forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:09:26

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658480 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Dieta optymalna, a ćwiczenia
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dieta optymalna, a ćwiczenia  (Przeczytany 94858 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #20 : 2014-03-25, 21:30:28 »

Anakin, a wytłumaczysz mi jak mięsień prosty brzucha może mieć górę i dół, skoro to pojedyńczy mięsień z przyczepem z jednej strony na mostku, a z drugiej na spojeniu łonowym?
I jak można ćwiczyć jego "górę" lub "dół", skoro układ nerwowy aktywuje go zawsze tak samo?
To tak a propos "nie lubię dyletantów" Very Happy
To samo mialem napisac  Laughing To jeden z najglupszych mitow pakernianych i widadc wyrocznie nawet go powtarzaja Very Happy

To tak jakby chciec rozciagnac gume badziej z jednej polowy niz z drugiej  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #21 : 2014-03-25, 21:32:54 »

Anakin, a wytłumaczysz mi jak mięsień prosty brzucha może mieć górę i dół, skoro to pojedyńczy mięsień z przyczepem z jednej strony na mostku, a z drugiej na spojeniu łonowym?
I jak można ćwiczyć jego "górę" lub "dół", skoro układ nerwowy aktywuje go zawsze tak samo?
To tak a propos "nie lubię dyletantów" Very Happy
To samo mialem napisac  Laughing To jeden z najglupszych mitow pakernianych i widadc wyrocznie nawet go powtarzaja Very Happy

To tak jakby chciec rozciagnac gume badziej z jednej polowy niz z drugiej  Laughing Laughing
Że o 15 powtórzeniach i paleniu w mięśniach nie wspomnę Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #22 : 2014-03-25, 21:34:49 »

No to juz sa ploteczki z podmiejskiej koksiarni  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #23 : 2014-03-25, 22:34:24 »

Anakin, a wytłumaczysz mi jak mięsień prosty brzucha może mieć górę i dół, skoro to pojedyńczy mięsień z przyczepem z jednej strony na mostku, a z drugiej na spojeniu łonowym?
I jak można ćwiczyć jego "górę" lub "dół", skoro układ nerwowy aktywuje go zawsze tak samo?
To tak a propos "nie lubię dyletantów" Very Happy

A ja nie lubię prowokacji i insynuacji, ale co począć?

A to był oczywiście skrót myślowy. Sądziłem, że asocjacja będzie jednakowa u każdego. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że karoo nie miał trudności ze skojarzeniem i wie, które ćwiczenia najlepiej nadają się na "mięśnie dolne brzucha" w walce o ośmiopaka. Wink

Bonusowo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mięśnie_brzucha

PS Ja tam, Gavroche, nie czepiam się Ciebie, gdy radzisz komuś od rzeczy nie dostrzegając oczywistych błędów (a robisz to często), no bo po co mi to.

Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #24 : 2014-03-25, 22:50:08 »

Gavroche, o powtórzeniach to ja bym się nie wypowiadał na Twoim miejscu, bo jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to nie masz wielkiej empirii - jeśli w ogóle masz jakąś - w tej kwestii. Brzuch to Ty ćwiczysz jedynie niejako "przy okazji" robiąc przysiady, martwe ciągi, itp., czyż mylę się?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #25 : 2014-03-25, 22:50:26 »

Anakin, a wytłumaczysz mi jak mięsień prosty brzucha może mieć górę i dół, skoro to pojedyńczy mięsień z przyczepem z jednej strony na mostku, a z drugiej na spojeniu łonowym?
I jak można ćwiczyć jego "górę" lub "dół", skoro układ nerwowy aktywuje go zawsze tak samo?
To tak a propos "nie lubię dyletantów" Very Happy

A ja nie lubię prowokacji i insynuacji, ale co począć?

A to był oczywiście skrót myślowy. Sądziłem, że asocjacja będzie jednakowa u każdego. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że karoo nie miał trudności ze skojarzeniem i wie, które ćwiczenia najlepiej nadają się na "mięśnie dolne brzucha" w walce o ośmiopaka. Wink

Bonusowo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mięśnie_brzucha

PS Ja tam, Gavroche, nie czepiam się Ciebie, gdy radzisz komuś od rzeczy nie dostrzegając oczywistych błędów (a robisz to często), no bo po co mi to.


A ja się czepiam.
Bo jak można ćwiczyć coś, czego nie ma?
Taki skrót myślowy w nicość?
Taki jak i Twoje rady Laughing

Ku pamięci:
Niemożliwe jest wybiórcze trenowanie fragmentu pojedyńczego mięśnia.
Powodem jest sposób, w jaki mięśnie są zawiadowane przez ukł. nerwowy.
Każdy neuron ruchowy sprawuje kontrolę nad przypisaną mu grupą włókien mięśniowych.
Nazywamy to jednostką motoryczną.
Poszczególne włókna są rozłożone równomiernie w całym mięśniu.
Zatem obojętne, czy przyłożymy napięcie do tułowia, czy do nóg i tak aktywujemy mięsień prosty brzucha na całej jego długości.

