forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:08:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  proporcje
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: proporcje  (Przeczytany 27945 razy)
MarekS
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #20 : 2014-05-08, 06:06:20 »

Nie byłem.
Trudno było kogoś znaleźć gdy chciałem to zrobić i dałem sobie spokój.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: proporcje
« Odpowiedz #21 : 2014-05-08, 07:29:46 »

A lepiej się czujesz po operacji?
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #22 : 2014-05-08, 07:48:51 »

Czyli tak: musisz trochę poeksperymentować na sobie.  Confused
Aby było prosto, to jeśli dołożysz do tego co jesz 5 lub 10 lub 15g węglowodanów na dobę, to nic się Ci nie stanie, a może polepszyć.
Aby dostarczyć 5g węglowodanów wystarczy zjeść na przykład jedną landrynkę, aby 15g - trzy sztuki. Ale staraj się nie przesadzić.
Doczytaj też sobie na www.dr-kwasniewski.pl, co pisze Dr o ilości spożywanych węglowodanów.

Chyba doczytałem czyli po przebudowie zakładając że już ją przeszedłem mogę  zjeść węgli w stosunku do białka 1: 1,5 nawet.


A to dobrze, że doczytałeś, tylko bacznie obserwuj i reaguj stosownie do okoliczności.
I nie słuchaj rad optybetonów typu "formuła 30g", bo brak zrozumienia zasad Diety Optymalnej może być szkodliwy dla zdrowia!  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: proporcje
« Odpowiedz #23 : 2014-05-09, 18:45:06 »

Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #24 : 2014-05-10, 01:04:23 »

Witam,
Ważę 72kg 184wzrost 41l
Dziś np zjadłem w takich proporcjach 1.4,6. 06  51,8-238,4-32,8.
Zastanawiam się jak teraz nadrobić węglowodany bo trochę za mało ich jem, nie chcę już podnosić białka i za bardzo nie mam ochoty na tłuszcz z resztą w ogóle nie chce mi się jeść, ale za 2h zgłodnieję.
Jeśli zjem same węgle to nie zachowam proporcji jeśli coś dołożę to zwiększę spożycie białka a tego też nie mogę za dużo( odczuwam dyskomfort)
Macie jakieś rady? Mogę zjeść same węgle zaznaczam, że nie jest to pojedynczy przypadek, tych węgli brakuje mi codziennie.

A czemu sądzisz, że węglowodanów jesz za mało? Po ciałach ketonowych? 4 krzyżyki na pasku? Ale zauważ, że tłuszczu masz dość dużo w swoim menu. 238/72 = 3,3 gT/kgmc Aby nie było ciał ketonowych, to przy niskiej/niewielkiej aktywności fizycznej nie powinieneś spożywać tłuszczu w ilości przekraczającej 2,5 g na kg masy ciała (wlicza tu się też własny tłuszcz, ale u Ciebie nadwagi nie widzę, więc proporcja dla osoby otyłej Cię nie dotyczy).

Reasumując, jeśli chodzi o ciała ketonowe i Twoja aktywność fizyczna jest niewielka czy średnia nawet - zmniejsz ilość zjadanego tłuszczu.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #25 : 2014-05-10, 01:09:46 »

Ja po sobie widzę, że jak zjem białka już tak około 80g to mam bóle trzustki albo okolic i ból w lewym podbrzuszu( jelicie).

Kategorycznie nie powinieneś spożywać tak dużej ilości białka. To o połowę za dużo.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #26 : 2014-05-10, 01:17:06 »

Chyba doczytałem czyli po przebudowie zakładając że już ją przeszedłem mogę  zjeść węgli w stosunku do białka 1: 1,5 nawet.

Byleby nie były to obecne 52 g białka plus 78 g węglowodanów (B:W jak 1:1,5), a raczej 40 g białka plus 60 g węglowodanów (maksymalnie).

Ale tak jak pisałem, jeśli idzie o ciała ketonowe to "wychodzą" z nadmiaru zjadanej energii (tłuszczu).
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #27 : 2014-05-10, 01:21:21 »

Reasumując, jeśli chodzi o ciała ketonowe i Twoja aktywność fizyczna jest niewielka czy średnia nawet - zmniejsz ilość zjadanego tłuszczu.

Możesz też je "wybiegać", jak wolisz.
Zapisane
MarekS
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #28 : 2014-05-11, 19:06:16 »

Jestem dosyć aktywny.
Wstaję o 5:30 kładę się 22:30 23:00 dużo chodzę, pracuję już,  szpadlem też już w ogrodzie robiłem tak więc chyba nie jest źle z moją aktywnością.
A białko jem w takich ilościach bo po operacjach jestem chyba niedożywiony, schudłem w sumie 17kg, moje BMI wynosi 80-84kg więc trochę mi brakuje, a przytyć nie mogę.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #29 : 2014-05-12, 12:24:54 »

Jestem dosyć aktywny.
Wstaję o 5:30 kładę się 22:30 23:00 dużo chodzę, pracuję już,  szpadlem też już w ogrodzie robiłem tak więc chyba nie jest źle z moją aktywnością.

