forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 01:38:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.  (Przeczytany 63153 razy)
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #20 : 2014-03-19, 17:15:25 »

Zwracam honor- odpowiedź już padła.

ps. Jeszcze tylko jedno co z węglowodanami? Jaka jest max bezpieczna ilość?
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #21 : 2014-03-19, 17:22:40 »

Witam serdecznie!
Od ok pół roku jestem na diecie optymalnej.

Lepiej przyjąć to za supozycję niż konstatację w tym wypadku. ^^

Cytuj
Mimo stosowania diety dalej jestem bardzo szczupły. Ważę 68kg i mam 180cm wzrostu- trochę za mało. (...) Zacząłem trochę czytać na forach i "odkryłem" że chyba jestem Ektomorfikem(szybki  metabolizm, drobne kości, lekki sen, nie przybieram na wadze).

Twój typ konstytucyjny jest jedynie implikacją tzw. "diety pastwiskowej".

Cytuj
typy Sheldona zależą od genów? Żywienie nie ma na nie wpływu?

Skład diety i proporcja między GSO w diecie, to jest pryncypialny czynnik determinujący takie a nie inne dostosowanie metaboliczne i uruchomienie takich a nie innych genów (receptur).

*Proporcje 1:3:0.6 ( wszystko ważę i  korzystam z kalkulatora BTW)

Śniadanie: 3 żółtka, 1 całe jajko,  50g marchewki, 30-40g smalcu
Obiad: 75-100g mięsa(kolet schabowy/mielony/z piersi z kurczaka lub ryba), 50 gram frytek, 30 gram masła
Podwieczorek: 150-200g babki makowej(cała babka to:250g białek, 250g masła, 70g maku, 50 g mąki pszennej), do babki trochę sera/wędliny
Kolacja: 150g śmietany 18%,50 gram pomidora,  1 parówka lub kawałek wędliny lub sera

Podany przez Ciebie jadłospis wydaje się nie być kongruentny z wytycznymi "Żywienia Optymalnego". Muszę więc zaprotestować przeciwko stwierdzeniu, jakobyś żywił się optymalnie.

    1. Dlaczego nieurozmaicone jedzenie jest złe?
    2. (...) dr. Kwaśniewski twierdzi ,aby zjadać 1g białka, na 1 kg masy należnej(w moim  wypadku   80 g białka).

1. Jest bardzo dobre, gdy dobór produktów w diecie jest odpowiedni.
2. Nic podobnego nigdy nie twierdził.

Cytuj
Jeśli chodzi o moją budowę to wyglądam tak:
http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-SZ7DOWSF.jpg

Na tym zdjęciu nie widzę "ektomorfika". Ba, na tym zdjęciu nie widzę 68 kg wagi przy 180 cm wzrostu. ^^

Nie dostałem jednak dalej odpowiedzi co z tymi proporcjami? Trzymać się 1:3:0,6 czy może 1:3:1 ?

To bez znaczenia, gdy skład Twojej diety tak znacząco odbiega od dyrektyw Jana Kwaśniewskiego odnośnie doboru pożywienia.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #22 : 2014-03-19, 17:27:59 »

Zwracam honor- odpowiedź już padła.

ps. Jeszcze tylko jedno co z węglowodanami? Jaka jest max bezpieczna ilość?

 "Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
Niektórzy tak stają się przekonani o szkodliwości węglowodanów, że zaprzestają je jeść w ogóle. To jest błąd. 50 gramów węglowodanów na dobę jeść trzeba. Jeśli organizm ich nie dostanie, musi je wytworzyć sam, głównie z białka. Zmuszamy go więc do niepotrzebnej, dodatkowej pracy."
i
"Żywienie optymalne szybko usuwa stłuszczenie wątroby u ludzi za utłuszczoną wątrobą, zapobiega wystąpieniu tej choroby. Może pojawiać się u ludzi, którzy mówią, że stosują żywienie optymalne, ale ilość zjadanych węglowodanów przekracza u nich 150g/dobę. W zupełności wystarczy, gdy będzie pani stosowała żywienie optymalne, nie zjadała więcej niż 100g węglowodanów na dobę, a jeszcze lepiej o połowę mniej, aby pani wiedziała, że wątrobę ma zdrową".

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=943.msg12186#msg12186
Zapisane

karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #23 : 2014-03-19, 17:32:04 »


*Proporcje 1:3:0.6 ( wszystko ważę i  korzystam z kalkulatora BTW)

Śniadanie: 3 żółtka, 1 całe jajko,  50g marchewki, 30-40g smalcu
Obiad: 75-100g mięsa(kolet schabowy/mielony/z piersi z kurczaka lub ryba), 50 gram frytek, 30 gram masła
Podwieczorek: 150-200g babki makowej(cała babka to:250g białek, 250g masła, 70g maku, 50 g mąki pszennej), do babki trochę sera/wędliny
Kolacja: 150g śmietany 18%,50 gram pomidora,  1 parówka lub kawałek wędliny lub sera

Podany przez Ciebie jadłospis wydaje się nie być kongruentny z wytycznymi "Żywienia Optymalnego". Muszę więc zaprotestować przeciwko stwierdzeniu, jakobyś żywił się optymalnie.

