forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 22:16:25

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  A może robię błędy?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: A może robię błędy?  (Przeczytany 81342 razy)
jasminaal
Go


Email
A może robię błędy?
« : 2014-05-16, 23:09:09 »

Witam serdecznie i bardzo dziękuję za przyjęcie mnie do tego forum. Piszę po raz pierwszy tutaj,jeszcze się nie odnalazłam na tym forum ale bardzo bym chciała o poradę lub delikatne nakierowanie mnie. Otóż stosuję ŻO przez 10m-cy. Bardzo lubię ten model żywienia, bardzo mi smakuje.Jednakże martwię się co jakiś czas, czy to żywienie rzeczywiście mi służy tak bardzo jak innym a  może oczekuję cudów jakichś. Było dobrze w trakcie a teraz jakoś chyba się pogarsza. Białe plamki na paznokciach, alergia sezonowa, nawet nawrót opryszczki na ustach, żylaki i problem z krązeniem w ogóle nie poprawia się jak narazie. Do tego chyba nie jestem pewna swojego oddechu plus mój pot tez nabrał innego zapachu, jak na początku tej diety. No i też mi się przytyło.
Ostatnio z kolei odczuwam delikatny głód po pracy kiedy wcześniej nie był mi on znany, bo przeważnie byłam bardzo najedzona. A dodam jeszcze, że zmieniłam pracę na mniej aktywną,zamiast pracy fizycznej siedzę teraz częściej na pupie za biurkiem. Energia też mi klapła i nie wiem co jest grane.
Raczej stosuję sie do proporcji, mam arkusz kalkulacyjny, który to wszystko za mnie wylicza.
Kiedy pomyśle sobie, że miałabym te proporcje jeszcze zmniejszyć to aż się boję, bo niby skąd brać tą energię i dobrze odżywić organizm? Codziennie jem na śniadanie z 5 lub 6 żółtek do tego warzywa i czasem z boczkiem też. Żółtka liczę podwójnie jak Pani T. Stachurska, bo to białko o najwyższej wartości biologicznej. Czasem zdarza mi się przekroczyć tłuszcz, bo to dzięki niemu nie czuje tak głodu. Ale przecież to nie od niego się tyje. Chciałabym zgubić to co na tej diecie sobie dobudowałam ale bez odpowiedniej ilości tłuszczu jestem szybko głodna - nawet pomimo dużego śniadania z żółtek z boczkiem i cebulką i pomidorem.
Proporcje moję wyliczone sa następująco:
W - 05;08 - (34,5 - 55,2)
B - 05;08;1 - (34,5 - 55,2 - 69)
T - 3;3,5 - (207 - 241.5)
Mój wzrost to 169 - 100 =69 +/- 10% - stąd te wartości

Czy powinnam coś zweryfikować? Co moge zmienić, żeby znowu poczuć, że działa, bo narazie mi wiara spada, tzn nie w tą dietę tylko we mnie, bo chyba coś chrzanię po drodze a tak bardzo bym chciała, zeby działało. Tyle się naczytałam o pozytywnych zmianach u każdego optymalnego, że sama czekam na jakieś cuda a gdy się dzieje troszkę gorzej niż było, to mnie to już bardzo martwi.

Jesli ktoś może to niech pomoże,może dobrej woli z waszej strony nie zabraknie.
Z góry dziękuję.
Justyna
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #1 : 2014-05-17, 07:54:24 »

Zamiast arkusza kalkulacyjnego zastosuj własny mózg oraz przemyśl co tu napisałem: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=5030.msg294638#msg294638
Cyframi człek się nie żywi.  Cool
Jeśli samodzielnie nie będziesz potrafić, zgłoś się po pomoc do najbliższego Doradcy lub Lekarza Optymalnego.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #2 : 2014-05-17, 13:17:14 »

Pani Justyno,

nigdy żółtek nie liczyłam "podwójnie" Wink  Może ktoś inny? Dla mnie taki pomysł jest zaskakujący.
Zapisane
ziuta
Jr. Member
**
wiadomoci: 598


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #3 : 2014-05-17, 13:44:21 »

Zrób sobie badanie trójglicerydów, powinno wyjść poniżej 100. To najprostsza i najpewniejsza metoda, żeby sprawdzić czy się dobrze stosuje dietę.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #4 : 2014-05-17, 14:53:27 »