Jasne, że nie jest z tym kiepsko, niemniej jednak dostarczanie samego tłuszczu egzogennego w liczbie 3,3 g na kg masy ciała (przy 72 kg), to ilość przesadna. 238 g tłuszczu na dobę, dzień w dzień, to zbyt wiele energii, nie potrzeba jej tak wiele. Pochłaniasz bardzo dużo kalorii... Nie można tego nazwać z pewnością żywieniem optymalnym.

Cytuj
A białko jem w takich ilościach bo po operacjach jestem chyba niedożywiony, schudłem w sumie 17kg, moje BMI wynosi 80-84kg więc trochę mi brakuje, a przytyć nie mogę.

Absolutnie nie jesteś niedożywiony, ani nie masz niedowagi. Twoje obawy są nieuzasadnione. Musisz się wyzbyć takich natrętnych myśli, asocjacji. Podług równania Lorentza waga należna dla mężczyzny mierzącego 184 cm wzrostu to:
184 - 150 = 34 / 4 = 8,5
184 - 100 - 8,5 = 75,5 kg

Trochę bardziej skomplikowana sytuacja dotyczy kobiet. Powinny one wartość 4 przemnożyć przez 0,9.

Jak widzisz do Twej "wagi należnej" brakuje Ci raptem 3 kg, czyli tyle co nic.
Zapisane
MarekS
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #30 : 2014-05-12, 21:41:56 »

Dziękuję za pomoc.
Rozumiem, że moje proporcje to B40-50g, T190, W0,5-1,5 to będzie optymalna proporcja dla mnie.
Trochę głodowe te porcje mogą być.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: proporcje
« Odpowiedz #31 : 2014-05-12, 21:54:01 »

MarekS, nie stwarzaj sobie problemow, nie glodz sie i nie licz bzdurnych kalorii, zacytuje swieza wypowiedz admina, fragment i wytluszczone dla ciebie
Dla zainteresowanych zamieszczam tekst, na podstawie którego się nagadałem w tych Ostrzycach:

     Zasady Diety Optymalnej w pigułce.

Kilka praktycznych rad dla rozpoczynających Dietę Optymalną:
- zjadaj tyle na ile masz ochotę, nie więcej.
- staraj się zjadać produkty zawierające białko najwyższej wartości biologicznej, czyli najbardziej zbliżone do składu i potrzeb twojego organizmu,  w praktyce są to produkty o najwyższej zawartości cholesterolu w swoim składzie. Nie należy się obawiać cholesterolu dostarczanego z pokarmem, bo nie ma on żadnego związku z miażdżycą.
- zachowuj proporcje między głównymi składnikami odżywczymi: białkiem, tłuszczem i węglowodanami — 1:3-5:1 (jeśli spożywane białka są najwyższej jakości) i 1:3-5:0,5 (gdy białka są mniej wartościowe). Ilość zjadanego tłuszczu uzależniona jest głównie od twojej aktywności fizycznej.
- przyrządzaj potrawy proste, ale maksymalnie „strawione” przed ich zjedzeniem przy pomocy szeroko pojętej obróbki kulinarnej.
- pij tyle, na ile masz ochotę, ale nie więcej. Dozwolone są wszystkie płyny, oczywiście bez cukru. Nie daj się nabierać na mineralną w butelce PET, bo w kranie woda jest wielokrotnie tańsza.
- nie licz kalorii, wystarczy jeść tłusto, pamiętać o węglowodanach, a reszty dopilnuje twój organizm.
- musisz się ruszać. Większy wysiłek po 1 godzinie, 3-4 razy w tygodniu. Najprościej jest biegać lub jeździć na rowerze.
- nie wolno ci „łamać” diety. W podróży, na urlopie bez problemu znajdziesz optymalne produkty w sklepie spożywczym, czy na szwedzkim stole.
- nie głodź się, ani nie pość. Pamiętaj też, że nie wolno ci się przejadać!
Dla dorosłego mężczyzny o należnej masie ciała około 70kg średnio aktywnego fizycznie, przy zachowaniu prawidłowej proporcji BTW w zupełności wystarczy około 2000kcal, przy pełnym pokryciu potrzeb organizmu i możliwości zjadania potraw bez żadnych ograniczeń ilościowych.
Więcej dla zainteresowanych w książkach i na www.dr-kwasniewski.pl

                                                                                                       Tomasz Kwaśniewski.

Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: proporcje
« Odpowiedz #32 : 2014-05-12, 21:58:36 »

Ale Admin jeszcze dodał, że:
"Oczywiście to dla młodych, zdrowych, lubiących wysiłek fizyczny, aby nie było niedomówień! "
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #33 : 2014-05-12, 22:02:25 »

Dla chorych też, tylko z głową, a nie z formułami!  Confused
Zapisane
MarekS
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #34 : 2014-05-12, 22:11:04 »

Ej ja przecież jestem młody Very Happy przed operacją przebiegłem pólmaraton.
Postaram się trzymać w granicach proporcji mi zaleconej i zobaczę co będzie, na pewno trochę się przejadam, nie osiągam takiego uczucia sytości jak na jedzeniu korytkowym, to trochę mnie zmyla.
Mam czasem uczucie ssania to mnie też gubi.
Muszę znaleźć jakiś punkt odniesienia i może będzie dobrze.

Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #35 : 2014-05-12, 22:13:07 »

formula jest tylko jedna! Formula 1 Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #36 : 2014-05-13, 00:20:38 »

Rozumiem, że moje proporcje to B40-50g, T190, W0,5-1,5 to będzie optymalna proporcja dla mnie.
Trochę głodowe te porcje mogą być.

I jedno (potrzebna ilość białka) i drugie (brak głodu) zależy od doboru zjadanego pożywienia. Moje menu jest monotonne i ogranicza się do żółtek jaj, śmietany, żółtego sera, masła, słoniny, wątroby i mózgu wieprzowego. Plus skrobia z ziemniaka i witamina C z papryki. 7 żółtek na dzień to absolutne minimum u mnie. Przy takim doborze pożywienia 50 g białka przy moich 173 cm wzrostu, to aż nadto.

Tobie radzę jednak jeść około 60 g białka przy tych 190 g tłuszczu. Kategorycznie odradzam Ci - przy takiej ilości białka - zjadania aż półtora grama węglowodanów na każdy gram zjadanego białka. 90 g węglowodanów to zdecydowanie będzie zbyt wiele. Nawet odradzam Ci B:W jak 1:1.

Zauważ też, że 190 gT / 72 kg = 2,6 gT/kgmc, ale w proporcji B:T:W jest to 1 : 3,2 : 0,5-0,9, czyli słownie: na każdy gram zjadanego białka przypada w tym wypadku 3,2 gram tłuszczu i 0,5-0,9 gram węglowodanów. I właśnie zachowanie proporcji między głównymi składnikami odżywczymi (B:T:W) w diecie jak 1:3-5:0,5-1 jest kluczem.

Białka możesz zjadać tym mniej, im zjadane węglowodany są lepsze. Najlepsza jest skrobia i te produkty, w których stosunek B:W wynosi 1:<11, a najlepiej 1:<7. Najgorsze natomiast są produkty "oczyszczone" z białka, witamin i minerałów oraz enzymów. Tak więc, jeśli węglowodany czerpie się z sacharozy (cukru) albo słodyczy, miodu, dżemu, konfitur czy nawet białego ryżu, wtedy zapotrzebowanie na białko rośnie.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: proporcje
« Odpowiedz #37 : 2014-05-13, 08:16:23 »

Ej ja przecież jestem młody Very Happy przed operacją przebiegłem pólmaraton.
Dlatego to ci zacytowalem, i tego sie zdecydowanie trzymaj. Sluchaj admina i nie daj sie zapedzic w wagi i kalkulatory, bo przegrasz zycie  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #38 : 2014-05-13, 08:23:00 »

Mam czasem uczucie ssania to mnie też gubi.

Wypić szklankę wody lub dwie i poczekać aż minie.
Bo przejedzenie jest bardziej szkodliwe niż niedojedzenie.*


*dotyczy tych, co żrą po 100 i więcej gram białka zwierzęcego na dobę, a nie jedzą stosownej jego ilości, no chyba, że białko roślinne, to 100g może być za mało!  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: proporcje
« Odpowiedz #39 : 2014-05-14, 11:18:42 »

Mam czasem uczucie ssania to mnie też gubi.

Wypić szklankę wody lub dwie i poczekać aż minie.
Bo przejedzenie jest bardziej szkodliwe niż niedojedzenie.*


*dotyczy tych, co żrą po 100 i więcej gram białka zwierzęcego na dobę, a nie jedzą stosownej jego ilości, no chyba, że białko roślinne, to 100g może być za mało!  Cool

O! Pamiętam "*", bo "podsłuchiwałem" po ostatniej konferencji. Very Happy Wink
Z ławeczki dla "służby" też dobrze było słychać. Very Happy Albo mówca rzeczowy albo słuch mam taki dobry! Laughing Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.