Palenie, które czuje się po dużej liczbie powtórzeń, wynika z nagromadzenia kwasu mlekowego i nie robi absolutnie niczego dla tonowania mięśni.
Tonus to napięcie spoczynkowe w zrelaksowanym mięśniu.
Jedynym sposobem na zwiększenie go, jest mocne napinanie mięśnia.
Trening prowadzący do wysokiego napięcia, to trening wysokooporowy.
Trening wielopowtórzeniowy i wysokooporowy wzajemnie się wykluczają! Very Happy

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #26 : 2014-03-25, 22:53:07 »

Gavroche, o powtórzeniach to ja bym się nie wypowiadał na Twoim miejscu, bo jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to nie masz wielkiej empirii - jeśli w ogóle masz jakąś - w tej kwestii. Brzuch to Ty ćwiczysz jedynie niejako "przy okazji" robiąc przysiady, martwe ciągi, itp., czyż mylę się?
Oczywiście.
Jak zwykle Laughing
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #27 : 2014-03-25, 22:53:39 »

Brzuch to Ty ćwiczysz jedynie niejako "przy okazji" robiąc przysiady, martwe ciągi, itp., czyż mylę się?

-jedynie
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #28 : 2014-03-25, 22:55:32 »

Można ćwiczyć coś, czego w danym momencie jeszcze nie widać bez napinania, tak jak u karoo.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #29 : 2014-03-26, 06:42:34 »

Anakin, a wytłumaczysz mi jak mięsień prosty brzucha może mieć górę i dół, skoro to pojedyńczy mięsień z przyczepem z jednej strony na mostku, a z drugiej na spojeniu łonowym?
I jak można ćwiczyć jego "górę" lub "dół", skoro układ nerwowy aktywuje go zawsze tak samo?
To tak a propos "nie lubię dyletantów" Very Happy

A ja nie lubię prowokacji i insynuacji, ale co począć?

A to był oczywiście skrót myślowy. Sądziłem, że asocjacja będzie jednakowa u każdego. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że karoo nie miał trudności ze skojarzeniem i wie, które ćwiczenia najlepiej nadają się na "mięśnie dolne brzucha" w walce o ośmiopaka. Wink

Bonusowo:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mięśnie_brzucha

PS Ja tam, Gavroche, nie czepiam się Ciebie, gdy radzisz komuś od rzeczy nie dostrzegając oczywistych błędów (a robisz to często), no bo po co mi to.


A ja się czepiam.
Bo jak można ćwiczyć coś, czego nie ma?
Taki skrót myślowy w nicość?
Taki jak i Twoje rady Laughing

Ku pamięci:
Niemożliwe jest wybiórcze trenowanie fragmentu pojedyńczego mięśnia.
Powodem jest sposób, w jaki mięśnie są zawiadowane przez ukł. nerwowy.
Każdy neuron ruchowy sprawuje kontrolę nad przypisaną mu grupą włókien mięśniowych.
Nazywamy to jednostką motoryczną.
Poszczególne włókna są rozłożone równomiernie w całym mięśniu.
Zatem obojętne, czy przyłożymy napięcie do tułowia, czy do nóg i tak aktywujemy mięsień prosty brzucha na całej jego długości.

Palenie, które czuje się po dużej liczbie powtórzeń, wynika z nagromadzenia kwasu mlekowego i nie robi absolutnie niczego dla tonowania mięśni.
Tonus to napięcie spoczynkowe w zrelaksowanym mięśniu.
Jedynym sposobem na zwiększenie go, jest mocne napinanie mięśnia.
Trening prowadzący do wysokiego napięcia, to trening wysokooporowy.
Trening wielopowtórzeniowy i wysokooporowy wzajemnie się wykluczają! Very Happy


Szach-mat, zaorane, K.O. Very Happy

Dodam, ze ja jednakze jeszcze w czasach dd bylem maniakiem brzuchowym i robilem rozne rzeczy. I z brzuchem jest tak jak z guma ktora sie rozciaga miedzy dwoma punktami. Nie da sie w jednym miejscu rozciagnac tej gumy bardziej  niz w innym. Guma w kazdym miejscu rozciagnie sie tak samo, niemozliwe jest rozciagniecie jej w jednej polowie ani zadnym punkcie bardziej niz w innym. Mozna dodac nawet smialo, ze "szlifowanie" skosnych jako oddzielnego miesnia to tez sciema, bo ciagle caly miesien pracuje i kto robi proste robi i skosne jednoczesnie Very Happy Wszystko to kwestia odsloniecia.

Ale z reguly tych rzeczy nie wiedza ci, co ruska nie czytaja a czytaja kolorowe gazetki z pieknie wyszlifowanymi w fotoszopie "6pakami" i porady treningowe na YT z cyklu "how to get 6-pack in 7 mins" Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #30 : 2014-03-26, 07:17:23 »

Jawohl Very Happy
Mi się jednak wydaje, że każdy musi popełnić własne błędy i odsiedzieć swoje na manowcach.
Nic się na to nie poradzi.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #31 : 2014-08-25, 19:48:54 »

Oczywiście musi. Musi popełniać własne błędy, koniecznie ucząc się na błędach innych. Very Happy
Wszak inaczej to nie będzie miało sensu. Wink

A z gumą jest tak na ogół jest, że pęka najchętniej w jednym miejscu, rzadziej w kilku na raz, ale wtedy wiadomo- to sparciały egzemplarz. Very Happy
Dalej samodzielnie. Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Dieta optymalna, a ćwiczenia
« Odpowiedz #32 : 2014-08-30, 13:45:30 »

Oczywiście musi. Musi popełniać własne błędy, koniecznie ucząc się na błędach innych. Very Happy
Wszak inaczej to nie będzie miało sensu. Wink

A z gumą jest tak na ogół jest, że pęka najchętniej w jednym miejscu, rzadziej w kilku na raz, ale wtedy wiadomo- to sparciały egzemplarz. Very Happy
Dalej samodzielnie. Laughing

Ja sie weźnie lupe do renki, to cały Tfuj wzwód o penkaniu gumy funta kłaków... Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.