@jasminaal, rozpisz swój tygodniowy jadłospis (nie zapominaj o słodyczach i słodkich napojach) i choroby, z którymi przeszłaś na DO. Na razie w Twoim poście brakuje danych, nic zeń nie wynika. Chcę jakieś konkrety.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #5 : 2014-05-17, 18:13:58 »

Witam serdecznie i bardzo dziękuję za przyjęcie mnie do tego forum. Piszę po raz pierwszy tutaj,jeszcze się nie odnalazłam na tym forum ale bardzo bym chciała o poradę lub delikatne nakierowanie mnie. Otóż stosuję ŻO przez 10m-cy. Bardzo lubię ten model żywienia, bardzo mi smakuje.Jednakże martwię się co jakiś czas, czy to żywienie rzeczywiście mi służy tak bardzo jak innym a  może oczekuję cudów jakichś. Było dobrze w trakcie a teraz jakoś chyba się pogarsza. Białe plamki na paznokciach, alergia sezonowa, nawet nawrót opryszczki na ustach, żylaki i problem z krązeniem w ogóle nie poprawia się jak narazie. Do tego chyba nie jestem pewna swojego oddechu plus mój pot tez nabrał innego zapachu, jak na początku tej diety. No i też mi się przytyło.
Ostatnio z kolei odczuwam delikatny głód po pracy kiedy wcześniej nie był mi on znany, bo przeważnie byłam bardzo najedzona. A dodam jeszcze, że zmieniłam pracę na mniej aktywną,zamiast pracy fizycznej siedzę teraz częściej na pupie za biurkiem. Energia też mi klapła i nie wiem co jest grane.
Raczej stosuję sie do proporcji, mam arkusz kalkulacyjny, który to wszystko za mnie wylicza.
Kiedy pomyśle sobie, że miałabym te proporcje jeszcze zmniejszyć to aż się boję, bo niby skąd brać tą energię i dobrze odżywić organizm? Codziennie jem na śniadanie z 5 lub 6 żółtek do tego warzywa i czasem z boczkiem też. Żółtka liczę podwójnie jak Pani T. Stachurska, bo to białko o najwyższej wartości biologicznej. Czasem zdarza mi się przekroczyć tłuszcz, bo to dzięki niemu nie czuje tak głodu. Ale przecież to nie od niego się tyje. Chciałabym zgubić to co na tej diecie sobie dobudowałam ale bez odpowiedniej ilości tłuszczu jestem szybko głodna - nawet pomimo dużego śniadania z żółtek z boczkiem i cebulką i pomidorem.
Proporcje moję wyliczone sa następująco:
W - 05;08 - (34,5 - 55,2)
B - 05;08;1 - (34,5 - 55,2 - 69)
T - 3;3,5 - (207 - 241.5)
Mój wzrost to 169 - 100 =69 +/- 10% - stąd te wartości

Czy powinnam coś zweryfikować? Co moge zmienić, żeby znowu poczuć, że działa, bo narazie mi wiara spada, tzn nie w tą dietę tylko we mnie, bo chyba coś chrzanię po drodze a tak bardzo bym chciała, zeby działało. Tyle się naczytałam o pozytywnych zmianach u każdego optymalnego, że sama czekam na jakieś cuda a gdy się dzieje troszkę gorzej niż było, to mnie to już bardzo martwi.

Jesli ktoś może to niech pomoże,może dobrej woli z waszej strony nie zabraknie.
Z góry dziękuję.
Justyna

Chorujesz na coś?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #6 : 2014-05-17, 18:15:08 »

.,..chodzi mi o powód przejścia na DO... Rolling Eyes
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #7 : 2014-05-17, 18:27:57 »

Cyframi człek się nie żywi.  Cool
O to, to, w ramke  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #8 : 2014-05-17, 19:10:27 »

No a formuły? Chcecie zaprzepaścić całe dziedzictwo DD?  Shocked  Laughing
Zapisane
jasminaal
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #9 : 2014-05-19, 22:52:22 »