Masz na myśli proporcje czy raczej produkty?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #24 : 2014-03-19, 17:32:29 »

Zwracam honor- odpowiedź już padła.

ps. Jeszcze tylko jedno co z węglowodanami? Jaka jest max bezpieczna ilość?
Prawidłowa odpowiedź: najmniejsza konieczna.
Dla młodego zdrowego, jedzącego białko referencyjne (żółtka, szpik, podroby) do 100 g na dobę, jeśli dużo tam cukrów prostych, do 150 g dobę, jeśli to skrobia.
Jesteś lekki, więc mniej, ale ruszasz się, więc jak wciągniesz za dużo, spalisz.
Nie rób gwałtownych zmian w diecie, do której jesteś dostosowany, bo ona wcale nie jest zła, dodaj np. 20 g węgowodanów na dobę i obserwuj ze dwa tygodnie, dorzuć jednego dnia paprykę, może porzeczki, może więcej żółtek, a może super będzie wątróbka czy kaszanka? Może wywal tę babkę, a pij wywary mięsności-kostne? Nie wiem.
Najważniejsze: nie wciskaj się w jakieś ramy, nie jesteś żadnym ektomorfikiem, ani panem 80:240:80, jesteś Karoo, przestań się dostosowywać, weź lejce i dietę dostosuj do siebie Laughing
Ale też nie na zawsze, każdego dnia Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #25 : 2014-03-19, 17:34:26 »

Zwracam honor- odpowiedź już padła.

ps. Jeszcze tylko jedno co z węglowodanami? Jaka jest max bezpieczna ilość?

 "Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
Niektórzy tak stają się przekonani o szkodliwości węglowodanów, że zaprzestają je jeść w ogóle. To jest błąd. 50 gramów węglowodanów na dobę jeść trzeba. Jeśli organizm ich nie dostanie, musi je wytworzyć sam, głównie z białka. Zmuszamy go więc do niepotrzebnej, dodatkowej pracy."
i
"Żywienie optymalne szybko usuwa stłuszczenie wątroby u ludzi za utłuszczoną wątrobą, zapobiega wystąpieniu tej choroby. Może pojawiać się u ludzi, którzy mówią, że stosują żywienie optymalne, ale ilość zjadanych węglowodanów przekracza u nich 150g/dobę. W zupełności wystarczy, gdy będzie pani stosowała żywienie optymalne, nie zjadała więcej niż 100g węglowodanów na dobę, a jeszcze lepiej o połowę mniej, aby pani wiedziała, że wątrobę ma zdrową".

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=943.msg12186#msg12186


Tutaj jest jaśniej, gdyż nie jest przy konkretnym przypadku chorobowym, tylko dla zdrowych na ŻO:
"Dla człowieka dorosłego najkorzystniejszą ilością węglowodanów na dobę jest 50 g, a ściślej 0,8 g na kilogram wagi ciała. Jeśli będą to węglowodany złożone, tzn. skrobia, granicą dopuszczalną jest 100 g na dobę, a spożywanie powyżej 150 g na dobę staje się szkodliwe dla zdrowia".

"Żywienie Optymalne" JK, s. 41.
Zapisane

zofijeczka
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #26 : 2014-03-19, 17:36:05 »

a mi się to zdjęcie podoba Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #27 : 2014-03-19, 17:37:14 »

Pracuje w kafejce internetowej
O, to takie przybytki jeszcze istnieja? Myslalem, ze umarly pare lat temu, wybite wszechdostepnoscia internetu  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #28 : 2014-03-19, 17:37:34 »

Ile węglowodanów zjadasz? Objawy wskazują na zbyt małą ich ilość... Rolling Eyes Sprawdzałeś paskami?

Nie chciało mi się liczyć, wyjątkowo ^^, ale generalnie to widziałem, w tym jadłospisie kolegi, marność w białku... tak w jakości, jak i w ilości.
Zapisane
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #29 : 2014-03-19, 17:38:06 »


*Proporcje 1:3:0.6 ( wszystko ważę i  korzystam z kalkulatora BTW)

Śniadanie: 3 żółtka, 1 całe jajko,  50g marchewki, 30-40g smalcu
Obiad: 75-100g mięsa(kolet schabowy/mielony/z piersi z kurczaka lub ryba), 50 gram frytek, 30 gram masła
Podwieczorek: 150-200g babki makowej(cała babka to:250g białek, 250g masła, 70g maku, 50 g mąki pszennej), do babki trochę sera/wędliny
Kolacja: 150g śmietany 18%,50 gram pomidora,  1 parówka lub kawałek wędliny lub sera

Podany przez Ciebie jadłospis wydaje się nie być kongruentny z wytycznymi "Żywienia Optymalnego". Muszę więc zaprotestować przeciwko stwierdzeniu, jakobyś żywił się optymalnie.

Mam źle dobrane proporcje czy chodzi raczej o jakość produktów?

