i jedz tłusto, uwzględnij warzywa, kiszonki, mleczne jak jest tolerancja, owoce jagodowe i czasem piwko Very Happy
Generalna zasada "łapania masy" brzmi: jedz tyle jedzenia, ile się da, bez łapania tkanki tłuszczowej.
Wysil się sam, nie oczekuj gotowej recepty, bo dla Ciebie jeszcze jej nie ma, musisz ją wypisać Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #11 : 2014-03-19, 13:12:42 »

Czyli zwiększając spożycie witaminy C  mogę  pozbyć się  moich dolegliwości?

-lekko podkrążone oczy(może powodem jest to, że dużo pracuje przy komputerze)
-lekkie problemy z cerą(zawsze mam na twarzy 1-2 pryszcze), trochę sucha cera.
-lecą mi łzy z oczu kiedy wieje silny/zimny wiatr(tu winny tez może być komputer)
-trochę suche włosy bez blasku
-mimo 7-8 h snu nie jestem wyspany
-trochę pobolewają mnie łydki
-nie mam też takiego powera o jakim pisze dr.Kwaśniewski(szczególnie kiedy jest zimno i pada deszcz)

@Gavroche Chyba rzeczywiście jem za mało ponieważ po zjedzeniu 08.00 jajek sadzonych już  o 12 jestem głodny. Myślałem że to minie i starałem się dopasować do głównych założeń.  Jeśli chodzi o węglowodany to  jaka jest bezpieczna ilość? Co z proporcjami- zmienić na 1:3:1?

Ile węglowodanów zjadasz? Objawy wskazują na zbyt małą ich ilość... Rolling Eyes Sprawdzałeś paskami?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #12 : 2014-03-19, 13:14:45 »

Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #13 : 2014-03-19, 13:32:41 »

Witam serdecznie!
Od ok pół roku jestem na diecie optymalnej. Do diety zachęciła mnie mama(jest na niej 4 lata). Ogólnie jestem zadowolony-  przedtem co 1-2 godziny musiałem jeść kanapki, teraz wystarczają 4 posiłki. Muszę przyznać, że czuję się na prawdę dobrze(choć przedtem też nie miałem na co narzekać).

Mimo stosowania diety dalej jestem bardzo szczupły. Ważę 68kg i mam 180cm wzrostu- trochę za mało.
-mimo 7-8 h snu nie jestem wyspany
-trochę pobolewają mnie łydki
-nie mam też takiego powera o jakim pisze dr.Kwaśniewski(szczególnie kiedy jest zimno i pada deszcz)
...

To trochę skomplikowane czuć się na prawdę dobrze i nie być przy tym wyspanym. Sad
Z dzieciaków, które prawdopodobnie prowadzą podobny tryb komputerowego życia Anakin wydaje mi się najbliższym Twojej postaci. Pogadajcie o tym "na głos", może kto jeszcze by poczytał. Wink Smile

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #14 : 2014-03-19, 13:36:46 »

Czyli zwiększając spożycie witaminy C  mogę  pozbyć się  moich dolegliwości?

-lekko podkrążone oczy(może powodem jest to, że dużo pracuje przy komputerze)
-lekkie problemy z cerą(zawsze mam na twarzy 1-2 pryszcze), trochę sucha cera.
-lecą mi łzy z oczu kiedy wieje silny/zimny wiatr(tu winny tez może być komputer)
-trochę suche włosy bez blasku
-mimo 7-8 h snu nie jestem wyspany
-trochę pobolewają mnie łydki
-nie mam też takiego powera o jakim pisze dr.Kwaśniewski(szczególnie kiedy jest zimno i pada deszcz)

@Gavroche Chyba rzeczywiście jem za mało ponieważ po zjedzeniu 08.00 jajek sadzonych już  o 12 jestem głodny. Myślałem że to minie i starałem się dopasować do głównych założeń.  Jeśli chodzi o węglowodany to  jaka jest bezpieczna ilość? Co z proporcjami- zmienić na 1:3:1?
Nie wiem, stary, przez drut to tak trudno.
Zwykle jeden czynnik nie decyduje, tylko całokształt.
"Należy jeść wtedy kiedy się chce i jeść do woli, pilnując proporcji".
Jesteś już pół roku na tym sposobie żywienia, wiesz co jest z grubsza optymalne, więc jedz na zdrowie.
Apetyt i ochota to lepiej kontroluje niż waga, bo jak zważysz zimno i deszcz, nieprzespaną noc, dzikie charce w alkowie czy wyjątkowo intensywny trening?
Pilnuj by białko i węglowodany były 1:1 i jedz tłusto, uwzględnij warzywa, kiszonki, mleczne jak jest tolerancja, owoce jagodowe i czasem piwko Very Happy
Generalna zasada "łapania masy" brzmi: jedz tyle jedzenia, ile się da, bez łapania tkanki tłuszczowej.
Wysil się sam, nie oczekuj gotowej recepty, bo dla Ciebie jeszcze jej nie ma, musisz ją wypisać Very Happy
Oczywiście harce.
P... iPad!
Chyba, że chodziło mi o:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Statue_Phylis_de_la_Charce_Grenoble.JPG
 Rolling Eyes
Zapisane
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #15 : 2014-03-19, 15:56:15 »

Pracuje w kafejce internetowej i dlatego przy kompozytorze spędzam min 8 h dziennie.

ps. Nie dostałem jednak dalej odpowiedzi co z tymi proporcjami? Trzymać się 1:3:0,6 czy może 1:3:1 ?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #16 : 2014-03-19, 15:58:22 »

Pracuje w kafejce internetowej i dlatego przy kompozytorze spędzam min 8 h dziennie.

ps. Nie dostałem jednak dalej odpowiedzi co z tymi proporcjami? Trzymać się 1:3:0,6 czy może 1:3:1 ?
Dostałeś. Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #17 : 2014-03-19, 16:07:10 »

Dostałeś. Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #18 : 2014-03-19, 17:00:34 »

Karoo.
Na tym forum nie należy spodziewać się, że po wypięciu (obnażeniu się) tylko głaskanie się należy. Sad
Piszę za siebie- nie jest moją intencją obrazić każdego rozmówcy, jednak to on- już samodzielnie(rzadziej pod wpływem osób trzecich)- decyduje, w odniesieniu DO własnego zdrowia, jak mnie w chwilę potem potraktować. Confused
W "alei opuszczonych" są setki obrażonych. Sad Nie przeze mnie jednak. Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #19 : 2014-03-19, 17:13:38 »

Karoo.
Na tym forum nie należy spodziewać się, że po wypięciu (obnażeniu się) tylko głaskanie się należy. Sad
Piszę za siebie- nie jest moją intencją obrazić każdego rozmówcy, jednak to on- już samodzielnie(rzadziej pod wpływem osób trzecich)- decyduje, w odniesieniu DO własnego zdrowia, jak mnie w chwilę potem potraktować. Confused
W "alei opuszczonych" są setki obrażonych. Sad Nie przeze mnie jednak. Confused
Mnie też zwisa, co zrobisz ze swoim życiem.
Ale jak prosisz o pomoc, staram się pomóc jak umiem, a dostajesz od nas różne odpowiedzi, bo każdy patrzy przez swój pryzmat.
Twoim zadaniem jest skonstruować z tego coś dla siebie.
Ale pytanie typu "co mam jeść" albo "czy mogę zjeść 2 kotlety" lub "od czego mam podkrążone oczy" wywołuje raczej uśmiech politowania.
Wysil się bardziej, dla zdrowia warto Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.