Hej, nie mam zadnych powaznych chorob. Problem z krazeniem, bo mi zylaki wychodza, wada wzroku, czeste anemie mialam i brak energii, kiedys tez spory tradzik. Teraz nawet zauwazylam,ze mi wiecej naczynek peka i na nogach i na twarzy.
W sumie jak to teraz pisze to az mi glupio. Diete zaczelam stosowac z ciekawosci i dobrze sie na niej poczulam, skora sie bardzo wygladzila, wiecej energii mi przybylo, poprawily sie wyniki krwi, w tym poziom hemoglobiny. A teraz po 11 m-cach mi sie przytylo i energia jakos spadla, troche tesknie za efektami, ktorych i ja doswiadczylam. Stad pomysl,ze musze jakies bledy robic.
Im wiecej czytam tym wiecej czuje sie glupia. Dzisiaj np. ogladalam konferencje optymalnych i bylo bardzo podkreslone,zeby nie jesc wegli z tluszczem!! A ja czytalam w ksiazce doktora,ze mozna jesc owoce z np tlusta smietana! I jak tak zawsze robilam, bo skok glukozy jest dzieki obecnosci tluszczu mniejszy.

Moj przykladowy jadlospis:
Sniadanie:
ostatnio opcja 5 zoltek polozonych na podsmazonych kilku pomidorach koktailowych (50-60g) z czerwona papryka (30-40g) i szczypiorkiem (15-20g), smazone na smalcu (38-45g), z posiekana natka pietruszki.

Lunch - w pracy
kolo200 g owocow (truskawki plus jagody amerykanskie) + okolo 100 g smietany 50%
lub zamiennie - mieszanka warzyw (salata + marchewka starta) - 100g + majonez + okolo 40g papryki + 50g pomidora + okolo 20g sera zoltego chedara tlustego lub zamiennie okolo 20g feta

kolacja
np dzisiaj 180g zielonej fasolki szparagowej + maslo + 15 g feta
lub zamiennie
okolo 200g frytek smazonych na smalcu

Niestety brakuje mi pomyslow na posilki do pracy, dlatego biore albo owoce, albo warzywna salatke. Czesto jednak nie jestem az tak glodna. Jednakze gdy nie zjem posilku w pracy to potem po przyjsciu do domu czuje sie niezmiernie glodna i boje sie tego, bo wiadomo glodny czlowiek moze dokonywac niekoniecznie madrych wyborow Smile
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #10 : 2014-05-20, 02:25:20 »

Problem z krazeniem, bo mi zylaki wychodza, wada wzroku, czeste anemie mialam i brak energii, kiedys tez spory tradzik.

A zatem przyszłaś z ubogiego pastwiska.

Cytuj
Moj przykladowy jadlospis:
Sniadanie:
ostatnio opcja 5 zoltek polozonych na podsmazonych kilku pomidorach koktailowych (50-60g) z czerwona papryka (30-40g) i szczypiorkiem (15-20g), smazone na smalcu (38-45g), z posiekana natka pietruszki.

Lunch - w pracy
kolo200 g owocow (truskawki plus jagody amerykanskie) + okolo 100 g smietany 50%
lub zamiennie - mieszanka warzyw (salata + marchewka starta) - 100g + majonez + okolo 40g papryki + 50g pomidora + okolo 20g sera zoltego chedara tlustego lub zamiennie okolo 20g feta

kolacja
np dzisiaj 180g zielonej fasolki szparagowej + maslo + 15 g feta
lub zamiennie
okolo 200g frytek smazonych na smalcu

Twój przykładowy jadłospis nadal ma więcej wspólnego z żywieniem pastwiskowym niżeli cokolwiek z żywieniem optymalnym. Tam jest raptem 22 g białka "pełnowartościowego", czyli zwierzęcego. I ani grama więcej. Ale to i tak w lepszym wariancie. A kiedy na lunch "kolo200 g owocow (truskawki plus jagody amerykanskie) + okolo 100 g smietany 50%", a na kolację "okolo 200g frytek smazonych na smalcu", to wówczas jest to jedyne 15 g białka zwierzęcego z 5 żółtek.

Cytuj
W sumie jak to teraz pisze to az mi glupio. Diete zaczelam stosowac z ciekawosci i dobrze sie na niej poczulam, skora sie bardzo wygladzila, wiecej energii mi przybylo, poprawily sie wyniki krwi, w tym poziom hemoglobiny. A teraz po 11 m-cach mi sie przytylo i energia jakos spadla, troche tesknie za efektami, ktorych i ja doswiadczylam. Stad pomysl,ze musze jakies bledy robic.