Ps,Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich za zainteresowanie:)

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #30 : 2014-03-19, 17:39:06 »

Pracuje w kafejce internetowej
O, to takie przybytki jeszcze istnieja? Myslalem, ze umarly pare lat temu, wybite wszechdostepnoscia internetu  Shocked
O nie, dworce, lotniska, galerie, kompleksy medyczne... Very Happy
Zapisane
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #31 : 2014-03-19, 17:41:52 »

Ile węglowodanów zjadasz? Objawy wskazują na zbyt małą ich ilość... Rolling Eyes Sprawdzałeś paskami?

Nie chciało mi się liczyć, wyjątkowo ^^, ale generalnie to widziałem, w tym jadłospisie kolegi, marność w białku... tak w jakości, jak i w ilości.


Jeśli chodzi o jakość- staram się oszczędzać każdą złotówkę i dlatego tak jest. Rano robię 3 żółtka +1 całe jajko, a z białek mam potem babkę makową  Co do ilości wieczorem jeszcze raz wszystko wyliczę i dam znać.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #32 : 2014-03-19, 17:42:14 »

* anakin szepcze do karoo: Ta "babka makowa" jest z samych białek, prawda? Żółtka wywaliłeś, tak? :->
Zapisane
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #33 : 2014-03-19, 17:42:54 »

Zgadza się.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #34 : 2014-03-19, 17:45:22 »

Jeśli chodzi o jakość- staram się oszczędzać każdą złotówkę i dlatego tak jest. Rano robię 3 żółtka +1 całe jajko, a z białek mam potem babkę makową  Co do ilości wieczorem jeszcze raz wszystko wyliczę i dam znać.

No właśnie. Jesz całe 4 żółtka na dzień. ^^ A czytałem w książkach Doktora, że na ŻO zjada się powyżej 4 jaj (żółtek) na dobę. =P
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #35 : 2014-03-19, 17:46:32 »

s/zjada się/powinno zjadać się/;
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #36 : 2014-03-19, 17:47:55 »

Ile węglowodanów zjadasz? Objawy wskazują na zbyt małą ich ilość... Rolling Eyes Sprawdzałeś paskami?

Nie chciało mi się liczyć, wyjątkowo ^^, ale generalnie to widziałem, w tym jadłospisie kolegi, marność w białku... tak w jakości, jak i w ilości.


Jeśli chodzi o jakość- staram się oszczędzać każdą złotówkę i dlatego tak jest. Rano robię 3 żółtka +1 całe jajko, a z białek mam potem babkę makową  Co do ilości wieczorem jeszcze raz wszystko wyliczę i dam znać.
Cytuj
Co najlepiej jeść tak by było tanio i zdrowo?

żółtka, podroby, podgardle, boczek, żeberka, masło, wywary mięsnokostne, słonina i jakaś "zielenina"... Na resztę szkoda pieniędzy
Nie wolno jeść (no piszę jak JK   ) żadnych przetworów mięsnych (szynka, baleron, parówki, kiełbasy) i podrobowych (pasztetowa, pasztety, salcesony i.t.p.), bo dziś są trujące   z uwagi na dodatki soi GMO i nie tylko.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #37 : 2014-03-19, 17:51:31 »

* anakin szepcze do karoo: Ta "babka makowa" jest z samych białek, prawda? Żółtka wywaliłeś, tak? :->

Szacun, moi młodsi Koledzy!

Ale o białku z białka wspomnę jeszcze naszym Przodowniczkom, dla dyskusji, nie kolejnej awantury o to, komu "gołąbek pokoju" i gdzie nasrał. Sad
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #38 : 2014-03-19, 18:22:11 »

a mi się to zdjęcie podoba Smile
Mi też Embarassed
Zapisane
karoo
Go


Email
Odp: Dieta optymalna- kilka dolegliwości.
« Odpowiedz #39 : 2014-03-19, 18:22:48 »

Śniadanie:

3 zółtka (waga ok 50 g - 8g B 16g T 0,3g W) + jedno całe jajko ok 60g 7,5g B 6,5g T 0,6g W + 40g smalcu = 40 tłuszczu + 50g marchewki= 4g W

Razem  16B  65T 5W   -   1 : 4: 0,25    brakuje węglowodanów!

Obiad:

100 g mięsa- 20g B + 50g frytek -1,8g B 8g T 20g W + 30g masła- 30g T  

Razem 22g B: 50g T: 20g W   1:2,27:0,9  mało tłuszczu

Podwieczorek:
1 kawałek babki makowej(cała babka to  400g białek - 43g B, 2g W + 400g masła - 380g T + 50g mąki 4,6g B i  38g W + 70g maku- 14g B, 30g T, 17g W

razem daje 62g B + 410g T + 57g W  /4 (jem 1/4 babki)  15 g B + 100g T + 14g W    1:6:0,9

Przed smaniem:
150 g śmietany 18% - 4g B, 27g T, 5,5g W + 50g pomidora- 2g W + 10 g sera 2,5g B i 2,5g T

razem 6,5g B + 30g T+ 2,5g W  1:4,6:0,4  

W ciągu całego dnia:

60g B + 245g T + 42g W   1: 4: 0.66

Dobrze liczę?


  
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 19 zapytaniami.