A 11 miesięcy wstecz jak wyglądało Twoje menu?  Równie tragicznie? Wink Jesz w jednym dniu tyle "trawy" w gramach, co ja, co najmniej, przez 3.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #11 : 2014-05-20, 02:58:22 »

Otóż stosuję ŻO przez 10m-cy. Bardzo lubię ten model żywienia, bardzo mi smakuje.

Musisz lepiej poznać ten "model" żywienia. Wink

Cytuj
Jednakże martwię się co jakiś czas, czy to żywienie rzeczywiście mi służy tak bardzo jak innym a  może oczekuję cudów jakichś. Było dobrze w trakcie a teraz jakoś chyba się pogarsza. Białe plamki na paznokciach, alergia sezonowa, nawet nawrót opryszczki na ustach, żylaki i problem z krązeniem w ogóle nie poprawia się jak narazie. (...) No i też mi się przytyło.

Nie ma z czego reperować, bo budulca w pożywieniu zbyt mało...

Cytuj
Czasem zdarza mi się przekroczyć tłuszcz, bo to dzięki niemu nie czuje tak głodu. Ale przecież to nie od niego się tyje. Chciałabym zgubić to co na tej diecie sobie dobudowałam ale bez odpowiedniej ilości tłuszczu jestem szybko głodna - nawet pomimo dużego śniadania z żółtek z boczkiem i cebulką i pomidorem.

Twój organizm chciałby więcej najlepszego białka na odżywienie tkanek i narządów.

Cytuj
Proporcje moję wyliczone sa następująco:
W - 05;08 - (34,5 - 55,2)
B - 05;08;1 - (34,5 - 55,2 - 69)
T - 3;3,5 - (207 - 241.5)
Mój wzrost to 169 - 100 =69 +/- 10% - stąd te wartości

Czy powinnam coś zweryfikować?

Wszystko. Wszystko do poprawki.


PS Smalec to nic takiego. W żywieniu optymalnym lepiej łączyć potrawy z tłuszczem ze śmietany/śmietanki >30%, z masła... albo ze słoniny.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #12 : 2014-05-20, 03:12:17 »

No a w ogóle, to jeśli zaczynając ŻO 10 miesięcy temu, przychodząc z ubogiego pastwiska, nie dostarczałaś organizmowi przynajmniej 60 g białka pochodzenia zwierzęcego przez choćby miesiąc to... nigdy tak naprawdę nie zaczęłaś Diety Optymalnej. :x
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #13 : 2014-05-20, 08:40:28 »

jezeli masz notatki z paczatku swojej drogí na ZO, wroc do nich. Powinno sie poprawic ... Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #14 : 2014-05-20, 08:44:57 »

Zaś te nieszczęsne notatki... dobrze jest, gdy są. Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #15 : 2014-05-20, 08:47:48 »

Może za mało glutenu?  Rolling Eyes Wink
Bo kooleś twierdzi, że gluten to podstawa!  Shocked
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #16 : 2014-05-20, 08:52:20 »

Może za mało glutenu?  Rolling Eyes Wink
Bo kooleś twierdzi, że gluten to podstawa!  Shocked
O matko  Shocked Admin, pliss, bo Renia wstawi zdjęcie. Evil or Very Mad Laughing Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #17 : 2014-05-20, 08:53:38 »

Cyframi człek się nie żywi.  Cool
O to, to, w ramke  Very Happy
Zapomnialem o wezyku  Very Happy
~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ps. Sluchaj admina a nie zadnych  ***akow-teoretykow  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #18 : 2014-05-20, 08:56:34 »

Może za mało glutenu?  Rolling Eyes Wink
Bo kooleś twierdzi, że gluten to podstawa!  Shocked
O matko  Shocked Admin, pliss, bo Renia wstawi zdjęcie. Evil or Very Mad Laughing Laughing

Chyba się drugi raz do tego nie posunie!  Shocked  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: A może robię błędy?
« Odpowiedz #19 : 2014-05-20, 09:02:31 »

Tego chorego na aglutenoze? Nie, prosze...  Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.